Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line

 

Glob Net wycieczki Nepal

Nepal z Widokiem na Annapurna

(06 dni & 05 nocy)

Katmandu, Pokhara, Katmandu 


1 dzień Kathmandu przyjazd
Przylot do Katmandu i spotkanie z pracownikiem biura. Transfer z lotniska i zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu w Kathmandu.

Glob Net wycieczki Nepal

2 dzień Kathmandu
Całodzienna wycieczka po Katmandu. Miasto Kathmandu jest bardzo stare, jego założycielem był król Gunakamadewa w X wieku. Wszystko zaczęło się od proroczego snu, który miał król. W śnie tym pojawiła się bogini Malakśmi i nakazała budowę miasta w kształcie miecza, atrybutu bogini. Żeby zapewnić miastu opiekę bogów król nakazał umieścić posagi bogów wokół miasta. Surowy klimat, nieurodzajne ziemie, niemożność zrobienia kanalizacji uratowała miasto przed napływem nowoczesności. Tu znajduje się wiele pięknych zabytków wpisanych na listę UNESCO jak Pałac i Plac Pałacowy, czyli Durbar Square, Pałac Singha Durbar, Narayan Miti, Świątynia wiecznie żyjącej bogini Hanumandhoka – Jagannath Temple, słynie ona głównie z erotycznych płaskorzeĽb na podporach dachu. Świątynia TledĽu jest poświęcona bogini Derdze, której królowie składali krwawe ofiary. Kumari Bahal to mieszkanie „żywej bogini” Kumari. Boginie Kumari wybiera się spośród odważnych dziewczynek podczas święta Indrajatra. Podczas testu na odwagę pokazywane są dziewczynka równe straszne maski, zamykane są w ciemnych komnatach i straszone. Wiecznie Żywą Boginią zostaje ta dziewczynka, która nie uroni ani jednej łzy. W czasie święta jest koronowana na boginie i sprawuje władze na okres do uzyskania przez ną dojrzałości.
Są też inne świątynie warte odwiedzenia, które wzbudzają grozę u Nepalczyków np. Świątynia Naradewi, w której mieszka demon o morderczych skłonnościach, czy świątynia znajdująca się przy miejscu kremacji zwłok.
Kathmandu to miejsce niezwykłe, tutaj czas płynie wolniej, ponieważ Bóg Czasu Bhairawa daje się zamykać w kamieniu kapłanom w każda sobotę i wówczas czas staje. Noc w hotelu.

Glob Net wycieczki Nepal

3 dzień Katmandu – Pokhara
Wcześnie rano przejazd 200 km  przepiękną trasę widokową: pocięte tarasami stoki górskie, urocze nepalskie wioski i miasteczka do Pokhara.
Pokhara, chociaż stała się miasteczkiem dzięki odwiedzającym ją licznie turystą, którzy stad wyruszają, na trekkingi w okolicach Annapurny, zachowała wciąż swój wioskowy charakter. Hotele sąsiadują tu z wiejskimi domkami, a wokół rozsiane są tarasowe poletka uprawne z ryżem, prosem i warzywami. Ponieważ Pokhara położona jest niżej w stosunku do Kathmandu, jest tu cieplejszy klimat sprzyja rozwojowi subtropikalnej roślinności.
Masyw Annapurny, a dokładniej wierzchołek przypominający rybi ogon Machhapuchhre najlepiej podziwiać z łódki pływając po jeziorze Phewa Tal (Fewa). Pływając po jeziorze warto odwiedzić romantyczna złota Świątynię Warahi usytuowana na wysepce. W miejscowości Batulechaur znajdują się groty nietoperzy Mahendra Gupha z przepięknymi stalaktytami i stalagmitami. Po przyjeĽdzie zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu.

4 dzień  Pokhara
O wschodzie słońca wycieczka łódką po Jeziorze Fewa. Zwiedzanie Pokhara: wodospadu Davi’s Fall, Bindyabasini Temple. Po lunch czas wolny. Noc w hotelu.

Glob Net wycieczki Nepal

5 dzień  Pokhara - Katmandu
Rano droga powrotna do Katmandu. Wieczór wolny. Noc w hotelu w Katmandu.

6 dzień  Katmandu – powrót
Dla chętnych fakultatywnie lot nad Himalajami i rzut oka na Mt Everest z lotu ptaka.
Transfer na lotnisko i koniec usług.

Glob Net wycieczki Nepal

Glob Net wycieczki Nepal

Glob Net wycieczki Nepal

Glob Net wycieczki Nepal

Glob Net wycieczki Nepal

Glob Net wycieczki Nepal

Glob Net wycieczki Nepal

Glob Net wycieczki Nepal


 


Wszystkie Prawa Zastrzeżone.Wycieczka do Nepalu. Wyprawy w Himalaje. Trekking dookoła Annapurna