Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line

Wycieczka grupowa Glob Net

Grupowa wycieczka po Indiach: Serce Indii 17 dni

Trasa: Delhi, Agra, Varanasi, Sarnach, Kalkuta, Sunderban National Park, Bhubaneswar, Kornak, Puri, Elephanta Groty, Bombaj


Propozycja podróży przez Indie inna niż wszystkie. Zobaczymy oczywiście zabytki stolicy, Taj Mahal,  świętą rzekę Ganges, ale i dotrzemy do serca Indii - Kalkuty. To właśnie w Kalkucie znajduje się szpital dla nieuleczalnie chorych trędowatych, w którym działa misja Matki Teresy. Hindusi mawiają, ze to miasto jest tak biedne, ze za 1 rupie można przeżyć cały dzień. To właśnie z takich slumsów pochodzą chorzy, których los nikogo nie obchodził aż do czasu Matki Teresy z Kalkuty.
W rezerwacie nad rozlewiskami Zatoki Bengalskiej zobaczymy przyrodę Indii i dzikie zwierzęta. Pociągiem pojedziemy do Bhubaneswar, miasta świątyń. W Konark zobaczymy Świątynie Boga Słońca zbudowaną w kształcie wozu procesyjnego, która została wpisana na światowa listę UNESCO. Chwila wytchnienia nad Oceanem w uroczym resorcie w Puri i przelot do Bombaju. Bombaj to miasto biznesów i największych slumsów. To tu nakręcono film, zdobywcę Oskarów Slamdog, ale niewiele to wpłynęło na polepszenie warunków życia mieszkańców ogromnego slumsu, który jest widoczny z czteropasmowej autostrady przecinającej miasto. Te kontrasty zostaną nam na zawsze w pamięci, ale to właśnie Indie, kraj o wielu twarzach.

Wczasy

1 dzień Warszawa
Zbiórka na lotnisku w Warszawie o godz. 8:00 i przelot do Delhi.

2 dzień Delhi
Przylot na lotnisko międzynarodowe New Delhi. Transfer z lotniska do hotelu. Czas na odpoczynek. Po lunch objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii, odwiedzenie miejsca kremacji Mathma Ghandi Raj Ghat. Dla chętnych spacer po Ogrodach Lodich z grobowcami wzorowanymi na architekturze afgańskich fortów. Noc w hotelu.

Wczasy w Indiach

3 dzień Delhi
Zwiedzanie ulic Starego Miasta (Ćandni Ćauk), największego meczetu Indii z XVII w Jama Masjid i Red Fort - fortecy obronnej z przepięknymi pałacami i ogrodem w stylu mugolskim. Po lunchu wycieczka w miejsce narodzin historycznego Delhi: grobowiec Humajuna, 72-metrowa wieża Kutab Minar z XIIw., Żelazna Kolumna z IV-V w., Tughlakabadu. Noc w hotelu.

4 dzień Delhi - Agra
Przejazd z Delhi do Agra. Przejazd z Delhi do Agra. Zakwaterowanie w hotelu. Przedstawienie teatralno muzyczne w Teatrze. Noc w hotelu w Agra.

Wczasy w Indiach

5 dzień Agra - Varanasi

Zwiedzanie Taj Mahal o wschodzie słońca.
Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. Przez Wielkiego Mugoła Szach Jahana dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota. Sam grób w całości został wykonany z białego marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne. Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu, Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony rozrzutnością ojca uwięził go w wierzy w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło. Zwiedzanie Czerwonego Fortu w Agra - słynnej twierdzy władców Mugolskich. Do wnętrza fortecy wchodzi się jedną z czterech bram. Wewnątrz znajdują się przepiękne pałace jak Moti Masjit, czyli Perłowy Meczet, Pałac Jahangira, Khas Mahal i słynna wieża WięĽniów, w której Aurangzeb uwięził swojego ojca (tego, który zbudował Taj Mahal). Wieczorem transfer na dworzec pociąg z Agra do Varanasi.

Wczasy w Indiach

6 Varanasi
Transfer z dworca kolejowego i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie słynnych Ghat (schody) prowadzących do Gangesu, gdzie hinduscy pielgrzymi dokonują rytualnych kąpieli i  Świątyń nad Gangesem (Golden Temple). Wieczorem zwiedzanie wąskich uliczek starego miasta i fabryk jedwabiu, z którego słynie miasto Varanasi. o godzinie 18:00 uczestniczenie w uroczystościach i ceremoniach nad rzeką Ganges. Noc w hotelu.

 7 dzień Varanasi - Sarnach - Kalkuta
Obserwacja wschodu słońca podczas porannego rejsu łódką po rzece Ganges i obserwowanie obrzędów nad Gangesem, kremacji zwłok. Wycieczka do Sarnach, głównego centrum Buddyzmu to właśnie tu 530 lat przed naszą erą Budda wygłosił pierwsze kazanie po osiągnięciu Oświecenia. Zwiedzanie stup Dhamekh oraz Dharmarajika. Powrót do Varanasi i transfer na dworzec kolejowy. Przejazd nocnym pociagiem sypialnym do Kalkuty.

Wczasy

8 dzień Kalkuta
Całodniowa wycieczka po mieście. W 1960 roku angielski kupiec Job Charmock założył faktorię handlową w wiosce Sutanuti, która z czasem połączona z sąsiednimi Gowindpurem i Kolikata, rozrosło się w miasto o nazwie Kalkuta, potem zmieniono nazwe na Kolkata. 200 lat świetności to zabytki w stylu wiktoriańskim i neogotyckim: kościoły, bulwary, budowla Victoria Memorial i budynki mieszkalne. Tu nastąpiło odrodzenie sztuki bengalskiej, tu tworzył poeta Rabin Tagore&tu powstał ruch reformatorski, powstawały wyższe uczelnie. W 1911 roku zapadła decyzja a przeniesieniu stolicy do New Delhi i rozwój miasta zwolnił tempa.  Urok Kolkata to kosmopolityczna atmosfera, eleganckie restauracje i sklepy przy Park Street, politycznym centrum Coffee Mouse, Majdanem z Victoria Memorial i wioska garncarzy Kumartuli. Wizyta w Świątyni Bogini Kali (Kali Temple), która została zbudowana 1809r. na miejscu prastarej świątyni Kalikata. Legenda głosi, że upadł tu palec żony Śiwy, której ciało pociął na kawałki Wisznu. W świątyni złowrogiej Kali składa się codziennie w ofierze kilka kóz, żeby zaspokoić jaj krwiożerczy głód i uprosić o nie czynienie zła. Jak na ironie w sąsiednim budynku mieści się szpital Matki Teresy. Noc w hotelu

9 dzień Sunderban National Park
Przejazd do rezerwatu przyrody, pływanie łodziami po rozlewisku i safari. Noc w resorcie w rezerwacie.

 10 dzień Sunderban National Park - Kalkuta - Bhubaneswar  Zwiedzanie pozostałych miejsc jak np:
" Dom Matki
" Gandhi Prem Niwas w Titagarh
" Prem Dan  (mały szpital)
" Szpital dla upośledzonych umysłowo w Tangra
" Kościoły katolickie w Kalkucie
" Kościół św. Franciszka Ksawerego
" Kościół Najświętszego Serca Jezusowego
"Wieczorem transfer na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem sypialnym do Bhubaneswar.

Wczasy

11 dzień Bhubaneswar
Bhubaneshwar niegdyś stolica legendarnego państwa Kalinga, które jako jedyne, którego nie zdobył Asioka. Miasto słynie ze wspaniałych świątyń hinduskich, które pochodzą z okresu od VII do XIII wieku. Do naszych czasów przetrwało 400 świątyń a było ich 7000. W ciągu stuleci wykształciła się w Orisie odrębna odmiana budowania świątyń. Główne elementy takiej świątyni to: pękata wieża zwana deul-, w której kryje się sanktuarium z bóstwem i jagomohan sala zgromadzeń o piramidalnym dachu. Warto odwiedzić: Świątynie Lingaraj z IX wieku, która jest najpiękniejszą i najokazalsza w mieście, Świątynia Mukteshwara z X wieku słynie z pięknie ozdobionej torany, czyli bramy świątynnej, Świątynia, Rajarani, która charakteryzuje się ciekawą wieżą, która jest otoczona jej miniaturowymi replikami. Jedna z najstarszych i najlepiej zachowanych świątyń jest Świątynia Panchatantra z VII wieku. Z VII wieku jest też świątynia poświęcona Siwie, słynie z pięknych zdobień florystycznych i wizerunków zwierząt. Noc w hotelu w Bhubaneshwar.

 12 dzień Bhubaneswar - Kornak - Puri
Przejazd do Puri. Po drodze zwiedzanie Konark jednego z cudów architektonicznych Indii (XII w), świątynia poświęcona Bogu Słońca Surji. Świątynia ma formę gigantycznego rydwanu, który to wóz służył bogowi podczas jego wędrówki po niebie. Oprócz rzeĄb bogów, demonów, królów, słoni i koni znajdują się również rzeĄby w pozach erotycznych pochwała radości życia. Dwanaście par wspaniale wyrzeĄbionych kół reprezentuje miesiące roku, a osiem szprych wyobraża dobę podzielona na 3 godzinne okresy. Siedem koni ciągnących wóz symbolizuje dni tygodnia. Dach świątyni ma kształt schodkowej piramidy zwieńczonej kamiennym kręgiem, zwanym Malaka. Puri to ważny ośrodek pielgrzymowania i również znana miejscowości wypoczynkowa z pięknymi plażami złotego piasku i raj dla surfingowców. Puri to również miasto Festiwalu Samochodów, który odbywa się XII wiecznej świątyni Jagannath Temple. Miejscową specjalnością są malowidła patachitra, forma artystyczna pokrewna batikowi i okrągłe karty o tematyce religijnej. Nocleg w resorcie w Puri.

Wczasy w Indiach Konark

13 dzień Puri
wypoczynek, resort w Puri.

14 dzień Puri
wypoczynek, resort w Puri.

Wczasy w Indiach Resort w Puri

15 dzień Puri - Bhubaneswar - Bombaj

Transfer na lotnisko do Bhubaneswar i przelot do Bombaju. Transfer do hotelu. Wieczorem czas wolny na zakupy upominków z Indii i noc w hotelu.

16 dzień Bombaj - Elephanta - Bombaj
Wycieczka promem na wyspę Elefanta. Tam w drugiej połowie VIII wieku, wydrążono w skale olbrzymią grotę poświęconą Siwie w jego trzech postaciach. Jest to tak zwana Trójca Indyjska, czyli Trimurti. Posąg Śiwy, a raczej jego popiersie, ma 6 m wysokości.
Po południu objazdowa wycieczka po Bombaju. Zwiedzanie rozpoczynamy od Bramy do Indii, przejeżdżamy do Placu gdzie znajduje się Fontanna Wellingtona, przejeżdżamy koło Muzeum Księcia Walii i tam juz na piechotę przechodzimy uliczkami Kala Ghoda.
Wycieczka uliczkami Kala Ghoda. Ta zabytkowa część miasta ciągnie się od fontanny Wellingtona aż do budynków Uniwersytetu Bombajskiego. Jest to rejon gdzie mieszczą się galerie sztuki, kawiarnie restauracje, eleganckie sklepy i butiki... tu skupia się życie kulturalne mieszkańców Mumbai. Wycieczkę najlepiej rozpocząć od dworca Victoria Victoria Terminus) i przejść ulicą wzdłuż budynków Sądu Najwyższego, który jest drugim, co do wielkości budynkiem użyteczności publicznej w Mumbaju mieści sale sądowe i obszerna bibliotekę, ma tez wspaniałą centralny holl. Idąc dalej mijamy 78 metrową wieżę zegarową Rajabai, za nią znajduje się wejście na teren uniwersytetu Bombajskiego, gdzie na dziedzińcu znajdują się posągi różnych nacji zamieszkujących Indie. Idziemy dalej wzdłuż ulicy i mijamy Stary Sekretariat, zakręcamy przy gmachu gdzie znajduje się wystawo sztuki współczesnej. Przy Fontanie Wellingtona skręcamy w ul Mahatma Gandhi Road i mijamy budynek w weneckim stylu gotyckim, w którym teraz mieści się archiwum Elphistone College. Skręcamy w ulicę K Dubash Marg i idziemy do Muzeum Księcia Walii, które mieści najbardziej wartościowe kolekcje miniatur i rzeĄb radżpuckich. Po zwiedzaniu spotykamy się w Jehangir Art Gallery, jest to galeria współczesnych artystów indyjskich a także kawiarnia. Czas na relaks i kawę.  Po wypoczynku zwiedzamy bibliotekę David Sassoon i Synagogę Kenneseth Eliyahoo, która jest najstarszą synagogą sefardyjską ufundowana przez rodzinę Sasson. Modli się tutaj mumbaijska społeczność żydowska Baghdadi i Bene Israeli. Wieczorem transfer na lotnisko i lot do Polski

17 dzień Depart
Przelot do Polski.

Wczasy w Indiach, Kalkuta

Cena za wycieczkę od osoby: 1850 USD + 3520 PLN

Termin 15-01-2019


Cena zawiera:


* zakwaterowanie w hotelach 3*** jak w tabeli lub o podobnym standardzie w pokojach dwuosobowych
* przejazd autobusem z klimatyzacją
* przejazd pociągiem sypialnym A1 Agra -Varanasi, Varanasi-Kalkuta, Kalkuta -Bhubaneswar
* pełne wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja
* przelot samolotem Bhubaneswar - Bombaj
* Lokalny przewodnik w każdym z wymienionych miast
* wszystkie transfery z lotniska do hoteli i na lotnisko, dworzec kolejowy itp
* przejazd słoniem do Fortu Amber w Jaipur
* rejs łodziami po rzece Ganges o świcie w Varanasi
* rejs na wyspę, gdzie znajduje się rezerwat i safari w Sunderban National Park
* Przedstawienie teatralno muzyczne w Agra
* wiza indyjska
* ubezpieczenie NNW uczestników wycieczki
* gwarancja ubezpieczeniowa całości wycieczki w Signal Iduna
* benzyna, opłaty drogowe i parkingowe, wynagrodzenie kierowcy itp
* podatek Vat

hotele 3 *** i  resort w Puri 4****

Miejscowość Hotel Strona www
 Delhi Metro Heights www.hotelmetroheights.com
Agra  Hotel Amar www.hotelamar.com
Orcha Riverside Resort  www.bundelkhandriverside.com
Varanasi Hotel India www.hotelindiavns.com
Kalkuta Hotel Fairlawn  www.fairlawnhotel.com
Rezerwat Sunderban  Mangrove Retreat  http://sunderbanmangrove.com
Bhubaneshwar  Hotel Ginger  www.gingerhotels.com
Puri Resort The Honse Coco Palms www.hanshotels.com/puri
Resort Mayfair www.mayfairhotels.com
Bombaj Hotel Subha Palace  www.hotelsubhapalace.com

Cena nie zawiera:

* bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, wydatków osobistych jak pralnia i rozmowy telefoniczne, barek, napojów zimnych i alkoholi zamawianych indywidualnie do posiłków itp., opłat za fotografowanie lub nakręcanie filmów w zwiedzanych obiektach
 zwyczajowych napiwków, nic co nie jest wpisane cena zawiera

Wczasy w Indiach, Delhi

Wczasy w Indiach

Wczasy w Indiach

Wczasy w Indiach

Wczasy w Indiach

Wczasy w Indiach

Wczasy w Indiach

Wczasy w Indiach

Wczasy w Indiach

Wczasy w Indiach

Wczasy w Indiach

Wczasy w Indiach

Wczasy w Indiach

Wczasy w Indiach

Wczasy w Indiach

Wczasy w Indiach

Wczasy w Indiach

Wczasy w Indiach

Wczasy w Indiach

Wczasy w Indiach

Wczasy w Indiach

Wczasy w Indiach

Wczasy w Indiach

Wczasy w Indiach

Wczasy w Indiach

Wczasy w Indiach

Wczasy w Indiach

Wczasy w Indiach

Wczasy w IndiachWszystkie Prawa Zastrzeżone. Wycieczka objazdowa po Indiach 2019