Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line

Indie Wycieczki indywidualne zorganizowane

Indie Radżastan z rezerwatem tygrysów 9 dni

Trasa: Delhi, Shekhawati, Jaipur, Ranthambore, Agra, DelhiI


PROGRAM

1 dzień Delhi
przylot na lotnisko międzynarodowe New Delhi. Transfer z lotniska to hotel. Noc w hotelu.

2 dzień Delhi - Mandawa
Przejazd do Mandawa. Po drodze zwiedzanie wiosek: Shekhavati i Dundlod. Zwiedzanie Galerii pod golym niebem, czyli zabytków Mandawa. Mandawa jest uroczym miasteczkiem założonym w XVIII w. przez kupców, ponieważ leży na trasie karawan. Znajduje się tu wiele uroczych Haweli i pozostałości po fortyfikacjach. Najbardziej godne polecenia są: Bansidhar Newatia Haveli i Gulab Rai Ladia Haveli. Noc w hotelu.

3 dzień  Mandawa - Jaipur
Przejazd do Jaipur. Popołudnie wolne. Spacer uliczkami różowego miasta, czyli po starym mieście w Jaipur. Noc w hotelu.

4 dzień Jaipur
Wycieczka do fortu Amber - przejazd słoniami do położonego na wzgórzach Aravalli - kompleksu pałacowo-fortecznego. Zwiedzanie Pałacu Wiatrów Hava Mahal z XVII w.; Pałacu maharadży z  Obserwatorium Astronomicznym z XVII w. zbudowanego przez Maharadżę Jai Singh; muzeum ze zbiorami malarstwa, broni i manuskryptów. Noc w hotelu.

5 dzień Jaipur - Ranthambore Park
Przejazd do Narodowego Rezerwatu Tygrysów. Po przyjeździe do rezerwatu zapoznanie się z programem safari i wypraw w dżungle, potem zakwaterowanie. Pobyt w rezerwacie jest z pełnym wyżywieniem. Godziny posiłków są dostosowane do programu.
Park Narodowy Ranthambore jest znany z tygrysów, których tam jest podobno według różnych źródeł od 25-42 z około 2500 żyjących dziko w całych Indiach. Park jest otoczony prawie ze wszystkich stron wysokim pasmem górskim wznoszącym się na 300-400 metrów ponad nim. Kiedyś były to tereny łowieckie maharadży.
Szlak zwiedzania biegnie wzdłuż ruin słynnej Fortecy Ranthambore. W parku można tez spotkać oprócz tygrysów pięknie cętkowane antylopy chital i największe antylopy Indii  sambary, lamparty, czarne kozice, szakale, a także krokodyle i pytony. Noc w resorcie/hotelu

6 dzień Ranthambore Park
Rano i wieczorem safari w dżungli z pracownikami rezerwatu. Noc w resorcie.

7 dzień Ranthambore - Faterpur Sikri - Agra
Rano po śniadaniu przejazd do Agra. Po drodze do Agra zwiedzanie Faterpur Sikri - słynnego miasta - widma opuszczonego przez mieszkańców z powodu braku wody, stara stolica Imperium Mogołów. Miasto zostało założone przez Akbara dla uczenia narodzin jego syna Salima (przyszłego Jahangira). Budowle i pałace tego miasta widma są bardzo dobrze zachowane. Są zbudowane z fioletowego piaskowca i białego marmuru w stylu hindusko - mugolskim. Do najważniejszych zabytków miasta należą: Wielki Meczet Jama Masjid, wielka Brama i grobowiec szejka Salima Cziszti cały z białego marmuru, Pałac Birbala (harem), Pańci Mahal i Diwan-e Am. Po przyjeździe do Agra zakwaterowanie w hotelu.

8 dzień Agra - Delhi
Wizyta o wschodzie słońca w Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. Przez Wielkiego Mugoła Szach Jahan dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota. Sam grób w całości został wykonany z białego  marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne. Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu, Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony rozrzutnością ojca uwięził go w wieży w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło. Zwiedzanie Red Fort, czyli Czerwonego Fortu w Agra - słynnej twierdzy władców Mugolskich. Do wnętrza fortecy wchodzi się jedną z czterech bram. Wewnątrz znajdują się przepiękne pałace jak Moti Masjid, czyli Perłowy Meczet, Pałac Jahangira, Khas Mahal i słynna Wieża Więźniów, w której Aurangzeb uwięził swojego ojca (tego, który zbudował Taj Mahal). Przejazd do Delhi i zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu.

9 dzień Delhi
Zwiedzanie ulic Starego Miasta (Ćandni Ćauk), największego meczetu Indii z XVII w Jama Masjid, Red Fort - fortecy obronnej z przepięknymi pałacami i ogrodem w stylu mugolskim. Po obiedzie objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii, miejsca kremacji Mathma Ghandi Raj Ghat. Dla chętnych spacer po Ogrodach Lodich z grobowcami wzorowanymi na architekturze afgańskich fortów. Transfer na lotnisko międzynarodowe. Brak hotelu.

Uwaga!
Wszystkie rezerwaty w Indiach są zamknięte od 1-go czerwca do 30-tego września. W Ranthambore safari w dżungli odbywa się busami typu Van i jeepami. Obowiązują limity odwiedzających w parku, dlatego proszę czekać na potwierdzenie zgłoszenia. W pierwszej kolejności będą załatwiane jeepy, które są na 6 miejsc, a w dalszej kolejności Van na 20 miejsc, decyduje kolejność zgłoszenia. Nie możemy zagwarantować, jaki pojazd będzie dostępny, dlatego proszę o wcześniejsze potwierdzanie rezerwacji na ten rodzaj wycieczki.

Zapytaj o tą wycieczkę

Tanie Wycieczki do Indii

Delhi, Shekhawati, Jaipur, Ranthambore, Agra, DelhiWszystkie Prawa Zastrzeżone. Wycieczki z Glob Net.