Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line


Serce Bhutanu 8 dni

Wycieczka indywidualna do Bhutanu

Dzień 01: Przylot na lotnisko w Paro
Na lotnisku zostaniecie Państwo powitani przez przewodnika z naszego biura, a następnie eskortowani do hotelu. Meldunek w hotelu oraz obiad w hotelowej lub pobliskiej restauracji. Po lunchu wizyta w Muzeum Narodowym, niegdyś wieży strażniczej Rinpung Dzong, położonej wysoko na wzniesieniu nad Doliną Paro. Pierwsza wycieczka zaznajomi Was z kulturą i historią tego zdumiewającego królestwa z chmur. Muzeum Narodowe to świetne miejsce do nauki, gdyż zawiera wszystko, co dotyczy kultury Bhutan. Ponadto jego styl odbiega od tradycyjnego stylu muzeum. Będziecie zachwyceni jego niepowtarzalnym klimatem. Wieża strażnicza, skonstruowana w 1645, została zaadoptowana na muzeum w roku 1968. Ponieważ fotografowanie wewnątrz jest zabronione, zachęcamy do robienia zdjęć na zewnątrz zarówno muzeum jak i całej doliny poniżej. Wizyta w Rinpung Dzong usytuowanym tuż pod Muzeum Narodowym. Ten masywny budynek został wybudowany w roku 1645. Obecnie znajduje się w nim Biuro Administracji Regionalnej oraz Zakon. Nocleg w hotelu.

Dzień 02: Wędrówka do Klasztoru Taktsang
Przejazd do Czortenu Satsam i wędrówka do Klasztoru. Nazwa Taktsang oznacza "Gniazdo Tygrysa". Klasztor jest ulokowany na występie skalnym na wysokości aż 800 metrów z widokiem na dolinę Paro oraz rzekę. Legenda głosi, że Guru Padma Sambhava, znany jako drugi Budda Bhutan, medytował w miejscu, gdzie usytuowany jest klasztor, a dostał się tam lecąc na grzbiecie tygrysicy. Piknik w kafeterii Taktsang. Wycieczka zajmie około 4 godzin.
Po drodze z Taktshang  wizyta w Drugyal Dzong, 5 mil od miasteczka Paro. Nazwa Drugyal oznacza "Zwycięski". Dzong został wybudowany w 1650 roku przez Shabdrung Ngawang Namgyel, założyciela Bhutan, na cześć zwycięstwa nad armią tybetańską i utworzył jeden z łańcuchów Fortec Obronnych przed inwazją Tybetańczyków.
Przejazd do Bonday Paro  oddalonego od Państwa hotelu o 6 km i wspinaczka do Klasztoru Dzongdrakha. Ten klasztor, podobnie jak Taktsang, jest położony na półce skalnej na wysokości około 300 metrów. Został wybudowany także przez Guru Rimpche niemal w tym samym czasie co Klasztor Taktsang i stanowi bardzo ciekawy punkt wycieczki. Wyprawa potrwa około 2 godziny. Wieczorem około 2-godzinny przejazd do Thimphu. Meldunek w hotelu i kolacja w miejscowej restauracji. Spacer po Thimphu i nocleg w hotelu.

Dzień 03: Paro - Thimphu
2-godzinna malownicza przejażdżka (68 km) wzdłuż biegu Paro Chhu (rzeki Paro) oraz Wang Chhu (rzeki Thimphu) zaprowadzi Was do stolicy Bhutan - Thimphu. Meldunek w hotelu i rozpoczęcie zwiedzania z wizytą w Czortenie Pamiątkowym i Świątyni Changangkha.
Po południu  wizyta w Muzeum Dziedzictwa Ludowego, Instytucie Sztuk i Rzemiosł, Instytucie Medycyny Tradycyjnej, Bibliotece Narodowej oraz Fabryce Papieru. Przejazd do wieży widokowej rozgłośni BBS, skąd można podziwiać rozległy widok na całe miasto Thimphu. W drodze powrotnej przystanek w mini zoo Takin (Takin to narodowe zwierzę Bhutan).
Wieczorem wędrówka po okolicznych sklepach rękodzieła lokalnego, aby obejrzeć misternie tkane materiały Bhutan oraz ekskluzywne, ręcznie wykonane przedmioty, które można nabyć jako pamiątkę z pobytu. Nocleg: hotel w Thimphu.

Dzień 04: Zwiedzanie Thimphu
Zapraszamy na wczesną przejażdżkę do fortecy cudownej religii, czyli Tashichhoe Dzong. To majestatyczna forteca w całej swej okazałości, służąca za siedzibę rządu Bhutan. W Dzong znajdują się sekretariat, sala tronowa, gabinety jego wysokości króla oraz ministrów spraw wewnętrznych i finansów. W drodze powrotnej będziecie Państwo przejeżdżać obok pola golfowego. Można także wstąpić na pocztę by zakupić, czy też obejrzeć, niezwykłe zbiory znaczków i kart pocztowych Bhutan.
Popołudnie: wyprawa do Tango. Wędrówka do Klasztoru Tango u wejścia do doliny na pewno będzie zaliczona do udanych. Przystanek w Pangri Zampa, gdzie stoją dwie imponujące białe budowle w otoczeniu gigantycznych cyprysów. Mieszkał tu niejaki Zhabdrung Ngawang Namgyel po swym przybyciu do Bhutan w roku 1616. Świątynia ta miała ukazywać mu się w wizji prowadząc go z Tybetu do Bhutan. Obecnie na wyższej kondygnacji mieszka tu szanowany astrolog. Z punktu wyjściowego w Dodena (45 minut jazdy z Thimphu), ten ciekawy spacer prowadzi w górę do Tango. Wizyta w klasztorze i świętych jaskiniach. Tango jest obecnie rezydencją siódmego wcielenia czwartego Desi Bhutan (doczesnego władcy) - Gyalse Tenzin Rabgye. Po zejściu ze wzgórza  herbata i przekąski na brzegu rzeki Thimphu tuż obok urokliwego mostu Cheri Zam, jednego z ostatnich wiszących mostów w Himalajach. Nocleg: hotel w Thimphu.

Dzień 05: Thimphu - Punakha przez przełęcz Dochula
Przejazd do pięknej Doliny Punakha, poprzedniej stolicy Bhutan. Po widowiskowej jeĄdzie wzdłuż zygzakowatej drogi docieracie do Dochula, pięknej przełęczy górskiej (wysokość 3.140 m) ozdobionej chorągiewkami modlitwy oraz spektakularną grupą 108-miu miniaturowych czortenów. W pogodny dzień można stąd dostrzec wzbudzające respekt wieszchołki himalajskich szczytów. Pozostała część drogi to głównie zjazd w kierunku doliny Punakha. Meldunek w hotelu i zwiedzanie miasta rozpoczęte od Dzongu Punakha, wybudowanego strategicznie między dwoma rzekami, Phochu (rzeka rodzaju męskiego) i Mochu (rzeka rodzaju żeńskiego). Następny punkt to zimowa rezydencja Je-Kkenpo (religijnego przywódcy Bhutan). Następnie udamy się na  wieczorny spacer do czortenu Khamsum Yule Namgyel, trzypoziomowego sanktuarium wybudowanego przez królową Bhutan. Będzie to krótki 30-40-minutowy spacer pośród pól ryżowych, plantacji chili itd. Nocleg: hotel w Punakha.

Dzień 06: Przejazd do Wangduephodrang (45 minut)
Wizyta w Chimi Lhakhang w wiosce Lobesa (20 minut od Punakha), świątyni pomyślnych zbiorów wybudowanych przez słynnego "boskiego szaleńca". To piękny 30-minutowy spacer wśród pól ryżowych oraz typowych domostw bhutańskich. Warto zatrzymać się w paru z nich, aby przyjrzeć się tradycyjnemu życiu tutejszych mieszkańców. Świątynia jest pięknie ulokowana na szczycie małego wzgórza spoglądającego na całą okolicę. Piknik w drodze powrotnej. Przejażdżka do niewielkiego miasta  Wangduephodrang. Tuż przed dotarciem do celu, będziecie Państwo mogli dostrzec pewną wioskę o nazwie Rinchengang, której wszyscy mieszkańcy słyną ze swych mistrzowskich umiejętności kamieniarskich. Następnie, tuż przed powrotem do Punakha, wizyta w  Wangduephodrang Dzong wybudowanym w roku 1638. Nocleg: hotel w Punakha.

Dzień 07: Punakha - Paro
Wczesny wyjazd z powrotem do wioski Paro. Meldunek na nocleg w tamtejszym hotelu. Wieczór  wolny. W hotelu będzie możliwość skorzystania z kąpieli z użyciem gorących kamieni.  

Wycieczka Bhutan

Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Wycieczki do Bhutanu z Glob Net.