Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line

Indie, Radżastan wycieczki indywidualne zorganizowane

Indie Fascynujący Radżastan 16 dni

Indie - wycieczka indywidualna symbol WOIK11

Trasa: Delhi, Mandawa, Bikaner, Jaisalmer, Jodhpur, Ranekpur, Udaipur, Chittaurgarh, Kota, Bundi, Pushkar, Jaipur, Agra, Delhi


 

PROGRAM

Dzień 01: - Przybycie do Delhi
Przyjazd do Delhi i transfer do hotelu. Wycieczka po starej części Delhi: wizyta w Raj Ghat - miejscu kremacji Mahatmy Gandhiego, Jama Masjid, Red Fort i Chandni Chowk- spacer po najstarszej ulicy w Delhi. Przejazd do New Delhi i zwiedzanie: Kutb Minar zbudowanego przez Qutub-ud-Din Aibek w 1199, Humayun Tomb, Bramy do Indii (India Gate), Lakshminarayan Temple - nowoczesnej świątyni hinduskiej. Również przejazd przez Dzielnice Dyplomatyczną i z okien samochodu podziwianie Domu Prezydenta, Parlamentu i budynków rządowych Sekretariatu. Nocleg w hotelu w Delhi.

Indie, Radżastan wycieczki indywidualne zorganizowane

Dzień 02: - Delhi - Mandawa / Shekhawati
Przejazd do Mandawa. Po drodze odwiedziny w słynnych wioskach Shekhavati, znanych z pięknych fresków, Haveli (kamienice dawnych kupców na Jedwabnym Szlaku) i dworów. Cały ten obszar jest jak otwarta galeria. Nocleg w Mandawa lub jednej z wiosek Shekhawati.

Dzień 03: - Mandawa
Cały dzień na zwiedzanie haveli w wioskach: Mandawa, Dundlod i Nawalgarh. Nocleg Mandawa lub jednej z wiosek Shekhawati.

Indie, Radżastan wycieczki indywidualne zorganizowane

Dzień 04: - Mandawa - Bikaner
Przejazd do Bikaner. Po południu zwiedzanie miasta.
Bikaner znajduje się na skraju pustyni, za nim nie ma już żadnych miast. Niegdyś ważny ze względu na miejsce postoju karawan przemierzających pustynie (Jedwabny Szlak) dzisiaj trochę zapomniany i z opustoszałymi Haweli, które zostały pozostawione przez dawnych kupców. Wielbłądy zaprzęgnięte do dwukołowych wózków nie pozwalają nam zapomnieć o ciągłej przynależności tego miasta do pustyni. Nie ma nic bardziej fascynującego jak spacer wąskimi uliczkami starego miasta gdzie kryje się wiele uroczych, dobrze zachowanych Haweli. Wieczorna modlitwa w świątyniach dżinijskich, otwieranych raz dziennie  przez godzinę dla modlitwy wiernych.
Zwiedzanie przepięknego Fortu Junagarh z XVI w. założonego przez Raja Rai Singh. Ogromny fort mieści 37 pawilonów, z rzeźbionymi balkonami i okiennicami. Ogromne łukowate wejście prowadzi do świątyni Joramal Temple i Kaplicy królewskiej Har Mandir, gdzie odbywały się ceremonie królewskich ślubów i narodzin.
Wizyta "na bosaka" w Świątyni Szczurów, czyli w Świątyni Karni Mata gdzie mieszkają i są otaczane czcią szczuty. Tylko dla osób o mocnych nerwach! Wierni karmią prasad gryzonie w nadziei ujrzenia białego szczura, który przynosi szczęście. Noc w hotelu w Bikaner.

Indie, Radżastan wycieczki indywidualne zorganizowane  Wycieczka w Radzastanie z safari na wielbłądach

Dzień 05 :- Bikaner - Jaisalmer
Przejazd do Jaisalmer. Zakwaterowanie w hotelu w Jaisalmer. Czas wolny.
Spacer po baśniowych uliczkach Jaisalmer, gdzie dżiny można spotkać w każdym zaułku. Jaisalmer leżał na szlaku karawan z Indii do Azji Środkowej i właśnie dzięki temu szybko się wzbogacił. Magiczne i zupełnie niezmienione od lat miasto nazwano złotym, ponieważ promienie zachodzącego słońca na ten właśnie kolor barwią kamienne mury obronne. Nie ma takiego drugiego miasta, w którym tak mocno odczuwa się atmosferę przeszłości. Noc w hotelu.

Dzień 06 :- Jaisalmer
Zwiedzanie świątyń dżinijskich, Kompleksu Pałacowego i niezliczonych Haweli (sukiennice) pochodzących od XII do XVI w. Po południu czas wolny. Wieczorem zachód słońca z punktu widokowego, gdzie zobaczymy całe stare miasto otoczone fortem w promieniach zachodzącego słońca. Fakultatywnie safari na wielbłądach po pustyni. Noc w hotelu.

Wycieczka w Raszastanie z safari na wielbłądach Wycieczka w Raszastanie z safari na wielbłądach

Dzień 07 :- Jaisalmer - Jodhpur
Rano przejazd do Jodhpur. Jodhpur był stolicą księstwa Marwar, co znaczy Kraina Śmierci. Mieści się tam potężny Fort Meherangarh, położony na wzgórzu. Wewnątrz fortu znajduje się wiele dziedzińców i pałaców, które noszą bardzo kuszące nazwy jak Pałac Perłowy, Pałac Przyjemności czy Pałac Kwiatów. Do Fortu można dostać się przez kilka bram, na uwagę zasługuje Żelazna Brama, gdzie do dzisiaj można zobaczyć 15 odcisków dłoni pozostawionych przez wdowy po Maharadży Manie Singhu, które popełniły sati - spaliły się żywcem na stosie (to była miłość nie to, co teraz!!!).  Również można odwiedzić Jaswant Thada, imponującego Memorium z marmuru wybudowanego w 1899 roku i Ogrodów Umaid. Nocleg w Jodhpur.

Dzień 08: - Jodhpur - Ranekpur
Rano przejazd do zespołu świątyń dżinijskich w wiosce Ranekpur w górach Arawali (Świątynia o Czterech Twarzach, Świątynia Słońca itp.).
Świątynie dżinijskie zostały zbudowane w XV w n.e. Świątynie i ich otoczenie jest piękne i malownicze. Na uwagę zasługują szczególnie rzeźby wewnątrz świątyń, które pokrywają 1444 filary świątyni, a żaden z nich nie jest podobny do innego. Magia światła i cienia jest naprawdę inspirująca. Najpiękniejsza jest świątynia Surya Temple. Nocleg w hotelu w Ranekpur.

Wycieczka w Radzastanie z safari na wielbłądach

Dzień 09: - Udaipur
Przejazd do Udaipur. Reszta dnia spędzona na odpoczynku. noc w hotelu w Udaipur.

Dzień 10: - Udaipur
Rano zwiedzanie Udaipur.
Udaipur - dawna stolica państwa Mewaru, obecnie miasto słynie z materiałów bawełnianych i jedwabnych farbowanych odwieczną metodą druku. To miasto ma swój rodowód w "Księgach Tysiąca i Jednej Nocy". Zwiedzanie: Pałacu Miejskiego (City Palace) i Świątyni Jagdish (przechowuje się w niej wykonany w czarnym kamieniu wizerunek Wisznu - władcy wszechświata). Po południu czas wolny. Wycieczka łodzią wokół Pałacu na Wodzie Lake Palace lub wieczorem pokaz tańców radżpuckich. Możesz odwiedzić Lok Kala Mandir Bhartiya (Muzeum Sztuki Ludowej)  lub podziwiać zachód słońca nad miastem z Pałacu Monsunowego znajdującego się na wysokim wzgórzu. Nocleg Udaipur.

Wycieczka w Radzastanie z safari na wielbłądach

Dzień 11: - Udaipur - Chittaurgarh - Kota
Przejazd do Kota. Po drodze zwiedzanie Chittaurgarh, które jest oddalone od Udaipur o 113 km. Chittaurgarh jest znane z Fortu Chittor, który został wybudowany przez potężnego Bhim, jednego z Pandawów - bohaterów Mahabharaty. Warto również odwiedzić wysoki na 37 m Vijay Stambh, który ma dziewięć kondygnacji i został zbudowany przez Maharana Kumbha na cześć zwycięstwa nad muzułmańskimi władcami Księstw: Malwa i Gudżaratu w 1440 roku. Wieża Kirti Stambh, wysoka na 22 metry cała pokryta jest rzeźbami z dżinijskiego panteonu.  Nocleg Kota.

Dzień 12: - Kota - Bundi - Ajmer - Pushkar
Przejazd do Pushkar. Po drodze zwiedzanie Bundi, które leży na trasie przejazdu. Bundi wyłania nam się z wąskiego wąwozu utworzonego przez ogrody tarasowe i łukowate domy sławnych Rajputów, jak dwuwymiarowy obraz przypominający dawne malarstwo miniaturowe, który nakłada się na krajobraz. Warto odwiedzić pałac z sekretnymi okienkami do szpiegowania, sekretnymi drzwiami pułapkami i przejściami podziemnymi. Zobacz także pomysłowy system zaopatrzenia w wodę. Przejazd od Ajmer. Ajmer został założony przez władcę Chauhan, Aiaipal, w XI wieku i jest zdominowany przez  Fort Taragarh zbudowany przez Prithviraj Chauhan.
Potem przyjazd do Pushkar i zakwaterowanie w hotelu.
Noc w hotelu w Pushkar

Wycieczka w Radzastanie z safari na wielbłądach  Wycieczka w Radzastanie z safari na wielbłądach

Dzień 13: - Pushkar - Jaipur
Rano zwiedzanie Pushkar.
Pushkar słynie z Camel Fair, czyli targów wielbłądzich. W Pushkar warto odwiedzić święte jezioro, a także słynną świątynie Brahmy. Pushkar jest jednym z najświętszych miejsc dla hinduistów. Ghaty (Schody, na których dokonuje się rytualnych obrzędów związanych z wierzeniami) i Świątynie otaczają małe jeziorko, które stanowi cel pielgrzymek wielu świątobliwych hindusów. Miejsce to jest tak święte, że nie można tu pić wódki, jeść mięsa a nawet całować się! O czym informuje tablica przy wejściu na Ghaty. Przejazd do Jaipur i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 14: - Jaipur
Zwiedzanie  Fortu Amber, który był starożytną stolicą państwa. Znajdują się tam: Sheesh Mahal i Hall Zwycięstwa z błyszczącymi lustrami. Po południu zwiedzanie starego miasta w Jaipur. Jaipur - stolica Radżastanu, jego wszystkie budynki pomalowane zostały na kolor różowy wiele wieków temu na cześć księcia, który odwiedził to miejsce i od tego czasu, zachował ten kolor. Jaipur został zbudowany przez Maharadża Jai Singh (z zamiłowania astronoma) 260 lat temu. Wizyta w  Pałacu Miejskim Maharadży i Obserwatorium, Pałacu Wiatrów, czyli Hawa Mahal i spacer ulicami miedzy różowymi rezydencjami mieszkalnymi i sklepikami. Nocleg w Jaipur.

Wycieczka w Radzastanie z safari na wielbłądach  Wycieczka w Radzastanie z safari na wielbłądach

Dzień 15: - Jaipur - Fatehpur Sikri - Agra
Przejazd do Agra. Po drodze do Agra zwiedzanie Fatehpur Sikri - słynnego miasta - widma opuszczonego przez mieszkańców z powodu braku wody, starej stolicy Imperium Mogołów. Miasto zostało założone przez Akbara dla uczenia narodzin jego syna Salima (przyszłego Jahangira). Budowle i pałace tego miasta widma są bardzo dobrze zachowane. Są zbudowane z fioletowego piaskowca i białego marmuru w stylu hindusko - mugolskim.
Do najważniejszych zabytków miasta należą: Wielki Meczet Jama Masjid, Wielka Brama i grobowiec szejka Salima Cziszti cały z białego marmuru, Pałac Birbala (dawny harem królewski), Pańci Mahal i Diwan-e Am. Po przyjeździe do Agra zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu w Agra.

Wycieczka w Radzastanie z safari na wielbłądach

Dzień 16: - Agra - Delhi
O wschodzie słońca wizyta w Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. przez Wielkiego Mugoła Szach Jahan dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota. Sam grób w całości został wykonany z białego marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne. Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu, Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony rozrzutnością ojca uwięził go w wieży w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło. Taj Mahal jest zamknięty w piątki!!!!! Po południu przejazd do Delhi i transfer na lotnisko w Delhi. Brak zakwaterowania w hotelu tej nocy.

Dzień 17: - Wylot powrotny

Cena wycieczki od 769 USD od osoby przy grupie 6 osób

Cena wycieczki od 1085 USD od osoby przy 2 osobach na wycieczce

Cena zawiera: transport w Indiach (samochód z kierowcą, bilety na pociagi), zakwaterowanie w hotelach ze śniadaniami w pokojach dwuosobowych z łazienkami, przewodników lokalnych angielskojęzycznych w zwiedzanych miejscowościach, opiekę agenta na miejscu, wszystkie podatki

Cena nie zawiera przelotów

Zapytaj o tą wycieczkę

Zobacz też wycieczkę po Radżastanie grupową kliknij tutaj

Delhi, Shekhawati, Mandawa, Bikaner, Jaisalmer, Jodhpur, Ranakpur, Udaipur, Pushkar, Jaipur, Faterpur Sikri, Agra, Sikandra, Delhi

Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Indie tanie wycieczki.