Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line


Ziemia Kriszny

Dzień 01 :- przyjazd do  Delhi
Odbiór z lotniska w Delhi i zaktwaterowanie w hotelu. Popołudnie spędzimy na zwiedzaniu Delhi, podczas którego zobaczymy między innymi Świątynię Lakszmi Nayaran, Świątynię Hanumana, Świątynię Guru Shankara, Brame Indii oraz Świątynię Chattarpur. Nocleg w hotelu.

Dzień 02 :- Delhi - Mathura
Przejazd do Mathury, miasta związanego z  hinduistycznym bóstwem – Kriszny. Zobaczymy Mathurę, w której urodził się Krisza a także otaczające ją „Braj Bhoomi”  gdzie dorastał. Po południu udamy się do Vrindavan, gdzie młody Kriszna spędził swoje dzieciństwo grając na flecie, bawiąc się z pasterkami Gopi i gdzie Radha opłakiwała swojego kochanka. Odwiedzimy także zbudowaną w 1590 roku Świątynię Bogini Govind, świadectwo architektonicznego splendoru średniowiecznych Indii. Następnie udamy się do Świątyni Rangaji w Vrindavan, najdłuższej świątyni zbudowanej w 1851 roku, w której znajuduje się, jak się uważą pokryta złotem  50-cio metrowa Dhawa Stambha. Kontynuacja podróży będzie wizytą w Świątyni Madan Mohan położonej niedaleko Kali Ghat, a także Szklanej Świątyni i Świątyni Bankey Bihari zbudowanej w 1921 roku. Noc spędzimy w hotelu Radha Ashok w Mathurze.

Dzień 03 :- Mathura - Gokul
Przejazd do Gokul, gdzie Nand Gopal ukrywał się przed gniewem tyrana Kanshy,  w domu Yashody Maiya. Odwiedzimy także świątynię Gokul Nath Ji. Nastepnie udamy się do Mahavan gdzie znajduje się las w tradycji hinduistycznej  kołyszący Krisznę do snu. Zobaczymy świątynię „Asi Khambha” poświęconą Mathura Nath Ji. Stamtąd przejedziemy do Goverdhan gdzie Kriszna przez siedem dni i siedem nocy utrzymywał na swoim boskim placu wzgórze „Giriraj”, dzięki czemu uratował mieszkańców ziemi Braj przed gniewem boga Indry – władcy deszczu i piorunów. Powrót do Mathury i nocleg.

Dzień 04 :- Nand Gaon
Poranna wizyta we wsi Nand Goan, domu przybranego ojca Kriszny – Nanda. Znajduje się tam dziewiętnastowieczna świątynia poświęcona Nandzie. Powyżej znajduje się Pan Sarovar, jedno z czterech najbardziej czczonych jezior w Braj. Dalej nasza podróż zaprowadzi nas do Barsany, miejsca narodzin Radhy, gdzie znajdują się świątynie poświęcone Ladliji ( Radha). Odwiedzimy także Prem Sarovar, miejsce pierwszego spotkania Radhy i Kriszny.

Dzień 05 :- Gaon - Delhi
Przejazd do Delhi. Koniec wycieczki. 
 
 

All rights Reserved. Best Viewed at 1024 x 768 using Firefox, Opera, Safari, Internet Explorer