Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line

Himalaje indyjskie - Sikkim

Wycieczka objazdowa po Indiach: Darjeeling i Sikkim 11 dni 

Wyprawy i wycieczki w Himalaje indyjskie WOIK9

Trasa: Kolkata (Calcutta), New Jalpaiguri, Darjeeling, Pemayangaste, Gangtok, Rumtek Monastery, Kolkata

Wielu Podróżników pyta mnie gdzie wybrać się do Indii w okresie polskiego lata? Takim miejscem jest Sikkim w Himalajach indyjskich. Dobrym terminem jest też wiosna, kiedy to kwitną rododendrony i plantacje herbaty wyglądają świeżo, a wokoło te wspaniałe widoki na Himalaje. Wokół Gangtok i Dardżeling znajduje się wiele klasztorów buddyjskich. Można w nich zobaczyć modlących się mnichów, podziwiać wspaniałe malowidła, poznać ciekawą historię tych miejsc.

01 dzień Przyjazd do Kolkata  
Transfer z lotniska i noc w hotelu w Kolkata.

02 dzień Kolkata (Calcutta)
Całodniowa wycieczka po mieście. W 1960 roku angielski kupiec Job Charmock założył faktorię handlową w wiosce Sutanuti, która z czasem połączona z sąsiednimi Gowindpurem I Kolikatą, rozrosło się w miasto o nazwie Kalkuta. 200 lat świetności to zabytki w stylu wiktoriańskim i neogotyckim: kościoły, bulwarybudowla Victoria Memorial i budynki mieszkalne. Tu nastąpiło odrodzenie sztuki bengalskiej, tu tworzył poeta Rabin Tagore&tu powstał ruch reformatorski, powstawały wyższe uczelnie. W 1911 roku zapadła decyzja a przeniesieniu stolicy do New Delhi i rozwój miasta zwolnił tempa.  urok Kolkata to kosmopolityczna atmosfera, eleganckie restauracje i sklepy przy Park Street, politycznym centrum Coffee Mouse, Majdanem z Victoria Memorial i wioska garncarzy Kumartuli. Wizyta w Świątyni Bogini Kali (Kali Temple), która została zbudowana 1809r. na miejscu prastarej świątyni Kalikata. Legenda głosi, że upadł tu palec żony Śiwy, której ciało pociął na kawałki Wisznu. W świątyni złowrogiej Kali składa się codziennie w ofierze kilka kóz, żeby zaspokoić jaj krwiożerczy głód. Jak na ironie w sąsiednim budynku mieści się szpital Matki Teresy. Noc w hotelu

03 dzień Kolkata - New Jalpaiguri
Zwiedzanie: Jain Temple - Świątyni dżiniskiej, Victoria Memorial , mostu Howrah Bridge, Dalhousie Square, Fortu Williams, budynku Secretariat Building i ulicy ze starymi post kolonialnymi budynkami - Old Court House Street. Wieczorem transfer na stacje kolejową i przejazd pociągiem sypialnym A1 do New Jalpaiguri. Noc w pociągu.
.

04 dzień New Jalpaiguri - Darjeeling
Rano transfer z dworca kolejowego i przejazd do Darjeeling. Po przyjeĄdzie zakwaterowanie w hotelu. Nazwa Darjeeling pochodzi od klasztoru Dorje Ling (oznacza miejsce piorunów), który kiedyś stał na wzgórzu Observatory Hill. W połowie XIX wieku Brytyjczycy wybrali Darjeeling na budowę sanatorium i tak powstała letnia stolica Bengalu, gdy upał w Kalkucie staje się nie do zniesienia. Malownicze miasto jest jakby przyklejone do zbocza, jest tu wiele zabytków tybetańskich, nepalskich, bengalskich i post kolonialnych: Klasztor Bhatija Basti, gdzie odkryto Tybetańska Księgę Zmarłych. Na North Point znajduje się najstarsza w Indiach pasażerska kolej linowa łącząca Darjeeling z Singla Bazar.
Miejsce warte odwiedzanie to: wieś Lablong, Instytut Alpinizmu i Tenzing Norgay House, dom pierwszego z odkrywców Everest, Klasztor Yoga Czholing. Noc w hotelu w Darjeeling.

Darjeeling wyprawy glob net herbata

05 dzień Darjeeling
O poranku przejazd na wzgórze tygrysie (Tiger Hill) i obserwowanie wschodu słońca nad Kanchenjunga (8598 m npm). Powrót przez sławny Ghoom Klasztor i plantacje słynnych na cały świat mieszanek herbat Darjeeling. Noc w hotelu

06 dzień Darjeeling - Pelling ( Pemayangaste)
Rano przejazd do Pelling, miejscowości położonej na wysokości 2040 m npm ze wspaniałymi widokami na szczyty i lodowce Pasma Kanchenjunga. Głównym zabytkiem miasta jest zespół klasztorny Pemayangste z 1705 roku., w którym znajdują się piękne tanki, malowidła ścienne i rzeĄby i 7-pietrowy model niebiańskiego domu Guru Padmasambhawy. Tutaj również odbywa się święto, z widowiskowymi tańcami w maskach. Noc w hotelu.

Himalaje indyjskie - Sikkim

07 dzień Pemayangste - Gangtok
Przejazd do Gangtok i zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu w Gangtok.

kanchenjanga wyprawy glob net

08 dzień Gangtok
Rano przejazd do Gangtok - stolicy stanu Sikkim, otoczonej malownicza przyrodą i lasami.
Po drodze spotykamy wiele klasztorów buddyjskich, które świadczą jak mocno jest zakorzeniony buddyzm w Himalajach.. Po przyjezdzie zwiedzanie: Enchey Monastery, The Residency, skąd rozciąga się piękny widok, The White Memorial Hall i Instytut Tybetanistyki - Namgyal Institute of Tibetology, w którym rękopisy i eksponaty pochodzą z czasów Aśoki. Dla wypoczynku można udać się do Ogrodów z Orchideami. Noc w hotelu w Gangtok.

Himalaje indyjskie - Sikkim

09 dzień Gangtok - Rumtek Monastery - Gangtok
Rano po śniadaniu wycieczka do klasztoru Rumtek Monastery. Rumtek nazywany również Centrum Dharmaczakry jest jednym z czterech najważniejszych ośrodków buddyzmu tybetańskiego. Jest to największy buddyjski kompleks świątynny w Indiach. Zbudowany w XVI wieku roku przez zwierzchnika szkoły Karma Kagyu buddyzmu tybetańskiego IX  Gyalwa Karmapa. Kiedy XVI Karmapa  przybył do Sikkimu w 1959 roku, uciekając z okupowanego przez Chiny Tybetu, zastał siedzibę w ruinach. Mimo że oferowano mu inne lokalizacje, Karmapa zdecydował się odbudować Rumtek. Dzięki pomocy i hojności sikkimskiej rodziny królewskiej i rządu Indii, miejsce zostało odbudowane przez XVI Karmape, jako jego główna siedziba na wygnaniu. Noc w hotelu w Gangtok.

Himalaje indyjskie - Sikkim

10 dzień Gangtok - New Jalpaiguri - Kolkata
Przejazd z Gangtok do New Jalpaiguri i potem nocnym pociągiem sypialnym przejazd do Kolkata. Noc w pociągu.

11 dzień Kolkata
Po przyjezdzie czas wolny na zakupy, wieczorem transfer na lotnisko i powrót do kraju.

12 dzień Powrót do kraju 

Cena wycieczki od 1011 USD od osoby przy grupie 6 osób

Cena wycieczki od 1164 USD od osoby przy 2 osobach na wycieczce

Zapytaj o tą wycieczkę

Galeria wschodnie Horyzonty

Himalaje indyjskie - Sikkim

Himalaje indyjskie - Sikkim

Himalaje indyjskie - Sikkim

Himalaje indyjskie - Sikkim

 Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Wyprawy i wycieczki w Indiach Północnych i Wschodnich.