Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line


Indie: Haridwar + Manali + Złota Świątynia w Amritsar 11 dni

Tania wycieczka objazdowa w Indiach WOIK32

Trasa: Delhi, Haridwar, Shimla, Manali, Chandigarh, Amritsar, Delhi 

Odwiedź Światową Stolicę Jogi w Rishikesh. Przejedż najwyżej położona drogą górską i podziwiaj Himalaje. Odwiedź najwspanialszą z najwspanialszych Złotą Świątynię Sikhów w Amritsar. Odkryj uroki stanu Pendżab w Indiach

1 dzień Delhi 
Transfer z lotniska. Zakwaterowanie w hotelu w Delhi.

2 dzień Delhi
Zwiedzanie ulic Starego Miasta (Ćandni Ćauk). Zwiedzanie największego meczetu Indii z XVII w Jama Masjid; odwiedzenie miejsca kremacji Mathma Ghandi - Raj Ghat i zwiedzanie Red Fort - fortecy obronnej z przepięknymi pałacami i ogrodem w stylu mugolskim. Po lunchu objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii, dla chętnych spacer po Ogrodach Lodich z grobowcami wzorowanymi na architekturze afgańskich fortów. Noc w hotelu.

3 dzień Delhi - Haridwar
Rano wyjazd do Haridwar. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Popołudniowa wycieczka po mieście. Haridwar chociaż bardzo ubogi w zabytki ma swój wyjątkowy statut. To tu Ganges, najświętsza rzeka Indii, wypływa z Himalajów i w Haridwar zaczyna swój bieg przez równiny. Dlatego to miejsce jest celem pielgrzymki każdego pobożnego Hindusa. Do rzeki na rytualne obmycia schodzi się po schodach zwanych Ghaty. Główny Ghat Har ki Pauri, nosi nazwę od odcisku stopy samego Wisznu. W tym miejscu setki wiernych zbierają się o świcie i o zmroku, żeby poddać się rytualnym obmyciu w rzece Ganges, a również żeby puścić na wodę łódeczkę z liści wypełniona kwiatami i zapalonymi kagankami. Nocleg w Haridwar. 

4 dzień Haridwar - Rishikesh - Haridwar
Wycieczka do Rishikesh. Rishikesh jest starożytnym ośrodkiem pielgrzymów znajdującym się u podnóża pasma Himalajów, nad brzegiem rzeki Ganges. Miliony Hindusów przybywają tu, co roku, by obmyć się z grzechów w wodach Świętej Rzeki Ganges, co jest wyrazem tradycji kontynuowanej od niepamiętnych czasów przez Hindusów z Północy. Rishikesh to również kolebka Jogi. Co roku w lutym odbywa się tu Międzynarodowy Tydzień Jogi. Nocleg w Haridwar.

5 dzień Haridwar - Shimla
Rano wyjazd do Shimla. Po przyjezdzie zameldowanie w hotelu. Nocleg w Shimla.

6 dzień Shimla
Od rana zwiedzanie miasta. Shimla, znajdujące się na wysokości 2130 metrów, jest niezwykle czarującym miejscem i najwspanialszą górską miejscowością letniskową w Indiach, a także była ulubioną miejscowością odkąd brytyjskie wojska rozstawiły tu swój obóz w 1819 roku. Można tu znaleĄć wiele ciekawych miejsc, jak promenada czy grzbiet górski, które są głównymi atrakcjami kurortu. Wspinaczka na punkt Scandal oraz grzbiet górski za Shimla, możliwość spaceru w do wzgórza Jahoo (odległość 2 km) z panoramicznym widokiem na miasto Shimla i świątynię Hanuman. Nocleg w Shimla.

7 dzień Shimla - Manali (170 km)
Rano wyjazd do Manali. Po przyjezdzie zameldowanie w hotelu. Nocleg w Manali.

8 dzień Manali
Po śniadaniu wycieczka do Naggar, stolicy Doliny Kulu. Według legendy Manu (hinduistyczny Noe) wysiadł z łodzi właśnie w Manali, aby odtworzyć ród ludzki po potopie. Dzisiaj Manali jest znanym ośrodkiem sportów zimowych i wycieczek górskich.
Następnie wycieczka do ślicznej niewielkiej wioski Naggar. Znajduje się tu zamek wzniesiony przez Radżę Sidh Singha ok. 500 lat temu. Z werand tego zameczku roztacza się piękna panorama na całą dolinę.  Na wewnętrznym dziedzińcu znajduje się Świątynia Jagtipath, z kamienna tablicą, na której napis informuje nas, że przyniosły ją dzikie pszczoły. W Nagar znajduje się też świątynia Cauri Shankar poświęcona bogowi Śiwa. Niedaleko znajduje się Świątynia Boga Wisznu Chatar Bhuj Temple i bardzo malownicza pagoda buddyjska. Tu też znajduje się galeria ekscentrycznego malarza rosyjskiego Nicholasa Roericha. Po powrocie przechadzka na Tybetański Bazar, Świątyni Buddyjskiej, a także wizyta w sosnowym lesie gdzie znajduje się urocza hinduska świątynia Hadimba. Noc w hotelu.

9 dzień Manali - Chandigarh (310 km)
Po śniadaniu wyjazd do Chandigarh. Droga wiedzie przez dolinę Kullu, której zboczem płynie rzeka Beas (1.200m npm) Po drodze mijamy sady owocowe i pola z warzywami. Dolina Kullu była pierwotnie znana pod nazwą Kulanthapitha, co oznacza koniec zamieszkałego świata. Dolina ciągnie się na długości 80 km i jej szerokość nie przekracza 2 km. Na końcu doliny jest położone miasto Manali (1.800 m npm). Noc w hotelu.

10 dzień Chandigarh - Amritsar
Chandigarh jest stolica stanu Punjab i Haryana. Miasto zostało zaprojektowane przez francuskiego architekta urbanistę Le Corbusier'a w początkach lat 50. Plan miasta ma układ nawiązujący do miast europejskich, jest tam podział na centrum biznesu, wypoczynku, kultury. To miasto zupełnie nie pasuje do mentalności Indusów, jest bardzo rozciągnięte, co utrudnia komunikacje rikszami. Ale wielu uważa tez to miasto za najbardziej schludne i zadbane w całym kraju, nie spacerują tu krowy, ulice są szerokie, nie ma żebraków i handlarzy. Warto obejrzeć tu Ogrody: Różany i Skalny, Uniwersytet Punjab, Jezioro Sukhna i centrum miasta. Noc w hotelu.

11 dzień Amritsar - Delhi
Zwiedzanie Golden Temple, czyli Złotej Świątyni, nazywanej tak ze względu na złote kopuły dachów. Na terenie złotej świątyni znajduje się jeziorko nieśmiertelności, czyli Amrit Sarowar, shikhowie wierzą, że kąpiel w tym jeziorze uzdrawia i oczyszcza z grzechów. Na środku jeziorka znajduje się świątynia Harimandir Sahib Temple, w której od rana do wieczora czterech przywódców religijnych Sikhów odczytuje wersy ze świętej księgi  Grantj Sahib. Warto zajść na rytualny poczęstunek prasaad do Akal Tkahat. Tu też wierni kupują miseczki wypełnione strawą i niosą do Boga.
Będąc w Amritsar warto odwiedzić Jallianwala Bagh - miejsce historycznej masakry, jaka odbyła się w 1919 roku na Indusach. W miejscu tym tłumy demonstrujących Indusów żądało uwolnienia Przywódców Indyjskiego Ruchu Niepodległościowego. Na plac prowadziło tylko jedno wąskie przejście, które brytyjski dowódcza kazał zablokować swoim wojską i otworzyć ogień do demonstrantów. Zabił ponad 1000 osób. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy i przejazd pociagiem sypialnym do Delhi.

12 dzień Delhi
Po przyjezdzie czas wolny na zakupy. Wieczorem transfer na lotnisko międzynarodowe.

Cena wycieczki od 641 USD od osoby przy grupie 6 osób

Cena wycieczki od 790 USD od osoby przy 2 osobach na wycieczce

Zapytaj o tą wycieczkę

 


 


Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Tania wycieczka objazdowa w Indiach. Pendżab, Amritsar, Manali, Haridwar