Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line


Indie: Święte Miasta + Radżastan 13 dni

Indie wycieczka indywidualna WOIK13

Trasa: Delhi, Varanasi, Sarnach, Khajuraho, Jhansi, Orcha, Gwalior, Agra, Fatehpur Sikri, Jaipur, Pushkar, Delhi


1 dzień Delhi 
Transfer z lotniska. Zakwaterowanie w hotelu w Delhi.

2 dzień Delhi -Varanasi
Zwiedzanie ulic Starego Miasta (Ćandni Ćauk), największego meczetu Indii z XVII w Jama Masjid i Red Fort - fortecy obronnej z przepięknymi pałacami i ogrodem w stylu mugolskim. Po obiedzie objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii, odwiedzenie miejsca kremacji Mathma Ghandi Raj Ghat. Dla chętnych spacer po Ogrodach Lodich z grobowcami wzorowanymi na architekturze afgańskich fortów. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem sypialnym do Varanasi.

3 dzień Varanasi
Transfer z dworca i zakwaterowanie w hotelu w Varanasi. Całodzienna wycieczka po Varanasi. Zwiedzanie "Miasta Tysiąca Świątyń"- centrum religii i kultury hinduistycznej (Świątynie Vishvanathu, Bharatmata). Noc w hotelu.

4 dzień Varanasi  - Sarnach - Varanasi - Jhansi
O wschodzie słońca wycieczka łódką wzdłuż rzeki Ganges. Zwiedzanie słynnych Ghat (schody) prowadzących do Gangesu, gdzie hinduscy pielgrzymi dokonują rytualnych kąpieli i  Świątyń nad Gangesem (Golden Temple). Całodzienna wycieczka do Sarnach, gdzie Budha doznał oświecenia i gdzie znajduje sławna kolumna Asioki. Powrot do Varanasi i transfer na dworzec kolejowy. Przejazd pociągiem sypialnym do Jhansi.

5 dzień Jhansi - Khajuraho
Transfer ze stacji klejowej w Jhansi do  Khajuraho. Zakwaterowanie w hotelu. Khajuraho to wioska z 22 wspaniałymi świątyniami, poświeconych kultowi braministycznemu i dżinijskiemu. Świątynie odznaczają się niezwykłą architekturą mającą przypominać Góry Meru (miejsce zamieszkania bogów). Niezliczone rzeĄby pokrywają ściany zewnętrzne świątyń, podczas gdy wewnątrz znajduje się tylko mroczne sanktuarium. Świątynie bramistyczne są ozdobione postaciami kobiet w frywolnych pozach, scenami z Kamasutry i dziwnymi zwierzętami zwanymi atawarami w religii hinduistycznej. Noc w hotelu.

6 dzień Khajuraho
Zwiedzanie Khajuraho - słynącego z erotycznych rzeĄb kompleksu świątyń. Zewnętrzne mury świątyń pokryte są w całości rzeĄbami. Najbardziej frywolne, które często ilustrują stronice "Kamasutry" znajdują się w kompleksie Świątyń Zachodnich. Warto uważnie słuchać przewodnika, ponieważ niektóre pozycje na pierwszy rzut oka wydają się niewykonalne. W Khajuraho jest kilka szkół seksu tantrycznego, ale to już następna wiza Indiach. Noc w hotelu.

7 dzień Khajuraho - Orcha
Przejazd do Orcha. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie uroczej wioski Orcha: Pałacu Jahangira, Pałacu Dinmana Hardaula. Podziwianie zachodu słońca ze wzgórza, gdzie znajduje się Świątynia Lakszmi Narajan z bardzo dobrze zachowanymi freskami. Noc w resorcie.

8 dzień Orcha- Gwalior - Agra
Powitanie słońca nad rzeka Betwa w pobliżu opuszczonych świątyń (tak jak rozpoczyna się film Kamasutra). Przejazd do Agra. Po drodze zwiedzanie słynnej Fortecy zniesionej na skale w Gwalior. Zewnętrzne mury fortecy są wykonane z cegieł glazurowanych na niebiesko. Wewnątrz fortecy znajdują się pałace zbudowane przez słynnego władcę Man Singh. Forteca za czasów Akbara pełniła funkcje więzienia państwowego. Gwalior to również świątynie dżinijskie wykute w skale u podnóża skały, na, której stoi forteca. Wewnątrz tych świątyń znajdują się ogromne, wykute w tej samej skale postacie świetnych dżińskich oraz pomnik rani Jahansi Lakszmi Bai. Po dotarciu do Agra, zakwaterowanie w hotelu.

9 dzień Agra -Fatehpur Sikri - Jaipur
Wizyta w Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. Przez Wielkiego Mugoła Szach  Jahana dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota. Sam grób w całości został wykonany z białego marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne. Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu, Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony rozrzutnością ojca uwięził go w wieży w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło. Zwiedzanie Czerwonego Fortu w Agra - słynnej twierdzy władców Mugolskich. Do wnętrza fortecy wchodzi się jedną z czterech bram. Wewnątrz znajdują się przepiękne pałace jak Moti Masjit, czyli Perłowy Meczet, Pałac Jahangira, Khas Mahal i słynna Wieża WięĄniów, w której Aurangzeb uwięził swojego ojca (tego, który zbudował Taj Mahal). Przejazd do Jaipur po drodze zwiedzanie Fatehpur Sikri - słynnego miasta - widma opuszczonego przez mieszkańców z powodu braku wody, stara stolica Imperium Mogołów. Miasto zostało założone przez Akbara dla uczenia narodzin jego syna Salima (przyszłego Jahangira). Budowle i pałace tego miasta widma są bardzo dobrze zachowane. Są zbudowane z fioletowego piaskowca i białego marmuru w stylu hindusko - mugolskim.
Do najważniejszych zabytków miasta należą: Wielki Meczet Jami Masjid, wielka Brama i grobowiec szejka Salima Cziszti cały z białego marmuru, Pałac Birbala ( harem), Pańci Mahal i Diwan-e Am. Zakwaterowanie w hotelu w Jaipur.

10 dzień Jaipur
Zwiedzanie Pałacu Wiatrów Hava Mahal z XVII w.; Obserwatorium Astronomicznego z XVII w. zbudowanego przez Maharadżę Jai Singh. Spacer uliczkami starego miasta. Noc w hotelu.

11 Dzień Jaipur - Pushkar
Wycieczka do Fortu Amber- przejazd słoniami do położonego na wzgórzach Aravalli - kompleksu pałacowo-fortecznego Przejazd do Pushkar. Pushkar słynie z Camel Fair, czyli targów wielbłądzich. Ghaty (Schody, na których dokonuje się rytualnych obrzędów związanych z wierzeniami) i Świątynie otaczają małe jeziorko, które stanowi cel pielgrzymek wielu świątobliwych hindusów. Miejsce to jest tak święte, że nie można tu pić wódki, jeść mięsa a nawet całować się! O czym informuje tablica przy wejściu na Ghaty.
 

12 dzień Pushkar
Zwiedzanie świątyń: Brahma Temple i Ghat prowadzących w dół do jeziora. Noc w hotelu. Wycieczka na wzgórze za miastem gdzie znajduje się Świątynia Savitri.

13 dzień Pushkar - Delhi
Przejazd do Delhi, czas wolny na zakupy, transfer na lotnisko międzynarodowe.

14 dzień powrót do kraju

Cena wycieczki od 639 USD od osoby przy grupie 6 osób

Cena wycieczki od 774 USD od osoby przy 2 osobach na wycieczce

Zapytaj o tą wycieczkę

Delhi, Varanasi, Sarnach, Khajuraho, Jhansi, Orcha, Gwalior, Agra, Fatehpur Sikri, Jaipur, Pushkar, Delhi


Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Wycieczka do Indii. Tania wycieczka w Indiach.