Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line


Górska Wyprawa Rowerowa w Himalajach Manali – Leh

( 17 dni & 16 nocy )

Delhi, Manali, Marhi, Keylong, Patseo, Sarchu, Whisky Nallah, Równiny Moray, Debring, Rumptse, Leh, Przełęcz Khardung La, Delhi


WPROWADZENIE

500-kilometrowa wyprawa z Manali do Leh (Ladakh) jest jednym z największych wyzwań dla doświadczonego rowerzysty górskiego. Biegnąc z południa na północ Himalajów, szlak przecina cztery wysokie przełęcze, których wysokość przekracza 29 tysięcy stóp czyli wysokość równą szczytowi Mount Everest od poziomu morza.

Nie jest to wycieczka dla słabeuszy! Ale trud wyprawy jest wynagrodzony przez prawdopodobnie najbardziej spektakularne i różnorodne krajobrazy górskie na świecie. Co więcej, obszary pokonywane podczas podróży – Ladakh, Zanskar oraz Lahaul – są jednymi z ostatnich na świecie miejsc, gdzie kwitnie kultura Buddyzmu Tybetańskiego.

Wyprawa jest jedną z najbardziej imponujących na świecie. Rozpoczyna się w Manali, stacji górskiej u podnóża południowej strony Himalajów. Następnie biegnie wzdłuż głównego pasma Himalajów, przecinając cztery przełęcze od górskich krajobrazów w okolicach Manali, poprzez wysokogórską pustynię tybetańskiego płaskowyżu, aż do położonego o 500 km dalej Leh na obszarze Ladakh.

Wyprawa rowerowa Himalaje 

Dzień 01: Przyjazd do Delhi
Po przybyciu do Delhi przejazd z lotniska na nocleg w hotelu.

Dzień 02: Delhi – Manali (510 km/12 – 13 godz.)
Po śniadaniu – połowa dnia przeznaczona na zwiedzanie miasta. Wieczorem całonocny przejazd do Manali luksusowym klimatyzowanym autokarem Volvo.

Dzień 03: Manali (1925 m/6314 ft)
Rankiem – przybycie do Manali i zameldowanie w hotelu. Wieczorna przejażdżka rowerowa wdłuż Promenady. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 04: Manali – Marhi (42 km/3320 m)
Dziś rozpoczniemy nasz pierwszy etap wyprawy jadąc rowerami do Marhi. Z doliny można przyglądać się ośnieżonym szczytom gór oraz wspaniałym sosnom i cedrom. Jest to także „rozgrzewka” przed czekającą nas trudną podróżą. Jadąc z Manali przez te wiecznie zielone obszary zmagamy się z pierwszymi na tym szlaku krętymi drogami. Ostre zakręty będą nas prowadzić ku przełęczy Rohtang. Po kolacji – nocleg w namiotach.

Dzień 06: Marhi – Keylong (78 km/3350 m)
Dzień rozpoczynamy 12-kilometrowym odcinkiem docierając do przełęczy Rohtang. Przy ładnej pogodzie rozciągają się tam prześliczne malownicze widoki ośnieżonych szczytów i lodowców. Po wypoczynku w Rohtang, zostawiamy w tyle bujną roślinność i kontynuujemy podróż zjeżdżając do Gramphoo. Napotkamy tu niebrukowane odcinki płaskiej drogi przy przekraczaniu rozhukanej rzeki w Khoksar. Dalszy odcinek to krótka i łatwa jazda do Sissu u podnóża pasma Pir Panjal. Stąd udamy się do Keylong przecinając po drodze górskie strumienie. Kolacja i nocleg na kwaterze/w hotelu.

Dzień 07: Keylong – Patseo (48 km/3820 m)
Dość łatwy dzień jazdy do Patseo. Teren jest znacznie bardziej jałowy a droga pełna bruzd, kurzu i kamieni. Mijając wioskę Jispa opuszczamy wąwóz i zjeżdżamy po zboczu aby znów wspiąć się na wzniesienie do Patseo. Mamy tu wrażenie izolacji mijanego obszaru. Dookoła nie widać śladu życia oprócz kilku pasących się owiec. Następnie wjeżdżamy na terytorium Lamas. Na horyzoncie widać ponure i groźne pasmo Himalajów Wysokich. Kolacja i nocleg w namiotach.

Dzień 08: Patseo – Sarchu (58 km/4255 m)
Długa i ciężka wspinaczka do przełęczy Baralacha La wynagrodzona podróżą przez dziki i malowniczy kraj. Przełęcz jest jałowa, nie pokryta żadną roślinnością. Zbocza gór wyglądają bardziej jak kamieniołom pokryty skałami i piargami. Zjazdem do wąwozu na obszarze Bharatpur i przecięciu górskiej rzeki docieramy do celu na kolację i nocleg w namiotach.

Dzień 09: Sarchu
Dzień odpoczynku konieczny dla aklimatyzacji a także dla podziwiania okazałego krajobrazu.

Dzień 10: Sarchu – Whisky Nallah (56 km/4750 m)
Dzień rozpocznie się dość łatwą przejażdżką, ale wkrótce będzie trzeba zmagać się zygzakiem „21 pętli Gata” na wysokości 15030 ft w górę ściany kanionu. Po zdobyciu szczytu przełęczy Nakeela zjeżdżamy do Whisky Nallah. W ciągu dnia mijamy jałowe ale piękne pasma górskie. Kolacja i nocleg w namiotach.

Dzień 11: Równiny Moray – Debring (82 km/4835 m)
Rozpoczynamy wjazdem na drugą co do wysokości przełęcz na drodze Manali-Leh do Lachalang La. Droga ta może być najtrudniejszym fragmentem podróży po drogach nieasfaltowych, pełnych żwiru i obluzowanych kamieni. Przed nami długi zjazd spadzistym wąwozem do Pang oraz 8-kilometrowa wspinaczka krętą drogą przed dotarciem do równin Moray. Ten nieurodzajny obszar słynie ze skrajnych porannych i wieczornych temperatur oraz szybkich wiatrów i burz piaskowych. Jedynym przejawem życia jest wytrzymały wędrowny lud Changpa, przemierzający ze swoimi jakami nawet najbardziej opustoszałe tereny. Rozbijamy obóz w Debring, 20 km poniżej drugiej co do wysokości przełęczy Tanglang La (5360 m). Kolacja i nocleg w namiotach.

Dzień 12: Debring – Rumptse (51 km/4260 m)
Ten etap to prawdziwe wyzwanie ale i ogromna satysfakcja po dotarciu na szczyt. Następny odcinek to 1200 m krętego zjazdu do wioski Rumptse. Kolacja i nocleg w namiotach.

Dzień 13: Rumptse – Leh (91 km/3500 m)
Kontynuując zjazd do Upshi, krajobraz drastycznie się zmienia. Wjeżdżamy w żyzną dolinę, nawodnioną przez pobliską rzekę, ozdobioną ładnymi wioskami i buddyjskimi Stupami. Spektakularne czerwone góry dookoła nas dopełniają piękna i przepychu krajobrazu. Po przekroczeniu rzeki Indus podążając za innymi użytkownikami dróg w kierunku Leh, widzimy wyraźną poprawę trasy. To łatwy odcinek, podczas którego mijamy klasztor Thiksey i ogród Chortens. Kolacja i nocleg w hotelu/pensjonacie.

Dzień 14: Leh
Odpoczywając od jazdy rowerowej macie Państwo okazję, aby zwiedzić miasteczko Leh z jego krętymi, wąskimi uliczkami i słynnymi obiektami takimi jak Pałac Leh lub klasztor Sakar Gompa. Kolacja i nocleg w hotelu/pensjonacie.

Dzień 15: Leh – przełęcz Khardung La (41 km/5580 m) – Leh
Skoro świt wyruszymy do przełęczy Khardung La. Pedałując przez 26 mil i na wysokość 6000 stóp, stawiamy czoła jednemu z największych wyzwań podczas tej wycieczki. To najwyżej położona przejezdna droga na świecie prowadząca na mogącą przyprawić o zawrót głowy wysokość 5600 metrów! Ze szczytu rozciąga się fantastyczny widok obejmujący dolinę Indus na południu, poprzez niekończące się szczyty i grzbiety pasma gór Zanskar, aż do gigantycznego masywu Saser na północy. Możecie Państwo poczuć dumę z własnego osiągnięcia kończąc wyprawę satysfakcjonującym zjazdem do Leh. Kolacja i nocleg w hotelu/pensjonacie.

Dzień 16: Leh
Odpoczynek w Leh. Kolacja i nocleg w hotelu/pensjonacie.

Dzień 17: Leh – Delhi
Wczesny wyjazd na lotnisko na samolot do Delhi. Po przybyciu na miejsce – połowa dnia przeznaczona na zwiedzanie. Wieczorem – transfer na lotnisko.
Koniec wycieczki i usług.

Wyprawa Rowerowa Himalaje

Koszt wycieczki 2510 USD od osoby*

Koszt obejmuje:
* Zakwaterowanie według planu wyprawy
* Transport: przyjazd, odjazd, zwiedzanie Delhi. Na odcinku Delhi – Manali – podróż autokarem Volvo z klimatyzacją, natomiast z Manali cały czas będzie towarzyszyć Państwu samochód pomocniczy
* Wyżywienie: w Delhi i w Leh będzie serwowane tylko śniadanie. Podczas wyprawy rowerowej z Manali do Rumptse zapewnione zostanie pełne wyżywienie. 
* Opiekę profesjonalnego przewodnika towarzyszącego grupie z Manali do Leh.
* Ubezpieczenie wycieczki

Koszt nie obejmuje
* Opłat za rowery (15 USD/dzień)
* Opłaty za przelot
* Jakichkolwiek opłat za posiadanie aparatów fotograficznych, kamer video itp.
* Opłat za zakup napojów alkoholowych i bezalkoholowych, wody mineralnej itp.
* Wydatków osobistych takich jak napiwki, rozmowy telefoniczne itp.
* Jakichkolwiek posiłków/usług nie wymienionych powyżej
* Jakichkolwiek kosztów wynikających z nieprzewidzianych okoliczności takich jak obsunięcia ziemi, blokady dróg, zła pogoda itp.
* Ubezpieczenia NWW

Uwaga:
1: Wycieczka odbędzie się przy minimalnym udziale 2 osób
2: Loty z Leh mogą zostać odwołane lub opóźnione z powodu złych warunków pogodowych. Drogi mogą być zamknięte z powodu obsunięć ziemi, co może spowodować opóźnienia lub zmiany planu wycieczki.

Wyprawa Rowerowa Himalaje

Wyprawa Rowerowa Himalaje

Wyprawa Rowerowa Himalaje

Wyprawa Rowerowa Himalaje

Wyprawa Rowerowa Himalaje

Wyprawa Rowerowa Himalaje

Wyprawa Rowerowa Himalaje

Wyprawa Rowerowa Himalaje

Wyprawa Rowerowa HimalajeWszystkie Prawa Zastrzeżone. Wyprawa rowarowa w Himalaje.