Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line

Glob Net wycieczki Nepal

Nepal Katmandu i safari w rezerwacie przyrody

06 dni & 05 nocy

Kathmandu, Chitwan, Katmandu


1 dzień Kathmandu przyjazd
Przylot do Katmandu i spotkanie z pracownikiem biura. Transfer z lotniska i zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu w Kathmandu.

Nepal Wycieczki Glob Net

2 dzień Kathmandu
Całodzienna wycieczka po Katmandu. Miasto Kathmandu jest bardzo stare, jego założycielem był król Gunakamadewa w X wieku. Wszystko zaczęło się od proroczego snu, który miał król. W śnie tym pojawiła się bogini Malakśmi i nakazała budowę miasta w kształcie miecza, atrybutu bogini. Żeby zapewnić miastu opiekę bogów król nakazał umieścić posagi bogów wokół miasta. Surowy klimat, nieurodzajne ziemie, niemożność zrobienia kanalizacji uratowała miasto przed napływem nowoczesności. Tu znajduje się wiele pięknych zabytków wpisanych na listę UNESCO jak Pałac i Plac Pałacowy, czyli Durbar Square, Pałac Singha Durbar, Narayan Miti, Świątynia wiecznie żyjącej bogini Hanumandhoka – Jagannath Temple, słynie ona głównie z erotycznych płaskorzeĄb na podporach dachu. Świątynia TledĄu jest poświęcona bogini Derdze, której królowie składali krwawe ofiary. Kumari Bahal to mieszkanie „żywej bogini” Kumari. Boginie Kumari wybiera się spośród odważnych dziewczynek podczas święta Indrajatra. Podczas testu na odwagę pokazywane są dziewczynka równe straszne maski, zamykane są w ciemnych komnatach i straszone. Wiecznie Żywą Boginią zostaje ta dziewczynka, która nie uroni ani jednej łzy. W czasie święta jest koronowana na boginie i sprawuje władze na okres do uzyskania przez ną dojrzałości.
Są też inne świątynie warte odwiedzenia, które wzbudzają grozę u Nepalczyków np. Świątynia Naradewi, w której mieszka demon o morderczych skłonnościach, czy świątynia znajdująca się przy miejscu kremacji zwłok.
Kathmandu to miejsce niezwykłe, tutaj czas płynie wolniej, ponieważ Bóg Czasu Bhairawa daje się zamykać w kamieniu kapłanom w każda sobotę i wówczas czas staje. Noc w hotelu.

3 dzień Kathmandu – Chitwan
Po śniadaniu przejazd 150 km do Chitwan National Park, co zajmuje ok. 5 godzin. Spotkanie z przewodnikiem przyrody, który opowie nam o rezerwacie Royal Chitwan Natural Park. Zakwaterowanie w resorcie. rezerwacie Chitwan można tu zobaczyć sławne rogate rhino, różnego rodzaju jelenie, małpy, leśne knury, niezliczone gatunki ptactwa w ich naturalnym środowisku. Obiadokolacja w formie bufetu na terenie rezerwatu. Noc w resorcie.

Nepal Wycieczki Glob Net

4 dzień Chitwan
O wschodzie słońca safari na łodziach po rzece Rapti i obserwowanie zwierząt przychodzących do wodopoju. Powrót do resortu i śniadanie. Wyprawa w dżunglę z przewodnikiem, który pokaże nam unikalną zwierzynę zamieszkującą ta część świata.
Park Narodowy Chitwan powstał na rozległej równinie między pasmami górskimi. W dawnych czasach rejon ten porastała nieprzenikniona dżungla, w której żyły dzikie zwierzęta i panowała malaria. Na tych obszarach mogli przeżyć tylko członkowie ludu, Tharu, ponieważ tylko oni nie zapadali na malarię. Jednak i w te rejony wkraczała powoli cywilizacja, zaczęto osuszać bagna, budować drogi i wałczyć z malaria przy pomocy WHO. Dżungla kurczyła się a dzikie zwierzęta, niespotykane gdzie indziej takie jak tygrysy bengalskie, dzikie słonie, nosorożce indyjskie, bawoły, małpy, niezliczone ilości ptaków i motyle, wymierały. W 1973 roku postanowiono na tym terenie założyć rezerwat. Chitwan National Park to jeden z najpiękniejszych rezerwatów w Azji. Kto tylko czytał Ramajanie, najsławniejsza epopeję hinduistów nie ominie miejsca narodzin Śity, zony Ramy, które się znajduje w Janakpur nieopodal Biratnagar. Lunch i obiadokolacja w resorcie/lodge na terenie rezerwatu.Wieczorem pokaz tańców rdzennej ludności z plemienia Thara. Noc w resorcie.

5 dzień Chitwan - Katmandu
Po sniadaniu droga powrotna do Katmandu. Zakwaterowanie w hotelu. wieczór wolny. Noc w hotelu.

6 dzień  Katmandu – powrót
Dla chętnych fakultatywnie lot nad Himalajami i rzut oka na Mt Everest z lotu ptaka.
Transfer na lotnisko i koniec usług.

Nepal Wycieczki Glob Net

Nepal Wycieczki Glob Net

Nepal Wycieczki Glob Net

Nepal Wycieczki Glob Net

Nepal Wycieczki Glob Net

Nepal Wycieczki Glob Net

Nepal Wycieczki Glob Net

Nepal Wycieczki Glob Net

Nepal Wycieczki Glob Net 


Wszystkie Prawa Zastrzeżone.Wycieczka do Nepalu. Zwiedzanie Katmandu, safari w rezerwacie Chitwan.