Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty do Indii
  Przeloty w Indiach i Nepalu

 

Bhutan: Ludzie i Przyroda 9 dni (BT9)

Trasa: Delhi, Kuzuzangpola, Paro, Thimphu, Punakha, Paro, Delhi

Klasyczna wycieczka po Bhutanie. Zobacz najpiekniejsze miejsca, zabytki, poznaj życie i kulturę Bhutańczyków. Nasz przewodnik zabierze Cie w miejsca nieznane, pokaże osobliwości tego królestwa. Podziwiaj piękno Himalajów z perspektywy tego małego kraju jakim jest Bhutan.

Dzień 01 Przylot do Delhi
Transfer z lotniska do hotelu, noc w hotelu w Delhi.

Dzień 02 Delhi -  Kuzuzangpola - Paro
Transfer na lotnisko i przelot do Paro. Na lotnisku zostaniecie Państwo powitani przez przewodnika z naszego biura, a następnie eskortowani do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu i lunch w hotelowej lub pobliskiej restauracji. Po lunchu wizyta w Muzeum Narodowym, niegdyś wieży strażniczej Rinpung Dzong, położonej wysoko na wzniesieniu nad Doliną Paro. Pierwsza wycieczka zaznajomi Was z kulturą i historią tego zdumiewającego królestwa z chmur. Muzeum Narodowe to świetne miejsce do nauki, gdyż zawiera wszystko, co dotyczy kultury Bhutan. Ponadto jego styl odbiega od tradycyjnego stylu muzeum. Będziecie zachwyceni jego niepowtarzalnym klimatem. Wieża strażnicza, skonstruowana w 1645, została zaadoptowana na muzeum w roku 1968. Ponieważ fotografowanie wewnątrz jest zabronione, zachęcamy do robienia zdjęć na zewnątrz zarówno muzeum jak i całej doliny poniżej. Wizyta w Rinpung Dzong usytuowanym tuż pod Muzeum Narodowym. Ten masywny budynek został wybudowany w roku 1645. Obecnie znajduje się w nim Biuro Administracji Regionalnej oraz Zakon. Nocleg w hotelu.

Bhutan Wycieczka Tastsang Klasztor Tygrysie Gniazdo

Dzień 03 Paro (Wędrówka do Klasztoru Taktsang)
Przejazd do Czortenu Satsam i wędrówka do Klasztoru Taktsang, co oznacza Gniazdo Tygrysa. Klasztor jest ulokowany na występie skalnym na wysokości aż 800 metrów z widokiem na dolinę Paro oraz rzekę. Legenda głosi, że Guru Padma Sambhava, znany jako drugi Budda Bhutan, medytował w miejscu, gdzie usytuowany jest klasztor, a dostał się tam lecąc na grzbiecie tygrysicy. Piknik w kafeterii Taktsang. Wycieczka zajmie około 4 godzin.
Po drodze z Taktshang wizyta w Drugyal Dzong, 5 mil od miasta Paro. Nazwa Drugyal oznacza Zwycięski. Dzong został wybudowany w 1650 roku przez Shabdrung Ngawang Namgyel, założyciela Bhutan, na cześć zwycięstwa nad armią tybetańską i utworzył jeden z łańcuchów Fortec Obronnych przed inwazją Tybetańczyków.
Przejazd do Bonday Paro i trekking do Klasztoru Dzongdrakha. Ten klasztor, podobnie jak Taktsang, jest położony na półce skalnej na wysokości około 300 metrów. Został wybudowany także przez Guru Rimpche niemal w tym samym czasie co Klasztor Taktsang i stanowi bardzo ciekawy punkt wycieczki. Wyprawa potrwa około 2 godziny. Nocleg w hotelu. 

Himalaje Bhutan

Dzień 04  Paro - Thimphu
2-godzinna malowniczy przejazd (68 km) wzdłuż biegu rzeki Paro Chhu oraz Wang Chhu (rzeki Thimphu) zaprowadzi Was do stolicy Bhutan Thimphu. Zameldowanie w hotelu i rozpoczęcie zwiedzania z wizytą w Czortenie Pamiątkowym i Świątyni Changangkha.
Po południu wizyta w Muzeum Dziedzictwa Ludowego, Instytucie Sztuk i Rzemiosł, Instytucie Medycyny Tradycyjnej, Bibliotece Narodowej oraz Fabryce Papieru. Przejazd do wieży widokowej rozgłośni BBS, skąd można podziwiać rozległy widok na całe miasto Thimphu. Po drodze przystanek w mini zoo Takin (Takin to narodowe zwierzę Bhutan).
Wieczorem wędrówka po okolicznych sklepach rękodzieła lokalnego, aby obejrzeć misternie tkane materiały Bhutanu oraz ekskluzywne, ręcznie wykonane przedmioty, które można nabyć jako pamiątkę z pobytu. Nocleg w hotelu w Thimphu.

Bhutan Thimphu

Dzień 05 Thimphu
Rano po śniadaniu przejazd do Fortecy cudownej religii, czyli Tashichhoe Dzong. To majestatyczna forteca w całej swej okazałości, służąca za siedzibę rządu Bhutan. W Dzong znajdują się: sekretariat, sala tronowa, gabinety jego wysokości króla oraz ministrów spraw wewnętrznych i finansów. W drodze powrotnej będziecie Państwo przejeżdżać obok pola golfowego. Można także wstąpić na pocztę by zakupić, czy też obejrzeć, niezwykłe zbiory znaczków i kart pocztowych Bhutan.
Popołudnie: wyprawa do Klasztoru Tango, który jest położony u wejścia do doliny na pewno będzie zaliczona do udanych. Przystanek w Pangri Zampa, gdzie stoją dwie imponujące białe budowle w otoczeniu gigantycznych cyprysów. Mieszkał tu niejaki Zhabdrung Ngawang Namgyel po swym przybyciu do Bhutan w roku 1616. Świątynia ta miała ukazywać mu się w wizji prowadząc go z Tybetu do Bhutan. Obecnie na wyższej kondygnacji mieszka tu szanowany astrolog. Z punktu wyjściowego w Dodena (45 minut jazdy z Thimphu), ten ciekawy spacer prowadzi w górę do Tango. Wizyta w klasztorze i świętych jaskiniach. Tango jest obecnie rezydencją siódmego wcielenia czwartego Desi Bhutan (doczesnego władcy) - Gyalse Tenzin Rabgye. Po zejściu ze wzgórza  herbata i przekąski na brzegu rzeki Thimphu tuż obok urokliwego mostu Cheri Zam, jednego z ostatnich wiszących mostów w Himalajach. Nocleg: hotel w Thimphu.

Himalaje Bhutan

Dzień 06 Thimphu - Punakha via Przełęcz Dochula
Przejazd do pięknej Doliny Punakha, poprzedniej stolicy Bhutan. Po obfitującej w widoki jeĄdzie wzdłuż zygzakowatej drogi docieracie do Dochula, pięknej przełęczy górskiej (wysokość 3.140 m) ozdobionej chorągiewkami modlitwy oraz spektakularną grupą 108-miu miniaturowych czortenów. W pogodny dzień można stąd dostrzec wzbudzające respekt wieszchołki himalajskich szczytów. Pozostała część drogi to głównie zjazd w kierunku Doliny Punakha. Zameldowanie w hotelu i zwiedzanie miasta rozpoczęte od Dzongu Punakha, wybudowanego strategicznie między dwoma rzekami, Phochu (rzeka rodzaju męskiego) i Mochu (rzeka rodzaju żeńskiego). Następny punkt to zimowa rezydencja Je-Kkenpo (religijnego przywódcy Bhutan). Następnie udamy się na  wieczorny spacer do czortenu Khamsum Yule Namgyel, trzypoziomowego sanktuarium wybudowanego przez królową Bhutan. Będzie to krótki 30-40-minutowy spacer pośród pól ryżowych, plantacji chili itd. Nocleg w hotelu w Punakha.

Dzień 07  Punakha - Paro (Przejazd ok 5 godz)
Wizyta w Chimi Lhakhang w wiosce Lobesa (20 minut od Punakha), świątyni pomyślnych zbiorów wybudowanych przez słynnego boskiego szaleńca. To piękny 30-minutowy spacer wśród pól ryżowych oraz typowych domostw bhutańskich. Warto zatrzymać się w paru z nich, aby przyjrzeć się tradycyjnemu życiu tutejszych mieszkańców. Świątynia jest pięknie ulokowana na szczycie małego wzgórza spoglądającego na całą okolicę. Piknik w drodze powrotnej.
Po lunch powrót do Paro. Zameldowanie w hotelu. Wieczór wolny. W hotelu będzie możliwość skorzystania z kąpieli z użyciem gorących kamieni. Noc w hotelu.

Dzień 08  Paro - Delhi
Transfer na lotnisko i przelot do Delhi. Transfer lotniska do hotelu. Noc w hotelu Delhi.

Dzień 09 Powrót
Transfer na lotnisko międzynarodowe.

Cena za wycieczkę 1639 US $ od osoby (min 2 osoby)

Cena zawiera:
 Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w hotelach 3 *
 W Bhutanie pełne wyżywienie: śniadanie, lunch, obiadokolacja ( w Delhi tylko śniadanie)
 Przejazdy samochodem z kierowcą (SUVs) po Bhutan
 Przewodnik angielskojęzyczny podczas całej wycieczki
 Wszystkie wycieczki jak w programie
 Wszystkie pozwolenia i opłaty drogowe podczas wycieczki
 Wynagrodzenie kierowcy, zakwaterowanie podczas wycieczki
 Benzyna i opłaty drogowe i parkingowe
 Wiza Bhutanu i wejściówka TDF 30 $ od osoby
 Bilety na wejścia do zabytków i muzeów

Cena nie zawiera:
 Biletów na przelot międzynarodowy
 Biletów na przelot Delhi - Paro - Delhi ok 820 US $
 Wydatków własnych jak: usługi z pralni, rozmowy telefoniczne, napoje zamawiane extra do posiłków, Napiwków dla przewodnika i kierowcy
Nic, co nie jest wyszczególnione cena zawiera

TASHI DELEK! 

Bhutan kultura

Bhutan Religia Bon

Bhutan Zabytki

Bhutan Cultural and Tradition

Bhutan Domy rolników w Dolinie Thimphu

Bhutan wieś

Bhutan Taniec Wolności

Bhutan Paro Dzong

Zimowa Stolica Bhutan - Punakha

Bhutan - Tradycyjny strój

Bhutan - Góra Bogini Jomo

Bhutan Guru Rinpoche

Bhutan Przełęcz Dochula

Himalaje

Bhutan

Bhutan - przeloty

Bhutan - Taniec Mnichów podczas Festiwalu TrongsaWszystkie Prawa Zastrzeżone. Wycieczka Bhutan.