Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty do Indii
  Przeloty w Indiach i Nepalu

Trekking w Himalajach do Doliny Kwiatów i Jeziora Hemkund Sahib 9 dni


(09 dni & 08 nocy)
Obszar: Garhwal, Himalaje 
Wysokość: 3858 m
Stopień trudności: łatwy
Sezon: od czerwca do września

Himalaje

Trasa: Delhi,Haridwar, Joshimath, Govindghat, Ghangaria, Dolina Kwiatów, Hemkund Sahib, Ghangaria, Govind Ghat, Joshimath, Hardiwar, Delhi

WPROWADZENIE

Dolina Kwiatów: Piękna dolina usytuowana na wysokości od 3300 do 3650 metrów jest 'rajem' dla miłośników natury. Położona o 6 km od wioski Bhuindar zajmuje około 87 km˛. Dolina jest wyjątkowo bogato ukwiecona. Znajduje się na niej całe mnóstwo gatunków dzikich, egzotycznych kwiatów,  rozkwitających od czerwca do września. Dolinę nawadnia rzeka Pushpawati. Liczba gatunków kwitnących roślin sięga 520. Obszar ten został ogłoszony jako Park Narodowy w roku 1982. W parku można spotkać takie zwierzęta jak: czarne himalajskie jelenie, piżmowce, jelenie brązowe, Bharal niebieskie owce, oraz różnorodne gatunki ptaków i motyli.
Hemkund Sahib: Święte jezioro Hemkund, ważne miejsce pielgrzymek Sikhów i Hindusów, leży niedaleko Doliny Kwiatów na wysokości 3050 m. Gurdwara pięknie zbudowana świątynia nieopodal jeziora jest odwiedzana przez ogromną liczbę pielgrzymów z całego świata. Wierzy się, iż Guru Govind Singh, dziesiąty guru Sikhów, medytował w tym miejscu i doznał zjednoczenia się z Bogiem.

Dzień 01: Przyjazd do Delhi
Po przyjeĄdzie transfer do hotelu na nocleg.

Dzień 02: Nowe Delhi - Haridwar (205 km/5-6 godz.)
Rankiem po śniadaniu przejazd do Haridwar. Obiad po drodze na miejsce. Po przyjeĄdzie transfer do hotelu. Wieczorna wizyta w Har Ki Peri na ceremonii Aarti. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Hardiwar: Hardiwar to brama do czterech pielgrzymek Uttaranchal. To także początek podróży do świętych zródeł rzek Ganga i Yamuna. Według legendy, książę Bhagirath odprawiał tu pokutę aby uratować dusze swych przodków, którzy umarli na skutek klątwy sagi Kapila. Pokuta odniosła skutek i rzeka Ganga popłynęła ze śluz Shivy, a jej obfite wody wróciły życie synom króla Sagary. Zgodnie z tradycją Bhagirath, pobożny Hindus stanie w tych wodach, aby pomodlić się za zbawienie swych przodków.
Święte miasto Hardiwar jest kolebką niektórych z najświętszych hinduskich rytuałów. W ciągu roku, pobożni wyznawcy z całego kraju gromadzą się tutaj tysiącami, aby odprawiać Poojas lub modlitwy. Jest sławne z obrzędu Maha Kumbh Mela odbywającego się co 12 lat oraz magicznego Aarti w Har Ki Pauri, które czaruje świadków setkami lampek unoszącymi się na wodzie rzeki. Hardiwar to od wieków jedno z najważniejszych miast dla kultury indyjskiej.

Dzień 03: Hardiwar - Joshimath (245 km/8-9 godz.)
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Joshimath przez Devprayag. Po drodze wizyta w Devprayag, gdzie spotykają się rzeki Bhagirathi i Alaknanda. Stąd też wypływa święta rzeka Ganges. Przyjazd wieczorem do Joshimath, zameldowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

Joshimath: miejsce kultu, założone przez Adi Shankaracharya, nazwane przez niego Jyotirmath, póĄniej znane jako Joshimath. Warto tam między innymi zobaczyć świątynie Nav Durga i Narsingh. Poza oczywistą wartością religijną, Joshimath jest także znane ze swego malowniczego piękna.

Dzień 04: Joshimath - Govindghat (22 km/1 godz.) - Ghangaria (14 km/3-4 godz.)
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Govindghat. Jest to początkowy etap wędrówki. Z Govindghat droga wiedzie stopniowo w górę wzdłuż dobrze utrzymanego szlaku pielgrzymkowego do Ghangarii. Po przybyciu na miejsce; zameldowanie w hotelu, wieczorne zwiedzanie okolicy, kolacja i nocleg.

Himalaje 

Dzień 05: Ghangaria - Dolina Kwiatów - Ghangaria (5 km/4-5 godz.)
Po śniadaniu wędrówka z Ghangarii do Doliny Kwiatów (3858 m). W dolinie tej rozpościera się czarujący widok skupiający rzadkie okazy dzikich kwiatów takich jak geranium, kaczeńce, pierwiosnki, pięciorniki, kukliki, astry, lilie, jaskry, kokorycze, omany, święty kwiat Braham Kamal, dzwonki, gnidosze, rzepa indyjska, moriny, niecierpki, wężowniki, języczki, anafalisy, skalnice, sybaldie, łubinniki, pełniki, dzwonkowce, kukułki, obuwiki, truskawki, wierzbownice, różaneczniki i wiele innych. Większość kwiatów ma także zalety lecznicze. Dolina ma 10 km długości i 2 km szerokości. Przepływa przez nią strumień Pushpawati, do którego wpływa kilka małych strumyków i wodospadów. Po spacerze doliną  powrót do Ghangarii. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 06: Ghangaria - Hemkund Sahib - Ghangaria (6 km w jedną stronę/3-4 godz.)
Po śniadaniu wspinaczka z Ghangarii do Hemkund Sahib (4329 m). W świętej księdze Sikhów, Granth Sahib, guru sikhów Gobind Singh opowiada, jak w poprzednim życiu medytował na brzegu jeziora otoczonego przez siedem pokrytych śniegiem gór rozpoznanego przez Hemkund. PóĄnym popołudniem powrotna wędrówka do Ghangarii. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 07: Ghangaria - Govind Ghat Joshimath
Po śniadaniu zejście do Govind Ghat i przejazd do Joshimath. Zameldowanie w hotelu. Reszta dnia wolna na zwiedzanie okolicy. Istnieje także możliwość wieczornego odwiedzenia Auli. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 08: Joshimath - Haridwar
Wczesnym rankiem  przejazd do Hardiwar. Śniadanie w podróży. Po drodze wizyta w  Rudraprayag, gdzie spotykają się rzeki Mandakini i Alaknanda. Obiad także w podróży. Przyjazd do Haridwar zaplanowany na wieczór. Zameldowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 09: Hardiwar - Delhi
Po wczesnym śniadaniu  wizyta w Har ki peri. Po obiedzie przejazd do Delhi na lotnisko.

Himalaje

Koszt wycieczki 790 USD od osoby* (dla minimum 2 osób)

Koszt obejmuje:

* Zakwaterowanie: Hotele w Delhi, Haridwar, Joshimath, Govind Ghat pokoje dwuosobowe, nocleg ze śniadaniem.
* Transport: Tata Indica/Ambassador 
* Wyżywienie: W Delhi, Hardiwar i Joshimath będzie serwowane tylko śniadanie. Podczas wędrówki zapewnione zostanie pełne wyżywienie. Będą to posiłki kuchni indyjskiej, chińskiej oraz kontynentalnej.
* Usługi przewoĄnika/bagażowych: do przewozu sprzętu kempingowego, żywności, w tym warzyw oraz rzeczy osobistych klientów (jedna torba nie może przekraczać wagi 15 kg).
* Usługi profesjonalnego przewodnika górskiego towarzyszącego grupie z Hardiwar.
* Opłaty za wejście do parku

Koszt nie obejmuje

* Posiłków w drodze
* Jakichkolwiek opłat za posiadanie aparatów fotograficznych, kamer video itp.
* Opłat za zakup napojów alkoholowych i bezalkoholowych, wody mineralnej itp.
* Wydatków osobistych takich jak napiwki, rozmowy telefoniczne, pralnia itp.
* Jakichkolwiek posiłków/usług nie wymienionych powyżej
* Jakichkolwiek kosztów wynikających z nieprzewidzianych okoliczności takich jak obsunięcia ziemi, blokady dróg, zła pogoda itp.
* Ubezpieczenia NWW

Terminy rozpoczęcia wypraw 2018 / 2019:

29 czerwiec

6,13,20, 27 lipiec

10, 17, 24, 31 sierpień

7 wrzesień

Himalaje

Himalaje

Himalaje

Himalaje

Himalaje 

HimalajeWszystkie Prawa Zastrzeżone. Trekking w Himalajach - Indie