Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line


Indie Złoty Trójkąt & Varanasi 8 dni 

Indie wycieczka indywidualna symbol WOIK35

Trasa: Delhi, Jaipur, Agra, Varanasi, Delhi 


PROGRAM

1 dzień Delhi
przylot na lotnisko. transfer z lotniska i noc w hotelu. 

2 dzień Delhi
Zwiedzanie ulic Starego Miasta (Ćandni Ćauk)
Zwiedzanie największego meczetu Indii z XVII w Jama Masjid i Red Fort - fortecy obronnej z przepięknymi pałacami i ogrodem w stylu mugolskim. Objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii, odwiedzenie miejsca kremacji Mathma Ghandi Raj Ghat i zwiedzanie. Noc w hotelu.

3 dzień  Delhi - Jaipur
Przejazd do Jaipur. Zwiedzanie Pałacu Wiatrów Hava Mahal z XVII w.; Obserwatorium Astronomicznego z XVII w. Zbudowanego przez maharadżę Jai Singh; muzeum ze zbiorami malarstwa, broni i manuskryptów. Noc w hotelu w Jaipur.

4 dzień Jaipur - Fatehpur Sikri - Agra
Wycieczka do fortu Amber - przejazd słoniami do położonego na wzgórzach Aravalli - kompleksu pałacowo-fortecznego. Przejazd do Agra. Po drodze do Agra zwiedzanie Fatehpur Sikri - słynnego miasta - widma opuszczonego przez mieszkańców z powodu braku wody, stara stolica Imperium Mogołów. Miasto zostało założone przez Akbara dla uczenia narodzin jego syna Salima (przyszłego Jahangira). Budowle i pałace tego miasta widma są bardzo dobrze zachowane. Są zbudowane z fioletowego piaskowca i białego marmuru w stylu hindusko - mugolskim.
Do najważniejszych zabytków miasta należą: Wielki Meczet Jami Masjid, wielka Brama i grobowiec szejka Salima Cziszti cały z białego marmuru, Pałac Birbala ( harem), Pańci Mahal i Diwan-e Am. Noc w hotelu w Agra. 

5 dzień  Agra - Varanasi
Wizyta w Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. Przez Wielkiego Mugoła Szach 
Jahana dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota. Sam grób w całości został wykonany z białego marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne. Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu, Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony
rozrzutnością ojca uwięził go w wierzy w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło. Zwiedzanie Czerwonego Fortu w Agra - słynnej twierdzy władców Mugolskich. Do wnętrza fortecy wchodzi się jedną z czterech bram. Wewnątrz znajdują się przepiękne pałace jak Moti Masjit, czyli Perłowy Meczet, Pałac Jahangira, Khas Mahal i słynna wieża WięĄniów, w której Aurangzeb uwięził swojego ojca ( tego, który zbudował Taj Mahal). Wieczorem transfer na stacje kolejową i przejazd pociągiem do Varanasi. Noc w pociągu.

6 dzień Varanasi
transfer z dworca kolejowego  i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie słynnych Ghat (schody) prowadzących do Gangesu, gdzie hinduscy pielgrzymi dokonują rytualnych kąpieli i  Świątyń nad Gangesem (Golden Temple). Wieczorem zwiedzanie wąskich uliczek starego miasta i fabryk jedwabiu, z którego słynie miasto Varanasi. Noc w hotelu. 

7 dzień Varanasi – Sarnach – Varanasi - Delhi
Obserwacja wschodu słońca podczas porannego rejsu łódką po rzece Ganges. Wycieczka do Sarnach, głównego centrum Buddyzmu – to właśnie tu 530 lat przed naszą erą Budda wygłosił pierwsze kazanie po osiągnięciu Oświecenia. Zwiedzanie stup Dhamekh oraz Dharmarajika. Powrót do Varanasi i transfer na dworzec kolejowy. Noc w pociagu.

8 dzień Delhi
Transfer z dworca kolejowego i czas wolny na zakupy.

Transfer na lotnisko międzynarodowe.

9 dzień Powrót do kraju

Cena wycieczki od 389 USD od osoby przy grupie 6 osoób

Cena wycieczki od 492 USD od osoby przy 2 osobach na wycieczce

Zapytaj o tą wycieczkę

[Rozmiar: 5683 bajtów]

[Rozmiar: 94921 bajtów]
Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Indie Wycieczki