Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line


Indie Wycieczka: Kalkuta & Dardżeling & Orisa 12 dni

Tania wycieczka objazdowa po Wschodnich Indiach WOIK29

Trasa: Kolkata (Calcutt), Darjeeling, Pemayangaste, Gangtok, Kolkata, Bhubaneshwar, Kolkata

Tania wycieczka do Indii Wschodnich. Zwiedzanie Kalkuty, Konark, Bhubaneswar, Orissy, Dardżelingu, Gangtok. Wspaniała propozycja wycieczki objazdowej dla osób, które chcą zobaczyć Himalaje, zwiedzać zabytki i wypoczywać na plaży. Resorty w Puri oferują zakwateowanie na każdą kieszeń

01 dzień Przyjazd do Kolkata
Transfer z lotniska i noc w hotelu w Kolkata.

02 dzień Kolkata (Calcutta)
Całodniowa wycieczka po mieście. W 1960 roku angielski kupiec Job Charmock założył faktorię handlową w wiosce Sutanuti, która z czasem połączona z sąsiednimi Gowindpurem i Kolikata, rozrosło się w miasto o nazwie Kalkuta, potem zmieniono nazwe na Kolkata. 200 lat świetności to zabytki w stylu wiktoriańskim i neogotyckim: kościoły, bulwary, budowla Victoria Memorial i budynki mieszkalne. Tu nastąpiło odrodzenie sztuki bengalskiej, tu tworzył poeta Rabin Tagore&tu powstał ruch reformatorski, powstawały wyższe uczelnie. W 1911 roku zapadła decyzja a przeniesieniu stolicy do New Delhi i rozwój miasta zwolnił tempa.  Urok Kolkata to kosmopolityczna atmosfera, eleganckie restauracje i sklepy przy Park Street, politycznym centrum Coffee Mouse, Majdanem z Victoria Memorial i wioska garncarzy Kumartuli. Wizyta w Świątyni Bogini Kali (Kali Temple), która została zbudowana 1809r. na miejscu prastarej świątyni Kalikata. Legenda głosi, że upadł tu palec żony Śiwy, której ciało pociął na kawałki Wisznu. W świątyni złowrogiej Kali składa się codziennie w ofierze kilka kóz, żeby zaspokoić jaj krwiożerczy głód i uprosić o nie czynienie zła. Jak na ironie w sąsiednim budynku mieści się szpital Matki Teresy. Noc w hotelu

03 dzień Kolkata (Calcutta) - Bagdogra - Darjeeling
Transfer na lotnisko i przelot do Bagdogra. Potem przejazd samochodem z kierowcą do Darjeeling. Zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu w Darjeeling.

04 dzień Darjeeling
Całodzienna wycieczka p mieście. Nazwa Darjeeling pochodzi od klasztoru Dorje Ling (oznacza miejsce piorunów), który kiedyś stał na wzgórzu Observatory Hill. W połowie XIX wieku Brytyjczycy wybrali Darjeeling na budowę sanatorium i tak powstała letnia stolica Bengalu, gdy upał w Kalkucie staje się nie do zniesienia. Malownicze miasto jest jakby przyklejone do zbocza. Jest tu wiele zabytków tybetańskich, nepalskich, bengalskich i post kolonialnych: klasztor Bhatija Basti, gdzie odkryto Tybetańska Księgę Zmarłych, na North Point znajduje się najstarsza w Indiach pasażerska kolej linowa łącząca Darjeeling z Singla Bazar.
Miejsca warte odwiedzanie to: wieś Lablong, Instytut Alpinizmu i Tenzing Norgay House - dom pierwszego z odkrywców Everest, Klasztor Yoga Czholing. Noc w hotelu w Darjeeling.

05 dzień Darjeeling - Pelling ( Pemayangaste)
O poranku przejazd na wzgórze tygrysie (Tiger Hill) i obserwowanie wschodu słońca nad Kanchenjunga (8598 m npm). Powrót do hotelu na śniadanie i potem przejazd do Pelling, miejscowości położonej na wysokości 2040 m npm ze wspaniałymi widokami na szczyty i lodowce Pasma Kanchenjunga. Głównym zabytkiem miasta jest zespół klasztorny Pemayangste z 1705 roku., w którym znajdują się piękne tanki, malowidła ścienne i rzeźby i 7-pietrowy model niebiańskiego domu Guru Padmasambhawy. Tutaj również odbywa się święto, z widowiskowymi tańcami w maskach. Noc w hotelu.

 Himalaje indyjskie - Sikkim   Himalaje indyjskie - Sikkim

06 dzień Pemayangste - Gangtok
Przejazd do Gangtok i zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu w Gangtok.

Himalaje indyjskie - Sikkim     Himalaje indyjskie - Sikkim

07 dzień Gangtok - Rumtek Monastery - Gangtok
Całodzienna wycieczka po mieście i okolicy. Gangtok - stolica stanu Sikkim, otoczona malowniczą przyrodą Himalajów i lasami.
Zwiedzanie: Enchey Monastery, The Residency - skąd rozciąga się piękny widok, The White Memorial Hall i Instytut Tybetanistyki - Namgyal Institute of Tibetology, w którym rękopisy i eksponaty pochodzą z czasów Aśoki. Dla wypoczynku można udać się do Ogrodów z Orchideami. Wycieczka do klasztoru Rumtek Monastery. Rumtek nazywany również Centrum Dharmaczakry jest jednym z czterech najważniejszych ośrodków buddyzmu tybetańskiego. Jest to również największy buddyjski kompleks świątynny w Indiach. zbudowany w XVI wieku roku przez zwierzchnika szkoły Karma Kagyu buddyzmu tybetańskiego IX  Gyalwa Karmapa. Kiedy XVI Karmapa  przybył do Sikkimu w 1959 roku, uciekając z okupowanego przez Chiny Tybetu, zastał siedzibę w ruinach. Mimo że oferowano mu inne lokalizacje, Karmapa zdecydował się odbudować Rumtek. Dzięki pomocy i hojności sikkimskiej rodziny królewskiej i rządu Indii, miejsce zostało odbudowane przez XVI Karmape, jako jego główna siedziba na wygnaniu. Noc w hotelu w Gangtok.

 Himalaje indyjskie - Sikkim   Himalaje indyjskie - Sikkim

08 dzień Gangtok - Bagdogra - Kolkata (Calcutta)
Transfer na lotnisko Bagdogra i przelot do Kolkata. Transfer z lotniska do hotelu i noc w hotelu w Kolkata.

09 dzień Kolkata (Calcutta) - Bhubneshwar - Puri
Transfer na lotnisko i przelot do Bhubaneshwar a potem przejazd do Puri. Po drodze przystanek w pobliżu sławnego jeziora Chilka Lake.
Jezioro jest płytką laguną zajmującą 1100 km2, która jest oddzielona od zatoki bengalskiej pasem piasku. Woda dostaje się z morza jedynie wąskim kanałem, przez co jezioro jest największym słonym jeziorem w Azji. Jezioro stanowi miejsce lęgowe wielu gatunków ptaków, niektóre z nich nigdzie indziej po za tym rejonem nie występują. Główna atrakcją Jeziora Chilka są delfiny. Nocleg w Puri.

10 dzień Puri
Wycieczka po mieście. Puri to ważny ośrodek pielgrzymowania. Puri to również znana miejscowości wypoczynkowa z pięknymi plażami złotego piasku i raj dla surfingowców. Puri to również miasto Festiwalu Samochodów, który odbywa się XII wiecznej świątyni Jagannath Temple. Miejscową specjalnością są malowidła patachitra (forma artystyczna pokrewna batikowi) i okrągłe karty o tematyce religijnej. Nocleg w hotelu.

11 dzień Puri - Konark - Bhubneshwar
Po śniadaniu przejazd do Bhubaneshwar. Po drodze zwiedzanie Konark - jednego z cudów architektonicznych Indii (XII w), świątynia poświęcona Bogu Słońca Surji. Świątynia ma formę gigantycznego rydwanu, który to wóz służył bogowi podczas jego wędrówki po niebie. Oprócz rzeźb bogów, demonów, królów, słoni i koni znajdują się również rzeźby w pozach erotycznych, pochwała radości życia. Dwanaście par wspaniale wyrzeĄbionych kół reprezentuje miesiące roku, a osiem szprych wyobraża dobę podzielona na 3 godzinne okresy. Siedem koni ciągnących wóz symbolizuje dni tygodnia. Dach świątyni ma kształt schodkowej piramidy zwieńczonej kamiennym kręgiem, zwanym Malaka. Zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu w Bhubaneshwar.

12 dzień Bhubaneshwar
Wycieczka po mieście. Bhubaneshwar - niegdyś stolica legendarnego państwa Kalinga, które jako jedyne nie podało się walecznemu władcy Asioka. Miasto słynie ze wspaniałych świątyń hinduskich, które pochodzą z okresu od VII do XIII wieku. Do naszych czasów przetrwało 400 świątyń a było ich 7000. W ciągu stuleci wykształciła się w Orisie odrębna odmiana budowania świątyń. Główne elementy takiej świątyni to: pękata wieża zwana deul, w której kryje się sanktuarium z bóstwem i Jagomohan - sala zgromadzeń o piramidalnym dachu. Warto odwiedzić: Świątynie Lingaraj z IX wieku, która jest najpiękniejszą i najokazalszą w mieście, Świątynia Mukteshwara z X wieku słynie z pięknie ozdobionej torany, czyli bramy świątynnej, Świątynia Rajarani, która charakteryzuje się ciekawą wieżą i jest otoczona jej miniaturowymi replikami. Jedna z najstarszych i najlepiej zachowanych świątyń jest Świątynia Panchatantra z VII wieku. Z VII wieku jest też świątynia poświęcona Siwie, słynie z pięknych zdobień florystycznych i wizerunków zwierząt. Wieczorem transfer na lotnisko międzynarodowe.

13 dzień Powrót do kraju.

Cena wycieczki od 1171 USD od osoby przy grupie 6 osób

Cena wycieczki od 1376 USD od osoby przy 2 osobach na wycieczce

Zapytaj o tą wycieczkę

 

 

 

 


Objazdowa wycieczka po Indiach Wschodnich.