Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line

Wycieczka na Południe Indii, stan Kerala

Wycieczka Indie Południowe - Kerala 10 dni

Kerala - Kraina spienionych fal, przypraw i magii; tygiel kulturowy  chińskie sieci do połowu ryb, żydowskie synagogi, portugalskie forty, holenderskie i syryjskie kościoły, i naturalnie przepiękne indyjskie świątynie i pałace  wszystko to na tle gór pachnących kardamonem i  palm kokosowych. Idealne miejsce, by dobrze wypocząć  i zrelaksować się w ciepłych słonecznych promieniach. Można poleniuchować na dziewiczych plażach Kovalam (znany kurort nadmorski w Indiach). Można też zwiedzić Kochi, stolicę stanu Trivandrum ze świątynią Padmanabhaswamy; ruszyć w głąb lądu, gdzie w rezerwacie dzikiej zwierzyny usłyszymy trąbienie słoni i krzyk małp. OrzeĄwi nas świeże powietrze ze wzgórz Kardamonowych i zauroczą widoki na rozlewiskach pomiędzy Alleppey i Kumarakom, gdzie okoliczni mieszkańcy wsi pracują na żyznych polach ryżowych i krzątają się przy swoich domkach na palach.

1 dzień Przylot do Trivandrum - Kovalam
Transfer z lotniska i przejazd do resortu w Kovalam. Zakwaterowanie w resorcie  i noc w resorcie.

Wycieczka po Kerala - Indie Południowe

Wycieczka po Kerala - Indie Południowe

2 dzień Kovalam
Wypoczynek w resorcie. Plaże Kovalam ( Samundra Beach, Ashok Beach, Eves Beach i Lighthouse Beach) znajdują się na południe od miasta Trivandrum. Odkryte przez hipisów w latach 60 teraz stały się znanym kurortem z przepiekanymi resortami, restauracjami, centrami medycyny Ajurweda. Chociaż medycyna Ajurweda była znana wiele tysięcy lat to do europy dotarła stosunkowo niedawno. Metoda leczenia za pomocą członowej terapii, czyli oleje, zioła, mleko, masaż i specjalna dieta zyskała miliony zwolenników na całym świecie. Przyjeżdżają tu zarówno turyści na zabiegi Odmładzania, czy odstresowujące, jak również osoby z wszelkiego rodzaju dolegliwościami. Zazwyczaj leczenie w medycynie ajurwedyjskiej musi trwać min 2-4 tygodnie, można spróbować masażów i zabiegów SPA oferowanych w resortach.
Plaże Kovalam są wciśnięte miedzy dwa skaliste urwiska, piasek jest złoty, a woda w morzu jest idealnie czysta. To wszystko sprawi, że poczujemy się wypoczęci i gotowi na wycieczkę po cudach natury, jakie oferuje nam Kerala. Noc w resorcie.

3 dzień Kovalam
Wypoczynek na plaży. Noc w resorcie.

 

Wycieczka po Kerala - Indie Południowe

Wycieczka po Kerala - Indie Południowe

 

4 dzień  Kovalam - Alleppey - houseboat (174 km / 4-5 godz)
Przejazd do Alleppey i zakwaterowanie na barkach pływających zwanych tutaj hausboat. Kettyyalloms, (Houseboat), czyli pływające barki mieszkalne są olbrzymimi rękodziełami, które wyrabia się w Kerala od bardzo tysiącleci. Taka barka ma długość ok 80 stop. Kiedyś były używane do transportu ryżu, orzechów kokosowych i innych towarów. Dzisiaj przystosowane do przewozu turystów są ekskluzywnymi hotelami na wodzie.
Zrobienie takiej barki wymaga nie lada umiejętności, są przecież wiązane ręcznie bambus po bambusie. Rejs barki odbywa się po lagunach, zwanych tutaj backwaters. Lunch i obiadokolacja jest serwowana na barkach podczas wycieczki. Noc spędzamy przycumowani przy brzegu i możemy spacerować lub wypoczywać na barce. Każda barka jest wyposażona w pełni umeblowane sypialnie z łazienkami w stylu zachodnim.  Na barce znajduje się też jadalnia, kuchnia, taras do opalania.... i wiele innych udogodnień.
Rejon Alleppey jest nazywany Wenecją Wschodu, ze względu na mnogość kanałów i lagun, które wdzierają się do miasta. Co roku w sierpniu odbywają się wyścigi łodzi - węży, które są charakterystyczne tylko dla tego regionu. Z łodzi możemy podziwiać pola ryżowe, palmy kokosowe, plantacje orzechów nerkowca i rybaków przy połowie owoców morza.

Wycieczka po Kerala, Indie Południowe

Wycieczka po Kerala, Indie Południowe

5 dzień houseboat  - Kumarakom
Rano po śniadaniu przepłyniecie do resortu w Kumarakom i transfer do bungalowów znajdującego się wewnątrz rezerwatu ptaków. Wypoczynek i fakultatywnie zabiegi Ajurweda. Można tu również odwiedzić świątynię hinduistyczna w miasteczku Kumarakam podczas pudży (czas zachodu słońca) i przyjrzenie się obrzędom adoracji Boga Siwy. Tu również Mahatma Gandhi prowadził kampanie nieposłuszeństwa obywatelskiego, którego celem było udostępnienie świątyń nietykalnym (pariasom). Noc w resorcie.

Wycieczka po Kerala, Indie Południowe

Wycieczka po Kerala, Indie Południowe

6 dzień Kumarakom - Munnar
Malownicze miasteczko Munnar leży na wysokości ponad 1800 m npm w Górach Cynamonowymi. Munnar to znany kurort górski. Podczas gdy całe Indie niemal rozpuszczają się w upałach majowego słońca, a temperatury dochodzą do ponad 40 C z gór cynamonowych powiewa świeży zefir wilgotnego chłodnego powietrza. Znajduje się tu, zatem wiele kurortów, które zapełniają się do ostatniego miejsca w indyjskie majowe upały. Po przyjeździe do Munar zakwaterowanie w hotelu/resorcie.

Wycieczka po Kerala, Indie Południowe 

7 dzień Munar
Największą atrakcją Munnar jest uroda okolicznych gór, zwłaszcza, że wiele z nich pokryta jest magicznie malowniczymi plantacjami herbaty. Chyba żadna inna roślinność nie robi takiego wrażenia, jak krzaki herbaciane pokrywające całe wzgórza i doliny.
Można również odwiedzić muzeum herbaty Tea Muzeum i podziwiać zachód słońca w Pothamedu. Spacery po plantacjach otaczających resort. Noc w hotelu/resorcie.

Wycieczka po Kerala, Indie Południowe 

8 dzień Munar Rezerwat Ernakulam NP - Kochi (130 km / 3-4 godziny)
Przejazd do Kochi. Po drodze do Kochi przejeżdżamy przez Park Narodowy Eravikulam. Możemy zobaczyć najwyższy szczyt w kształcie głowy słonia zwany przez to Anaj Mudi (2695 m n.p.m.). Teren jest zamieszkały przez tara nilgijskiego, szarego kozła, makaki, lamparty, dhole  dzikie psy indyjskie. Wzgórza Eravikulam to również siedlisko różnego rodzaju ptactwa.  Po drodze zwiedzanie świątyni Sankaracharya i wodospadu Cheeyappara. Zakwaterowanie w hotelu. .

 
Wycieczka po Kerala, Indie Południowe   Wycieczka po Kerala, Indie Południowe

9 dzień Kochi
Całodniowa wycieczka po mieście. Zwiedzanie: Synagogi Żydowskie - Jewish Synagogue i poznawanie zawiłych dróg mniejszości Żydowskiej w Indiach; Pałac Mattancherry zwany też Dutch Palace z freskiem opowiadającym historie Ramajany  eposu znanego wszystkim mieszkańca Indii. Spacer w dzielnicy żydowskiej pośród sklepików ze starociami i dziełami z przed wieków. Potem przejazd do dzielnicy zwanej Fort Kochi i zwiedzanie: Kościoła St.Thomas Church, gdzie były pochowane szczątki Vasco de Guma; Katedry St.Mary's, którą odwiedził i poświecił Papież podczas swojej wizyty w Indiach; Międzynarodową Giełdę Pieprzu, odwiedzenie domu, w którym mieszkał odkrywca Vasco de Gama. Spacer nad morzem i podziwianie rozwieszonych nad kanałami malowniczych chińskich sieci. Kochi to ośrodek handlu przyprawami i owocami morza. Zbudowany nad lagunami Morza Arabskiego na licznych wyspach i półwyspach. Stare miasto i Fort czarują mozaiką dawnych holenderskich, portugalskich i brytyjskich bungalowów zbudowanych przy wąskich uliczkach. Malownicza lokalizacja portu otoczona gajami palmowymi jest uroczym miejscem żeby spędzić wieczór w jednej z tutejszych restauracyjek serwujących lokalne potrawy. Wieczorem występ tańca - teatru Kathakali, jedynego w swoim rodzaju i wystawianego tylko w Kerala. Noc w hotelu.

Wycieczka po Kerala, Indie Południowe

10 dzień Kochi - powrót
Transfer na lotnisko i przelot do kraju.

Wycieczka po Kerala, Indie Południowe

Cena od osoby 1154 USD

Termin: 17 marzec 2018

Cena za wycieczkę objazdową zawiera:

- przejazdy klimatyzowanym autobusem/ samochodem
- zakwaterowanie w hotelach/resortach 4****  w pokojach dwuosobowych jak w tabeli lub o podobnym standardzie
- wyżywienie: śniadanie
- romantyczna przejażdżka z noclegiem barką sypialna (housebot) po lagunach
- transfery na lotnisko, do hoteli
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- przewodnicy w każdym zwiedzanym mieście
- podatki za parkingi, drogowe  i promowych
-- podatki

hotele 4 ****
Miejscowość Hotel Strona www
Kovalam Udaya Samudra www.uds.co.in
Houseboat Exotica Houseboat www.lakeviewhouseboat.com
Kumarakom

Water Scape Resor

Backwater Ripples

www.ktdc.com

www.backwaterripples.com

Munnar T & U Resort www.tanduleisurehotel.com
Kochi Renaissance www.renaissancecochin.in
Kochi Tranvancore Court www.travancorecourt.com

Cennik wycieczek indywidualnych - Przelot międzynarodowy we własnym zakresie, nasz przewodnik odbiera państwa z lotniska

Cena zawiera:
- przejazdy klimatyzowanym samochodem AC Sedan
- zakwaterowanie w hotelach/resortach 4**** lub ¾ **** w pokojach dwuosobowych z łazienkami w zależności od wybranej opcji
- wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja
- romantyczna przejażdżka z noclegiem barką sypialna (housebot) po lagunach (pełne wyżywienie)
- przewodnicy w zwiedzanych miastach
- transfery na lotnisko, do hoteli
- podatki za parkingi, drogowe i promowych

Opcja 1
Cena od osoby 1200 USD za całość / 600 USD od osoby hotele / resorty ¾ * , na wycieczce 2 osoby

3N Kovalam : Samudratheeram/ Jasmine palace/ podobny
1N Alleppey : Deluxe Houseboa
1N Kumarakom : Manor Backwater podobny
2N Munnar : Spice country / Great escapes/podobny
2N Cochin : Pearl Palace/ Castle rock/podobny

Opcja 2
Cena od osoby 1600 USD za całość / 800 USD od osoby od osoby hotele / resorty 4 * , na wycieczce 2 osoby

3N Kovalam : Estuary Island resort
1N Alleppey : Deluxe Houseboat
1N Kumarakom : Lake song/Similar
2N Munnar : Broad bean / Munnar queen
2N Cochin : Travancore court

Opcja 3
Cena od osoby 1800 za całość 600 USD od osoby hotele / resorty ¾ * , na wycieczce 3 osoby

Cena od osoby 2400 USD za całość 800 USD od osoby hotele / resorty 4 * , na wycieczce 3 osoby

 

Wycieczka po Kerala, Indie Południowe
Wakacje w Indiach, Kerala
Wycieczka do Indii. Zwiedzanie Kerali i wypoczynek w Ośrodku Ajurweda.