Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line


Indie Radżastan (pociągiem do Jodhpur) 13 dni

Wycieczka do Indii - indywidualna symbol WOIK26

Trasa: Delhi - Jodhpur - Ranakpur- Udaipur - Ajmer - Pushkar - Jaipur - Fathepur Sikri - Agra -Sikandra - Delhi


 

PROGRAM

Dzień 1 Delhi Przylot na lotnisko w Delhi i transfer do hotelu, noc w hotelu.

Dzień 2 Delhi
Zwiedzanie ulic Starego Miasta (Ćandni Ćauk), Red Fort - fortecy obronnej z przepięknymi pałacami i ogrodem w stylu mugolskim i największego meczetu Indii z XVII w Jama Masjid.

Dzień 3 Delhi - Jodhpur
Wycieczka po Delhi. Odwiedzenie miejsca kremacji Mathmy Ghandi Raj Ghat, objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii, spacer po Ogrodach Lodich z grobowcami wzorowanymi na architekturze afgańskich fortów. Wycieczka w miejsce narodzin historycznego Delhi: grobowiec Humajuna, 72-metrowa wieża Kutab Minar, z XIIw., Żelazna Kolumna z IV-V w., Tughlakabadu. Transfer na dworzec kolejowy i przejazd pociągiem sypialnym A1 do Jodhpur. Noc w pociągu.

Dzień 4 Jodhpur
Transfer z dworca kolejowego do hotelu i zakwaterowanie w hotelu. Jodhpur był stolicą księstwa Marwar, co znaczy Kraina Śmierci. Mieści się tam potężny Fort Meherangarh. Wewnątrz fortu znajduje się wiele dziedzińców i pałaców, które noszą bardzo kuszące nazwy jak Pałac Perłowy, Pałac Przyjemności czy Pałac Kwiatów. Do fortu można dostać się przez kilka bram, na uwagę zasługuje Żelazna Brama, gdzie do dzisiaj można zobaczyć 15 odcisków dłoni pozostawionych przez wdowy po Maharadży Manie Singhu, które popełniły sati - spaliły się żywcem na stosie. Noc w hotelu.

Dzień 5 Jodhpur - Ranekpur - Udaipur
Przejazd do Udaipur, po drodze zwiedzanie zespołu świątyń dżinijskich w wiosce Ranekpur w górach Arawali (Świątynia o Czterech Twarzach, Świątynia Słońca itp.). Zakwaterowanie w hotelu w Udaipur. Podziwianie zachodu słońca nad miastem z Pałacu Monsunowego znajdującego się na wysokim wzgórzu. 

Dzień 6 Udaipur
Zwiedzanie miasta. Udaipur - dawna stolica państwa Mewaru, obecnie miasto słynie z materiałów bawełnianych i jedwabnych farbowanych odwieczną metodą druku. To miasto ma swój rodowód w "Księgach Tysiąca i Jednej Nocy". Zwiedzanie: Pałacu Miejskiego (City Palace) i Świątyni Jagdish (przechowuje się w niej wykonany w czarnym kamieniu wizerunek Wisznu - władcy wszechświata). Fakultatywnie wycieczka łodzią wokół Pałacu na Wodzie Lake Palace i wieczorem pokaz tańców radżpuckich z oryginalną muzyką

Dzień 7 Udaipur - Ajmer - Pushkar
Przejazd do Pushkar. Po drodze zwiedzanie Ajmer, miasto jest znane z sanktuarium Darga Sarif, grobu safickiego świętego. Znajduje się tu również Bazar i dwa marmurowe meczety wzniesione przez Atbara i Sah Jahana w XVI i XVII wieku. Na doroczny Urs - rocznice śmierci świętego zjeżdżają się corocznie tłumy pielgrzymów. Najważniejszym zabytkiem Ajmer jest Meczet Achai Dinka Jhonpra - chata dwóch i pól dnia, którego dziwna nazwa pochodzi od religijnego święta. Każdy łuk tej budowli jest inny, kolumny są przyozdobione płaskorzeĄbami. Inne budowle warte obejrzenia to: Mayo College, Nasiany Temple, Rajputana Museum, ruiny twierdzy Taragarh. Po przyjezdzie do Pushkar zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 8 Pushkar
Rano fakultatywnie safari na wielbłądach po okolicznej pustyni. Po lunch wycieczka po mieście. Pushkar słynie z Camel Fair, czyli targów wielbłądzich. Ghaty (Schody, na których dokonuje się rytualnych obrzędów związanych z wierzeniami) i Świątynie otaczają małe jeziorko, które stanowi cel pielgrzymek wielu świątobliwych hindusów. Miejsce to jest tak święte, że nie można tu pić wódki, jeść mięsa a nawet całować się! O czym informuje tablica przy wejściu na Ghaty. Zwiedzanie świątyń: Brahma Temple i Ghat prowadzących w dół do jeziora. Zwiedzanie świątyń: Brahma Temple i Ghat prowadzących w dół do jeziora. Wycieczka na wzgórze za miastem gdzie znajduje się Świątynia Savitri. Noc w hotelu w Pushkar

Dzień 9 Pushkar - Jaipur
Przejazd do Jaipur. Spacer uliczkami starego miasta. Noc w hotelu w Jaipur.

Dzień 10 Jaipur
Wycieczka do Fortu Amber - przejazd słoniami do położonego na wzgórzach Aravalli - kompleksu pałacowo-fortecznego. Zwiedzanie Pałacu Wiatrów Hava Mahal z XVII w.; Obserwatorium Astronomicznego z XVII w. zbudowanego przez Maharadżę Jai Singh; muzeum ze zbiorami malarstwa, broni i manuskryptów. Noc w hotelu.

Dzień 11 Jaipur - Faterpur Sikri - Agra
Przejazd do Agra. W drodze do Agra znajduje się Faterpur Sikri - słynnego miasta - widma opuszczonego przez mieszkańców z powodu braku wody, stara stolica Imperium Mogołów. Miasto zostało założone przez Akbara dla uczenia narodzin jego syna Salima (przyszłego Jahangira). Budowle i pałace tego miasta widma są bardzo dobrze zachowane. Są zbudowane z fioletowego piaskowca i białego marmuru w stylu hindusko - mugolskim.
Do najważniejszych zabytków miasta należą: Wielki Meczet Jama Masjid, Wielka Brama i grobowiec szejka Salima Cziszti cały z białego marmuru, Pałac Birbala (harem), Pańci Mahal i Diwan-e Am. Noc w hotelu w Agra.

Dzień 12 Agra
Wizyta o wschodzie słońca w Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. Przez Wielkiego Mugoła Szach Jahan dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota. Sam grób w całości został wykonany z białego  marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne. Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu, Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony rozrzutnością ojca uwięził go w wieży w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło. Zwiedzanie Czerwonego Fortu w Agra - słynnej twierdzy władców Mugolskich. Do wnętrza fortecy wchodzi się jedną z czterech bram. Wewnątrz znajdują się przepiękne pałace jak Moti Masjit, czyli Perłowy Meczet, Pałac Jahangira, Khas Mahal i słynna wieża WięĄniów, w której Aurangzeb uwięził swojego ojca ( tego, który zbudował Taj Mahal). Noc w hotelu.

Dzień 13 Agra - Sikandra - Delhi
Po drodze do Delhi zwiedzanie mauzoleum Akbara w Sikandra. Transfer na lotnisko.

Dzień 14 powrót 

[Rozmiar: 7070 bajtów]

Delhi - Jodhpur - Ranakpur- Udaipur -Ajmer - Pushkar - Jaipur - Fathepur Sikri - Agra -Sikandra - Delhi 


 


Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Wycieczki do Indii z GlobNet.