Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line


xxxxx

(12 dni & 11 nocy)
Obszar: Himalaje Garhwal
Czas trwania: 12 dni
Najwyższa wysokość: 4250m/13940 stóp
Poziom trudności: umiarkowany do bardzo trudnego
Sezon: czerwiec – połowa paĽdziernika

Klasyczny trekking, który odtwarza pionierski szlak Shipton oraz Tilman poprzez Himalaje Garhwal. Niecka Nanda Devi jest z pewnością najbardziej legendarnym z obszarów całego łańcucha Himalajów. Sam szczyt, czczony od niepamiętnych czasów przez ludzi mieszkających w jego cieniu, długo nęcił pionierów wspinaczki górskiej oraz odkrywców, mistyków, spirytualistów, pisarzy i podróżników, którzy odwiedzali to miejsce.
Everest jest najwyższym szczytem świata, ale przepiękny szczyt Nanda Devi jest zdecydowanie najbardziej fascynujący. Obszar ten przykuł uwagę zachodniego świata dzięki wyprawom odkrywczym Traila, Grahama i Longa w XIX wieku. Jednakże prawdziwy rozgłos przyniosła mu wyprawa Shiptona i Tilmana do wnętrza Sanktuarium Nanda Devi w latach trzydziestych XX wieku. Nanda Devi jest najwyższą górą w całości usytuowaną na terenie Indii i jest otoczona granią o wysokości prawie 6000m. Jedynym przełomem w tej ścianie jest Rishi Ganga, dziki i na pozór nie do pokonania.
Ten klasyczny trekking prowadzi nas przez malownicze łąki i doliny graniczące z zachodnią krawędzią Sanktuarium Nanda Devi. Szlak ten został wytyczony przez Shiptona i Tilmana podczas ich niezwykłej wędrówki do niecki Nanda Devi. Po drodze roztacza się wiele pięknych widoków na otaczające szczyty, łącznie z niezrównanymi Nanda Devi (7816m), Changabang (6864m), Doonagiri (7066m) oraz Kamet (7756m) a także na przełęcz Kuari (3658m).
Ten niezwykły dowód wytrzymałości i determinacji został prześcignięty przez samego Tilmana, kiedy powrócił pokonać szczyt samodzielnie. Niestety, mistycyzm tego obszaru przyciągnął nadmierną ilość ekspedycji, co doprowadziło do szkód ekologicznych i w latach 80-tych XX wieku Sanktuarium zostało zamknięte. Obecnie prowadzone są badania w celu oszacowania czasu odnowy.
 
 treking_himalaje_nanda_devi_himalaje_rano
 
Dzień 01: Przyjazd do Delhi
Po wylądowaniu na lotnisku w Delhi – spotkanie z naszym reprezentantem i transfer do hotelu na nocleg.
Dzień 02: Delhi – Haridwar – Rishikesh (230 km/6 godzin)
Tego dnia przejedziemy do Rishikesk przez Haridwar. Na miejscu – zameldowanie w hotelu. Wieczór wolny na zwiedzanie religijnego miasta Rishikesh, uważanego za siedzibę świętych i Sadhus. Znajduje się tam kilka pustelni i świątyń, które podkreślają szczególną atmosferę miasta. Nocleg w hotelu.
Dzień 03: Rishikesh – Joshimath (270km/8-9 godzin)
Droga do Joshimath wiedzie w całości przez pagórkowate tereny. Po drodze odwiedzimy czczony zbieg rzek Alaknanda i Bhigirathi w Deyprayag. Od tego miejsca rzeka oznaczona jest nazwą 'Ganges'. Uttarakhand jest siedzibą bogów, natomiast kolejne 3 zbiegi rzek: Rudraprayag, Karanprayag oraz Nandprayag, to wspaniałe miejsca rekreacyjne. Przyjazd na stację Joshimath i meldunek w hotelu. Wieczór wolny na zwiedzanie miasta. Nocleg w hotelu.
Dzień 04: Joshimath – wioska Lata (2317m/7599 stóp) (2 km/1 godzina)
Po opuszczeniu Joshimath zjedziemy z autostrady na prawdziwie górską drogę. Przejechanie 28 kilometrów z Joshimath to Lata zajmie około 1 godziny. Po drodze ujrzycie wielką elektrociepłownię w wiosce Topovan. W Lata, punkcie startowym naszej wyprawy, poznacie tragarzy oraz całą załogę trekkingu. Szlak do wioski Lata biegnie wśród pól i grupki opustoszałych domów. Zmieniając kilkakrotnie kierunek na szlaku docieramy do celu, gdzie ciepłe powitanie w domach będzie niezapomnianym przeżyciem. Mieszkańcy Lata są przyjaĽni i znani ze swej gościnności. Wieczorem – wizyta w Świątyni Nanda Devi oraz zwiedzanie wioski. Nocleg w wiosce.
Dzień 05: wioska Lata – Lata Kharak (3689m/12099 stóp) (9km/7 godzin)
Szlak z wioski Lata jest specyficzny. Wiedzie stopniowo w górę przez lasy pełne dębów, rododendronów i sosen do grani a następnie przecina strumień. Tu szlak ponownie prowadzi w górę przez kolejną grań i strumień. Potem droga staje się bardziej pochylona i zwrotna w miarę zbliżania się do obozu w Laka Kharak. Trekking tego dnia może być momentami dużym wyzwaniem, ale szczyty takie jak Hanuman czy Hathi Godhi radują ducha. Obóz na grani to raczej otwarta przestrzeń otoczona takimi górami jak: Trishul, Nanda Ghuni, Dronagiri, Hathi Ghodi oraz Dev Sthan. Nocleg w namiotach.
Dzień 06: Lata Kharak – Semi Kharak – Lata Kharak
Dzień ten przeznaczymy wyłącznie na zwiedzanie. Najpierw powędrujemy kamienistą ścieżką do Semi Kharak, które słynie z widoków na Nanda Devi oraz rzekę Rishi Ganga. Widać stąd także wewnętrzną linię przylegającą do Nanda Devi. Podczas spaceru pokonamy około 6 km w obie strony, co zajmie nam około 4 godziny. Następnie powrót do obozu na obiad. Wieczór wolny na wypoczynek. Nocleg w namiotach.
Dzień 07: Lata Kharak – przełęcz Dharansi (4250 m/13940 stóp) (10km/4-5 godz.)
Szlak z Lata Kharak pnie się stromo w górę do Jhandi Dhar, skąd rozwidlenie drogi prowadzi do wioski Tolma. Z Jhandidhar, po przejściu około 1.5 km, szlak wiedzie do przełęczy Bagfyana stromo w górę przez około 500m. Następnie opada i ponownie wznosi się poprzez wąską przełęcz Satkul aż do przełęczy Dharansi. Urzekający widok na Nanda Devi króluje wśród innych krajobrazów. Inne himalajskie klejnoty widoczne z tego punktu to: Nanda Ghunti, Chang Bang, Dronagiri, Hathi Ghodi oraz Dev Sthan. Nocleg w namiotach.
Dzień 08: przełęcz Dharansi – wioska Tolma
Dzisiejszy trekking to właściwie jedno długie zejście do wioski Tolma. Rozpoczynamy powrotem do Jhandidhar, aby skierować się na nowy szlak biegnący w dół grani a potem przez lasy dębów i rododendronów do Tolma. I tu ponownie witają nas ciepło mieszkańcy wioski podejmując powitalną herbatą. Tutejsze domostwa zostały zbudowane tradycyjną techniką lepienia z kamienia i błota. Mieszkańcy są znani ze swej gościnności. Nocleg w wiosce.
Dzień 09: wioska Tolma – Surai Thotta – Karanprayag (1890m/6199 stóp) (8km/3-4 godz.)
Z Tolma szlak wiedzie w dół poprzez pola i dociera do Surai Thotta. Nadchodzi czas pożegnania z załogą tragarzy oraz udania się samochodami do Karanprayag przez Joshimath oraz Nandprayag. Nocleg w hotelu.
Dzień 10: Karanprayag – Rishikesh (170km/ 6-7 godz.)
170 km I 7 godzin w samochodzie. Po drodze zobaczymy zbieg rzek Rudraprayag oraz Devprayag. Po przybyciu na miejsce – zameldowanie w hotelu w Rishikesh i nocleg.
Dzień 11: Rishikesh – Haridwar - Delhi
Rankiem po śniadaniu – przejazd do Delhi przez Haridwar. W Delhi – transfer do hotelu. Czas przeznaczamy na odpoczynek i relaks. Nocleg.
Dzień 12: Wyjazd z Delhi
Transfer na lotnisko międzynarodowe według planu Państwa lotów.
Koniec wycieczki i usług.
 
Treking Himalaje Nanda Devi
 
KOSZT WYCIECZKI
1366 USD od osoby (dla minimum 2-4 osób)*
 
Terminy:
7, 21 maj. 4, 18 czerwiec. 9, 23 lipiec. 20 sierpień 3, 17 wrzesień 1, 8 paĽdziernik
 
KOSZT WYCIECZKI OBEJMUJE:
• Pociąg: bilet trzeciej klasy na klimatyzowany pociąg z Delhi do Haridwar i z powrotem.
• Przejazd samochodami Toyota/Qualis/Tavera/Tata Indigo z i do Haridwar.
• Zakwaterowanie w hotelu w Haridwar, Joshimath oraz Delhi (pokoje 2- lub 3-osobowe + śniadanie). 
Podczas wędrówki do dyspozycji będą namioty górskie typu igloo.
• Posiłki: W Haridwar, Joshimath oraz Delhi będzie serwowane tylko śniadanie. Podczas wędrówki zapewnione zostanie pełne wyżywienie. Będą to posiłki kuchni indyjskiej, chińskiej oraz kontynentalnej.
• Sprzęt kempingowy taki jak namioty, materace, namioty kuchenny oraz jadalny, krzesła, stół itd.
• Usługi profesjonalnego i doświadczonego przewodnika, mieszkańca zwiedzanych okolic. Przewodnik posługuje się językiem angielskim.
• Usługi kucharza i bagażowych do przewozu sprzętu kempingowego, żywności, w tym warzyw, oraz rzeczy osobistych klientów (jedna torba nie może przekraczać wagi 14 kg).
• Opłaty za wejście oraz pozwolenie na wejście do rezerwatu.

KOSZT NIE OBEJMUJE: 
• Posiłków po drodze.
• Opłat za przelot.
• Żadnych posiłków/usług nie wymienionych powyżej.
• Opłat za zakup napojów alkoholowych i bezalkoholowych, wody mineralnej itp.
• Wydatków osobistych takich jak napiwki, rozmowy telefoniczne itp.
• Jakichkolwiek kosztów wynikających z nieprzewidzianych okoliczności takich jak obsunięcia ziemi, blokady dróg, zła pogoda itp.
• Ubezpieczenia podróży.
 
Spis sprzętu trekkingowego:
1. Buty do trekkingu – dobrze wyrobione i wodoodporne.
2. Kurtka do trekkingu z kapturem.
3. Jedna gruba wełniana koszula lub sweter.
4. Dwie koszule bawełniane.
5. Jedna para spodni bawełnianych lub szortów.
6. Jedna para spodni wełnianych.
7. Jedna para szortów lub spódnicy dla pań (długość do połowy łydki).
8. Trzy zmiany bielizny osobistej.
9. Zmiana bielizny termalnej lub wełnianej (rodzaj kombinezonu).
10. Kurtka z kapturem chroniąca od wiatru i deszczu, kapelusz z rondem.
11. Wełnana czapka lub kominiarka, wełniane rękawiczki.
12. Wełniane skarpety dopasowane do butów.
13. Skarpety bawełniane.
14. Osobista apteczka zawierająca lekarstwa na popularne choroby.
15. Latarka i zapasowe baterie.
16. Okulary przeciwsłoneczne lub gogle (zaleca się wziąć jedną parę zapasową).
17. Butelka na wodę, najlepiej z szerokim otworem, o pojemności przynajmniej 1 litra.
18. Scyzoryk.
19. Zeszyt, długopisy, ołówki.
20. Torebki plastikowe – małe na książki, filmy itd., większe na ubrania, śpiwór itp.
21. Dobrze dopasowane, mocne buty oraz para zapasowym wełnianych skarpet. Buty powinny być używane przed rozpoczęciem trekkingu, w celu uniknięcia odcisków.
22. Zestaw pierwszej pomocy przy drobnych wypadkach i niedomaganiach.
23. Płaszcz przeciwdeszczowy na wypadek nagłej zmiany pogody.
24. Czekoladki, pastylki, cukierki, glukoza i suszone owoce dla dostarczenia organizmowi niezbędnej energii.
25. Zaleca się nie chodzić zbyt szybko, aby nie tracić cennej energii. W przeciwnym razie trekking będzie męczący i nieprzyjemny.
 

 treking_himalaje_nanda_devitreking_himalaje_nanda_devi_dzieci.JPG

Treking Himalaje Nanda Devi

Treking Himalaje Nanda Devi

Treking Himalaje Nanda Devi

Treking Himalaje Nanda Devi

Treking Himalaje Nanda Devi

Treking Himalaje Nanda Devi

Treking Himalaje Nanda Devi

Treking Himalaje Nanda Devi

Treking Himalaje Nanda Devi

Treking Himalaje Nanda Devi

Treking Himalaje Nanda Devi

Treking Himalaje Nanda Devi

Treking Himalaje Nanda DeviAll rights Reserved. Best Viewed at 1024 x 768 using Firefox, Opera, Safari, Internet Explorer