Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty do Indii
  Przeloty w Indiach i Nepalu

Wycieczka na Południe Indii, stan Kerala

Indie Wycieczka: Kerala 13 dni

Wycieczka objazdowa po Indiach Południowych WOIK22
 
Trasa: Trivandrum, Cape Comorin (Kanya Kumari), Kovalam, Alleppey, Kumarakom, Periyar, Munnar, Cochin

Kerala - stan w Indiach położony na samym południu. Kerala jest otoczona Oceanem Indyjskim i morzami, co sprawia, że jest to idealne miejsce na wypoczynek. Można tutaj również zrelaksować się w Resorcie SPA z Ajurwedą, czyli masażami i zabiegami medycyny staroindyjskiej.

1 dzień Trivandrum
Transfer z lotniska, zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu.

2 dzień Trivandrum
Całodzienna wycieczka po mieście. Trivandrum, zwane też Thiruvananthpuram, czyli święte miasto tysiącgłowego węża Ananty, stolica stanu Kerala w Indiach ma do zaoferowania wiele pięknych zabytków jak: świątynia Ananta Padmanabhaswami Temple, zbudowana w 1733 roku i jest najlepszym przykładem południowo- indyjskiej architektury. Inne zabytki warte zobaczenia to: Muzeum Napiera z kolekcja brązów, Pałac Kanakakunnu, Mahatma Ghandi Road, przy której znajdują się kolonialne domy i kościoły i Pałac Kutiramalika. Noc w hotelu.

3 dzień Trivandrum - Cape Comorin (Kanya Kumari) - Trivandrum
Całodniowa wycieczka na najdalej wysunięty na południe punkt Indii, tam gdzie spotykają się wody trzech mórz: Ocean Indyjski, Morze Arabskie i zatoki Bengalskiej. Jest to jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymowania.  Zwiedzanie świątyni Amman Temple, która jest poświecona bogini Kanya Kumari. Po drodze zwiedzanie Wooden Palace, nazwanego tak, bo został wykonany z rożnych gatunków drewna. W latach 1590 1790 była to rezydencja władcy byłego księstwa Travankoru, obejmującego tereny obecnych stanów Tamilnadu i Kerala. Dziwnym zrządzeniem losu obecnie leży ona w granicach Tamilnadu, lecz jest utrzymywana przez władze Kerala. Pałac na rzeĄbione przepięknie sufity z motywami dragonów wzorów zaciągniętych ze zdobnictwa chińskiego, lśniące posadzki, filary wykonane z drzewa chlebowca i malowidła ścienne. Udział w ceremonii zanurzania wiernych w wodach trzech oceanów o zachodzie słońca i droga powrotna do Trivandrum. Noc w hotelu.

 Wycieczka po Kerala - Indie Południowe  Wycieczka po Kerala - Indie Południowe

4 dzień Trivandrum - Kovalam (16 km / pół godziny)
Przejazd do Kovalam i zakwaterowanie w resorcie/hotelu. Plaże Kovalam ( Samundra Beach, Ashok Beach, Eves Beach i Lighthouse Beach) znajdują się na południe od miasta Trivandrum. Odkryte przez hipisów w latach 60 teraz stały się znanym kurortem z przepiekanymi resortami, restauracjami, centrami medycyny Ajurweda. Chociaż medycyna Ajurweda była znana wiele tysięcy lat to do europy dotarła stosunkowo niedawno. Metoda leczenia za pomocą członowej terapii, czyli oleje, zioła, mleko, masaż i specjalna dieta zyskała miliony zwolenników na całym świecie. Przyjeżdżają tu zarówno turyści na zabiegi Odmładzania, czy odstresowujące, jak również osoby z wszelkiego rodzaju dolegliwościami. Zazwyczaj leczenie w medycynie ajurwedyjskiej musi trwać min 3-4 tygodnie, można spróbować masażów i zabiegów SPA oferowanych w resortach.
Plaże Kovalam są wciśnięte miedzy dwa skaliste urwiska, piasek jest złoty, a woda w Morzu Lakkadiwy jest idealnie czysta. To wszystko sprawi, że poczujemy się wypoczęci i gotowi na wycieczkę po cudach natury, jakie oferuje nam Kerala. Noc w resorcie/hotelu.

Wycieczka po Kerala - Indie Południowe  Wycieczka po Kerala - Indie Południowe

5 dzień Kovalam
Wypoczynek na plaży. Noc w hotelu/resorcie.

Wycieczka po Kerala, Indie Południowe Wycieczka po Kerala, Indie Południowe

6 dzień Kovalam - Alleppey (174 km / 4-5 godz)
Przejazd do Alleppey i zakwaterowanie na barkach pływających. Wycieczka po lagunach i jeziorach. Kettyyalloms, (Houseboat), czyli pływające barki mieszkalne są olbrzymimi rękodziełami, które wyrabia się w Kerala od bardzo tysiącleci. Taka barka ma długość ok 80 stop. Kiedyś były używane do transportu ryżu, orzechów kokosowych i innych towarów. Dzisiaj przystosowane do przewozu turystów są ekskluzywnymi hotelami na wodzie.
Zrobienie takiej barki wymaga nie lada umiejętności, są przecież wiązane ręcznie bambus po bambusie. Houseboat jest to pływającym dziełem sztuki. Rejs barki odbywa się po lagunach, zwanych tutaj backwaters. Lunch i obiadokolacja jest serwowana na barkach podczas wycieczki. Noc spędzamy przycumowani przy brzegu i możemy spacerować lub wypoczywać na barce. Każda barka jest wyposażona w pełni umeblowane sypialnie z łazienkami w stylu zachodnim.  Na barce znajduje się też jadalnia, kuchnia, taras do opalania.... i wiele innych udogodnień.
Alleppey jest nazywany Wenecja wschodu, ze względu na mnogość kanałów i lagun, które wdzierają się do miasta. Co roku w sierpniu odbywają się wyścigi łodzi węży, które SA charakterystyczne tylko dla tego regionu. Z łodzi możemy podziwiać pola ryżowe, palmy kokosowe, plantacje orzechów nerkowca i rybaków przy połowie owoców morza.

Wycieczka po Kerala, Indie Południowe Wycieczka po Kerala, Indie Południowe

7 dzień Alleppey - Kumarakom
Rano po śniadaniu przepłyniecie do resortu w Kumarakom i transfer do bungalowów znajdującego się wewnątrz rezerwatu ptaków. Wypoczynek i fakultatywnie zabiegi Ajurweda. Można tu również odwiedzić świątynię hinduistyczna w miasteczku Kumarakam podczas pudży (czas zachodu słońca) i przyjrzenie się obrzędom adoracji Boga Siwy. Tu również Mahatma Gandhi prowadził kampanie nieposłuszeństwa obywatelskiego, którego celem było udostępnienie świątyń nietykalnym (pariasom). Noc w resorcie.

8 dzień Kumarakom - Periyar (133 km/ 4 godziny)
Zbiórka na pomoście o wschodzie słońca i wypłyniecie na łódkach zwanych canoe na safari po jeziorze Vembanad w rezerwacie Kumarakom. Po ok. 2 godzinach powrót do resortu na śniadanie. Po śniadaniu przejazd do rezerwatu przyrody Thekkedy ok 4 godziny jazdy. Po drodze przejazd z widokiem na Wzgórza Cynamonowe. Wzgórza Cynamonowe nazwę swoją zyskały oczywiście od drzew cynamonowych, ale porośnięte są głównie krzewami herbaty. Uprawia się tutaj również kardamon i kawę, dlatego przez lokalnych SA nazywane Wzgórzami Kardamonowymi. Pierwsze plantacje herbaty powstały jeszcze za czasów brytyjskich rządów w Indiach. Teraz prawie 80% upraw herbaty jest w rękach olbrzymiego koncernu TATA, prowadzonego przez bardzo wpływową i bogata rodzinę o tym samym nazwisku Tata. Rezerwat tygrysów Periyar Lake Park znajduje się na rozległych mokradłach utworzonych przez rozlewiska rzeki Periyar. Zobaczymy bujną roślinność, niezliczona ilość ptactwa wodnego, stada dzikich słoni indyjskich wędrujące sawannami. Lasy wiecznie zielone to schronienie również dla Makaka wander, gaura, niedĄwiedzia wargacza i lori wysmukłego. Zakwaterowanie w resorcie.

Wycieczka po Kerala, Indie Południowe

9 dzień Periyar - Munnar (160 km/ 4-5 godzin)
Przejazd najpiękniejsza trasą widokowa do Munnar. Malownicze miasteczko Munnar leży na wysokości ponad 1800 m npm w Górach Cynamonowymi. Munnar to znany kurort górski. Podczas gdy całe Indie niemal rozpuszczają się w upałach majowego słońca, a temperatury dochodzą do ponad 40 C z gór cynamonowych powiewa świeży zefir wilgotnego chłodnego powietrza. Znajduje się tu, zatem wiele kurortów, które zapełniają się do ostatniego miejsca w indyjskie majowe upały. Po przyjezdzie do Monar zakwaterowanie w hotelu/resorcie.

Wycieczka po Kerala, Indie Południowe

10 dzień Munnar
Munnar jest małym miasteczkiem położonym pośród gór na wysokości około 1600 metrów nad poziomem morza. Miasteczko jest dość przyjemne, choć nie jakoś szczególnie porywające. Ciekawostką jest fakt, że znajdują się tu trzy wzgórza, na jednym stoi świątynia hinduistyczna, na drugim meczet, a na trzecim kościół katolicki. Rześki, górski klimat na pewno docenią osoby podróżujące po południowych Indiach, zwłaszcza w porze gorącej. Największą atrakcją Munnar jest uroda okolicznych gór, zwłaszcza, że wiele z nich pokryta jest magicznie malowniczymi plantacjami herbaty. Chyba żadna inna roślinność nie robi takiego wrażenia, jak krzaki herbaciane pokrywające całe wzgórza i doliny.
Można również odwiedzić muzeum herbaty Tea Muzeum i podziwiać zachód słońca w Pothamedu. Indywidualne trekkingi wokół resortu. Noc w hotelu w resorcie.

Wycieczka po Kerala, Indie Południowe Wycieczka po Kerala, Indie Południowe

11 dzień Munnar - Cochin (130 km / 3-4 godziny)
Przejazd do Kochi. Po drodze do Kochi przejeżdżamy przez Park Narodowy Eravikulam. Możemy zobaczyć najwyższy szczyt w kształcie głowy słonia zwany przez to Anaj Mudi (2695 m n.p.m.). Teren jest zamieszkały przez tara nilgijskiego, szarego kozła, makaki, lamparty, dhole dzikie psy indyjskie. Wzgórza Eravikulam to również siedlisko różnego rodzaju ptactwa.  Po drodze zwiedzanie świątyni Sankaracharya i wodospadu Cheeyappara. Zakwaterowanie w hotelu.

Wycieczka po Kerala, Indie Południowe

12 dzień Cochin

Całodniowa wycieczka po mieście. Zwiedzanie: Synagogi Żydowskie - Jewish Synagogue i poznawanie zawiłych dróg mniejszości Żydowskiej w Indiach; Pałac Mattancherry zwany też Dutch Palace z freskiem opowiadającym historie Ramajany eposu znanego wszystkim mieszkańca Indii. Lunch w jednej z przytulnych restauracyjek w dzielnicy żydowskiej pośród sklepików ze starociami i dziełami z przed wieków. Potem przejazd do dzielnicy zwanej Fort Kochi i zwiedzanie: Kościoła St.Thomas Church, gdzie były pochowane szczątki Vasco de Guma; Katedry St.Mary's, którą odwiedził i poświecił Papież podczas swojej wizyty w Indiach; Międzynarodową Giełdę Pieprzu, odwiedzenie domu, w którym mieszkał odkrywca Vasco de Gama. Spacer do Fortu Kochi i podziwianie rozwieszonych nad kanałami malowniczych chińskich sieci. Kochi to ośrodek handlu przyprawami i owocami morza. Zbudowany nad lagunami Morza Arabskiego na licznych wyspach i półwyspach. Kochi to Wenecja wschodu. Stare miasto i Fort czarują mozaiką dawnych holenderskich, portugalskich i brytyjskich bungalowów zbudowanych przy wąskich uliczkach. Malownicza lokalizacja portu otoczona gajami palmowymi jest uroczym miejscem żeby spędzić wieczór w jednej z tutejszych restauracyjek serwujących lokalne potrawy. Wieczorem występ tańca - teatru Kathakali, jedynego w swoim rodzaju i wystawianego tylko w Kerala. Noc w hotelu.

Wycieczka po Kerala, Indie Południowe

13 dzień Cochin
Czas wolny na ostatnie zakupy i pamiątki przed wyjazdem w sklepikach w starym mieście, czyli Forcie Kochi. Transfer na lotnisko i powrót.

Galeria i informacje o Ośrodku Ajurweda Beach & Lake Ayurwedic Resort

Galeria i informacje o Ośrodku Ajurweda Travancore Heritage Resort

Galeria i informacje o Ośrodku Ajurweda Whispering Palms Resort

Galeria i informacje o Ośrodku Ajurweda Isola Di Cocco Resort

 

Cena wycieczki od 689 USD od osoby przy grupie 6 osób

Cena wycieczki od 855 USD od osoby przy 2 osobach na wycieczce

Zapytaj o tą wycieczkę wyprawy.orient@gmail.com tel. 501272121

kerala mapa trasy

Wycieczka po Kerala - Indie Południowe

Wycieczka po Kerala - Indie Południowe

Wycieczka po Kerala - Indie Południowe

Wycieczka po Kerala - Indie Południowe

Wycieczka po Kerala - Indie Południowe

Wycieczka po Kerala - Indie Południowe

Resort Ajurweda IndieWycieczka objazdowa po Indiach Południowych, Kerala