Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line


Indie: Bombaj & Ajanta/Ellora & Złoty Trójkąt 11 dni

wycieczka objazdowa po Indiach WOIK6

Indie Wycieczka Indywidualna

Trasa: Mumbai, Aurangabad, Ellora, Ajanta, Delhi, Agra, Jaipur, Ajmer/Pushkar, Udaipur, Mumbai


1 dzień Bombaj (Mumbai)
Przylot na lotnisko i zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu.

2 dzień Bombaj
Całodniowa objazdowa wycieczka po Bombaju. Zwiedzanie rozpoczynamy od Bramy do Indii, przejeżdżamy do Placu gdzie znajduje się Fontanna Wellingtona, przejeżdżamy koło Muzeum Księcia Walii i tam juz na piechotę przechodzimy uliczkami Kala Ghoda dochodzimy do budynku Giełdy Bombajskiej, a potem do Fontanny Flory. Stąd jedziemy do Ratusza Miejskiego, aż do Shahid Bhagat Sing Marg i Ballard Estate. Stąd jedziemy do dworca Victoria Terminus, a po drodze zobaczymy zabytkową Pocztę Główną. Zwiedzanie zakończymy na tradycyjnym bazarze Crawford Market, czas wolny na zakupy i przejazd na samo południe miasta Mumbai gdzie znajduje się: Brazylijka Mount St. Mary, zwana popularnie Banganga, Meczet Haji Ali, Mahalakszmi Temple, Malabar Hill, Khotachiwadi, Bandra. Po zwiedzaniu do wyboru: albo spacer plażą Juhu lub wieczór z filmem indyjskim w największym kinie w mieście. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem sypialnym do Aurangabad. Noc w pociągu.

3 dzień Aurangabad - Ajanta - Ellora - Aurangabad
Całodzienna wycieczka do grot w Ajanta i Ellora. Jaskinie Ajanta Caves mają długość 106 km rozpoczynając od Aurangabad, datowane są na II wiek p.n.e. W kompleksie znajduje się około 30 pomieszczeń wykutych w skale i zdobionych buddyjskimi rzeĄbami i freskami obrazującymi sceny religijne i sceny z życia świeckiego w ciągu ośmiu wieków
Jaskinie Ellora  składają się z 29 km wydrążonych w skale korytarzy i zawierają 34 zdobione, wycięte w skałach świątynie buddyzmu, hinduizmu i dżinizmu datowane na IV-IX wiek n.e. Najznamienitszą spośród nich jest świątynia Kailash Temple mająca być repliką niebiańskiej siedziby Boga Siwy. Sanktuarium to jest najdoskonalszym przykładem architektury i rzeĄby w skale oraz cudem inżynieryjnym. Nocleg w Aurangabad.

4 dzień Aurangabad - Delhi
Transfer na lotnisko i lot do Delhi. transfer z lotniska do hotelu i noc w hotelu w Delhi.

5 dzień Delhi
Zwiedzanie ulic Starego Miasta (Ćandni Ćauk) i największego meczetu Indii z XVII w Jama Masjid, Red Fort - fortecy obronnej z przepięknymi pałacami i ogrodem w stylu mugolskim. Po obiedzie objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii, odwiedzenie miejsca kremacji Mathma Ghanji Raj Ghat. Dla chętnych spacer po Ogrodach Lodich z grobowcami wzorowanymi na architekturze afgańskich fortów. Noc w hotelu.

6 dzień Delhi - Agra
Rano przejazd do Agra. Zakwaterowanie w hotelu i wizyta w Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. przez Wielkiego Mugoła Szach Jahana dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota. Sam grób w całości został wykonany z białego marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne. Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu, Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony rozrzutnością ojca uwięził go w wieży w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło. Zwiedzanie Red Fort, czyli Czerwonego Fortu w Agra - słynnej twierdzy władców Mugolskich. Do wnętrza fortecy wchodzi się jedną z czterech bram. Wewnątrz znajdują się przepiękne pałace jak Moti Masjid, czyli Perłowy Meczet, Pałac Jahangira, Khas Mahal i słynna wieża WięĄniów, w której Aurangazeb uwięził swojego ojca (tego, który zbudował Taj Mahal). Taj Mahal jest zamknięty w piątki!!!!!  Noc w hotelu.

7 dzień Agra - Fatehpur Sikri - Jaipur
Przejazd do Jaipur, po drodze zwiedzanie Fatehpur Sikri - słynnego miasta - widma opuszczonego przez mieszkańców z powodu braku wody, stara stolica Imperium Mogołów. Miasto zostało założone przez Akbara dla uczenia narodzin jego syna Salima ( przyszłego Jahangira). Budowle i pałace tego miasta widma są bardzo dobrze zachowane. Są zbudowane z fioletowego piaskowca i białego marmuru w stylu hindusko - mugolskim.
Do najważniejszych zabytków miasta należą: Wielki Meczet Jami Masjid, wielka Brama i grobowiec szejka Salima Cziszti cały z białego marmuru, Pałac Birbala (harem), Pańci Mahal i Diwan-e Am. Noc w hotelu.

8 dzień Jaipur
Wycieczka do Fortu Amber - przejazd słoniami do położonego na wzgórzach Aravalli - kompleksu pałacowo-fortecznego. Zwiedzanie Pałacu Wiatrów Hava Mahal z XVII w.; Obserwatorium Astronomicznego z XVII w. zbudowanego przez maharadżę Jai Singh. Noc w hotelu.

9 dzień Jaipur - Ajmer/Pushkar
Przejazd do Pushkar. Po drodze zwiedzanie Ajmer, miasto jest znane z sanktuarium Darga Sarif, grobu safickiego świętego. Znajduje się tu również Bazar i dwa marmurowe meczety wzniesione przez Atbara i Sah Jahana w XVI i XVII wieku. Na doroczny Urs rocznice śmierci świętego zjeżdżają się corocznie tłumy pielgrzymów. Najważniejszym zabytkiem Ajmer jest Meczet Achai Dinka Jhonpra, co oznacza chata dwóch i pól dnia, którego dziwna nazwa pochodzi od religijnego święta. Każdy łuk tej budowli jest inny, kolumny są przyozdobione płaskorzeĄbami. Inne budowle warte obejrzenia to: Mayo College, Nasiany Temple, Rajputana Museum, ruiny twierdzy Taragarh. Zakwaterowanie w Pushkar i zwiedzanie miasta. Pushkar słynie z Camel Fair, czyli targów wielbłądzich i jest miejscem pielgrzymek. Ghaty (Schody, na których dokonuje się rytualnych obrzędów związanych z wierzeniami) i Świątynie otaczają małe jeziorko, które stanowi cel pielgrzymek wielu świątobliwych hindusów. Noc w hotelu.

10 dzień Pushkar - Udaipur
Przejazd z Pushkar do Udaipur i zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu.

11 dzień Udaipur - Bombaj (Mumbai)
Rano zwiedzanie Udaipur: Pałacu Miejskiego (City Palace) i Świątyni Jagdish (przechowuje się w niej wykonany w czarnym kamieniu wizerunek Wisznu - władcy wszechświata). Fakultatywnie wycieczka łodzią wokół Pałacu na Wodzie Lake Palace. Transfer na lotnisko i przelot do Bombaj. Transfer z lotniska krajowego na lotnisko międzynarodowe. Powrót do kraju.

12 dzień

Powrót do kraju

Cena wycieczki od 621 USD od osoby przy grupie 6 osób

Cena wycieczki od 776 USD od osoby przy 2 osobach na wycieczce

Zapytaj o tą wycieczkę

 

Tania wycieczka objazdowa w Indaich:Bombaj, Aldżanta, Elora, Radżastan