Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line

Folk dance of Bhutan

Wizyta w Królestwie Smoków  BT5

(4 dni & 3 nocy)
 
Trasa:  Paro, Thimphu, Paro

Dzień 01: Paro - Thimphu
Na lotnisku zostaniecie Państwo powitani przez Waszego przewodnika, a następnie wycieczka po mieście: Muzeum Narodowe, wieża strażnicza, Rinpung Dzong, Chorten – narodowy symbol Bhutanu zbudowany w 1974 roku. Lunch w restauracji i po nim przejazd do Thimphu. Zameldowanie w hotelu i kolacja w miejscowej restauracji. Spacer po Thimphu i nocleg w hotelu.
 
Bhutan Thimphu
 
Dzień 02: Thimphu
Zwiedzanie okolicy. Warto być obecnym na weekendowym targu, gdzie lokalni mieszkańcy robią cotygodniowe zakupy. To jedna z głównych atrakcji tej wycieczki, ukazująca życie i kulturę ludzi Bhutan.
Wizyta w Czortenie Pamięci (ogromna stupa), wybudowanym ku czci Trzeciego Króla Bhutan. Przejazd do punktu widokowego Sangyegang, gdzie z lotu ptaka można oglądać dolinę Thimphu. Następnie wizyta w rezerwacie Takin, miejscu życia tego Zwierzęcia Kraju Bhutan.
Wizyta w Zorig Chuksum, Szkole Trzynastu Sztuk i Rzemiosł. Instytucja ta została założona w roku 1971. Uczniowie przybywają tu z całego Bhutan, aby uczyć się tradycyjnej sztuki i rzemiosła. Następnie wizyta w Muzeum Tekstyliów, gdzie można oglądać piękne tkaniny o oryginalnych wzorach. Kolejny punkt wycieczki to Centrum Rzemiosła Ręcznego oraz Tashichhodzong – administracyjnego centrum Bhutan. W tej masywnej budowli znajdują się gabinety Króla, Opactwa oraz czterech ministrów. Po całodziennym zwiedzaniu – kolacja i nocleg w hotelu. 
 
TAKTSANG OR THE TIGER NEST
 
Dzień 03: Całodzienna wyprawa do Klasztoru Tango i przejazd do Paro
Wyjazd po śniadaniu. Klasztor Tango to rezydencja Druk Desi Gyaltsen Tenzin Rabgye, kolejnego wcielenia zakonnika żyjącego w XVI wieku, założyciela klasztoru. Przygotujcie się Państwo na energiczną wspinaczkę aż do chmur. Ze szczytu Tango (“tango”, czyli “koń” ze względu na charakterystyczny kształt góry przypominający głowę konia) ponad dziedzińcem i “chorągiewkami modlitwy” widać położone w dali klasztory. Zwiedzanie dziedzińca oraz jaskiń medytacji. Po zejściu na dół zapraszamy na herbatę u brzegów rzeki Thimchu tuż przy malowniczym moście Cheri Zam. Ta drewniana konstrukcja to jeden z niewielu wiszących mostów pozostałych w Himalajach. Wieczorem przejazd do Paro. Nocleg w hotelu. 
 
Dzień 04: Powrót
Transfer na lotnisko i lot powrotny.  
 

Bhutan Paro Dzong

Zimowa Stolica Bhutan - Punakha

Bhutan - Tradycyjny strój

Bhutan Guru Rinpoche

Bhutan Przełęcz Dochula

Himalaje

Bhutan

Bhutan - przeloty

Bhutan - Taniec Mnichów podczas Festiwalu Trongsa