Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line


Indie: Radżastan 8 dni 

Indie wycieczka indywidualna symbol WOIK24

Delhi, Mandawa, Pushkar, Jaipur, Agra, Delhi


 

PROGRAM

Dzień 01: - Przybycie do Delhi.
Przyjazd do Delhi i transfer do hotelu. Wycieczka po starej części Delhi: wizyta w Raj Ghat - miejscu kremacji Mahatmy Gandhiego, Jama Masjid, Red Fort i Chandni Chowk- spacer po najstarszej ulicy w Delhi. Przejazd do New Delhi i zwiedzanie:  Kutb Minar zbudowanego przez Qutub-ud-Din Aibek w 1199, Humayun Tomb, Bramy do Indii (India Gate), Lakshminarayan Temple - nowoczesnej świątyni hinduskiej. Również przejazd przez Dzielnice Dyplomatyczną i z okien podziwianie Domu Prezydenta, Parlamentu i budynków rządowych Sekretariatu. Nocleg w hotelu w Delhi.

Tania wycieczka do Indii

Dzień 02: - Delhi - Mandawa / Shekhawati
Przejazd do Mandawa. Po drodze odwiedziny w słynnych wioskach Shekhavati, znanych z pięknych fresków, Haveli (kamienice dawnych kupców na Szlaku Jedwabnym) i dworów. Cały ten obszar jest jak otwarta galeria. Nocleg w Mandawa lub jednej z wiosek Shekhawati.

Dzień 03: - Mandawa
Cały dzień na zwiedzanie haveli w wioskach: Mandawa, Dundlod i Nawalgarh. Nocleg Mandawa lub jednej z wiosek Shekhawati.

Tania wycieczka do Indii

Dzień 04: Mandawa - Pushkar
Przejazd do Pushkar, zakwaterowanie w hotelu i zwiedzanie miasteczka.
Pushkar słynie z Camel Fair, czyli targów wielbłądzich. W Pushkar warto odwiedzić święte jezioro, a także słynną świątynie Brahmy. Pushkar jest jednym z najświętszych miejsc dla hinduistów. Ghaty (Schody, na których dokonuje się rytualnych obrzędów związanych z wierzeniami) i Świątynie otaczają małe jeziorko, które stanowi cel pielgrzymek wielu świątobliwych hindusów. Miejsce to jest tak święte, że nie można tu pić wódki, jeść mięsa a nawet całować się! O czym informuje tablica przy wejściu na Ghaty. Nocleg w hotelu.

Dzień 05: - Pushkar - Jaipur
Przejazd do Jaipur i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie  Fortu Amber, który był starożytną stolicą państwa. Znajdują się tam: Sheesh Mahal i Hall Zwycięstwa z błyszczącymi lustrami. Po południu zwiedzanie starego miasta w Jaipur. Jaipur - stolica Radżastanu, jego wszystkie budynki pomalowane zostały na kolor różowy wiele wieków temu na cześć księcia, który odwiedził to miejsce i od tego czasu, zachował ten kolor. Jaipur został zbudowany przez Maharadża Jai Singh (z zamiłowania astronoma) 260 lat temu. Wizyta w  Pałacu Miejskim Maharadży i Obserwatorium, Pałacu Wiatrów, czyli Hawa Mahal i spacer ulicami miedzy różowymi rezydencjami mieszkalnymi i sklepikami. Nocleg hotelu w Jaipur.

Tania wycieczka do Indii

Dzień 06:  Jaipur - Fatehpur Sikri - Agra
Przejazd do Agra. Po drodze do Agra zwiedzanie Fatehpur Sikri - słynnego miasta - widma opuszczonego przez mieszkańców z powodu braku wody, starej stolicy Imperium Mogołów. Miasto zostało założone przez Akbara dla uczenia narodzin jego syna Salima (przyszłego Jahangira). Budowle i pałace tego miasta widma są bardzo dobrze zachowane. Są zbudowane z fioletowego piaskowca i białego marmuru w stylu hindusko - mugolskim.
Do najważniejszych zabytków miasta należą: Wielki Meczet Jama Masjid, Wielka Brama i grobowiec szejka Salima Cziszti cały z białego marmuru, Pałac Birbala (dawny harem królewski), Pańci Mahal i Diwan-e Am. Po przyjeździe do Agra zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu w Agra.

Tania wycieczka do Indii

Dzień 07:  Agra
O wschodzie słońca wizyta w Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. przez Wielkiego Mugoła Szach Jahan dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota. Sam grób w całości został wykonany z białego marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne. Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu, Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony rozrzutnością ojca uwięził go w wieży w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło. Taj Mahal jest zamknięty w piątki!!!!!

Dzień 08:  Agra - Delhi
Przejazd do Delhi i transfer na lotnisko w Delhi. Brak zakwaterowania tej nocy w hotelu.

Dzień 09: - Wylot powrotny

Cena wycieczki od 318 USD od osoby przy grupie 6 osoób

Cena wycieczki od 409 USD od osoby przy 2 osobach na wycieczce

Cena zawiera: transport w indiach, zakwaterowanie, przewodników

Cena nie zawiera przelotów

Zapytaj o tą wycieczkę

 

[Rozmiar: 6831 bajtów]

Indie Rajastan wycieczka

Indie Rajastan wycieczka

Indie Rajastan wycieczka

Indie Rajastan wycieczka

Indie Rajastan wycieczka

Indie Rajastan wycieczka

Indie Rajastan wycieczka

Indie Rajastan wycieczka

Indie Rajastan wycieczka


Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Wycieczki do Indii. Indie wycieczki. Wycieczka do Indii.