Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line

Bhutan

Zakochani w Bhutan 16 dni

Wycieczka indywidualna do Bhutanu
Kulturoznawcza 

Dzień 01: Przylot na lotnisko w Paro
Na lotnisku zostaniecie Państwo powitani przez Waszego przewodnika, a następnie eskortowani do hotelu. Meldunek w hotelu oraz obiad w hotelowej lub pobliskiej restauracji. Po lunchu – wizyta w Muzeum Narodowym, niegdyś wieży strażniczej Rinpung Dzong, położonej wysoko na wzniesieniu nad doliną Paro. Pierwsza wycieczka zaznajomi Was z kulturą i historią tego zdumiewającego królestwa z chmur. Muzeum Narodowe to świetne miejsce do nauki, gdyż zawiera wszystko, co dotyczy kultury Bhutan. Ponadto jego styl odbiega od tradycyjnego stylu muzeum. Będziecie zachwyceni jego niepowtarzalnym klimatem. Wieża strażnicza, skonstruowana w 1645, została zaadoptowana na muzeum w roku 1968. Ponieważ fotografowanie wewnątrz jest zabronione, zachęcamy do robienia zdjęć na zewnątrz – zarówno muzeum jak i całej doliny poniżej. Wizyta w Rinpung Dzong usytuowanym tuż pod Muzeum Narodowym. Ten masywny budynek został wybudowany w roku 1645. Obecnie znajduje się w nim Biuro Administracji Regionalnej oraz Zakon. Nocleg w hotelu.

Bhutan wycieczki

Dzień 02: Wędrówka do Klasztoru Taktsang
Przejazd do Czortenu Satsam (5 mil) i wędrówka do Klasztoru. Nazwa Taktsang oznacza “Gniazdo Tygrysa”. Klasztor jest ulokowany na występie skalnym na wysokości aż 800 metrów z widokiem na dolinę Paro oraz rzekę. Legenda głosi, że Guru Padma Sambhava, znany jako drugi Budda Bhutan, medytował w miejscu, gdzie ustytuowany jest klasztor, a dostał się tam lecąc na grzbiecie tygrysicy. Piknik w kafeterii Taktsang. Wycieczka zajmie około 4 godzin.
Po drodze z Taktshang – wizyta w Drugyal Dzong, 5 mil od miasteczka Paro. Nazwa Drugyal oznacza “Zwycięski”. Dzong został wybudowany w 1650 roku przez Shabdrung Ngawang Namgyel, założyciela Bhutan, na cześć zwycięstwa nad armią tybetańską i utworzył jeden z łańcuchów fortec obronnych przed inwazją Tybetańczyków.
Przejazd do Bonday Paro – oddalonego od Państwa hotelu o 6 km – i wspinaczka do Klasztoru Dzongdrakha. Ten klasztor, podobnie jak Taktsang, jest położony na półce skalnej na wysokości około 300 metrów. Został wybudowany także przez Guru Rimpche niemal w tym samym czasie co Klasztor Taktsang i stanowi bardzo ciekawy punkt wycieczki. Wyprawa potrwa około 2 godziny. Wieczorem – około 2-godzinny przejazd do Thimphu. Meldunek w hotelu i kolacja w miejscowej restauracji. Spacer po Thimphu i nocleg w hotelu.

Dzień 03: Thimphu
Zwiedzanie okolicy. Warto być obecnym na weekendowym targu, gdzie lokalni mieszkańcy robią cotygodniowe zakupy. To jedna z głównych atrakcji tej wycieczki, ukazująca życie i kulturę ludzi Bhutan.
Wizyta w Czortenie Pamięci (ogromna stupa), wybudowanym ku czci Trzeciego Króla Bhutan. Przejazd do punktu widokowego Sangyegang, gdzie z lotu ptaka można oglądać dolinę Thimphu. Następnie wizyta w rezerwacie Takin, miejscu życia tego Zwierzęcia Kraju Bhutan.
Wizyta w Zorig Chuksum, Szkole Trzynastu Sztuk i Rzemiosł. Instytucja ta została założona w roku 1971. Uczniowie przybywają tu z całego Bhutan, aby uczyć się tradycyjnej sztuki i rzemiosła. Następnie wizyta w Muzeum Tekstyliów, gdzie można oglądać piękne tkaniny o orginalnych wzorach. Kolejny punkt wycieczki to Centrum Rzemiosła Ręcznego oraz Tashichhodzong – administracyjnego centrum Bhutan. W tej masywnej budowli znajdują się  gabinety Króla, Opactwa oraz czterech ministrów. Po całodziennym zwiedzaniu – kolacja i nocleg w hotelu.

Bhutan wycieczki

Dzień 04: Całodzienna wyprawa do Klasztoru Tango
Wyjazd po śniadaniu. Klasztor Tango to rezydencja Druk Desi Gyaltsen Tenzin Rabgye, kolejnego wcielenia zakonnika żyjącego w XVI wieku, założyciela klasztoru. Przygotujcie się Państwo na energiczną wspinaczkę aż do chmur. Ze szczytu Tango (“tango” czyli “koń” ze względu na charakterystyczny kształt góry przypominający głowę konia) ponad dziedzińcem i “chorągiewkami modlitwy” widać położone w dali klasztory. Zwiedzanie dziedzińca oraz jaskiń medytacji. Po zejściu na dół zapraszamy na  herbatę u brzegów rzeki Thimchu tuż przy malowniczym moście Cheri Zam. Ta drewniana konstrukcja to jeden z niewielu wiszących mostów pozostałych w Himalajach. Nocleg w hotelu. 

Dzień 05: Thimphu – Dolina Punakha
Przejazd do Punakha (77 km, 3 godz.). Po drodze przejazd nad spektakularną przełęczą Dochu La aż do pokrytej bujną zielenią doliny Punakha. Droga wije się wśród gęstych lasów sosnowych do przełęczy na wysokości 10.395 stóp. Stąd, przy dobrej pogodzie, rozciąga się panoramiczny widok na oddalone szczyty Himalajów. Można także wybrać się na spacer po niedawno wybudowanych 108-miu stupach. Schodząc z przełęczy, obserwujemy znaczne zmiany krajobrazu roślinnego. W niższych partiach da się zauważyć dominację egzotycznych roślin takich jak kaktusów, bananowców, poinsencji i innych półtropikalnych roślin.
Meldunek w hotelu. Po obiedzie – wizyta w Punakha Dzong oraz krótka wędrówka do pięknego klasztoru Khamsum Yule Namgyel (30 minut drogi). Przejazd do Lobesa i spacer do Chi-med lhagang (“bez psów”) usytuowanej w malowniczej dolinie Lobesa (1 godzina drogi). Świątynia ta była wybudowana przez Lama Drukpa Kuenley lub “Boskiego Szaleńca”, jednego z największych świętych Bhutan. Jest ona także znana pod nazwą “Świątynią Płodności”, gdzie bezdzietne pary z całego świata przybywają tutaj aby wzywać błogosławieństwa świętych. Nocleg w hotelu.

Dzień 06: Wędrówka do wiosek Talo i Nobgang
Po solidnym śniadaniu – rozpoczęcie wędrówki. Zajmie ona około 4-5 godzin. To rzadka okazja do odwiedzin tych wiosek przytulonych do górskiego zbocza. W Nobgang warto obejrzeć świątynię oraz kilka tamtejszych gospodarstw domowych.

Dzień 07: Wizyta w wiosce Rinchengnag w Wangdi oraz przejażdżka do Paro
Rano przejazd do Wangdi i wizyta w Phodrang Dzong, masywnej fortecy, wzniesionej w roku 1638. Dziś jest to siedziba biura administracji regionalnej i szkoły oraz siedziba tutejszych mnichów. W Dzong znajdują się także warte zobaczenia świątynie. Przejażdżka do mostu Wangdi oraz krótka wędrówka do wioski Richengnag, oddalonej od mostu o około 45 minut drogi. To wyjątkowa i interesująca wioska ze skupiskami domów niczym w tybetańskiej wiosce. Tutaj także można odwiedzić kilka domostw, zobaczyć jak żyje miejscowa ludność. Nocleg w hotelu.

Dzień 08: Wangdi – Dolina Phobjikha (Gangtey) – 65 km
Po wczesnym śniadaniu – przejazd do Gangtey, który zajmie mniej więcej 2 godziny. Gangtey to przepiękne miejsce usytuowane na wysokości 3000 m. Z Gangtey widać wyraĄnie pobliskie czarne pasma gór jak również piękną dolinę Phobjikha, jedną z najpiękniejszych dolin w kraju. W okresie zimowym można tu też spotkać słynne Żurawie Czarno-szyje, inaczej Żurawie Tybetańskie. W Gangtey – wizyta w ogromnym Klasztorze Gangtey, domu około 140 mnichów. Warto też odwiedzić centrum Żurawi Czarno-szyich. Po południu – relaksująca przechadzka po pięknej dolinie oraz odwiedziny pobliskich domostw. Nocleg w hotelu.

 Bhutan wycieczki

Dzień 09: Gangtey - Bumthang (147 km/5 godzin jazdy)
Po śniadaniu przejazd do Bumthang przez Trongsa. Po drodze przystanek w Trongsa na kawę lub herbatę oraz wizytę w Trongsa Dzong, wybudowanej w roku 1648. Był to niegdyś dom przodków panującej dynastii. Jest to również biuro administracji regionalnej na obszarze Trongsa. Krajobraz wokół Trongsa jest iście spektakularny, a Dzong z oddali wydaje się mamić przybysza tak, że ten zastanawia się, czy kiedykolwiek do niego dotrze. Wspierając się na zboczu góry, kilkupoziomowy Dzong wpasowuje się w wąską grań wystającą nad wąwozem rzeki Mangde z widokiem na południowy i zachodni szlak. Widok z Dzong rozciąga się na wiele kilometrów. W przeszłości nic nie umknęło czujnym oczom pilnujących tu strażników. Ponadto, budowla jest tak położona, że wędrowiec przybywający z którejkolwiek strony, był zmuszony do przejścia przez Dzong. To pozwoliło na wzrost  znaczenia tego miejsca i na kontrolę nad całym handlem wschodnio-zachodnim. Po przybyciu do Bumthang, meldunek w hotelu.

Dzień 10: Zwiedzanie Bumthang
Wizyta w historycznym Jakar Dzong, wybudowanym przez Minjur Tenpa, trzeciego Druk Desi (doczesnego władcę) w roku 1646. W 1683 roku został on odremontowany i poszerzony przez Gyalse Tenzin Rabgay, czwartego Desi Bhutan. Jest to najprawdopodobniej jedna z największych budowli typu dzong w Bhutan o około 1-kilometrowym obwodzie ścian.
Wizyta w kilku starych i istotnych klasztorach takich jak Jambay Lhakhang, Kurjey Lhakhang, Kencho Sum Lhakhang, Tamshing oraz Pema Samba Lhakhangs. Następnie wizyta na szwajcarskiej farmie w Bumthang oraz nad Member Tso - “Jeziorem Płomieni”, uważanej za najważniejszy punkt odbywających się tu pielgrzymek. Nocleg w hotelu.

Dzień 11: Zwiedzanie Bumthang
Przejazd do doliny Tang oraz wędrówka do Pałacu Ugyen Choling, obecnie przekształconym na muzeum. W drodze powrotnej – odwiedziny na farmie owczej w Bumthang.

Dzień 12: Całodzienna wędrówka w Bumthang
Po wczesnym śniadaniu – cały dzień poświęcimy na podróż do Klasztoru Petseling oraz do Thoedra Gonpa, dwóch bardzo interesujących punktów wycieczki. Wędrówka potrwa około 6 godzin. Nocleg w hotelu.

Bhutan wycieczki

Dzień 13: Całodniowa wyprawa do Doliny Ura (65 km od Bumthang)
Odwiedzający mogą podjechać do Ura i odbyć przechadzkę do skupiska domków wioski Ura. W Ura znajduje się piękny Klasztor Buddyjski otoczony typowymi gospodarstwami bhutanyjskimi, które naprawdę warto zobaczyć. Można także ujrzeć bujne pastwiska jaków w dolinie. Na obiad – suchy prowiant w Ura. Na wieczór – powrót do Bumthang. Nocleg w hotelu.

Dzień 14: Bumthang – Timphu (197 km/7 godzin jazdy)
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Timphu. Nocleg w hotelu.

Dzień 15: Całodzienna wyprawa do Doliny Haa przez przełęcz Chilela
Po przyjeździe do malowniczej Doliny Haa – przechadzka po uroczym miasteczku i rozpoczęcie wędrówki z doliny do wioski Katso (wysokość: 8840 ft). To stosunkowo łatwa wędrówka, trwająca około 1 godzinę, widąca przez piękną dolinę i otaczające pola. Naprzeciw wioski Katso można dostrzec słynną świątynię Guru Rimpoche o nazwie Katso Lhakhang wybudowanej na występie skalnym. Piknik w Katso, zwiedzanie okolicy i powrót do doliny Haa. Wieczorem – jazda powrotna do Paro. Nocleg w hotelu.

Dzień 16: Wyjazd

Bhutan wycieczki

Bhutan wycieczki

Bhutan wycieczki

Bhutan wycieczki 

Bhutan wycieczki

Bhutan wycieczki

Bhutan wycieczki

Bhutan wycieczki

Bhutan wycieczki

Bhutan wycieczki

Bhutan wycieczki

Bhutan wycieczki

Bhutan wycieczki

Bhutan wycieczki

Bhutan wycieczki

Bhutan wycieczki

Bhutan wycieczki

Bhutan wycieczki
Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Wycieczki do Bhutan z Glob Net.