Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line

Bhutan

Tydzień w Bhutan 7 dni
   
Wycieczka do Bhutanu
Ścieżkami Smoka


PROGRAM
 
Dzień 01: Przylot na lotnisko w Paro
Na lotnisku zostaniecie Państwo powitani przez Waszego przewodnika, a następnie eskortowani do hotelu. Zameldowanie w hotelu oraz obiad w hotelowej lub pobliskiej restauracji. Po lunchu – wizyta w Muzeum Narodowym, niegdyś wieży strażniczej Rinpung Dzong, położonej wysoko na wzniesieniu nad doliną Paro. Pierwsza wycieczka zaznajomi Was z kulturą i historią tego zdumiewającego królestwa z chmur. Muzeum Narodowe to świetne miejsce do nauki, gdyż zawiera wszystko, co dotyczy kultury Bhutan. Ponadto jego styl odbiega od tradycyjnego stylu muzeum. Będziecie zachwyceni jego niepowtarzalnym klimatem. Wieża strażnicza, skonstruowana w 1645, została zaadoptowana na muzeum w roku 1968. Ponieważ fotografowanie wewnątrz jest zabronione, zachęcamy do robienia zdjęć na zewnątrz – zarówno muzeum jak i całej doliny poniżej. Wizyta w Rinpung Dzong usytuowanym tuż pod Muzeum Narodowym. Ten masywny budynek został wybudowany w roku 1645. Obecnie znajduje się w nim Biuro Administracji Regionalnej oraz Zakon. Nocleg w hotelu. Hotel Gangtey Palace/Olathang w Paro
 
Bhutan - Królestwo Himalajów
 
Dzień 02: Wędrówka do Klasztoru Taktsang
Przejazd do Czortenu Satsam (5 mil) i wędrówka do Klasztoru. Nazwa Taktsang oznacza “Gniazdo Tygrysa”. Klasztor jest ulokowany na występie skalnym na wysokości aż 800 metrów z widokiem na dolinę Paro oraz rzekę. Legenda głosi, że Guru Padma Sambhava, znany, jako drugi Budda Bhutan, medytował w miejscu, gdzie usytuowany jest klasztor, a dostał się tam lecąc na grzbiecie tygrysicy. Piknik w kafeterii Taktsang. Wycieczka zajmie około 4 godzin.
Po drodze z Taktshang – wizyta w Drugyal Dzong, 5 mil od miasteczka Paro. Nazwa Drugyal oznacza “Zwycięski”. Dzong został wybudowany w 1650 roku przez Shabdrung Ngawang Namgyel, założyciela Bhutan, na cześć zwycięstwa nad armią tybetańską i utworzył jeden z łańcuchów fortec obronnych przed inwazją Tybetańczyków.
Przejazd do Bonday Paro – oddalonego od Państwa hotelu o 6 km – i wspinaczka do Klasztoru Dzongdrakha. Ten klasztor, podobnie jak Taktsang, jest położony na półce skalnej na wysokości około 300 metrów. Został wybudowany także przez Guru Rimpche niemal w tym samym czasie, co Klasztor Taktsang i stanowi bardzo ciekawy punkt wycieczki. Nocleg w hotelu w Paro.
 
Bhutan - Królestwo Himalajów
 
Dzień 03: Paro – Dolina Punakha
Przejazd do Punakha (140 km, 5 godz.). Po drodze przejazd nad spektakularną przełęczą Dochu La aż do pokrytej bujną zielenią doliny Punakha. Droga wije się wśród gęstych lasów sosnowych do przełęczy na wysokości 10.395 stóp. Stąd, przy dobrej pogodzie, rozciąga się panoramiczny widok na oddalone szczyty Himalajów. Można także wybrać się na spacer po niedawno wybudowanych 108-miu stupach. Schodząc z przełęczy, obserwujemy znaczne zmiany krajobrazu roślinnego. W niższych partiach da się zauważyć dominację egzotycznych roślin takich jak kaktusów, bananowców, poinsecji i innych półtropikalnych roślin.
Meldunek w hotelu. Po obiedzie – wizyta w Punakha Dzong oraz krótka wędrówka do pięknego klasztoru Khamsum Yule Namgyel (30 minut drogi). Przejazd do Lobesa i spacer do Chi-med lhagang (“bez psów”) usytuowanej w malowniczej dolinie Lobesa (1 godzina drogi). Świątynia ta była wybudowana przez Lama Drukpa Kuenley lub “Boskiego Szaleńca”, jednego z największych świętych Bhutan. Jest ona także znana pod nazwą “Świątynią Płodności”, gdzie bezdzietne pary z całego świata przybywają tutaj, aby wzywać błogosławieństwa świętych. Nocleg w hotelu. Hotel Zangdopelrig/Meripunsum
 
 
Bhutan - Królestwo Himalajów
 
Dzień 04: Wycieczka do Wangduephodrang
Wizyta w Chimi Lhakhang w wiosce Lobesa (20 minut od Punakha), świątyni pomyślnych zbiorów wybudowanych przez słynnego "boskiego szaleńca". To piękny 30-minutowy spacer wśród pól ryżowych oraz typowych domostw bhutańskich. Warto zatrzymać się w paru z nich, aby przyjrzeć się tradycyjnemu życiu tutejszych mieszkańców. Świątynia jest pięknie ulokowana na szczycie małego wzgórza spoglądającego na całą okolicę. Piknik w drodze powrotnej. Przejażdżka do niewielkiego miasta  Wangduephodrang. Tuż przed dotarciem do celu, będziecie Państwo mogli dostrzec pewną wioskę o nazwie Rinchengang, której wszyscy mieszkańcy słyną ze swych mistrzowskich umiejętności kamieniarskich. Następnie, tuż przed powrotem do Punakha, wizyta w  Wangduephodrang Dzong wybudowanym w roku 1638. Nocleg: hotel w Punakha.
 
Bhutan - Królestwo Himalajów
 
Dzień 05: Punakha - Thimphu (77 km, ok 3 godz.)
Przejazd do Thimphu i zwiedzanie miasta. Warto być obecnym na weekendowym targu, gdzie lokalni mieszkańcy robią cotygodniowe zakupy. To jedna z głównych atrakcji tej wycieczki, ukazująca życie i kulturę ludzi Bhutan.
Wizyta w Czortenie Pamięci (ogromna stupa), wybudowanym ku czci Trzeciego Króla Bhutan. Przejazd do punktu widokowego Sangyegang, gdzie z lotu ptaka można oglądać dolinę Thimphu. Następnie wizyta w rezerwacie Takin, miejscu życia tego Zwierzęcia Kraju Bhutan.
Wizyta w Zorig Chuksum, Szkole Trzynastu Sztuk i Rzemiosł. Instytucja ta została założona w roku 1971. Uczniowie przybywają tu z całego Bhutan, aby uczyć się tradycyjnej sztuki i rzemiosła. Następnie wizyta w Muzeum Tekstyliów, gdzie można oglądać piękne tkaniny o oryginalnych wzorach. Kolejny punkt wycieczki to Centrum Rzemiosła Ręcznego oraz Tashichhodzong – administracyjnego centrum Bhutan. W tej masywnej budowli znajdują się gabinety Króla, Opactwa oraz czterech ministrów. Po całodziennym zwiedzaniu – kolacja i nocleg w hotelu. Hotel Phuntshopelrig/Jumolhari, Thimphu.
 
Bhutan - Królestwo Himalajów
 
Dzień 06: Całodzienna wyprawa do Klasztoru Tango
Wyjazd po śniadaniu. Klasztor Tango to rezydencja Druk Desi Gyaltsen Tenzin Rabgye, kolejnego wcielenia zakonnika żyjącego w XVI wieku, założyciela klasztoru. Przygotujcie się Państwo na energiczną wspinaczkę aż do chmur. Ze szczytu Tango (“tango”, czyli “koń” ze względu na charakterystyczny kształt góry przypominający głowę konia) ponad dziedzińcem i “chorągiewkami modlitwy” widać położone w dali klasztory. Zwiedzanie dziedzińca oraz jaskiń medytacji. Po zejściu na dół zapraszamy na herbatę u brzegów rzeki Thimchu tuż przy malowniczym moście Cheri Zam. Ta drewniana konstrukcja to jeden z niewielu wiszących mostów pozostałych w Himalajach. Nocleg w hotelu w Thimphu
 
Dzień 07: Thimphu – Paro - powrót
Wcześnie rano wyjazd do Paro na lotnisko i Powrót. 
 

Bhutan - Królestwo Himalajów

Bhutan - Królestwo Himalajów

Bhutan - Królestwo Himalajów

Bhutan - Treking Krainą Smoka

Bhutan - Treking Krainą Smoka

Bhutan - Treking Krainą Smoka

Bhutan - Treking Krainą Smoka

Bhutan - Treking Krainą Smoka

Bhutan - Treking Krainą Smoka

Bhutan - Treking Krainą Smoka