Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line


Indie: Północ & Zachód & Południe & Wschód 23 dni 

wycieczka objazdowa symbol WOIK23

Trasa: Delhi, Agra, Jaipur, Mumbai, Bangalore, Mysore, Cochin, Periyar, Madurai, Tanjore, Pondicherry, Mahabalipuram, Kanchipuram, Chennai, Kolkata, Varanasi, Delhi  

Niezapomniana podróż dookoła Indii. Zobacz różnorodność tego kraju, wspaniałą przyrodę, ciekawą kulturę. Każdy stan w Indiach ma do zaoferowania coś niezwykłego. Zamiast zastanawiać się co wybrać spośród niezliczonych atrakcji Indii - wybierz wszystkie. Jedź i odkryj Indie. Jedź i odkryj siebie

PROGRAM

1 dzień Delhi
Przylot na lotnisko i zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu.

2 dzień Delhi
Zwiedzanie ulic Starego Miasta (Ćandni Ćauk) i największego meczetu Indii z XVII w Jima Masjid, Red Fort - fortecy obronnej z przepięknymi pałacami i ogrodem w stylu mugolskim. Po obiedzie objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii, odwiedzenie miejsca kremacji Mathma Ghandi Raj Ghat. Dla chętnych spacer po Ogrodach Lodich z grobowcami wzorowanymi na architekturze afgańskich fortów. Noc w hotelu.

3 dzień Delhi - Agra
rano przejazd do Agra. zakwaterowanie w hotelu  i wizyta w Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. przez Wielkiego Mugoła Szach Jahana dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota. Sam grób w całości został wykonany z białego marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne. Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu, Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony rozrzutnością ojca uwięził go w wieży w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło. Zwiedzanie Red Fort, czyli Czerwonego Fortu w Agra - słynnej twierdzy władców Mugolskich. Do wnętrza fortecy wchodzi się jedną z czterech bram. Wewnątrz znajdują się przepiękne pałace jak Moti Masjid, czyli Perłowy Meczet, Pałac Jahangira, Khas Mahal i słynna wieża WięĄniów, w której Aurangzeb uwięził swojego ojca (tego, który zbudował Taj Mahal). Taj Mahal jest zamknięty w piątki!!!!! Noc w hotelu w Agra.

4 dzień Agra - Fatehpur Sikri - Jaipur
Przejazd do Jaipur. Po drodze zwiedzanie Fatehpur Sikri - słynnego miasta - widma opuszczonego przez mieszkańców z powodu braku wody, stara stolica Imperium Mogołów. Miasto zostało założone przez Akbara dla uczenia narodzin jego syna Salima (przyszłego Jahangira). Budowle i pałace tego miasta widma są bardzo dobrze zachowane. Są zbudowane z fioletowego piaskowca i białego marmuru w stylu hindusko - mugolskim.
Do najważniejszych zabytków miasta należą: Wielki Meczet Jami Masjid, Wielka Brama i grobowiec szejka Salima Cziszti cały z białego marmuru, Pałac Birbala ( harem), Pańci Mahal i Diwan-e Am. Po przyjeĄdzie do Jaipur zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu.

5 dzień Jaipur
Rano wycieczka do fortu Amber - przejazd słoniami do położonego na wzgórzach Aravalli - kompleksu pałacowo-fortecznego. Zwiedzanie Pałacu Wiatrów Hava Mahal z XVII w.; Obserwatorium astronomicznego z XVII w. zbudowanego przez maharadżę Jai Singh; muzeum ze zbiorami malarstwa, broni i manuskryptów. Spacer uliczkami starego miasta. Noc w hotelu.

6 dzień Jaipur - Bombay (Mumbai)
Transfer na lotnisko i przelot do Bombaj. Po przylocie do Bombaju transfer do hotelu. Noc w hotelu w Bombaj.

7 dzień Bombay (Mumbai)
Całodniowa objazdowa wycieczka po Bombaju. Zwiedzanie rozpoczynamy od Bramy do Indii, przejeżdżamy do Placu gdzie znajduje się Fontanna Wellingtona, przejeżdżamy koło Muzeum Księcia Walii i tam juz na piechotę przechodzimy uliczkami Kala Ghoda dochodzimy do budynku Giełdy Bombajskiej, a potem do Fontanny Flory. Stąd jedziemy do Ratusza Miejskiego, aż do Shahid Bhagat Sing Marg i Ballard Estate. Stąd jedziemy do dworca Victoria Terminus, a po drodze zobaczymy zabytkową Pocztę Główną. Zwiedzanie zakończymy na tradycyjnym bazarze Crawford Market, czas wolny na zakupy i przejazd na samo południe miasta Mumbai gdzie znajduje się: Brazylijka Mount St. Mary, zwana popularnie Banganga, Meczet Haji Ali, Mahalakszmi Temple, Malabar Hill, Khotachiwadi, Bandra. Po zwiedzaniu do wyboru: albo spacer plażą Juhu lub wieczór z filmem indyjskim w największym kinie w mieście.

8 dzień Bombay (Mumbai) - Bangalore - Mysore
Rano transfer na lotnisko i przelot do Bangalore. Po przylocie przejazd do Mysore i zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu w Mysore.

9 dzień Mysore (Majsur)
Całodzienna wycieczka po Majsur. Odwiedzając południe Indii trzeba, chociaż na jeden dzień wstąpić do Majsur chociażby, dlatego żeby zobaczyć olśniewające pałace i wille wzniesione za panowania dynastii Vadijarów. Największy pałac Ambra Vilas został zbudowany przez Krishanaraja IV. Ambra Vilas stanowi połączenie mugolskiego, hinduskiego i europejskiego stylu. Wycieczka do Świątyni na wzgórzu Ćamundi, wznoszącym się około 1000 metrów nad miastem. Jak głosi legenda, Majsur, został zbudowana w miejscu, w którym bogini Ćamunda uśmierciła po zażartej walce demona. Przedstawia się ją, jako boginię o wielu ramionach z zawieszonym na szyi naszyjnikiem z trupich czaszek. Na cześć bogini, każdej jesieni (zapowiedz końca monsunów) odbywa się festiwal Dasehra. W Majsur jest obchodzony ze szczególną pompą. W drodze do świątyni Ćamundy stoi posąg olbrzymiego byka Nadina wykuty z czarnego bazaltu w 1659 roku, mierzący 5 metrów wysokości. Noc w hotelu w Mysore.

10 dzień Mysore - Bangalore - Cochin (Kochi)
Przejazd do Bangalore i przejazd na lotnisko, przelot do Cochin. Po przyjeĄdzie transfer do hotelu, hotel w Cochin.

11 dzień Cochin (Kochi)
Całodniowa wycieczka po mieście. Zwiedzanie: Synagogi Żydowskie - Jewish Synagogue i poznawanie zawiłych dróg mniejszości Żydowskiej w Indiach; Pałac Mattancherry zwany też Dutch Palace z freskiem opowiadającym historie Ramajany eposu znanego wszystkim mieszkańca Indii. Lunch w jednej z przytulnych restauracyjek w dzielnicy żydowskiej pośród sklepików ze starociami i dziełami z przed wieków. Potem przejazd do dzielnicy zwanej Fort Kochi i zwiedzanie: Kościoła St.Thomas Church, gdzie były pochowane szczątki Vasco de Guma; Katedry St.Mary's, którą odwiedził i poświecił Papież podczas swojej wizyty w Indiach; Międzynarodową Giełdę Pieprzu, odwiedzenie domu, w którym mieszkał odkrywca Vasco de Gama. Spacer do nadbrzeżem Fortu Kochi i podziwianie rozwieszonych nad kanałami malowniczych chińskich sieci.
Kochi to ośrodek handlu przyprawami i owocami morza. Zbudowany nad lagunami Morza Arabskiego na licznych wyspach i półwyspach. Kochi to Wenecja wschodu. Stare miasto i Fort czarują mozaiką dawnych holenderskich, portugalskich i brytyjskich bungalowów zbudowanych przy wąskich uliczkach. Malownicza lokalizacja portu otoczona gajami palmowymi jest uroczym miejscem żeby spędzić wieczór w jednej z tutejszych restauracyjek serwujących lokalne potrawy. Wieczorem występ tańca - teatru Kathakali, jedynego w swoim rodzaju i wystawianego tylko w Kerala. Noc w hotelu.

12 dzień Cochin (Kochi) - Periyar (Thekkady)
Przejazd do rezerwatu przyrody Thekkedy ok 4 godziny jazdy. Po drodze przejazd z widokiem na Wzgórza Cynamonowe. Wzgórza Cynamonowe nazwę swoją zyskały oczywiście od drzew cynamonowych, ale porośnięte są głównie krzewami herbaty. Uprawia się tutaj również kardamon i kawę, dlatego przez lokalnych są nazywane Wzgórzami Kardamonowymi. Pierwsze plantacje herbaty powstały jeszcze za czasów brytyjskich rządów w Indiach. Teraz prawie 80% upraw herbaty jest w rękach olbrzymiego koncernu TATA, prowadzonego przez bardzo wpływową i bogata rodzinę o tym samym nazwisku Tata. Rezerwat tygrysów Periyar Lake Park znajduje się na rozległych mokradłach utworzonych przez rozlewiska rzeki Periyar. Zobaczymy bujną roślinność, niezliczona ilość ptactwa wodnego, stada dzikich słoni indyjskich wędrujące sawannami. Lasy wiecznie zielone to schronienie również dla Makaka wander, gaura, niedzwiedzia wargacza i lori wysmukłego. Zakwaterowanie w resorcie.

13 dzień Periyar (Thekkady) - Madurai
Przejazd do Madurai. Po przybyciu transfer do hotelu. Noc w hotelu.

14 dzień Madurai
Rano wizyta we wspaniałej świątyni Meenakshi poświęconej małżonce pana Siwy jest to kompleks wież, tzw. gopurams, wznoszących się wysoko ponad okolicą. PóĄniej wizyta w pałacu Tirumala Nayak Palace wytworna budowla w indo-saraceńskim stylu, nad której kopułami i łukami pracował włoski architekt Strucco. Odwiedzimy także Wzgórze Alagar żeby zwiedzić Kamienną Świątynię Tirupara Kundran. Hotel w Madurai.

15 dzień Madurai - Tanjore
Przejazd do Tanjore. Tanjore, gdzie znajduje się przepiękna świątynia Chola poświęcona Brihadeshwarze z 985-1014 ne. Sanktuarium przykrywa monolityczna kopuła zbudowana z pojedynczego bloku granitu ważącego 80 ton, który został wciągnięty na szczyt budynku z pomocą rampy długości 6 km, z użyciem starodawnej techniki budowli piramid stosowanej przez Egipcjan. Wspaniałe brązy rękodzieła czynią Tanjore jednym z najważniejszych punktów wycieczki po Indiach Południowych.
Po drodze możemy w pobliżu wiosek zobaczyć Ajjany, czyli figurki bóstw na koniach. Figurki te mieszkańcy wiosek wykonują z terakoty i ustawiają w pobliżu wioski, co ma ich uchronić przed nieszczęściami takimi jak żywioły lub wyjałowienie ziemi. Noc w hotelu w Trichy. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu.

16 dzień Tanjore - Pondicherry
Przejazd do Pandicherry. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu w Pondicherry.

17 dzień Pondicherry - Mahabalipuram
Rano zwiedzanie stolicy byłej koloni Francuskiej przed uzyskaniem niepodległości przez Indie.

18 dzień Mahabalipuram
Przejazd do Mahabalipuram i zakwaterowanie w hotelu/resorcie. Zwiedzanie zabytków i wypoczynek na plaży. Mahabalipuram, zwane również, jako Mamallapuram jest sławne dzięki swoim siedmiu pagodom. Na tutejszym nadbrzeżu znajduje się grupa starożytnych z VII wieku, wyciosanych w skale grot i monolityczne sanktuaria reprezentujących architektoniczny styl drawijski. Zabytek został wpisany na listę UNESCO. Na uwagę zasługują szczególnie olbrzymie reliefy, uważane za najdoskonalszy przykład sztuki Palladów. Najbardziej znany jest relief Pokuta Bhagirathy znana, jako Spłyniecie Gangesu z Nieba. Malownicza świątynia Nadbrzeżna (Shore Temple), nieopodal została zbudowana ku czci Wisznu. Noc w hotelu w Mahabalipuram.

19 dzień Kanchipuram - Chennai (Madras)
 Przejazd do Chennai. Po drodze zwiedzanie Kanchipuram. Kanchipuram (64 kilometry od Chennai (Madras)) jest starożytną stolicą Pallavas znanego, jako słynne miasto 1000 świątyń i wciąż znajdują się tam 124 sanktuaria. Pierwsza świątynia, dedykowana Siwie i zdobiona malunkami naściennymi, została zbudowana na przełomie VII i VIII wieku. Najsłynniejsze świątynie, to Ekambaswara, Kailasanatha, Sri Kamakshi i Varadarajaswamy. Po przyjeĄdzie do Chennai zakwaterowanie w hotelu.

20 dzień Chennai (Madras)
Zwiedzanie miasta. Miasto Chennai powstało z połączenia kilku wsi, nie ma centrum, za to są liczne dzielnice, połączone czterema głównymi ulicami. Znajdują się tu zabytki będące dziedzictwem starożytnych Indii jak: świątynia Parthasarathi Temple zbudowana w IX wieku, która jest poświecona Krisznie, czczonemu tu, jako boski woĄnica (sarathi) Partha z eposu Mahabharata. A również zabytki post kolonialne jak: Fort ST. George, pierwszy bastion władzy brytyjskiej w Indiach i zarazem serce póĄniejszego imperium, tu znajdowała się siedziba Kampanii Wschodniej, George Town w latach 40 XVII wieku osiedlali się tu tkacze i farbiarze by wytwarzać tkaniny dla potrzeb Kampanii Wschodniej, dzisiaj znajduje się w samym centrum miasta i znajdują się tam instytucje publiczne i sklepy, Kościół św. Andrzeja stanowiący przykład architektury klasycystycznej, jest o tyle ciekawże wewnątrz znajduje się bardzo dużo studni, które odprowadzają wodę w porze monsunu; Egmore dzielnica domów kolonialnych otoczonych ogrodami w stylu pałacowym. Warto odwiedzić Art. and Bronze Gallery, w którym mieści się duża kolekcja bardzo cennych brązów z czasów pne. Wieczorem spacer nad Oceanem Marina Beach. Noc w hotelu.
 

21 dzień Chennai (Madras) - Kolkata (Calcutta) Transfer na lotnisko i przelot do Kalkuty. Po przylocie transfer do hotelu. Czas wolny. Noce w hotelu.

22 dzień Kolkata (Calcutta) - Varanasi (Banaras)
Całodniowa wycieczka po mieście. W 1960 roku angielski kupiec Job Charmock założył faktorię handlową w wiosce Sutanuti, która z czasem połączona z sąsiednimi Gowindpurem I Kolikatą, rozrosło się w miasto o nazwie Kalkuta. 200 lat świetności to zabytki w stylu wiktoriańskim i neogotyckim: kościoły, bulwarybudowla Victoria Memorial i budynki mieszkalne. Tu nastąpiło odrodzenie sztuki bengalskiej, tu tworzył poeta Rabin Tagore&tu powstał ruch reformatorski, powstawały wyższe uczelnie. W 1911 roku zapadła decyzja a przeniesieniu stolicy do New Delhi i rozwój miasta zwolnił tempa.  urok Kolkata to kosmopolityczna atmosfera, eleganckie restauracje i sklepy przy Park Street, politycznym centrum Coffee Mouse, Majdanem z Victoria Memorial i wioska garncarzy Kumartuli. Wizyta w Świątyni Bogini Kali (Kali Temple), która została zbudowana 1809r. na miejscu prastarej świątyni Kalikata. Legenda głosi, że upadł tu palec żony Śiwy, której ciało pociął na kawałki Wisznu. W świątyni złowrogiej Kali składa się codziennie w ofierze kilka kóz, żeby zaspokoić jaj krwiożerczy głód. Jak na ironie w sąsiednim budynku mieści się szpital Matki Teresy. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem sypialnym do Varanasi

23 dzień Varanasi (Banaras)
Transfer z dworca kolejowego i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie słynnych Ghat (schody) prowadzących do Gangesu, gdzie hinduscy pielgrzymi dokonują rytualnych kąpieli i  Świątyń nad Gangesem (Golden Temple). Wieczorem zwiedzanie wąskich uliczek starego miasta i fabryk jedwabiu, z którego słynie miasto Varanasi. Noc w hotelu.

24 dzień Varanasi Delhi - powrót
Wycieczka po Gangesie łodzią o wschodzie słońca i obserwowanie rytuałów związanych z wierzeniami hindusów, obserwowanie z wody kremacji zwłok nad Gangesem (tylko z łodzi można to zaobserwować, ponieważ zabroniony jest tam wstęp nie hindusom). Transfer na lotnisko i lot do Delhi

25 dzień Departure

 Cena wycieczki od 1382 USD od osoby przy grupie 6 osób

Cena wycieczki od 1719 USD od osoby przy 2 osobach na wycieczce

Zapytaj o tą wycieczkęWszystkie Prawa Zastrzeżone. Wycieczka objazdowa po Indiach. Dookoła Indii.