Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty do Indii
  Przeloty w Indiach i Nepalu


Wycieczka w Indiach: Tamilnadu + Kerala + Karnataka 14 dni

Wycieczka objazdowa po Indiach Południowych WOIK37

Trasa: Chennai,Pondicherry, Trichy, Madurai, Kanyakumari, Alleppey, Cochin, Waynad National Park, Mysore, Bangalore

Tania wycieczka objazdowa po Indiach Południowych. Oferta dla miłośników zwiedzania świątyń i poznawania życia zwykłych mieszkańców Indii. Niezwykle barwne krajobrazy i zwyczaje Południowych Indii. Pogoda wspaniała. Polecam wycieczkę szczególnie w okresie naszej polskiej zimy.

1 dzień Chennai (Madras) – przyjazd w nocy
Przyjazd do Chennai i transfer do hotelu.

2 dzień Chennai
Zwiedzanie miasta. Miasto Chennai powstało z połączenia kilku wsi, nie ma centrum, za to SA liczne dzielnice, połączone czterema głównymi ulicami. Znajdują się tu zabytki będące dziedzictwem starożytnych Indii jak: świątynia Parthasarathi Temple zbudowana w IX wieku, która jest poświecona Krisznie, czczonemu tu, jako boski woĄnica (sarathi) Partha z eposu Mahabharata. A również zabytki post kolonialne jak: Fort ST. George, pierwszy bastion władzy brytyjskiej w Indiach i zarazem serce póĄniejszego imperium, tu znajdowała się siedziba Kampanii Wschodniej, George Town – w latach 40 XVII wieku osiedlali się tu tkacze i farbiarze by wytwarzać tkaniny dla potrzeb Kampanii Wschodniej, dzisiaj znajduje się w samym centrum miasta i znajdują się tam instytucje publiczne i sklepy, Kościół św. Andrzeja stanowiący przykład architektury klasycystycznej, jest o tyle ciekawże wewnątrz znajduje się bardzo dużo studni, które odprowadzają wodę w porze monsunu; Egmore – dzielnica domów kolonialnych otoczonych ogrodami w stylu pałacowym. Warto odwiedzić Art. and Bronze Gallery, w którym mieści się duża kolekcja bardzo cennych brązów z czasów pne. Wieczorem spacer nad Oceanem Marina Beach. Noc w hotelu.

3 dzień Chennai - Mahabalipuram – Kanchipuram - Pondichery
Przejazd do Pondichery. Po drodze zwiedzanie Mahabalipuram i Kanchipuram.
Mahabalipuram, zwane również, jako Mamallapuram jest sławne dzięki swoim siedmiu pagodom. Na tutejszym nadbrzeżu znajduje się grupa starożytnych z VII wieku, wyciosanych w skale grot i monolityczne sanktuaria reprezentujących architektoniczny styl drawijski. Zabytek został wpisany na listę UNESCO. Na uwagę zasługują szczególnie olbrzymie reliefy, uważane za najdoskonalszy przykład sztuki Palladów. Najbardziej znany jest relief Pokuta Bhagirathy znana, jako Spłyniecie Gangesu z Nieba. Malownicza świątynia Nadbrzeżna (Shore Temple), nieopodal została zbudowana ku czci Wisznu.
Kanchipuram (64 kilometry od Chennai (Madras)) jest starożytną stolicą Pallavas znanego, jako słynne miasto 1000 świątyń i wciąż znajdują się tam 124 sanktuaria. Pierwsza świątynia, dedykowana Siwie i zdobiona malunkami naściennymi, została zbudowana na przełomie VII i VIII wieku. Najsłynniejsze świątynie, to Ekambaswara, Kailasanatha, Sri Kamakshi i Varadarajaswamy. Kanchipuram słynie również ze swoich jedwabiów. Przyjazd do Pondichery i noc w hotelu.

4 dzień Pondichery – Tanjore - Trichy
Rano przejazd do Trichy. Po drodze zwiedzanie Tanjore, gdzie znajduje się przepiękna świątynia Chola poświęcona Brihadeshwarze z 985-1014 ne. Sanktuarium przykrywa monolityczna kopuła zbudowana z pojedynczego bloku granitu ważącego 80 ton, który został wciągnięty na szczyt budynku z pomocą rampy długości 6 km, z użyciem starodawnej techniki budowli piramid stosowanej przez Egipcjan. Wspaniałe brązy rękodzieła czynią Tanjore jednym z najważniejszych punktów wycieczki po Indiach Południowych.
Po drodze możemy w pobliżu wiosek zobaczyć Ajjany, czyli figurki bóstw na koniach. Figurki te mieszkańcy wiosek wykonują z terakoty i ustawiają w pobliżu wioski, co ma ich uchronić przed nieszczęściami takimi jak żywioły lub wyjałowienie ziemi. Noc w hotelu w Trichy.

5 dzień Trichy (Tiruchirapalli) - Madurai
Zwiedzanie zabytków Trichy. Miasto Trichy leży nad święta rzeką Kaweri. Na północ od miasta rzeka rozdziela się na dwie odnogi, opływając długa wyspę Srirangam, która dzięki temu jest uważana za świętą. Na tej właśnie wyspie powstał w epoce Ćolów jeden z jaj lepiej zachowanych zespołów świątynnych w południowych Indiach – Sri Ranganathaswam ( nazwa pochodzi od wcielenia Wisznu, który stoi na wężu). Świątynia otoczona jest aż czterema gopurami, pokrytymi pięknymi płaskorzeĄbami. Wewnątrz znajdują się Kaljan Mandapa i Sheshagiriraya Mandapa, wewnątrz której kolumny podtrzymujące maja formę stojących dęba koni, na których siedzą myśliwi z włóczniami – jest to typowy symbol hindusów broniących świątyń przed muzułmanami. Znajduje się tam również Garuda Mandapa, czyli świątynia poświęcona wierzchowcowi Siwy, ptakowi o twarzy człowieka, nazywanego Garuda. Najważniejsza świątynia ma dach pokryty złotem, stąd nazwa Złota świątynia. Trichy było siedzibą dynastii Chola w okresie średniowiecza. W wieku XIX było świadkiem wojen kolonialnych między Francją i Anglią. Po lunch przejazd do Madurai i noc w hotelu.

6 dzień Madurai - Kanyakumari
Rano wizyta we wspaniałej świątyni Meenakshi poświęconej małżonce pana Siwy – jest to kompleks wież, tzw. gopurams, wznoszących się wysoko ponad okolicą. PóĄniej wizyta w pałacu Tirumala Nayak Palace – wytworna budowla w indo-saraceńskim stylu, nad której kopułami i łukami pracował włoski architekt Strucco. Odwiedzimy także Wzgórze Alagar żeby zwiedzić Kamienną Świątynię Tirupara Kundran. Potem przejazd do Kanyakumari i nocleg w hotelu.

7 dzień Kanyakumari - Alleppey
Rano przejazd do Alleppey i zakwaterowanie na barkach mieszkalnych zwanych tutaj houseboat. Wycieczka lagunami, kanałami i po jeziorze Vemland. Kettyyalloms (Houseboat), czyli pływające barki mieszkalne są olbrzymimi rękodziełami, które wyrabia się w Kerala od bardzo tysiącleci. Taka barka ma długość ok 80 stop. Kiedyś były używane do transportu ryżu, orzechów kokosowych i innych towarów. Dzisiaj przystosowane do przewozu turystów są ekskluzywnymi hotelami na wodzie.
Zrobienie takiej barki wymaga nie lada umiejętności, są przecież wiązane ręcznie bambus po bambusie. Houseboat jest to pływającym dziełem sztuki. Rejs barki odbywa się po lagunach, zwanych tutaj backwaters. Na barce jest serwowana obiadokolacja. Można również od podpływających łódkami rybaków kupić owoce morza i są one przyrządzane przez kucharzy na barce i świeżutkie serwowane.
Noc spędzamy przycumowani przy brzegu laguny. Każda barka jest wyposażona w pełni umeblowane sypialnie z łazienkami w stylu zachodnim. Na barce znajduje się też jadalnia, kuchnia, taras do opalania.... i wiele innych udogodnień. 

8 dzień Alleppey - Cochin
Rano przejazd do Kochi. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny.

9 dzień Cochin
Całodniowa wycieczka po mieście. Zwiedzanie: Synagogi Żydowskie - Jewish Synagogue i poznawanie zawiłych dróg mniejszości Żydowskiej w Indiach; Pałac Mattancherry zwany też Dutch Palace z freskiem opowiadającym historie Ramajany – eposu znanego wszystkim mieszkańca Indii. Lunch w jednej z przytulnych restauracyjek w dzielnicy żydowskiej pośród sklepików ze starociami i dziełami z przed wieków. Potem przejazd do dzielnicy zwanej Fort Kochi i zwiedzanie: Kościoła St.Thomas Church, gdzie były pochowane szczątki Vasco de Guma; Katedry St.Mary's, którą odwiedził i poświecił Papież podczas swojej wizyty w Indiach; Międzynarodową Giełdę Pieprzu, odwiedzenie domu, w którym mieszkał odkrywca Vasco de Gama. Spacer do Fortu Kochi i podziwianie rozwieszonych nad kanałami malowniczych chińskich sieci. Kochi to ośrodek handlu przyprawami i owocami morza. Zbudowany nad lagunami Morza Arabskiego na licznych wyspach i półwyspach. Kochi to Wenecja wschodu. Stare miasto i Fort czarują mozaiką dawnych holenderskich, portugalskich i brytyjskich bungalowów zbudowanych przy wąskich uliczkach. Malownicza lokalizacja portu otoczona gajami palmowymi jest uroczym miejscem żeby spędzić wieczór w jednej z tutejszych restauracyjek serwujących lokalne potrawy. Wieczorem występ tańca - teatru Kathakali, jedynego w swoim rodzaju i wystawianego tylko w Kerala. Noc w hotelu.

10 dzień Kochi – Wynad Park
Przejazd z Kochi do rezerwatu przyrody Wynad Park, przez krainę, która ma najłagodniejszy klimat w Indiach, a temperatura i opady są wyrównane przez cały rok. Taki klimat sprzyja uprawa herbaty i przypraw, którymi są porośnięte całe wzgórza. Rezerwat przyrody Wynad National Park jest znany ze swoich tygrysów, lampartów i innych dzikich zwierząt takich jak: dzikie słonie, jelonki sambar, niedĄwiedzie, dzikie psy, szakale, mundżak indyjski, gigantyczne wiewiórki i gaury.
Rezerwat nie tylko chroni rzadkie gatunki zwierząt, ale również od 1973 chroni też naturalny styl życia wspólnot plemiennych żyjących w tym regionie (zwanych Adi-vasis).
Klimat regionu jest ukształtowany pod wpływem południowo zachodniego monsunu, który przynosi obfite deszcze od czerwca do września. Od października do listopada nawiedzają ten rejon deszcze monsunowe z północnego wschodu. Dzięki tak dużym opadom deszczu region jest porośnięty lasami wiecznie zielonymi, bambusami, ogromnych rozmiarów trawami i bagniskami.
Najgorętsze miesiące to kwiecień maj, w tym okresie nie radzimy przyjeżdżać.
Rezerwat najlepiej poznawać mieszkając w małych bungalowach lub cottage na terenie rezerwatu. Cały rezerwat obejmuje 345 km2. Całodniowy program rezerwatu( safari, wycieczki w dżungle, obserwowanie zwierząt. Zakwaterowanie w resorcie.
Resort z pełnym wyżywieniem.
Wynbeg Resort w domku na drzewie jedna noc, druga w bungalow 

11 dzień Wynad Park
O wschodzie słońca safari w rezerwacie. Po śniadaniu zwiedzanie świątyni dżinijskiej Ananthantha Jain Temple w Kalpetta.
Popularnym miejscem trekkingu jest najwyższe wzniesienie Chembra Peak 2100 m npm, skąd roztacza się piękny widok na okolice. Można pojechać też do Edakkal, gdzie znajdują się jaskinie ( położone około 12 km od Sulthan Bathery na wysokości 1000 metrów). Ściany jaskiń są pokryte pismem obrazkowym pochodzącymi z epoki kamiennej. Historycy są zdania, że zorganizowane życie ludzkie istniały w tych częściach Kerala, co najmniej dziesięć wieków przed Chrystusem. 22 km od Kalpetta znajduje się też ciekawa świątynia dżinijska poświecona Tirthankara, nazwana Glass Temple, ponieważ wewnątrz świątyni znajdują się lusterka, które odbijają promienie światła.

12 dzień Wynad Park – Mysore
Po śniadaniu przejazd do Mysore i zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu

13 dzień Mysore
Odwiedzając południe Indii trzeba, chociaż na jeden dzień wstąpić do Majsur chociażby, dlatego żeby zobaczyć olśniewające pałace i wille wzniesione za panowania dynastii Vadijar. Największy pałac Ambra Vilas został zbudowany przez Krishanaraja IV. Ambra Vilas stanowi połączenie mugolskiego, hinduskiego i europejskiego stylu.
Wycieczka do Świątyni na wzgórzu Ćamundi, wznoszącym się około 1000 metrów nad miastem
Jak głosi legenda, Majsur, został zbudowana w miejscu, w którym bogini Ćamunda uśmierciła po zażartej walce demona. Przedstawia się ją, jako boginię o wielu ramionach z zawieszonym na szyi naszyjnikiem z trupich czaszek. Na cześć bogini, każdej jesieni (zapowiedz końca monsunów) odbywa się festiwal Dasehra. W Majsur jest obchodzony ze szczególną pompą. W drodze do świątyni Ćamunda stoi posąg olbrzymiego byka Nadina wykuty z czarnego bazaltu w 1659 roku, mierzący 5 metrów wysokości.•W Majsur warto jeszcze zobaczyć Pawilon dla Europejczyków (dla gości jedzących mięso). Noc w hotelu w Mysore.

14 dzień Mysore - Srirangapatnam - Bangalore 
Przejazd do Bangalore, po drodze odwiedzając Srirangapatnam - byłą stolicę wojowników tak jak Hyder Ali i jego syn Tipu Sułtan. Pozostały po nich świetne architektoniczne arcydzieła. Po przyjeździe transfer na lotnisko i powrót do kraju.

15 dzień PowrótWycieczka objazdowa po Indiach Południowych.