Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line


Wycieczka Indie i Nepal 11 dni

Tania wycieczka objazdowa po Indiach i Nepalu WOIN30

Indie Nepal wycieczka objazdowa

Trasa: Delhi, Jaipur, Agra, Khajuraho, Varanasi, Kathmandu, Delhi

1 dzień Delhi
przylot na lotnisko i zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu.

2 dzień Delhi
Zwiedzanie ulic Starego Miasta (Ćandni Ćauk) i największego meczetu Indii z XVII w Jima Masjid; odwiedzenie miejsca kremacji Mathma Ghangi Raj Ghat i zwiedzanie Red Fort - fortecy obronnej z przepięknymi pałacami i ogrodem w stylu mugolskim. Po obiedzie objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii, dla chętnych spacer po Ogrodach Lodich z grobowcami wzorowanymi na architekturze afgańskich fortów. Noc w hotelu.

3 dzień Delhi - Jaipur (258 km / 4 godziny) "
Przejazd do Jaipur. Zwiedzanie Pałacu Wiatrów Hava Mahal z XVII w.; Obserwatorium Astronomicznego z XVII wieku zbudowanego przez Maharadżę Jai Singh; muzeum ze zbiorami malarstwa, broni i manuskryptów. Noc w hotelu.

4 dzień Jaipur
Wycieczka do fortu Amber - przejazd słoniami do położonego na wzgórzach Aravalli - kompleksu pałacowo-fortecznego. Spacer uliczkami starego miasta. Noc w hotelu.

5 dzień Jaipur - Fatehpur Sikri - Agra (232 km / 5 - 6 godzin)
Przejazd do Agra. Po drodze do Agra zwiedzanie Fatehpur Sikri - słynnego miasta - widma opuszczonego przez mieszkańców z powodu braku wody, stara stolica Imperium Mogołów. Miasto zostało założone przez Akbara dla uczenia narodzin jego syna Salima (przyszłego Jahangira). Budowle i pałace tego miasta widma są bardzo dobrze zachowane. Są zbudowane z fioletowego piaskowca i białego marmuru w stylu hindusko - mugolskim.
Do najważniejszych zabytków miasta należą: Wielki Meczet Jima Masjid, wielka Brama i grobowiec szejka Salima Cziszti cały z białego marmuru, Pałac Birbala ( harem), Pańci Mahal i Diwan-e Am. Zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu.

6 dzień Agra Jhansi - Khajuraho
Rano Wizyta w Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. Przez Wielkiego Mugoła Szach Jahana dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota. Sam grób w całości został wykonany z białego marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne. Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu, Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony rozrzutnością ojca uwięził go w wieży w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło. Zwiedzanie Red Fort - Czerwonego Fortu w Agra - słynnej twierdzy władców Mugolskich. Do wnętrza fortecy wchodzi się jedną z czterech bram. Wewnątrz znajdują się przepiękne pałace jak Moti Masjid, czyli Perłowy Meczet, Pałac Jahangira, Khas Mahal i słynna wieża WięĄniów, w której Aurangazeb uwięził swojego ojca ( tego, który zbudował Taj Mahal). Taj Mahal jest zamknięty w piątki!!!!! Transfer na dworzec kolejowy i przejazd pociągiem do Jhansi. Po przyjeĄdzie do Jhansi transfer do hotelu w Khajuraho. Noc w hotelu.

7 dzień Khajuraho
Zwiedzanie zabytkowych świątyń. Khajuraho to wioska z 22 wspaniałymi świątyniami, poświeconych kultowi braministycznemu i dżinijskiemu. Świątynie odznaczają się niezwykłą architekturą mającą przypominać Góry Meru (miejsce zamieszkania bogów). Niezliczone rzeĄby pokrywają ściany zewnętrzne świątyń, podczas gdy wewnątrz znajduje się tylko mroczne sanktuarium. Świątynie bramistyczne są ozdobione postaciami kobiet w frywolnych pozach, scenami z Kamasutry i dziwnymi zwierzętami zwanymi atawarami w religii hinduistycznej. Wieczorem (dla chętnych) spektakl Światło i dĄwięk w zespole świątyń (150 rupii) lub pokaz klasycznych tańców indyjskich w emporium Kandariya (200 rupii).

8 dzień Khajuraho - Varanasi (Banaras)
Rano transfer na lotnisko i przelot do Varanasi. Zwiedzanie słynnych Ghat (schody) prowadzących do Gangesu, gdzie hinduscy pielgrzymi dokonują rytualnych kąpieli i  Świątyń nad Gangesem (Golden Temple). Wieczorem zwiedzanie wąskich uliczek starego miasta i fabryk jedwabiu, z którego słynie miasto Varanasi. Noc w hotelu.

9 dzień Varanasi (Banaras) - Kathmandu
Ranna wycieczka łodzią nad rzeką Ganges, pielgrzymka promowa z Ghat do Ghat (schodach prowadzących do rzeki). Ludzie z samego rana obmywają się w wodach Gangesu i modlą do wschodzącego słońca. Z łodzi można również obserwować dwa ghaty: Manikarnika & Harishchandra, na których odbywają się rytualne kremacje, gdzie stos pogrzebowy pali w dzień i w nocy. Każdy pobożny Hindus sądzi, że zostać poddanym kremacji na Ghatach Gangesu pozwoli mu uwolnić się od cyklu narodzin i śmierci. Potem transfer na lotnisko międzynarodowe i przelot do Katmandu. Po przybyciu do Katmandu transfer do hotelu. Noc w hotelu.

10 dzień Katmandu
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Nepalu Kathmandu. Zwiedzanie Pałacu, Świątyni Hanumandhoka, czyli wiecznie żyjącej Bogini. Zwiedzanie Kastamandap Temple, świątyni zbudowanej z jednego drzewa. Potem wizyta w Taleju Temple, Kal Bhairab Temple, Akash Bhairab Temple. Przejazd do największej stupy buddyjskiej Swayambhunath.  Noc w hotelu w Kathmandu. 

11 dzień Katmandu - Bhaktapur Patan - Katmandu
Rano przejazd do Patan i zwiedzanie: Patan Durbar Square, Krishna Temple, Stupy buddyjskiej Mahaboudha. Spacer uliczkami Patan, gdzie przesiadują ekscentrycznie odziani i umalowani Sadhu, spacer do kolumny Asioka.  Po lunchu przejazd do Bhaktapur i zwiedzanie: Durbar Square, Pałacu o 55-ciu oknach, Lion Gate, Golden Gate, Świątyni Nyatapola, Dattatraya Square i Placu Garncarzy.

12 dzień Kathmandu - Delhi
Po śniadaniu transfer na lotnisko międzynarodowe Tribhuwan International Airport i powrót z Kathmandu to Delhi.

13 dzień Powrót do Polski


 


Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Indie Nepal wycieczka objazdowa.