Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line


Trekking w Himalajach Dodi Tal na szczyt Darwa

  ( 09 dni & 08 nocy)

Obszar: Himalaje Garhwal
Czas trwania: 9 dni
Wysokość: 4150 m/13612 ft
Stopień trudności: umiarkowany do trudnego
Sezon: od marca do listopada

WPROWADZENIE

Dodital, w dosłownym znaczeniu 'Jezioro Dodi', jest położone na wysokości 3024 metrów na północy Uttarkashi. Jego krystalicznie czyste wody są otoczone gęstymi lasami dębów, cedrów himalajskich, sosen i różaneczników. Jezioro jest pełne ryb, w tym rzadkich gatunków, takich jak złoty pstrąg himalajski. Pobliskie lasy są także pełne różnych gatunków fauny i flory. Wszystko to daje obraz idyllicznego miejsca do odpoczynku i rekreacji, np. wędkarstwa, pływania na łodziach czy obserwowania ptaków. Wędrówka z Dodital do Hanuma Chatti przez wierzchołek Darwa trwa dwa dni. Szlak obejmuje górne partie Himalajów Garhwal w Yamunotri, miejsce gdzie święta rzeka Yamuna ma swój początek. Wysoko w górach leży jezioro Dodital – tajemnicze, urzekające i po prostu piękne. Spokojne, ciche okolice, szemrzące strumienie, krystalicznie czysta woda oraz gęste górskie lasy stanowią doskonałe ustronie. Wędrówka z Dodital do Yamunotri prowadzi Państwa przez wysoko położone obszary traw i dziewiczych lasów. Krajobraz po drodze jest naprawdę zdumiewający!

Dzień 01: Delhi – Rishikesh (224 km, 6-7 godz. jazdy)
Rankiem, o godz. 06:55, przejazd klimatyzowanym pociągiem do Haridwar. Dotarcie do celu o godz. 11:25. Na miejscu spotkanie z naszym reprezentantem, przejazd do Rishikesh i zameldowanie w hotelu. Wieczór wolny na samodzielne zwiedzanie okolicy. Nocleg w hotelu.

Dzień 02: Rishikesh – Sangamchatti
Rano po śnadaniu – przejazd do Sangamchatti przez Uttarkashi. Po drodze mijać Państwo będziecie malownicze góry Garhwal wdłuż świętej rzeki Ganges. Nocleg w pensjonacie lub namiocie.

Dzień 03: Sangamchatti – Agoda (2250 m) – Manjhi (16 km/6-7 godz.)
Rankiem po śniadaniu – wędrówka do Manjhi przez wioskę Agoda. Po przybyciu na miejsce – rozbicie obozu na nocleg. Kolacja i sen w namiotach.
Dzień 04: Manjhi – Dodital (3307 m) (6 km/3-4 godz.)
Szlak biegnie zygzakiem poprzez piękne krajobrazy bujnych lasów i stromych klifów aż do tajemniczego Dodital. Kolacja i nocleg w namiotach.

Dzień 05: Dodital (3307 m)
Dzień wolny na podziwianie pięknego i kojącego jeziora oraz otaczających lasów. Malownicza uroda Dodital może nakłonić każdego miłośnika natury do obozowania tu przez długi czas. Wszystkie elementy krajobrazu – jezioro, sosnowe lasy dookoła, szczyt Darwa Bugyal wznoszący się po jednej stronie oraz dolina po drugiej – są łagodne i urzekające zarazem. Parikrama ,czyli ścieżka dookoła jeziora, wynosi 1.5 km. Wody jeziora napływają tu z kilku strumieni z Darwa Bugyal. Kolacja i nocleg w obozowisku.

Dzień  06: Dodital – Darwa Top (5 kms/ 3 hrs)
Wczesnym rankiem wyruszamy na 5-kilometrowy szlak na wierzchołek Darwa zabierając śniadanie ze sobą. Droga potrwa około 3-4 godziny i wiedzie cały czas pod górę wzdluż dopływu jeziora Dodital do gęstego lasu brzozowego i wysoko położonych łąk, aż na wysokość 4150 m. Darwa to idealne środowisko dla himalajskich dzikich kwiatów, jak również wspaniały punkt widokowy. Można stąd podziwiać pasma gór Bandarpunch i Swargarohini i nasycić wzrok zapierającymi widokami. Zejście do obozu na gorący obiad. Alternatywą na ten dzień jest spacer dookoła jeziora, obserwowanie ptaków lub czystych wód Dodital i pojawiających się czasem pstrągów, a także popijanie herbaty i słuchanie lokalnych legend. Po zwiedzeniu wierzchołka Darwa – powrót do Dodital na kolację i nocleg.

Dzień 07: Dodital – Agoda (2250 m) (17 km/4-5 godz.)
Po śniadaniu zejdziemy do Agoda 17-kilometrowym szlakiem. Nocleg w Agoda.
After breakfast we will trek down till Agoda. It is a 17 Kms Trek, Overnight in camps at Agoda.

Dzień 08: Agoda – Rishikesh (4 km wędrówki + 140 km jazdy)
Rankiem po śniadaniu zejście do Sangamchatti 4-kilometrowym szlakiem, natomiast z Sangmchatti - przejazd do Rishikesh (140 km). Po przyjeĄdzie zameldowanie w hotelu. Wieczór wolny na odpoczynek. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 09: Rishikesh – Haridwar – Delhi
Wcześnie rano – transfer na stację kolejową w Haridwar, aby złapać pociąg do Delhi i po południu dotrzeć na miejsce.
Koniec wycieczki i usług.

Koszt wycieczki 
635 USD + 4,9 % podatku  od osoby

Koszt obejmuje:
• Pociąg: klimatyzowany pociąg z Delhi do Haridwar i z powrotem
• Zakwaterowanie: pokoje ze śniadaniem w hotel w Rishikesh oraz w pensjonacie w Sangamchatti. Podczas wędrówki zakwaterowanie w namiotach dwuosobowych lub pojedynczych. Nasz ekwipunek to 4-sezonowe namioty typu igloo (Keltay) z dużą ilością miejsca na bagaż osobisty. Dla Państwa wygody będziemy także rozbijać namiot jadalny i namiot-łazienkę.
• Posiłki: W Delhi i Sangamchatti będzie serwowane tylko śniadanie. Podczas wędrówki zapewnione zostanie pełne wyżywienie. Będą to świeżo przygotowywane posiłki kuchni indyjskiej, chińskiej oraz kontynentalnej.
• Usługi lokalnego profesjonalnego i doświadczonego przewodnika (anglojęzycznego).
• Usługi bagażowych i przewoĄnika: do przewozu sprzętu kempingowego, żywności, w tym warzyw, oraz rzeczy osobistych klientów (jedna torba nie może przekraczać wagi 15 kg).
• Transport: samochody Toyota Innova/Toyota Qualis/Tevera z Haridwar do Sangamchatti i z powrotem do Haridwar.
• Usługi personelu kuchennego towarzyszącego grupie
• Opłata za wejście do parku.

Koszt nie obejmuje
• Opłaty za przelot
• Zakwaterowania w Delhi
• Jakichkolwiek opłat za posiadanie aparatów fotograficznych, kamer video itp.
• Opłat za zakup napojów alkoholowych i bezalkoholowych, wody mineralnej itp.
• Wydatków osobistych takich jak napiwki, rozmowy telefoniczne, pralnia itp.
• Jakichkolwiek posiłków/usług nie wymienionych powyżej
• Jakichkolwiek kosztów wynikających z nieprzewidzianych okoliczności takich jak obsunięcia ziemi, blokady dróg, zła pogoda itp.
• Ubezpieczenia NWW

Terminy rozpoczęcia wypraw 2018 / 2019

18 marzec
22 kwiecień
13 maj
3 czerwiec
19 sierpień
9 wrzesień
7 pazdziernik
11 listopad

 


Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Wyprawa w Himalaje w Rejon Garhwal.