Glob Net wycieczka indywidualna w Indiach

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty do Indii
  Przeloty w Indiach i Nepalu

Indie - wycieczki indywidualne zorganizowane

Złoty Trójkąt 6 dni 

Trasa: DELHI - JAIPUR - AGRA - DELHI

PROGRAM

Dzień 1 Delhi
Przylot na lotnisko i transfer do hotelu.  Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie ulic Starego Miasta (Ćandni Ćauk) i największego meczetu Indii z XVII w Jima Masjid, Red Fort - fortecy obronnej z przepięknymi pałacami i ogrodem w stylu mugolskim. Po obiedzie objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii, odwiedzenie miejsca kremacji Mathma Ghanji Raj Ghat. Dla chętnych spacer po Ogrodach Lodich z grobowcami wzorowanymi na architekturze afgańskich fortów. Noc w hotelu.

 
Indie - wycieczki indywidualne zorganizowane

Dzień 02: - Delhi - Jaipur
Rano przejazd do Jaipur. Po przybyciu zakwaterowanie w hotelu. Po południu czas wolny. Nocleg w hotelu w Jaipur.

Indie - wycieczki indywidualne zorganizowane

Dzień 03: - Jaipur
Rano przejazd do  Fortu Amber, który był starożytną stolicą państwa i zwiedzanie:  Sheesh Mahal lub Hall of Victory z błyszczącymi lustrami. Po południu zwiedzanie starego miasta w Jaipur. Jaipur - stolica Radżastanu, jego wszyskie budynki pomalowane zostały na kolor różowy wiele wieków temu na cześć księcia, który odwiedził to miejsce i od tego czasu, zachował ten kolor. Jaipur został zbudowany przez Maharadża Jai Singh (z zamiłowania astronoma) 260 lat temu. Wizyta w  Pałacu Miejskim Maharadży i Obserwatorium, Pałacu wiatrów, czyli Hawa Mahal i spacer ulicami miedzy różowymi rezydencjami mieszkalnymi i sklepikami. Nocleg w Jaipur.

Indie - wycieczki indywidualne zorganizowane

Dzień 04: - Jaipur - Agra
Przejazd do Agra. Po drodze do Agra zwiedzanie Fatehpur Sikri - słynnego miasta - widma opuszczonego przez mieszkańców z powodu braku wody, stara stolica Imperium Mogołów. Miasto zostało założone przez Akbara dla uczenia narodzin jego syna Salima (przyszłego Jahangira). Budowle i pałace tego miasta widma są bardzo dobrze zachowane. Są zbudowane z fioletowego piaskowca i białego marmuru w stylu hindusko - mugolskim.
Do najważniejszych zabytków miasta należą: Wielki Meczet Jami Masjid, Wielka Brama i grobowiec szejka Salima Cziszti cały z białego marmuru, Pałac Birbala (harem), Pańci Mahal i Diwan-e Am. Po przyjeĄdzie do Agra zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu w Agrze.

Indie - wycieczki indywidualne zorganizowane

Dzień 05: - Agra
Wizyta w Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. przez Wielkiego Mugoła Szach Jahan dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota. Sam grób w całości został wykonany z białego marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne. Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu, Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony rozrzutnością ojca uwięził go w wieży w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło. Zwiedzanie Red Fort, czyli Czerwonego Fortu w Agra - słynnej twierdzy władców Mugolskich. Do wnętrza fortecy wchodzi się jedną z czterech bram. Wewnątrz znajdują się przepiękne pałace jak Moti Masjid, czyli Perłowy Meczet, Pałac Jahangira, Khas Mahal i słynna wieża WięĄniów, w której Aurangzeb uwięził swojego ojca (tego, który zbudował Taj Mahal). Taj Mahal jest zamknięty w piątki!!!!! Po południu czas wolny. Nocleg w hotelu w Agrze.

Indie - wycieczki indywidualne zorganizowane

Dzień 06: - Agra - Delhi
Rano wykwaterowanie do godz. 11:00 lub 12:00 ( w zależności od regulaminu hotelu) i transfer na lotnisko w Delhi, w zależności od godziny lotu powrotnego. Brak zakwaterowania w  hotelu na tą noc.

Dzień 07: - Wylot powrotny

Co to jest wycieczka indywidualna zorganizowana?

Cena od 398 USD przy 2 osobach podróżujących razem

Cena od 279 USD przy 10 osobach podróżujących razem

Cena zawiera: transport w indiach, zakwaterowanie, przewodników

Cena nie zawiera przelotów

 

Indie tanie wycieczki

[Rozmiar: 124631 bajtów]

 

Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Wycieczka do Indii. Tania wycieczka do Indii.