Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line

Tania wycieczka w Indiach: Orientalne Indie 11 dni

Indie wycieczka indywidualna

1 dzień Delhi
Przylot na lotnisko i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie ulic Starego Miasta (Ćandni Ćauk), największego meczetu Indii z XVII w Jama Masjid i Red Fort - fortecy obronnej z przepięknymi pałacami i ogrodem w stylu mugolskim. Po obiedzie objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii, odwiedzenie miejsca kremacji Mathma Ghandi Raj Ghat. Dla chętnych spacer po Ogrodach Lodich z grobowcami wzorowanymi na architekturze afgańskich fortów. Nocleg w hotelu.

2 dzień Delhi - Jaipur 
Przejazd do Jaipur (258 km / 4 godziny). Popołudnie wolne na spacer uliczkami Starego Miasta. Noc w hotelu.

3 dzień Jaipur
Wycieczka do fortu Amber - przejazd słoniami do położonego na wzgórzach Aravalli - kompleksu pałacowo-fortecznego. Zwiedzanie Pałacu Wiatrów Hava Mahal z XVII w.; Pałacu Miejskiego z Obserwatorium Astronomicznym z XVII w. zbudowanego przez Maharadżę Jai Singh; muzeum ze zbiorami malarstwa, broni i manuskryptów. Noc w hotelu.

4 dzień Jaipur - Fatehpur Sikri - Agra (232 km / 5 - 6 godzin)
Przejazd do Agra. Po drodze do Agra zwiedzanie Fatehpur Sikri - słynnego miasta - widma opuszczonego przez mieszkańców z powodu braku wody, stara stolica Imperium Mogołów. Miasto zostało założone przez Akbara dla uczenia narodzin jego syna Salima (przyszłego Jahangira). Budowle i pałace tego miasta widma są bardzo dobrze zachowane. Są zbudowane z fioletowego piaskowca i białego marmuru w stylu hindusko - mugolskim.
Do najważniejszych zabytków miasta należą: Wielki Meczet Jama Masjid, Wielka Brama i grobowiec szejka Salima Cziszti cały z białego marmuru, Pałac Birbala (harem), Pańci Mahal i Diwan-e Am. Po przybyciu do Agra zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu..

5 dzień Agra 
O wschodzie słońca wizyta w Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. przez Wielkiego Mugoła Szach  Jahan dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota. Sam grób w całości został wykonany z białego marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne. Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu, Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony rozrzutnością ojca uwięził go w wieży w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło. Zwiedzanie Red Fort, czyli Czerwonego Fortu w Agra - słynnej twierdzy władców Mugolskich. Do wnętrza fortecy wchodzi się jedną z czterech bram. Wewnątrz znajdują się przepiękne pałace jak Moti, Masjid, czyli Perłowy Meczet, Pałac Jahangira, Khas Mahal i słynna Wieża WięĽniów, w której Aurangzeb uwięził swojego ojca (tego, który zbudował Taj Mahal). Noc w hotelu.

6 dzień Agra - Gwalior
Przejazd do Gwalior. Zwiedzanie słynnej fortecy zniesionej na skale w Gwalior. Zewnętrzne mury fortecy są wykonane z cegieł glazurowanych na niebiesko. Wewnątrz fortecy znajdują się pałace zbudowane przez słynnego władcę Man Singh. Forteca za czasów Akbara pełniła funkcje więzienia państwowego. Gwalior to również świątynie dżinijskie wykute w skale u podnóża skały, na, której stoi forteca.
Wewnątrz tych świątyń znajdują się ogromne, wykute w tej samej skale postacie świetnych dżińskich oraz pomnik rani Jahansi Lakszmi Bai. Mozna zwiedzić również: Świątynię Sas-Bahu, Teli Ka Mandir, Pałac Jai Vilas, Gaus Mohammad Tomb i muzeum Tansen. Zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu.

7 dzień Gwalior - Orcha
Po śniadaniu przejazd do Orcha. Zakwaterowanie w hotelu i zwiedzanie miasteczka pełnego zabytków.
Orcha jest otoczona pętlą rzeki Betwa. Miasto zostało założone w 1531 roku przez władców Bundela. Do dzisiaj zachowały się zrujnowane Pałace, noszące imiona królewskich nałożnic: Raj Mahal, Jahangira Mahal i Rai Prawin Mahal, Pawilony, hamany, czyli łaĽnie, świątynie: Jamraja, Cuturbhudz i bramy. Podziwianie zachodu słońca ze wzgórza, gdzie znajduje się Świątynia Lakshmi Narajan z bardzo dobrze zachowanymi freskami. Noc w hotelu w Orcha.

8 dzień Orchha - Khajuraho
Rano powitanie słońca nad rzeką Betwa - kadr z filmu Kamasutra. Potem przejazd do Khajuraho i zwiedzanie zabytkowych świątyń. Khajuraho to wioska z 22 wspaniałymi świątyniami, poświeconych kultowi braministycznemu i dżinijskiemu, zbudowane przez królów dynastii Chandela między 950 a 1050 rokiem ne. Świątynie odznaczają się niezwykłą architekturą mającą przypominać Góry Meru (miejsce zamieszkania bogów). Niezliczone rzeĽby pokrywają ściany zewnętrzne świątyń, podczas gdy wewnątrz znajduje się tylko mroczne sanktuarium. Świątynie bramistyczne są ozdobione postaciami kobiet w frywolnych pozach, scenami z Kamasutry i dziwnymi zwierzętami zwanymi atawarami w religii hinduistycznej. Świątynie pochodzą z 950  1050 roku naszej ery i zostały zbudowane przez króla Chandela. Najważniejsze z nich to: Chaunset Yogini - świątynia poświecona Bogini Kali, Mahadev Temple, Chitragupta oraz Bharatji Temple - z posagiem 11-sto głowego Boga Wisznu, Vishvanath i Nandi Temples, Lakshmana Temple, Visha Temple of Shiva, która jest najbardziej okazała i charakterystyczna.
Wieczorem (dla chętnych) spektakl Światło i dĽwięk w zespole świątyń (150 rupii) lub pokaz klasycznych tańców indyjskich w emporium Kandariya (200 rupii). Noc w hotelu w Khajuraho.

9 dzień Khajuraho - Varanasi
Transfer na lotnisko i przelot z Khajuraho do Varanasi. Po przylocie transfer do hotelu i czas wolny. Noc w hotelu.
(Można również wybrać opcje z przejazdem pociągiem, czyli transfer na dworzec kolejowy w Jhansi i przejazd nocnym pociągiem do Varanasi. Noc w pociągu.)

10 dzień Varanasi
Wycieczka po Gangesie łodzią o wschodzie słońca i obserwowanie rytuałów związanych z wierzeniami hindusów, obserwowanie z wody kremacji zwłok nad Gangesem (tylko z łodzi można to zaobserwować, ponieważ zabroniony jest tam wstęp nie hindusom). Zwiedzanie słynnych Ghat (schody) prowadzących do Gangesu, gdzie hinduscy pielgrzymi dokonują rytualnych kąpieli i  Świątyń nad Gangesem (Golden Temple). Wieczorem zwiedzanie wąskich uliczek starego miasta lub fabryk jedwabiu, z którego słynie miasto Varanasi. Noc w hotelu..

11 dzień Varanasi - Delhi
Transfer na lotnisko i przelot do Delhi. Brak hotelu.

12 dzień Powrót do kraju.

Cena wycieczki od 490 USD od osoby przy grupie 6 osób

Cena wycieczki od 593 USD od osoby przy 2 osobach na wycieczce

Zapytaj o tą wycieczkę

 

Indie wycieczki z biurem podróży Glob Net

Indie wycieczki z biurem podróży Glob Net

Indie wycieczki z biurem podróży Glob Net

Indie wycieczki z biurem podróży Glob Net

Indie wycieczki z biurem podróży Glob Net

Indie wycieczki z biurem podróży Glob Net

Indie wycieczki z biurem podróży Glob Net

Indie wycieczki z biurem podróży Glob Net

Indie wycieczki z biurem podróży Glob Net

Indie wycieczki z biurem podróży Glob Net
 

Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Tania wycieczka objazdowa w Indiach.