Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line


Indie: Lucknow & Varanasi & Złoty Trójkąt 10 dni 

Wycieczka w Indiach - indywidualna symbol WOIK15

Trasa: Delhi, Lucknow, Varanasi (Banaras), Agra, Jaipur, Delhi


 

PROGRAM

1 dzień Delhi
Przylot na lotnisko międzynarodowe New Delhi. Transfer z lotniska to hotel. Noc w hotelu

2 dzień Delhi - Lucknow
Zwiedzanie ulic Starego Miasta (Ćandni Ćauk), największego meczetu Indii z XVII w Jama Masjid i Red Fort - fortecy obronnej z przepięknymi pałacami i ogrodem w stylu mugolskim. Po obiedzie objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii, odwiedzenie miejsca kremacji Mathma Ghandi Raj Ghat. Dla chętnych spacer po Ogrodach Lodich z grobowcami wzorowanymi na architekturze afgańskich fortów. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy i przejazd pociągiem nocnym sypialnym do Lucknow. Noc w pociągu.

3 dzień Lucknow
Rano po przybyciu do Lucknow transfer do hotelu. Po południu wycieczka po mieście. Lucknow było w XVIII wieku stolicą Nawab Wazirs i centrum kulturalnym i handlowym. Zwiedzanie: Imambara, Jama Masjid, Picture gallery  Galerii Obrazów, Wierzy Zegarowej, Jama Masjid, Roomi Darwaza, Rezydencji i Pałacu Dilkusha. Noc hotelu w Lucknow.

4 dzień Lucknow - Varanasi
Rano transfer na stacje kolejową i przejazd pociągiem do Varanasi. Wieczorem po przyjeździe do Varanasi transfer do hotelu. Noc w hotelu w Varanasi.

5 dzień Varanasi
Poranna wycieczka łodzią nad rzeką Ganges, pielgrzymka promowa z Ghat do Ghat (schodach prowadzących do rzeki). Ludzie z samego rana obmywają się w wodach Gangesu i modlą do wschodzącego słońca. Z łodzi można również obserwować dwa ghaty: Manikarnika & Harishchandra, na których odbywają się rytualne kremacje, gdzie stos pogrzebowy pali w dzień i w nocy. Każdy pobożny Hindus sądzi, że zostać poddanym kremacji na Ghatach Gangesu pozwoli mu uwolnić się od cyklu narodzin i śmierci. Noc w hotelu.

6 dzień Varanasi - Agra
Wykwaterowanie z hotelu do godz 12:00. Dzień wolny. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy i przejazd pociągiem sypialnym do Agra. Noc w pociągu.

Tanie Wycieczki do Indii

7 dzień Agra
Po przyjeździe transfer z dworca kolejowego i zwiedzanie Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. Przez Wielkiego Mugoła Szach  Jahan dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota. Sam grób w całości został wykonany z białego marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne. Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu, Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony
rozrzutnością ojca uwięził go w wierzy w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło. Zwiedzanie Czerwonego Fortu w Agra - słynnej twierdzy władców Mugolskich. Do wnętrza fortecy wchodzi się jedną z czterech bram. Wewnątrz znajdują się przepiękne pałace jak Moti Masjid, czyli Perłowy Meczet, Pałac Jahangira, Khas Mahal i słynna wieża Więźniów, w której Aurangazeb uwięził swojego ojca (tego, który zbudował Taj Mahal). Noc w hotelu.

8 dzień Agra - Fatehpur Sikri - Jaipur
Przejazd do Jaipur po drodze zwiedzanie Fatehpur Sikri - słynnego miasta - widma opuszczonego przez mieszkańców z powodu braku wody, stara stolica Imperium Mogołów. Miasto zostało założone przez Akbara dla uczenia narodzin jego syna Salima ( przyszłego Jahangira). Budowle i pałace tego miasta widma są bardzo dobrze zachowane. Są zbudowane z fioletowego piaskowca i białego marmuru w stylu hindusko - mugolskim.
Do najważniejszych zabytków miasta należą: Wielki Meczet Jama Masjid, wielka Brama i grobowiec szejka Salima Cziszti cały z białego marmuru, Pałac Birbala ( harem), Pańci Mahal i Diwan-e Am. Po przyjeździe do Jaipur zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu.

Tanie Wycieczki do Indii

9 dzień Jaipur
Wycieczka do fortu Amber - przejazd słoniami do położonego na wzgórzach Aravalli - kompleksu pałacowo-fortecznego. Zwiedzanie Pałacu Wiatrów Hava Mahal z XVII w.; Pałacu Miejskiego z Obserwatorium astronomicznym (Jantar Mantar) z XVII w. zbudowanego przez maharadżę Jai Singh i Ogrodów Ramniwa. Noc w hotelu w Jaipur.

Tanie Wycieczki do Indii

10 dzień Jaipur - Delhi
Przejazd do Delhi, czas wolny na zakupy, transfer na lotnisko międzynarodowe. Brak hotelu.

Cena wycieczki od 454 USD od osoby przy grupie 6 osoób

Cena wycieczki od 573 USD od osoby przy 2 osobach na wycieczce

Cena zawiera: transport w indiach, zakwaterowanie, przewodników

Cena nie zawiera przelotów

Zapytaj o tą wycieczkę

Tanie Wycieczki do Indii

Delhi, Lucknow, Varanasi, Agra, Jaipur, Delhi
Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Najlepiej uzywać przegladarek Firefox, Opera, Safari, Internet Explorer