Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line


Everest Base Camp Trekking 15 dni

dolot własny

Obszar: Himalaje Nepal

Rozpoczęcie i zakończenie: Kathmandu
Najwyższa wysokość: 5535 m npm (Kalapathar)
Poziom trudności: trudny
Widoki w Himalajach: Mt.Everest, Ama Dablam, Mt.Pumori i Mt.Nuptse itd.


 Niełatwa, ale i najlepsza z najlepszych w obszarze Everestu. Trekking poprzez najbardziej spektakularne plenery w Himalajach w towarzystwie przewodników, którzy znają te rejony jak własna kieszeń, bo zamieszkujących tamtejsze strony. Nasz trekking to okno na tradycyjne wioski 'Sherpa', ukryte wśród gór klasztory zwane 'Gompa', tamtejszą kulturę, święte szczyty i dolinę.
Z Katmandu udacie się samolotem do Lukla a następnie podążycie popularnym szlakiem Everestu poprzez Namche Bazaar, Tyangboche i Dingboche to przełęczy Kongma otoczonej scenicznym krajobrazem Ama Dablam, Makalu oraz Lhose i Nuptse. Z przełęczy Kongma zejdziecie do lodowca Khumbu, aby znów wspiąć się na Kala Patar i podziwiać zapierające dech w piersiach zbliżenia na Mount Everest oraz całe morze innych gigantycznych himalajskich szczytów. Po pokonaniu w poprzek pokrytej lodem przełęczy Cho do Gokyo, zwiedzicie tamtejszą dolinę i udacie się na Gokyo Ri na kolejny spektakl widoków Mount Everest i Cho Oyu na granicy tybetańskiej w kierunku północnym. Po udaniu się w kierunku wschodnim, pokonacie Renjo La, na scenicznym tle masywu Everest, a stamtąd przejdziecie do doliny Bhote Kosi, wzdłuż pastwisk i szlaku handlowego przemierzanego przez tabory jaków z Tybetu do Thame. Będzie to krótki etap podróży z Thame do Namche Bazaar, gdzie powrócicie na szlak ku Lukla i samolotem do Kathmandu.

Nepal treking Everest Base Camp

Dzień 01 Przylot do Kathmandu ( 1, 300 m npm)
Powitanie na lotnisku i przejazd do hotelu. Czas na odświeżenie i wieczorem spotkanie zapoznawcze w regionalnej restauracji nepalskiej w samym sercu Kathmandu. Omówienie trasy trekkingu i informacje dotyczące kultury i zwyczajów związanych z tym regionem. Noc w hotelu w Kathmandu.

Dzień 02 Kathmandu – Lukla – Phakding (2652m) 
Wczesnym rankiem – 30-minutowy przelot do Lukla, gdzie rozpoczynamy trekking do obszaru Khumbu. Po lądowaniu poznacie Państwo resztę naszej załogi i wspólnie udamy się na 3-godzinny trekking do Phakding. Z Lukla szlak wiedzie nieco w dół poprzez lasy do wioski Chuplung i dalej w dół do Thado Khola, inaczej zwanej, jako Kusum Khola oraz – przyjemnym spacerem – do Phakding. Tam miniecie kolejną wioskę 'Sherpa' o nazwie Ghat. Jeśli pogoda dopisze, będzie można dostrzec kilka ośnieżonych szczytów.

Czas trekkingu: 3 -4 godz.
Zakwaterowanie: Schronisko
Posiłki: śniadanie, lunch, obiadokolacja

Dzień 03 Phakding – Namche (3440) 
Po wejściu do Parku Narodowego Sagamartha, szlak prowadzi stromo w górę roztaczając wokół zapierające widoki na Namche Bazaar, czyli bramę krainy Khumbu.
Kontynuujemy trekking wzdłuż brzegów rzeki Dudh Koshi, przekraczając wiele razy ten majestatyczny nurt po mostach linowych ozdobionych chorągiewkami modlitwy, po czym wkraczamy do wioski Benkar i znów delikatnie wspinamy się na Monzo i Jorsalle. Z Jorsalle wchodzimy do Parku Narodowego Sagamartha, nieco w dół przez most na drugą stronę rzeki. Po 10 minutach ponownie przekraczamy rzekę, idziemy w górę jej biegu przez około 20 minut do następnego mostu nad Imja Khola. Z Phakding zajmie to około 2 godzin. Z mostu szlaki biegną w górę przez lasy sosnowe aż do Namche. Po drodze być może uda nam się zobaczyć niektóre dzikie zwierzęta, ptaki a także kilka szczytów gór.

Czas trekkingu: 4-6 godz.
Zakwaterowanie: Schronisko 
Posiłki: śniadanie, lunch, obiadokolacja

Dzień 04 Odpoczynek (wędrówka do wioski Khumjung, wycieczka 4-godzinna)
Dziś pora na aklimatyzację w Namche Bazaar. Namche to kolorowa wioska pełna urokliwych sklepów i interesujących handlarzy, wspaniałego jedzenia oraz urzekających widoków otaczających gór. Wczesna wyprawa ponad miasteczko, zanim pojawią się chmury, wynagrodzi amatorów wspinaczki spektakularnym himalajskim wschodem słońca oraz widokami na Mount Everest, Lhotse (czwarty najwyższy szczyt świata) i przepiękny Ama Dablam. W drodze powrotnej, możemy odwiedzić muzeum 'Sherpa', ukazujące tradycyjny styl życia 'sherpa' – wystawy i zbiór fotografii wykonanych przez pewnego naturalistę z Nepalu. Po śniadaniu – udamy się w górę do wioski Khumjung i z powrotem do Namche.

Czas trekkingu:
Zakwaterowanie: Schronisko
Posiłki: śniadanie, lunch, obiadokolacja

Dzień 05 Namche – Tyangboche 3860m
Kontynuujemy trekking wzdłuż wartkich lodowych wód Dudh Kosi otoczonych cudowną scenerią górską. Spędzamy noc w pobliżu klasztoru Tyangboche, duchowego centrum obszaru Khumbu. Wewnątrz klasztoru wiszą niezwykle kunsztowne zdobienia. Stoi tam także posąg Buddy o wysokości 20 stóp oraz instrumenty muzyczne i togi 'lamów'. Jeśli szczęście dopisze, zobaczymy 'lama' prowadzącego tradycyjną ceremonię oraz usłyszymy mistyczny śpiew i muzykę. Stąd roztaczają się przepiękne widoki na szczyty: Everest, Nuptse, Lhotse, Ama Dablam, Thamserku i Kwangde

Czas trekkingu: 5-6 godz.
Zakwaterowanie: Schronisko
Posiłki: śniadanie, lunch, obiadokolacja

Dzień 06 Tyangboche – Dingboche 4358 m
Z Tyangboche szlak opada w kierunku Debuche, przecina kolejne ekscytujące mosty linowe ponad Imja Khola i pnie się w górę do Pangboche pośród tysiąca kamieni Mani. Szlak przebiega przez las utworzony przez Rododendrony.
Brniemy dalej pod górę podążając do tradycyjnej wioski 'sherpa' – Dingboche – z wyśmienitymi widokami na Ihotse, szczyt Island Peak oraz Ama Dablam.
Na pewno spodoba się Wam przechadzka przez wioskę, a także widoki na Ama Dablam, Everest i wiele innych szczytów.

Czas trekkingu: 5 -6 godz.
Zakwaterowanie: Schronisko
Posiłki: śniadanie, lunch, obiadokolacja

Dzień 07 Odpoczynek Dingboche
Dziś przeznaczamy kolejny dzień na odpoczynek i aklimatyzację. Istnieje opcja nieobciążającej wędrówki w górę doliny w poszukiwaniu materiału na zdjęcia samej doliny i otaczających gór obszaru Khumbu. Można stąd też udać się do Chhukung na wysokość 4730 m, co zajmie 3-4 godziny i podziwiać Dolinę Imjatse i lodowiec.

Zakwaterowanie: Schronisko
Posiłki: śniadanie, lunch, obiadokolacja

Dzień 08 Dingboche – Lobuche 4928m 
Wspinaczka na stromą pochyłość moreny utworzonej przez lodowiec Khumbu. Potem trasa wiedzie przez wyboisty i urwistą ścieżką do miejsca zwanego Loboje. Stąd nad dachami chatek wyłania się przepiękny widok na słynny grzbiet Lhotse, Makalu.
Czas trekkingu: 5-6 godz.
Zakwaterowanie: Schronisko
Posiłki: śniadanie, lunch, obiadokolacja

Nepal Treking Everest Base Camp

Dzień 09. Lobuche – Gorekshep 5170m i wspinaczka do Everest Base Camp (5,320m) – Gorekshep
Trekking rozpoczyna się najwcześniej jak to możliwe. To bardzo miły etap z dobrym widokami aż do Gorekshep, Mt. Pumori i Mt.Nuptse. Po lunchu w Gorekshep kontynuujemy trekking do Everest Base Camp i zamarzniętego wodospadu Khumbu. Po odpoczynku w Everest Base CAmp i po podziwianiu widoków na otaczające góry i lodowiec powrót do Gorekshep.

Czas trekkingu: 6-7 godz.
Zakwaterowanie: Schronisko
Posiłki: śniadanie, lunch, obiadokolacja

Dzień 10 Wspinaczka na Kala Pathar (5, 550m) & trekking powrotny do Pheriche
Wcześnie rano pobudka i zaczynamy wspinaczkę na Kala Patha skąd rozciąga się najpiękniejszy wschód słońca nad Mt.Everest. Podziwianie z tego miejsca „zapalania szczytów” nad Himalajami: Mt. Everest, Nuptse, Pumori i Ama Dablam Wspinaczka zajmuje ok 2 godzin w jedną stronę i tyle samo zejście. Po powrocie do bazy odpoczynek i noc w schronisku.

Czas trekkingu: 6-7 godz
Zakwaterowanie: Schronisko
Posiłki: śniadanie, lunch, obiadokolacja

Dzień 11 Pheriche do Kyanjuma (3, 500m)
Szlakiem w dół. Schodzenie jest łatwiejsze i zajmuje mniej czasu. Jeszcze ostatnie spojrzenie na Phungithanka vis Tangboche i przejście przez wiszący most na rzece Dudh Koshi. Potem węzeł Kyanjuma i trzy drogi do: doliny Gokyo, do wsi Khumjung i Namche Bazaar. Stąd roztacza się piękny widok na Ama Dablam, Thamserku, Tawache i Lhotse, gęsty las rododendronowy zamieszkały przez Pheasants, Himalayan Griffons, Musk jelenie i dzikie kozły.

 Czas trekkingu: 5-6 godz.
Zakwaterowanie: Schronisko
Posiłki: śniadanie, lunch, obiadokolacja

Dzień 12 Kyanjuma - Khumjung - Monju (2,850m) Zaraz po śniadaniu krotka wspinaczka do ukrytej doliny zwanej wsią Khumjung, uważanej za największą wieś w tych okolicach. Wizyta w szkole założonej przez Sir Admund Hillary i wizyta w wsi Khunde, znaną himalaistą ze znajdującego się tu szpitala dobroczynnego. Przerwa na lunch i odpoczynek i rzut oka na najwyżej położone lotnisko polowe Syangboche. Trekking w dół do Monju na nocleg.

Czas trekkingu: 6-7 godz.
Zakwaterowanie: Schronisko
Posiłki: śniadanie, lunch, obiadokolacja

Dzień 13 Monju - Lukla (2,800m)Przyjemny i niezbyt forsowny trekking powrotny do Lukla. Nie śpiesząc się możemy podziwiać otaczającą nas przyrodę, otaczające nas niewiarygodnie piękne góry i wsie Sherpa. Po przybyciu do Lukla czas wolny na potwierdzenie biletu na lot powrotny do Kathmandu, czas na ostatnie pogaduszki przy ognisku i posiłku z kompanami trekkingu. Noc w hotelu.
Czas trekkingu: 4-5 godz.
Zakwaterowanie: Schronisko
Posiłki: śniadanie, lunch, obiadokolacja

Dzień 14 Lot powrotny do Kathmandu
Rano przelot do Kathmandu i transfer do hotelu. Czas na relax i zakupy upominków dla rodziny i przyjaciół. Noc w hotelu.
Czas trekkingu:
Zakwaterowanie: Hotel
Posiłki: śniadanie


Dzień 15 Departure
Dla tych, co mają lot powrotny do kraju transfer na lotnisko międzynarodowe. Dla tych co zostają omówienie dodatkowych wycieczek i trekingów w Nepalu. Service END.


Cena za trekking: 1090 USD od osoby

Koszt obejmuje:
Transport lądowy samochodem/busem z kierowcą w Katmandu
Powitalny wieczór z kolacją w tradycyjnej restauracji nepalskiej
2 przeloty (Kathmandu – Lukla – Kathmandu)
Wszystkie posiłki podczas trekkingu (śniadania, obiady, kolacje oraz po 3 kubki herbaty/kawy)
Zakwaterowanie schroniskach / teahouse/ lodge (standardowe)
Śpiwór cztero-sezonowy
Usługi przewodnika i dwóch tragarzy
Przepustki i pozwolenia, podatek
Codziennie wiadro gorącej wody do umycia się
Wszelkie konieczne opłaty dla załogi (posiłki, ubezpieczenie, sprzęt, transport lądowy)

Koszt nie obejmuje:
Kosztu wizy nepalskiej

Przelotu  do Kathmandu
Wydatków osobistych (sprzęt osobisty, rozmowy telefoniczne, pralnia itp.)
Rachunków za zakupione napoje alkoholowe, wodę mineralną, papierosy itp.
Napiwków dla personelu/przewodników
Ubezpieczenia osobistego 
Ubezpieczenia turystycznego  NNW
Jakichkolwiek nieprzewidzianych wydatków
Nic, co nie jest zawarte w cena zawiera

Ważne podczas podróży: Choć będą dokładane wszelkie starania, aby wycieczka przebiegała zgodnie z planem, podróż ta może ulec zmianie z powodu zmiany warunków pogodowych, warunków panujących na szlakach, stanu zdrowia uczestników, załogi oraz innych czynników poza naszą kontrolą.

Życzymy udanego trekkingu!

 Nepal Treking Everest Base Camp Mt. Ama Dablam

Nepal

Nepal Treking lodowiec Mt. Everest

Nepal Treking  Mt.Everest

Nepal Treking  Mt.Everest Lukla

Nepal Treking Everest Base Camp

Treking Himalaje Nanda Devi

Treking Himalaje Nanda Devi

Treking Himalaje Nanda Devi

Treking Himalaje Mt Everest

Nepal Treking Everest Base Camp

Nepal Treking Everest Base Camp

Nepal Treking Everest Base Camp

Nepal Treking Everest Base CampWszystkie Prawa Zastrzeżone. Wyprawy i Trekkingi w Himalaje z Glob Net.