Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line

Amber Fort w Jaipur

Indie Radżastan 12 dni 

Indie Wycieczka Indywidualna Zorganizowana symbol WOIK3

Trasa: DELHI - MANDAWA - BIKANER - JAISALMER - JODHPUR - UDAIPUR - PUSHKAR - JAIPUR - AGRA - DELHI

 

Dzień 01: - Przybycie do Delhi
Przyjazd do Delhi i transfer do hotelu. Wycieczka po starej części Delhi: wizyta w Raj Ghat - miejscu kremacji Mahatmy Gandhiego, Jama Masjid, Red Fort i Chandni Chowk- spacer po najstarszej ulicy w Delhi. Przejazd do New Delhi i zwiedzanie:  Kutb Minar zbudowanego przez Qutub-ud-Din Aibek w 1199, Humayun Tomb, Bramy do Indii (India Gate), Lakshminarayan Temple - nowoczesnej świątyni hinduskiej. Również przejazd przez Dzielnice Dyplomatyczną i z okien podziwianie Domu Prezydenta, Parlamentu i budynków rządowych Sekretariatu. Nocleg w hotelu w Delhi.

Wycieczka po Radżastanie 12 dni

Dzień 02: - Delhi Mandawa / Shekhawati
Przejazd do Mandawa. Po drodze odwiedziny w słynnych wioskach Shekhavati, znanych z pięknych fresków, Haveli (kamienice dawnych kupców na Szlaku Jedwabnym) i dworów. Cały ten obszar jest jak otwarta galeria. Nocleg w Mandawa lub jednej z wiosek Shekhawati.
Day 03 :- Mandawa  Bikaner
Drive to Bikaner. Afternoon tour of this desert city. Bikaner is bolstered by imposing walls and has a 16th century fort housing old palaces, temples and a mosque. Founded by Raja Rai Singh, the fort is distinguished by its long range of 37 pavilions, a line of balconies and aerial windows of varying designs. An enormous arched doorway leads to the Joramal Temple. The royal chapel is Har Mandir where royal weddings and births were once celebrated. Overnight at Bikaner.

Dzień 03: - Mandawa Bikaner
Przejazd do Bikaner. Po południu zwiedzanie tego miasta na pustyni. Bikaner znajduje się na skraju pustyni, za nim nie ma już żadnych miast. Niegdyś ważny ze względu na miejsce postoju karawan przemierzających pustynie (Jedwabny Szlak) dzisiaj trochę zapomniany i z opustoszałymi Haweli, które zostały pozostawione przez dawnych kupców. Wielbłądy zaprzęgnięte do dwukołowych wózków nie pozwalają nam zapomnieć o ciągłej przynależności tego miasta do pustyni. Nie ma nic bardziej fascynującego jak spacer wąskimi uliczkami starego miasta gdzie kryje się wiele uroczych, dobrze zachowanych Haweli. Wieczorna modlitwa w świątyniach dżinijskich, otwieranych raz dziennie  przez godzinę dla modlitwy wiernych.
Zwiedzanie przepięknego Fortu Junagarh z XVI w. założonego przez Raja Rai Singh. Ogromny fort mieści 37 pawilonów, z rzeźbionymi balkonami i okiennicami. Ogromne łukowate wejście prowadzi do świątyni Joramal Temple. Kaplicy królewskiej Har Mandir, gdzie odbywały się ceremonie królewskich ślubów i narodzin.
Wizyta "na bosaka" w Świątyni Szczurów, czyli w Świątyni Karni Mata gdzie mieszkają i są otaczane czcią szczuty. Tylko dla osób o mocnych nerwach! Wierni karmią prasad gryzonie w nadziei ujrzenia białego szczura, który przynosi szczęście. Noc w hotelu w Bikaner.

 Wycieczka po Radzastanie 12 dni

Dzień 04 :- Bikaner  - Jaisalmer
Przejazd do Jaisalmer. Zakwaterowanie w hotelu w Jaisalmer. Czas wolny.
Spacer po baśniowych uliczkach Jaisalmer, gdzie dżiny można spotkać w każdym zaułku. Jaisalmer leżał na szlaku karawan z Indii do Azji Środkowej i właśnie dzięki temu szybko się wzbogacił. Magiczne i zupełnie niezmienione od lat miasto nazwano złotym, ponieważ promienie zachodzącego słońca na ten właśnie kolor barwią kamienne mury obronne. Nie ma takiego drugiego miasta, w którym tak mocno odczuwa się atmosferę przeszłości. Noc w hotelu.

Dzień 05 :- Jaisalmer
Zwiedzanie świątyń dżinijskich, Kompleksu Pałacowego i niezliczonych Haweli (sukiennice) pochodzących od XII do XVI w. Po południu czas wolny. Wieczorem zachód słońca z punktu widokowego, gdzie zobaczymy całe stare miasto otoczone fortem w promieniach zachodzącego słońca. Fakultatywnie safari na wielbłądach po pustyni. Noc w hotelu.

Wycieczka po Radzastanie 12 dni

Dzień 06 :- Jaisalmer - Jodhpur
Rano przejazd do Jodhpur. Jodhpur był stolicą księstwa Marwar, co znaczy Kraina Śmierci. Mieści się tam potężny Fort Meherangarh, położony na wzgórzu. Wewnątrz fortu znajduje się wiele dziedzińców i pałaców, które noszą bardzo kuszące nazwy jak Pałac Perłowy, Pałac Przyjemności czy Pałac Kwiatów. Do Fortu można dostać się przez kilka bram, na uwagę zasługuje Żelazna Brama, gdzie do dzisiaj można zobaczyć 15 odcisków dłoni pozostawionych przez wdowy po Maharadży Manie Singhu, które popełniły sati - spaliły się żywcem na stosie (to była miłość nie to, co teraz!!!).  Również można odwiedzić Jaswant Thada, imponującego Memorium z marmuru wybudowanego w 1899 roku i Ogrodów Umaid. Nocleg w Jodhpur.

Dzień 07: - Jodhpur - Ranekpur - Udaipur
Przejazd do Udaipur, po drodze zwiedzanie zespołu świątyń dżinijskich w wiosce Ranekpur w górach Arawali (Świątynia o Czterech Twarzach, Świątynia Słońca itp.), 98 km od Udaipur.
Świątynie dżinijskie  zostały zbudowane w XV w n.e. Świątynie i ich otoczenie jest piękne i malownicze. Na uwagę zasługują szczególnie rzeźby wewnątrz świątyń, które pokrywają 1444 filary świątyni, a żaden z nich nie jest podobny do innego. Magia światła i cienia jest naprawdę inspirująca. Najpiękniejsza jest świątynia Surya Temple. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu w Udaipur.

Dzień 08: Udaipur
Rano zwiedzanie Udaipur.
Udaipur - dawna stolica państwa Mewaru, obecnie miasto słynie z materiałów bawełnianych i jedwabnych farbowanych odwieczną metodą druku. To miasto ma swój rodowód w "Księgach Tysiąca i Jednej Nocy". Zwiedzanie: Pałacu Miejskiego (City Palace) i Świątyni Jagdish (przechowuje się w niej wykonany w czarnym kamieniu wizerunek Wisznu - władcy wszechświata). Po południu czas wolny. Wycieczka łodzią wokół Pałacu na Wodzie Lake Palace lub wieczorem pokaz tańców radżpuckich z oryginalną muzyką. Możesz odwiedzić Lok Kala Mandir Bhartiya (Muzeum Sztuki Ludowej)  lub podziwiać zachod słońca nad miastem z Pałacu Monsunowego znajdującego się na wysokim wzgórzu. Nocleg Udaipur.

Wycieczka po Radzastanie 12 dni

Dzień 09: - Udaipur - Ajmer -Pushkar
Po drodze do Pushkar zwiedzanie Ajmer. Ajmer został założony przez władcę Chauhan, Aiaipal, w XI wieku i jest zdominowany przez  Fort Taragarh zbudowany przez Prithviraj Chauhan.
Przyjazd do Pushkar i zakwaterowanie w hotelu.
Pushkar słynie z Camel Fair, czyli targów wielbłądzich. W Pushkar, odwiedzić święte jezioro, a także słynna świątynia Brahmy. Pushkar jest jednym z najświętszych miejsc dla hinduistów. Ghaty (Schody, na których dokonuje się rytualnych obrzędów związanych z wierzeniami) i Świątynie otaczają małe jeziorko, które stanowi cel pielgrzymek wielu świątobliwych hindusów. Miejsce to jest tak święte, że nie można tu pić wódki, jeść mięsa a nawet całować się! O czym informuje tablica przy wejściu na Ghaty. Noc w hotelu w Pushkar

Wycieczka po Radzastanie 12 dni

Dzień 10: - Pushkar - Jaipur
Rano przejazd do Jaipur. Zwiedzanie  Fortu Amber, który był starożytną stolicą państwa. Znajdują się tam: Sheesh Mahal i Hall of Victory z błyszczącymi lustrami. Po południu zwiedzanie starego miasta w Jaipur. Jaipur - stolica Radżastanu, jego wszystkie budynki pomalowane zostały na kolor różowy wiele wieków temu na cześć księcia, który odwiedził to miejsce i od tego czasu, zachował ten kolor. Jaipur został zbudowany przez Maharadża Jai Singh (z zamiłowania astronoma) 260 lat temu. Wizyta w  Pałacu Miejskim Maharadży i Obserwatorium, Pałacu Wiatrów, czyli Hawa Mahal i spacer ulicami miedzy różowymi rezydencjami mieszkalnymi i sklepikami. Nocleg w Jaipur.

Radzastan wycieczka 12 dni 

Dzień 11: - Jaipur - Agra
Przejazd do Agra. Po drodze do Agra zwiedzanie Fatehpur Sikri - słynnego miasta - widma opuszczonego przez mieszkańców z powodu braku wody, stara stolica Imperium Mogołów. Miasto zostało założone przez Akbara dla uczenia narodzin jego syna Salima (przyszłego Jahangira). Budowle i pałace tego miasta widma są bardzo dobrze zachowane. Są zbudowane z fioletowego piaskowca i białego marmuru w stylu hindusko - mugolskim.
Do najważniejszych zabytków miasta należą: Wielki Meczet Jami Masjid, Wielka Brama i grobowiec szejka Salima Cziszti cały z białego marmuru, Pałac Birbala ( harem), Pańci Mahal i Diwan-e Am. Po przyjeździe do Agra zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu w Agra.

Wycieczka po Radzastanie 12 dni 

Dzień 12: - Agra - Delhi
Wizyta w Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. przez Wielkiego Mugoła Szach Jahan dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota. Sam grób w całości został wykonany z białego marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne. Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu, Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony rozrzutnością ojca uwięził go w wieży w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło. Taj Mahal jest zamknięty w piątki. Po południu przejazd do Delhi i transfer na lotnisko w Delhi. Brak zakwaterowania w hotelu tej  nocy.

Dzień 13: - Wylot powrotny

Cena wycieczki od 475 USD od osoby przy grupie 6 osoób

Cena wycieczki od 789 USD od osoby przy 2 osobach na wycieczce

Cena zawiera: samochód z kierowcą, transfery, zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w hotelach 3*, wycieczki jak w programie, przewodników lokalnych w zwiedzanych miejscach

Cena nie zawiera przelotów miedzynarodowych

Więcej informacji na temat wycieczek indywidualnych kliknij tutaj

Zapytaj o tą wycieczkę

Delhi - Jodhpur - Udaipur - Ranekpur - Pushkar - Jaipur - Fathepur Sikri - Agra - Delhi


Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Indie tanie wycieczki.