Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line

Wyprawa do Ladakhu i Kaszmiru

Wyprawa w Himalaje: Ladakh & Kaszmir 11 dni

Wyprawa do Kaszmiru i Ladakhu w Himalajach WOIK17

Trasa: Delhi, Leh, Shey, Thicksy, Hemis, Kargil, Alchi, Lamayuru, Srinagar, Gulmarg, Delhi  

Przez Ladakh przechodził starożytny Jedwabny Szlak łączący Indie z Tybetem i Chinami. Trasy te przebywali też pobożni mnisi buddyjscy, dlatego na szlakach możemy zobaczyć uczepione gór buddyjskie klasztory zwane gompa lub te budowane na wzór fortec. Do końca X wieku Ladakh był częścią Tybetu, potem stanowił niezależne Księstwo
Stolica Kaszmiru, Srinagar oferuje wspaniałe wakacje nad jeziorami wraz z łodziami shikara oraz barkami mieszkalnymi.

czytaj więcej

1 dzień Przylot
Przylot na lotnisko w Delhi. Transfer z lotniska do hotelu.  Zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu w Delhi.

2 dzień Delhi
Zwiedzanie ulic Starego Miasta (Ćandni Ćauk). Zwiedzanie największego meczetu Indii z XVII wieku Jama Masjid; odwiedzenie miejsca kremacji Mathma Ghandi - Raj Ghat i zwiedzanie Red Fort - fortecy obronnej z przepięknymi pałacami i ogrodem w stylu mugolskim. Po obiedzie objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii, dla chętnych spacer po Ogrodach Lodich z grobowcami wzorowanymi na architekturze afgańskich fortów. Noc w hotelu.

Wyprawa do Ladakh i Kaszmir

3 dzień Delhi Leh
Przelot z Delhi do Leh. Od XVII wieku aż do 1949 roku miasto Leh było najważniejszym ośrodkiem handlu karawanowego miedzy Punjab, Azją Środkową, Kashmir i Tybetem. Nad miastem góruje 9- kondygnacyjny Pałac Leh zbudowany w XVI wieku przez króla Ladakh Śengge Namgjala. Centrum miasta tworzą ulice Main Bazar i Cang Gali. Nieopodal znajduje się Jokhang buddyjska szkoła i Meczet z XVII wieku. We wschodnim krańcu miasta położone jest stare miasto, z labiryntem wąskich uliczek i zabytkowych budynków. Na wzgórzu ponad miastem wznosi się twierdza i zespół klasztorny Namgyal Tremo z połowy XVI wieku, uważany za najstarszą rezydencje królów Leh. Obok zrujnowanej twierdzy znajdują się: Gonkhang Świątynia Bóstw Opiekuńczych oraz Majtreji Gompa Świątynia Przyszłego Buddy. Leh jest przede wszystkim bazą gdzie rozpoczynają się trekkingi i wycieczki po Himalajach Indyjskich. Noc w hotelu w Leh.

Wyprawa do Ladakh i Kaszmir

4 dzień Leh
Rano przed wschodem słońca wyruszamy do klasztoru Shankar, kilka kilometrów na północ od centrum miasta. Wspinamy się na dachy świątyń, ażeby stamtąd oglądać najwspanialszą ceremonie, jaka stworzyła natura ceremonia zapalania szczytów. Ranne słońce wychodząc za gór oświetla wciąż to nowe szczyty. To trzeba zobaczyć! Po śniadaniu spacer uliczkami miasteczka Lahu, zwiedzanie pałacu Leh zwanego ladakhijska Potala (Lhasa) w miniaturze, byłej siedziby królewskiej rodziny Ladakh'u.
Pałac Leh został zbudowany w XVII wieku i był siedzibą dla rodziny królewskiej aż do czasu, gdy zostali zesłani do Stok w 1830 roku. Meczet z XVII wieku w centrum miasta to już dzieło słynnego cesarza Mugolskiego Aurangazeb. Po lunchu wycieczka do Gompa Phyang i Spituk, który znajduje się 8 km od Leh. Klasztor buddyjski Spituk był zbudowany w XV wieku jest najstarszą siedzibą szkoły Gelukpa w Ladach. Mieści się w nim Biblioteka Tsongkapy, założyciela szkoły i kaplica Bogini Tara, z niezwykłymi wizerunkami jej niezliczonych objawień. Klasztor Phiyang należy do szkoły drigungpa i znajduje się w jednej z najładniejszych wiosek Ladakh. Szkołę założył w XVI wieku król Taszi Namgjal Tremo, w ramach pokuty za zdrady, jakich dopuścił się, aby zdobyć tron. W klasztorze znajduje się bardzo cenna kolekcja kaszmirskich brązów z XII wieku. Noc w hotelu w Leh

Wyprawa do Ladakh i Kaszmir

5 dzień Leh Shey - Thiksey - Hemis - Leh
Całodzienna wycieczka do: Shey, Thiksey i Hemis. Shey Gompa jest położona 15 km od Leh. Ten Pałac Klasztor ma największy posąg Maitreya Budda (przyszłego Budy) otoczony malowidłami ściennymi. Został wzniesiony w połowie XVII wieku, jest pozłacany i pokryty płytkami miedzianymi. Niegdyś znajdowała się tu letnia rezydencja królów Ladakh, obecnie jest zamieszkały przez mnichów buddyjskich odłam żółte czapki. Gompa otoczona jest kamiennymi murami z wypisanymi na nich świętymi inskrypcjami, zwanym mury nami. Poniżej pałacu jest wielka rzeĄba skalna z XI wieku, wyobrażającą pięciu medytujących Buddów. Thikse Gompa to jeden z najwspanialszych przykładów architektury Ladakh. Na ten 12 kondygnacyjny klasztor składają się: stupy, posągi Budda, thangkas, malowidła ścienne i filary z wygrawerowanymi naukami od samego Budda.
45 km na południe od Leh znajdują się buddyjskie klasztory Hemis. Trasa do nich wiedzie przez przełęcz Ganda. Stąd widać szczyt Kangyaze ( 6400 m npm). Klasztor Hemis, noszący również nazwę Chang-Chub- Sam- Ling, czyli samotne miejsce współczującej osoby.
Hemis Gompa to największy i najbogatszy klasztor środkowego Ladakh. Zbudowany został przez króla Swngge Namgjala w XVII w dla szkoły drukpa. Najciekawsza jest sala zgromadzeń Cogkhang, w której znajduje się cenny wizerunek Budda a przed nim srebrny czortem wysadzany turkusami. Co 12 lat jest odsłaniana tanka, wysoka na 3 piętra i naszywana perłami i półszlachetnymi kamieniami, w czasie święta ku czci Guru Padmasambhawa, który krzewił buddyzm w Tybecie w VIII wieku. Noc w hotelu w Leh.

Wyprawa do Ladakh i Kaszmir

6 dzień Leh - Alchi - Lamayuru - Kargil (230 km)
Po drodze do Kargil zwiedzanie Alchi Gompa klasztoru założonego w XII wieku. Archi było niedostępne dla zwiedzających turystów aż do 1974 roku, obecnie jest perłą sztuki buddyjskiej. Kompleks klasztorny Alchi został zbudowany dla upamiętnienia odrodzenia buddyzmu w Tybecie. Wewnątrz kompleksu znajduje się 5 świątyń z przepięknymi malowidłami poświęcone buddyzmowi, ale również życiu dworskiemu, bitwą i pielgrzymką. Warto zobaczyć: Dukhang Dom Zgromadzeń, a Budda w Medytacji otoczonego rzeĄbami tancerek, świątynię Sumtsek z gigantycznymi posągami.
Na trasie przejazdu jest też inny klasztor w Lamayuru, który należy do sekty buddyzmu Red-Hat (Czerwone czapki) i domy około 150 mnichów buddyjskich. Klasztor składa się z paru sanktuariów a także ma dużą kolekcje thankas i wspaniałe malowidła ścienne. Noc w hotelu w Kargul.

Wyprawa do Ladakh i Kaszmir

7 dzień Kargil - Srinagar
Kargul to drugie, co do wielkości miasto Ladach i ważny ośrodek handlowy, ponieważ leży na trasie do Pakistanu. Miasto zamieszkałe jest głównie przez szyitów muzułmanów. Przejazd do Srinagar. Po drodze spotykamy dużo malowniczych chorten. Chorten ( Czorten) jest to Stupa w stylu tybetańskim, w kształcie bulwy wypiętrzonej nad podstawą, przeważnie prostopadłościenną, otoczona murami mani i strukturą z młynków modlitewnych. Przyjazd do Srinagar i zakwaterowanie w hotelu. Srinagar jest miastem jezior i kanałów, ogrodów i malowniczej drewnianej architektury. Stare dzielnice miasta ciągną się nad brzegiem rzeki Jhelum (DĄhelam) połączonych siedmioma mostami. Na skraju miasta leżą idylliczne jeziora Dal i Nagin, połączone siecią kanałów. Warto zobaczyć: Meczet Sah Hamadan, Saha Makhdum Sahib Temple, meczety: Patthar, Akhund, Mulla Saha i Hazratbal, w którym przechowywany jest włos z brody Proroka Mahometa. Wielcy Mogołowie zbudowali na stokach gór tarasowe ogrody z fontannami, kanałami wodnymi i budowlami ogrodowymi. Ogrody: Shalimar, Nishat i Chashmashahi są najpiękniejszymi ogrodami mugolskim w Indiach. Noc na houseboat, czyli na barkach mieszkalnych  na jeziorze w Srinagar.

Wyprawa do Ladakh i Kaszmir

8 dzień Srinagar
Rano wycieczka housebotami po jeziorze Dal Lake i zwiedzanie ogrodów.
Houseboat, nazywane barkami mieszkalnymi lub mieszkalnymi łodziami są obecnie hotelami na wodzie. W XIX wieku niektórzy z przewoĄników, którzy tradycyjnie mieszkali na swoich łodziach, zaczęli przerabiać swoje łodzie w luksusowe wersje dla turystów. Te w klasie delux są urządzone z wyjątkowym przepychem. Komunikacje miedzy tymi mieszkalnymi hotelami a lądem zapewniają sikary, czyli łodzie w kształcie serca. Po lunchu wycieczka do świątyni hinduskiej w Awantipor ( 28 km od Srinagar), pochodzącej z IX wielu. Świątynie zbudowano z wielkich bloków wapienia łączonych bez zaprawy. Noc w hotelu w Srinagar.

Wyprawa do Ladakh i Kaszmir

9 dzień Srinagar - Gulmarg - Srinagar
Całodzienna wycieczka do Gulmarg. Gulmarg leży na wysokości 2730 m npm i kiedyś nazywany był przez pasterzy Gaurimarg, co znaczy łąka kwiatów. Miejscowość wypoczynkową założył Sułtan Yusuf Shah w XVI wieku. Była tez chętnie odwiedzana przez Mugolskich władców Jehangir, który zachwycał się wzgórzami pokrytymi kwiatami i trawą. Brytyjczycy założyli tu nawet ośrodek narciarski w Khilanmarg, który leży 300 m wyżej i jest tu najwyżej położone pole golfowe w świecie. Noc w hotelu w Srinagar.

10 dzień Srinagar - Delhi 

Transfer na lotnisko i przelot do Delhi, potem transfer z lotniska do hotelu. Czas wolny. Noc w hotelu.

11 dzień Delhi - wylot
Transfer na lotnisko międzynarodowe i przylot do Polski. Koniec wyprawy.

Cena wycieczki  1199 USD od osoby

Termin: 5 lipiec 2018

Cena obejmuje:
" Zakwaterowanie w hotelach w pokojach dwuosobowych w hotelach 2/3/ 4 *
" Przelot samolotem Delhi - Leh 
" Przelot samolotem Srinagar - Delhi
" przejazdy i transfery jeepem lub samochodem typu Van lub busikiem klimatyzowanym

* Pełne wyżywienie: śniadanie, lunch, obiadokolacja
" Angielskojęzyczni przewodnicy podczas zwiedzania w poszczególnych miastach
" Opiekę polskiego pilota
" Pozwolenie na podróżowanie po Ladakh i Kaszmir
" Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
" Opłaty za benzynę i podatki drogowe

Galeria HimalajeWszystkie Prawa Zastrzeżone. Wyprawa do Kaszmiru i Ladakhu w Himalajach.