Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line

Indie Nepal wycieczka

Orientalne Indie + Nepal 16 dni 

wycieczka grupowa hotele 4 , 5 * i Heritage

Trasa: Delhi, Jaipur, Agra, Gwalior, Orchha, Khajuraho, Varanasi, Kathmandu, Delhi


PROGRAM

01 dzień Wylot z Polski

02 dzień Delhi
Przylot na lotnisko i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie ulic Starego Miasta (Ćandni Ćauk), największego meczetu Indii z XVII w Jama Masjid i Red Fort - fortecy obronnej z przepięknymi pałacami i ogrodem w stylu mugolskim. Po obiedzie objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii, odwiedzenie miejsca kremacji Mathma Ghandi Raj Ghat. Dla chętnych spacer po Ogrodach Lodich z grobowcami wzorowanymi na architekturze afgańskich fortów. Nocleg w hotelu.

indie nepal wycieczka

3 dzień Delhi - Jaipur (258 km /4 godziny)
Przejazd do Jaipur. Popołudnie wolne na spacer uliczkami Starego Miasta. Noc w hotelu.

4 dzień Jaipur
Wycieczka do fortu Amber - przejazd słoniami do położonego na wzgórzach Aravalli - kompleksu pałacowo-fortecznego. Zwiedzanie Pałacu Wiatrów Hava Mahal z XVII w.; Pałacu Miejskiego z Obserwatorium Astronomicznym z XVII w. zbudowanego przez Maharadżę Jai Singh; muzeum ze zbiorami malarstwa, broni i manuskryptów. Noc w hotelu.

indie nepal wycieczka

5 dzień Jaipur - Fatehpur Sikri - Agra (232 km / 5 - 6 godzin)
Przejazd do Agra. Po drodze do Agra zwiedzanie Fatehpur Sikri - słynnego miasta - widma opuszczonego przez mieszkańców z powodu braku wody, stara stolica Imperium Mogołów. Miasto zostało założone przez Akbara dla uczenia narodzin jego syna Salima (przyszłego Jahangira). Budowle i pałace tego miasta widma są bardzo dobrze zachowane. Są zbudowane z fioletowego piaskowca i białego marmuru w stylu hindusko - mugolskim.
Do najważniejszych zabytków miasta należą: Wielki Meczet Jama Masjid, Wielka Brama i grobowiec szejka Salima Cziszti cały z białego marmuru, Pałac Birbala (harem), Pańci Mahal i Diwan-e Am. Po przybyciu do Agra zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu.

Wycieczka agra taj mahal

6 dzień Agra - Gwalior
O wschodzie słońca wizyta w Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. przez Wielkiego Mugoła Szach  Jahan dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota. Sam grób w całości został wykonany z białego marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne. Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu, Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony rozrzutnością ojca uwięził go w wieży w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło. Zwiedzanie Red Fort, czyli Czerwonego Fortu w Agra - słynnej twierdzy władców Mugolskich. Do wnętrza fortecy wchodzi się jedną z czterech bram. Wewnątrz znajdują się przepiękne pałace jak Moti, Masjid, czyli Perłowy Meczet, Pałac Jahangira, Khas Mahal i słynna Wieża WięĄniów, w której Aurangzeb uwięził swojego ojca (tego, który zbudował Taj Mahal). Po południu przejazd do Gwalior. Zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu.

7 dzień Gwalior - Orcha
Zwiedzanie słynnej fortecy zniesionej na skale w Gwalior. Zewnętrzne mury fortecy są wykonane z cegieł glazurowanych na niebiesko. Wewnątrz fortecy znajdują się pałace zbudowane przez słynnego władcę Man Singh. Forteca za czasów Akbara pełniła funkcje więzienia państwowego. Gwalior to również świątynie dżinijskie wykute w skale u podnóża skały, na, której stoi forteca.
Wewnątrz tych świątyń znajdują się ogromne, wykute w tej samej skale postacie świetnych dżińskich oraz pomnik rani Jahansi Lakszmi Bai. Mozna zwiedzić również: Świątynię Sas-Bahu, Teli Ka Mandir, Pałac Jai Vilas, Gaus Mohammad Tomb i muzeum Tansen.
Po zwiedzaniu przejazd do Orcha. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg w hotelu w Orcha.

indie kajuraho wycieczka objazdowa globnet

8 dzień Orchha - Khajuraho
Rano powitanie słońca nad rzeką Betwa  kadr z filmu Kamasutra. zwiedzanie miasteczka pełnego zabytków.
Orcha jest otoczona pętlą rzeki Betwa. Miasto zostało założone w 1531 roku przez władców Bundela. Do dzisiaj zachowały się zrujnowane Pałace, noszące imiona królewskich nałożnic: Raj Mahal, Jahangira Mahal i Rai Prawin Mahal, Pawilony, hamany, czyli łaĄnie, świątynie: Jamraja, Cuturbhudz i bramy. Podziwianie zachodu słońca ze wzgórza, gdzie znajduje się Świątynia Lakshmi Narajan z bardzo dobrze zachowanymi freskami.
Potem przejazd do Khajuraho. Nocleg w hotelu w Khajuraho.

9 dzień Khajuraho - Varanasi
Rano zwiedzanie zabytkowych świątyń. Khajuraho to wioska z 22 wspaniałymi świątyniami, poświeconych kultowi braministycznemu i dżinijskiemu, zbudowane przez królów dynastii Chandela między 950 a 1050 rokiem ne. Świątynie odznaczają się niezwykłą architekturą mającą przypominać Góry Meru (miejsce zamieszkania bogów). Niezliczone rzeĄby pokrywają ściany zewnętrzne świątyń, podczas gdy wewnątrz znajduje się tylko mroczne sanktuarium. Świątynie bramistyczne są ozdobione postaciami kobiet w frywolnych pozach, scenami z Kamasutry i dziwnymi zwierzętami zwanymi atawarami w religii hinduistycznej. Świątynie pochodzą z 950 1050 roku naszej ery i zostały zbudowane przez króla Chandela. Najważniejsze z nich to: Chaunset Yogini świątynia poświecona Bogini Kali, Mahadev Temple, Chitragupta oraz Bharatji Temple z posagiem 11-sto głowego Boga Wisznu, Vishvanath i Nandi Temples, Lakshmana Temple, Visha Temple of Shiva, która jest najbardziej okazała i charakterystyczna.
Transfer na lotnisko i przelot z Khajuraho do Varanasi. Po przylocie transfer do hotelu i czas wolny. Noc w hotelu.

indie varanasi manikarnika ghat kremacja

10 dzień Varanasi
Wycieczka po Gangesie łodzią o wschodzie słońca i obserwowanie rytuałów związanych z wierzeniami hindusów, obserwowanie z wody kremacji zwłok nad Gangesem (tylko z łodzi można to zaobserwować, ponieważ zabroniony jest tam wstęp nie hindusom). Zwiedzanie słynnych Ghat (schody) prowadzących do Gangesu, gdzie hinduscy pielgrzymi dokonują rytualnych kąpieli i  Świątyń nad Gangesem (Golden Temple). Wieczorem zwiedzanie wąskich uliczek starego miasta lub fabryk jedwabiu, z którego słynie miasto Varanasi. Noc w hotelu.

indie nepal wycieczka

11 dzień Varanasi - Kathmandu
Transfer na lotnisko i przelot do Kathmandu. Po przybyciu do Katmandu transfer do hotelu. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

12 dzień Katmandu
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Nepalu Kathmandu. Zwiedzanie Pałacu, Świątyni Hanumandhoka, czyli wiecznie żyjącej Bogini. Zwiedzanie Kastamandap Temple, świątyni zbudowanej z jednego drzewa. Potem wizyta w Taleju Temple, Kal Bhairab Temple, Akash Bhairab Temple. Przejazd do największej stupy buddyjskiej Swayambhunath.  Nocleg w hotelu w Kathmandu. 

indie nepal wycieczka

13 dzień  Katmandu - Bhaktapur - Pashupati
Przejazd do Bhaktapur i zwiedzanie: Durbar Square, Pałacu o 55-ciu oknach, Lion Gate, Golden Gate, Świątyni Nyatapola, Dattatraya Square i placu garncarzy. Po lunch przejazd na Pashupati i obserwowanie ceremoni kremacji. Powrót do hotelu i nocleg w hotelu w Kathmandu.

14 dzień  Kathmandu - Patan - Nagarkot
Rano przejazd Patan i zwiedzanie: Patan Durbar Square, Krishna Temple, Stupy buddyjskiej Mahaboudha. Spacer uliczkami Patan, gdzie przesiadują ekscentrycznie odziani i umalowani Sadhu, spacer do kolumny Asioka.  Przejazd do Nagarkot. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w hotelu w Nagarkot.

indie nepal wycieczka

15 dzień  Nagarkot - Katmandu - Delhi - powrót
Śniadanie z panoramą wschodzącego słońca nad Himalajami w tle. Powrót na lotnisko w Kathmandu i przelot do Delhi. Transfer do hotelu. Czas wolny. Noc w hotelu.

16 dzień   Delhi - powrót
Transfer na lotnisko. Przelot do kraju.

Hotele 4, 5 ***** i Heritage
Miejscowość Hotel Hotel
Delhi The Suryaa Royal Plaza
Agra Mansingh Palace
Jaipur Fern
Varanasi Ramada Plaza JHV
Khajuraho Ramada Khajuraho
Gwalior Usha Kiran Palace
Orchha Orchha Resort
Kathmandu Shanker
Nagarkot Himalayas Club
 

Termin:   07 luty 2017

Cena 2574 USD + 3400 PLN od osoby (przy 15 osobach)

Cena 2800 USD + 3400 PLN od osoby (przy 10 osobach)

cena obejmuje:

zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w hotelach 4 i 5 *
przejazdy klimatyzowanym autobusikiem
polski pilot na całej trasie wycieczki (min ilość uczestników 10 osob)
przewodnicy angielskojęzyczni jak w programie
Przelot Khajuraho - Varanasi
Przelot Varanasi - Kathmandu
Przelot Katmandu - Delhi
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
Wjazd na słoniu do Fortu Amber
Przedstawienie teatralno muzyczne o życiu Shach Jahan i jego żony w Agra

Wyżywienie: 14 śniadań + 14 obiadokolacji
wieczór Nepalski w Restauracji w Kathmandu

przelot z Warszawy do Delhi i powrót liniami lotniczymi Lufthansa lub Finnair

wiza indyjska

ubezpieczenie turystyczne świat na czas podróży

Cena nie obejmuje:

nic co nie jest zawarte w cena obejmuje i wydatków własnych  

 

Indie_delhi_brama_indii_objazdowa_globnet

indie_jaipur_wycieczka_objazdowa_globnet

indie_jaipur_wycieczka_objazdowa_globnet

indie_jaipur_wycieczka_objazdowa_globnet_fort_amber

indie_jaipur_wycieczka_objazdowa_globnet_grupa

indie_jaipur_wycieczka_objazdowa_globnet_obserwatorium_astronomiczne

indie_agra_wycieczka_objazdowa_globnet_taj_mahal

indie_agra_wycieczka_objazdowa_globnet_fort

indie_agra_wycieczka_objazdowa_globnet_fort

Indie_Varanasi

nepal_kathmandu_durbar_squer_wycieczka_objazdowa_globnet

Glob Net wycieczki Nepal

Glob Net wycieczki Nepal

Glob Net wycieczki Nepal

Glob Net wycieczki Nepal

Glob Net wycieczki Nepal

Safari na słoniach w rezerwacie w Nepalu

Słonie w rezerwacie Chitwan w Nepalu

glob_net_nepal_zniwa

nepal_stupa_wycieczka_objazdowa_globnet_grupa

nepal_stupa_wycieczka_objazdowa_globnet

nepal_taniec_wycieczka_objazdowa_globnet

 


 


Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Wycieczka Indie Nepal objazdowa.