Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty do Indii
  Przeloty w Indiach i Nepalu
  Przeloty do Indii
  Przeloty w Indiach i Nepalu

Bhutan

Indie Wschodnie & Bhutan 12 dni

Wycieczka Indie - Bhutan indywidualna

Trasa: Kalkuta (Delhi), Bagdogra, Darjeeling, Pelling ( Pemayangaste), Gangtok, Rumtek Monastery, Kalimpong, Phuntsolin, Thimpu, Paro, Kalkuta (Delhi) 


01 dzień Przyjazd do Kolkata  
Transfer z lotniska i zakwaterowanie w hotelu. Po południu wycieczka po mieście.
Kolkata - w 1960 roku angielski kupiec Job Charmock założył faktorię handlową w wiosce Sutanuti, która z czasem połączona z sąsiednimi Gowindpurem i Kolikata, rozrosło się w miasto o nazwie Kalkuta, potem zmieniono nazwe na Kolkata. 200 lat świetności to zabytki w stylu wiktoriańskim i neogotyckim: kościoły, bulwary, budowla Victoria Memorial i budynki mieszkalne. Tu nastąpiło odrodzenie sztuki bengalskiej, tu tworzył poeta Rabin Tagore&tu powstał ruch reformatorski, powstawały wyższe uczelnie. W 1911 roku zapadła decyzja a przeniesieniu stolicy do New Delhi i rozwój miasta zwolnił tempa.  Urok Kolkata to kosmopolityczna atmosfera, eleganckie restauracje i sklepy przy Park Street, politycznym centrum Coffee Mouse, Majdanem z Victoria Memorial i wioska garncarzy Kumartuli. Wizyta w Świątyni Bogini Kali (Kali Temple), która została zbudowana 1809r. na miejscu prastarej świątyni Kalikata. Legenda głosi, że upadł tu palec żony Śiwy, której ciało pociął na kawałki Wisznu. W świątyni złowrogiej Kali składa się codziennie w ofierze kilka kóz, żeby zaspokoić jaj krwiożerczy głód i uprosić o nie czynienie zła. Jak na ironie w sąsiednim budynku mieści się szpital Matki Teresy. Noc w hotelu

02 dzień Kolkata (Calcutta) - Bagdogra - Darjeeling
Transfer na lotnisko i przelot do Bagdogra. Potem przejazd samochodem z kierowcą do Darjeeling. Zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu w Darjeeling.

Indie wycieczki z biurem podróży Glob Net

03 dzień Darjeeling
Całodzienna wycieczka p mieście. Nazwa Darjeeling pochodzi od klasztoru Dorje Ling (oznacza miejsce piorunów), który kiedyś stał na wzgórzu Observatory Hill. W połowie XIX wieku Brytyjczycy wybrali Darjeeling na budowę sanatorium i tak powstała letnia stolica Bengalu, gdy upał w Kalkucie staje się nie do zniesienia. Malownicze miasto jest jakby przyklejone do zbocza. Jest tu wiele zabytków tybetańskich, nepalskich, bengalskich i post kolonialnych: klasztor Bhatija Basti gdzie odkryto Tybetańska Księgę Zmarłych, na North Point znajduje się najstarsza w Indiach pasażerska kolej linowa łącząca Darjeeling z Singla Bazar.
Miejsca warte odwiedzanie to: wieś Lablong, Instytut Alpinizmu i Tenzing Norgay House dom pierwszego z odkrywców Everest, Klasztor Yoga Czholing. Noc w hotelu w Darjeeling.

04 dzień Darjeeling - Pelling ( Pemayangaste)
O poranku przejazd na wzgórze tygrysie (Tiger Hill) i obserwowanie wschodu słońca nad Kanchenjunga (8598 m npm). Powrót do hotelu na śniadanie i potem przejazd do Pelling, miejscowości położonej na wysokości 2040 m npm ze wspaniałymi widokami na szczyty i lodowce Pasma Kanchenjunga. Głównym zabytkiem miasta jest zespół klasztorny Pemayangste z 1705 roku., w którym znajdują się piękne tanki, malowidła ścienne i rzeĄby i 7-pietrowy model niebiańskiego domu Guru Padmasambhawy. Tutaj również odbywa się święto, z widowiskowymi tańcami w maskach. Noc w hotelu.

 Indie wycieczki z biurem podróży Glob Net

05 dzień Pemayangste - Gangtok
Przejazd do Gangtok i zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu w Gangtok.

06 dzień Gangtok - Rumtek Monastery - Gangtok
Całodzienna wycieczka po mieście i okolicy. Gangtok - stolica stanu Sikkim, otoczona malowniczą przyrodą Himalajów i lasami.
Zwiedzanie: Enchey Monastery, The Residency skąd rozciąga się piękny widok, The White Memorial Hall i Instytut Tybetanistyki -Namgyal Institute of Tibetology, w którym rękopisy i eksponaty pochodzą z czasów Aśoki. Dla wypoczynku można udać się do Ogrodów z Orchideami.
Wycieczka do klasztoru Rumtek Monastery. Rumtek nazywany również Centrum Dharmaczakry jest jednym z czterech najważniejszych ośrodków buddyzmu tybetańskiego. Jest to również największy buddyjski kompleks świątynny w Indiach. zbudowany w XVI wieku roku przez zwierzchnika szkoły Karma Kagyu buddyzmu tybetańskiego IX  Gyalwa Karmapa. Kiedy XVI Karmapa  przybył do Sikkimu w 1959 roku, uciekając z okupowanego przez Chiny Tybetu, zastał siedzibę w ruinach. Mimo że oferowano mu inne lokalizacje, Karmapa zdecydował się odbudować Rumtek. Dzięki pomocy i hojności sikkimskiej rodziny królewskiej i rządu Indii, miejsce zostało odbudowane przez XVI Karmape, jako jego główna siedziba na wygnaniu. Noc w hotelu w Gangtok.

07 dzień Gangtok - Kalimpong
Przejazd do Kalimpong, mijescowości spoczywającej na bujnych, zielonych obszarach w średnich pasmach Himalajów. To egzotyczne miasto pięknych ludzi, mistycznych i czarujących, z rzadką domieszką krwi ludu ze wzgórz. Gompy, niezwykłe kościoły, świątynie, mnisi i misjonarze koegzystują tu w pokoju i radości. Tutejszy osobliwy, ruchliwy bazar zachwyci każdego podróżnika. Niczym puszka Pandory zawiera mnóstwo niespodzianek takich jak thanki - buddyjskie obrazy, ręcznie obrabiane srebro, bhutańskie tkaniny, chińskie lampy, lepczańskie sztylety, maski i wiele innych. Kalimpong to siedziba buddyjskich klasztorów, hinduskich świątyń i chrześcijańskich kościołów. To także ogród orchidei i innej egzotycznej roślinności oraz miejsce kolonialnych domostw i malowniczych widoków. Nocleg w Kalimpong.

Indie wycieczki z biurem podróży Glob Net

08 dzień  Kalimpong - Phuntsoling
Przejazd do Phuntsoling - brama Bhutan od strony gorących i dusznych równin bengalskich Indii Wschodnich. Małe miasteczka u podóży gór prowadzących wgłąb kraju. Phuntsholing posiada status miasta granicznego łączącego z Indiami. Pełni także funkcję węzła komunikacyjnego przemysłu i biznesu w Bhutan. Nocleg w Phuntsholing.

09 dzień Phuntsoling - Timphu
Przejazd do Thimphu i popołudniowe zwiedzanie miasta. Wizyta w czortenie, ogromnej stupie wybudowanej ku pamięci póĄniejszego króla Bhutan. Następnie wizyta w Bibiliotece Narodowej, Instytucie Medycyny Tradycyjnej, Instytucie Sztuki i Rzemiosła, klasztoru żeńskiego Zilukha oraz klasztoru Chnagnagkha. Nocleg w Thimpu.

10 dzień Thimpu - Paro
Ranek wolny. Później w ciągu dnia przejazd do Paro.

11 dzień Paro
Poranne zwiedzanie miasta. Wizyta w Ta-dzong, narodowym Muzeum Bhutan, Paro Rinpung Dzong. Następnie przejazd do Drugyal dzong i wizyta w ruinach fortecy. W drodze powrotnej - wizyta w Świątyni Kichu, powstałej w pierwszej połowie VII wieku. Jest to najstarsza świątynia wybudowana przez tybetańskiego króla Songtsena Gempo. Popołudnie wolne. Nocleg w Paro.

12 dzień Depart
Transfer na lotnisko i koniec usług.

Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Wycieczka Indie - Bhutan z Glob Net.