Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line


Indie Południowe: Tamilnadu + Kerala + Karnataka 13 dni 

Tania wycieczka objazdowa po Indiach Południowych WOIK7

Trasa: Chennai (Madras), Mahabalipuram, Kanchipuram,Trichy, Madurai, Periyar, Cochin, Bangalore, Mysore, Chennai 

Kerala, Kerala, Karnataka - Wycieczka objazdowa po Indiach Południowych. Dla tych co lubią wyjeżdżać na urlop zimą i cieszyć się piękna słoneczna pogodą, bo taka jest tam w Indiach. Zwiedzanie świątyń, pałaców i zabytków, które bardzo są odmienne od tych jakie możemy zobaczyć na Północy Indii. Jest też czas na wypoczynek na plaży nad Oceanem Indyjskim.

1 dzień Chennai (Madras)
Przyjazd do Chennai i transfer do hotelu. Noc w hotelu..

2 dzień Chennai
Zwiedzanie miasta. Miasto Chennai powstało z połączenia kilku wsi, nie ma centrum, za to są liczne dzielnice, połączone czterema głównymi ulicami. Znajdują się tu zabytki będące dziedzictwem starożytnych Indii jak: świątynia Parthasarathi Temple zbudowana w IX wieku, która jest poświecona Krisznie, czczonemu tu, jako boski woĄnica (sarathi) Partha z eposu Mahabharata. I również zabytki post kolonialne jak: Fort St. George, pierwszy bastion władzy brytyjskiej w Indiach i zarazem serce póĄniejszego imperium, tu znajdowała się siedziba Kampanii Wschodniej, George Town w latach 40 XVII wieku osiedlali się tu tkacze i farbiarze by wytwarzać tkaniny dla potrzeb Kampanii Wschodniej, dzisiaj znajduje się w samym centrum miasta i mieszczą się tu instytucje publiczne i sklepy; Kościół św. Andrzeja stanowiący przykład architektury klasycystycznej, jest o tyle ciekawy, że wewnątrz znajduje się bardzo dużo studni, które odprowadzają wodę w porze monsunu; Egmore  dzielnica domów kolonialnych otoczonych ogrodami w stylu pałacowym. Warto odwiedzić Art. and Bronze Gallery, w którym mieści się duża kolekcja bardzo cennych brązów z czasów pne. Wieczorem spacer nad Oceanem Marina Beach. Noc w hotelu.

3 dzień Chennai - Mahabalipuram i Kanchipuram - Trichy (Tiruchirapalli) 303 km

Przejazd do Trichy. Po drodze zwiedzanie Mahabalipuram i Kanchipuram.
Mahabalipuram, zwane również, jako Mamallapuram jest sławne dzięki swoim siedmiu pagodom. Na tutejszym nadbrzeżu znajduje się grupa starożytnych z VII wieku, wyciosanych w skale grot i monolityczne sanktuaria reprezentujących architektoniczny styl drawijski. Zabytek został wpisany na listę UNESCO. Na uwagę zasługują szczególnie olbrzymie reliefy, uważane za najdoskonalszy przykład sztuki Palladów. Najbardziej znany jest relief Pokuta Bhagirathy, znana, jako Spłyniecie Gangesu z Nieba. Malownicza świątynia Nadbrzeżna (Shore Temple), nieopodal została zbudowana ku czci Wisznu.
Kanchipuram (64 kilometry od Chennai (Madras)) jest starożytną stolicą Pallavas znanego, jako słynne miasto 1000 świątyń i wciąż znajdują się tam 124 sanktuaria. Pierwsza świątynia, dedykowana Siwie i zdobiona malunkami naściennymi, została zbudowana na przełomie VII i VIII wieku. Najsłynniejsze świątynie, to Ekambaswara, Kailasanatha, Sri Kamakshi i Varadarajaswamy. Kanchipuram słynie również ze swoich jedwabiów. Powrót do Chennai i transfer na dworzec kolejowy. Przejazd pociągiem sypialnym do Trichy. Noc w pociagu.

4 dzień Trichy (Tiruchirapalli)
Transfer z dworca kolejowego i zwiedzanie miasta. Miasto Trichy leży nad święta rzeką Kaweri. Na północ od miasta rzeka rozdziela się na dwie odnogi, opływając długa wyspę Srirangam, która dzięki temu jest uważana za świętą. Na tej właśnie wyspie powstał w epoce Ćolów jeden z jaj lepiej zachowanych zespołów świątynnych w południowych Indiach Sri Ranganathaswam ( nazwa pochodzi od wcielenia Wisznu, który stoi na wężu). Świątynia otoczona jest aż czterema gopurami, pokrytymi pięknymi płaskorzeĄbami. Wewnątrz znajdują się Kaljan Mandapa i Sheshagiriraya Mandapa, wewnątrz której kolumny podtrzymujące maja formę stojących dęba koni, na których siedzą myśliwi z włóczniami  jest to typowy symbol hindusów broniących świątyń przed muzułmanami. Znajduje się tam również Garuda Mandapa, czyli świątynia poświęcona wierzchowcowi Siwy ptakowi o twarzy człowieka. Najważniejsza świątynia ma dach pokryty złotem, stąd nazwa Złota świątynia. Trichy było siedzibą dynastii Chola w okresie średniowiecza. W wieku XIX było świadkiem wojen kolonialnych między Francją i Anglią. Nocleg hotelu w Trichy.

5 dzień Trichy (Tiruchirapalli) - Madurai 142 km
Rano wyjazd do Madurai, po drodze wizyta w Tanjore. W Tanjore znajduje się przepiękna świątynia Chola poświęcona Brihadeshwarze. Sanktuarium przykrywa monolityczna kopuła zbudowana z pojedynczego bloku granitu ważącego 80 ton, który został wciągnięty na szczyt budynku z pomocą rampy długości 6 km, z użyciem starodawnej techniki budowli piramid stosowanej przez Egipcjan. Wspaniałe rękodzieła z brązu czynią Tanjore jednym z najważniejszych punktów wycieczki po Indiach Południowych. Nocleg w Madurai.

6 dzień Madurai
Rano wizyta we wspaniałej świątyni Meenakshi poświęconej małżonce Boga Siwy  jest to kompleks wież, tzw. gopura, wznoszących się wysoko ponad okolicą. PóĄniej wizyta w pałacu Tirumala Nayak Palace  wytworna budowla w indo-saraceńskim stylu, nad której kopułami i łukami pracował włoski architekt Strucco. Odwiedzimy także Wzgórze Alagar - Kamienną Świątynię Tirupara Kundran.

7 dzień Madurai - Periyar (Thekkady)
Po śniadaniu przejazd do rezerwatu przyrody Thekkedy ok 4 godziny jazdy. Po drodze przejazd z widokiem na Wzgórza Cynamonowe. Wzgórza Cynamonowe nazwę swoją zyskały oczywiście od drzew cynamonowych, ale porośnięte są głównie krzewami herbaty. Uprawia się tutaj również kardamon i kawę, dlatego przez lokalnych są nazywane Wzgórzami Kardamonowymi. Pierwsze plantacje herbaty powstały jeszcze za czasów brytyjskich rządów w Indiach. Teraz prawie 80% upraw herbaty jest w rękach olbrzymiego koncernu TATA, prowadzonego przez bardzo wpływową i bogata rodzinę o tym samym nazwisku Tata. Rezerwat tygrysów Periyar Lake Park znajduje się na rozległych mokradłach utworzonych przez rozlewiska rzeki Periyar. Zobaczymy tu bujną roślinność, niezliczoną ilość ptactwa wodnego, stada dzikich słoni indyjskich wędrujące sawannami. Lasy wiecznie zielone to schronienie również dla Makaka wander, gaura, niedĄwiedzia wargacza i lori wysmukłego. Zakwaterowanie w resorcie/hotelu

8 dzień Periyar (Thekkady) - Cochin (Kochi)
Przejazd do Kochi i zakwaterowanie w hotelu.

9 dzień Cochin (Kochi)
Całodniowa wycieczka po mieście. Zwiedzanie: Synagogi Żydowskie - Jewish Synagogue i poznawanie zawiłych dróg mniejszości Żydowskiej w Indiach; Pałac Mattancherry zwany też Dutch Palace z freskiem opowiadającym historie Ramajany - eposu znanego wszystkim mieszkańca Indii. Lunch w jednej z przytulnych restauracyjek w dzielnicy żydowskiej pośród sklepików ze starociami i dziełami z przed wieków. Potem przejazd do dzielnicy zwanej Fort Kochi i zwiedzanie: Kościoła St.Thomas Church, gdzie były pochowane szczątki Vasco de Guma; Katedry St.Mary's, którą odwiedził i poświecił Papież podczas swojej wizyty w Indiach; Międzynarodową Giełdę Pieprzu, odwiedzenie domu, w którym mieszkał odkrywca Vasco de Gama. Spacer nadbrzeżem Fortu Kochi i podziwianie rozwieszonych nad kanałami malowniczych chińskich sieci. Kochi to ośrodek handlu przyprawami i owocami morza. Zbudowany nad lagunami Morza Arabskiego na licznych wyspach i półwyspach. Kochi to Wenecja wschodu. Stare miasto i Fort czarują mozaiką dawnych holenderskich, portugalskich i brytyjskich bungalowów zbudowanych przy wąskich uliczkach. Malownicza lokalizacja portu otoczona gajami palmowymi jest uroczym miejscem żeby spędzić wieczór w jednej z tutejszych restauracyjek serwujących lokalne potrawy. Wieczorem występ tańca - teatru Kathakali, jedynego w swoim rodzaju i wystawianego tylko w Kerala. Noc w hotelu.

10 dzień Cochin (Kochi) - Bangalore - Mysore
Transfer na lotnisko i przelot do Bangalore, przejazd samochodem do Mysore. Zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu w Mysore.

11 dzień Mysore (Majsur)
Odwiedzając południe Indii trzeba, chociaż na jeden dzień wstąpić do Mysore chociażby, dlatego żeby zobaczyć olśniewające pałace i wille wzniesione za panowania dynastii Vadijarów. Największy Pałac Ambra Vilas został zbudowany przez Kriszanaradżę IV. w 1911-1912 roku. Pałac stanowi połączenie mugolskiego, hinduskiego i europejskiego stylu.
Ten nowy styl łączy w sobie syntezę hinduskiej harmonii i saraceńskie wspaniałe, sklepione korytarze, kopuły, wieżyczki, kolumnady i niezliczona ilość rzeźb. Nocleg w Mysore.
.

12 dzień Mysore - Chennai (Madras)
Wycieczka do Świątyni na wzgórzu Ćamundi, wznoszącym się około 1000 metrów nad miastem. Jak głosi legenda, Majsur, został zbudowana w miejscu, w którym bogini Ćamunda uśmierciła po zażartej walce demona. Przedstawia się ją, jako boginię o wielu ramionach z zawieszonym na szyi naszyjnikiem z trupich czaszek. Na cześć bogini, każdej jesieni (zapowiedz końca monsunów) odbywa się Festiwal Dasehra. W Majsur jest obchodzony ze szczególną pompą. W drodze do świątyni Ćamundy stoi posąg olbrzymiego byka Nadina wykuty z czarnego bazaltu w 1659 roku, mierzący 5 metrów wysokości. W Majsur warto jeszcze zobaczyć Pawilon dla Europejczyków (dla gości jedzących mięso). Wieczorem transfer na dworzec kolejowy i przejazd pociągiem sypialnym do Chennai ( Madras)

13 dzień Departure
Rano transfer z dworca na lotnisko międzynarodowe i powrót do kraju

Cena wycieczki od 689 USD od osoby przy grupie 6 osób

Cena wycieczki od 924 USD od osoby przy 2 osobach na wycieczce

Zapytaj o tą wycieczkę

 


 


Urlop w Indiach. Wycieczka objazdowa po Indiach Południowych: Kerala, Karnataka, Tamilnadu