Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line

baner_tybet_wyzyna_tybetanska_wyprawa_glob_net

Chiny + Tybet + Nepal + Bhutan + Indie 21 dni  

grupowa z polskim pilotem 

Trasa: Pekin, Lhasa, Yamdrok Tso, Gyantse, Shigatse, Mt Everest BC, trekking,  

Tingri, Kerong, Kathmandu, Pokhara, Austrian Camp, trekking Annapurna, Kathmandu,

Paro, Thimpu, Phuntsoling, Kalimpong, Mt.Kangchendzonga, Dardżeling, Bagdogra, Delhi


PROGRAM

Dzień 01: Warszawa - Pekin
Zbiórka 2 godziny przed odlotem na lotnisku w Warszawie i wylot do Pekinu

chiny_pekin_zakazane_miasto_glob_net

Dzień 02: Pekin - Lhasa

Po przylocie na lotnisko w Pekinie, przejazd do centrum Pekinu na zwiedzanie: Plac Tiananmen, Pałac Letni. W miarę możliwości - wizyta w mauzoleum Mao Zedonga (w niektóre dni mauzoleum bywa zamknięte). Czas na lunch i Świątyni Nieba - symbolu cesarskich Chin; miejsce, w którym cesarze z dynastii Ming i Qing wznosili modły o pomyślne plony. Główny pawilon tej świątyni stał się symbolem Pekinu. Obiadokolacja. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy i o 20:30 przejazd nocnym pociągiem do Lhasa. Noc w pociągu.

pociag_pekin_lhasa_wyprawa_globnet

Dzień 03: Pekin - Lhasa
Całodzienna podróż w pociągu. Noc w pociągu.

Dzień 04: Lhasa
Po południu  o godz. 14:30 po przyjeździe do Lhasa załatwianie formalności, spotkanie z naszym przewodnikiem i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu w zabytkowej dzielnicy Lhasy. Wieczór wolny na aklimatyzację i spacer po dzielnicy. Noc w hotelu.

Wyprawa: Chiny, Tybet, Nepal, Bhutan, Indie

Dzień 05: Lhasa
Całodniowe zwiedzanie Lhasa. Wycieczka do Tybetu nie byłaby kompletna bez obecności w, jakże istotnym, Pałacu Potala. To miejsce jest zasadniczym punktem na terenie Lhasa oraz cudem wschodniej architektury. Już pierwsze spojrzenie na tę masywną budowlę będzie magicznym, niezapomnianym wspomnieniem na długie lata. Budowla ta była pałacem od V lub VI wieku, dawną siedzibą Dalajlamy. Po południu wizyta w Klasztorze Sera, budowli z XV wieku, który kształcił mnichów buddyjskich. Obecnie zamieszkuje go zaledwie kilkuset mnichów, ale warto przyjrzeć się im jak popołudniem w ogrodzie przepytują się z wersetów Tandżuru. Powrót do Lhasa i spacer na słynnym Barkhol Market, który jest sercem starego Lhasa. Odwiedzenie Świątynie Jokhang - celu pielgrzymek z całego Tybetu. To najbardziej czczone sanktuarium w całym Tybecie. Nieustannie tętni ono żarliwymi modlitwami wiernych. Nocleg w w hotelu w Lhasa.

Wyprawa: Chiny, Tybet, Nepal, Bhutan, Indie

Dzień 06: Lhasa - Yamdrok Tso (110 km)- Gyantse (264 km) - Shigatse (91 km)
Rankiem przejazd do jeziora Yamdrok Tso położonego na 4408 m npm. Jezioro uważane jest przez Tybetańczyków za święte i jest czczone jak talizman, odzwierciedla duszę narodu Tybetańskiego. Jest ono także widoczne ze szczytu Przełęczy Kamba-la (5030 m). W ładną pogodę nabiera ono bajecznego odcienia ciemnego turkusu. Opuszczenie Yamdrok Tso jest tak samo spektakularne jak przybycie do jego brzegów, ponieważ trzeba się zmierzyć z Przełęczą Karo La. Widoki z tego miejsca na Lodowiec Nojin Kangtsang są naprawdę imponujące.
Potem przejazd do miasteczka Gyantse. Gyantse zachowało urok i atmosferę dawnego XIV wiecznego Tybetu, gdzie mieszkańcy żyją w tradycyjny sposób. Jego nazwa widniała w roku 1904 w czołówkach gazet, kiedy to pułkownik Younghusband poprowadził brytyjską ekspedycję na Tybet i pokonał tam tybetańską armię. Jako skrzyżowanie głównych szlaków handlowych Indii, było niegdyś znane z doskonale tkanych dywanów. Teren jest otoczony imponującą ścianą, za którą znajdowało się 19 klasztorów z dominującą nad nimi fortecą ulokowaną na pobliskiej górze. Zwiedzimy tu twierdze Gyantse Dzong i stare świątynie jak Pelkhor Chode Temple Complex, która została założona w XV wieku i jest doskonale utrzymana. Wiele ze znajdujących się tu posągów i malowideł pamięta czasy założenia klasztoru. Odwiedzimy również najwspanialszą budowlę zbudowaną w 1427-39 roku - Gyantse Kumbum. Kumbum - Budynek ten stanowi jedną z najbardziej wyjątkowych i imponujących konstrukcji w Tybecie. Składa się z 6 pięter, gdzie znajdują się Sala Buddyjska oraz Sala Modlitwy a także 112 Kaplic. Jego ściany przystrojone są religijnymi malowidłami. Wybudowany w XV wieku do dnia dzisiejszego przetrwał wszelkie katastrofy, bitwy i rewolucje. Po zwiedzeniu przejazd do drugiego co do wielkości miasta Tybetu - Shigatse. Shigatse leży na zbiegu dwóch rzek: Naang-chu i Brahmaputra. Zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu.

Wyprawa: Chiny, Tybet, Nepal, Bhutan, Indie

Dzień 07: Shigatse - Shelkar (ok 250 Km)
Po śniadaniu zwiedzanie klasztoru Tashilunpo, siedziby Panchen Lama, ze szczytem Drolmari (Góra Tary) w tle, klasztor ten lśni w słońcu każdego poranka. Jest położony w zachodniej części Shigatse. Klasztor, znany także jako Góra Chwały, został założony w 1447 roku przez krewnego i wyznawcę Tsongkhapa (założyciela sekty Gelukpa) - Gendun Drup. Gendum Drup otrzymał pośmiertnie tytuł Pierwszego Dalajlamy. Ze względu na swój związek z założycielem Geluk, Klasztor Tashilunpo jest zaliczany do grupy sześciu najważniejszych klasztorów. Po przerwie na lunch pojedziemy autostradą łączącą Lhasa z Przełęczą Gyatso La Pass, znajdującą się na wysokości 5252 m npm, nad zaporę Shigatse. Stamtąd stromy zjazd w dół rzeki Lolo-chu. Długa jazda, ale obfita w spektakularne widoki. Po południu - przekroczenie Przełęczy na wysokości 5000 m przed dotarciem do Shelkar (Xegar). Są tu fantastyczne widoki na Mt.Everest i Cho Oyu. Po przybyciu do Shelkar zakwaterowanie w hotelu, czas na aklimatyzacje przed wyruszeniem do Mt. Everest BC. Noc w hotelu w Shelkar.

Dzień 08: Shelkar - Klasztor Rongbuk (trekking)
Rankiem zaraz po śniadaniu przejazd do stóp bazy Mt Everest (pon 5300 m npm), z której wyruszają wszystkie ekspedycje i wyprawy wspinaczkowe na najwyższą górę świata Mt Everest. Trekking po okolicy i aklimatyzacja. Wieczorem odwiedziny w Klasztorze Rongbuk. Noc w hotelu Everest View Inn. Jeśli będą osoby źle znoszące wysokości zjazd do niżej położonej miejscowości Tangri i nocleg w hotelu.

Wyprawa: Chiny, Tybet, Nepal, Bhutan, Indie

Dzień 09: Mt Everest BC - Kerong
O świcie podziwianie wschodu słońca nad Mt Everest. Po śniadaniu przejazd do miejscowości Kerong, leżącego na granicy Tybetu z Nepalem. Popołudnie wolne. Nocleg w hotelu.

Wyprawa: Chiny, Tybet, Nepal, Bhutan, Indie

Dzień 10: Kerong - Kathmandu
Rano przejazd do granicy, pożegnanie z naszym Tybetańskim przewodnikiem i kierowcami i przejście piesze przez granice. Załatwienie wiz w Nepalskim Biurze Imigracyjnym, powitanie z Nepalskim przewodnikiem i przejazd do Kathmandu. Całodniowa droga przez Himalaje. Po drodze zwiedzanie słynnego miejsca skoków na bandża. Po przyjeździe do Kathmandu zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu.

Wyprawa: Chiny, Tybet, Nepal, Bhutan, Indie

Dzień 11: Kathmandu
Zwiedzanie stolicy Nepalu Kathmandu: Starego Miasta, czyli Durbar Squer, Pałacu Królewskiego, Świątyni Hanumandhoka, czyli wiecznie żyjącej Bogini Kumari. Zwiedzanie Świątyni Kastamandap -świątyni zbudowanej z jednego drzewa. Potem wizyta w świątyniach Taleju, Kal Bhairab i Akash Bhairab temple. Przejazd do największej stupy buddyjskiej Swayambhunath.  Noc w hotelu w Kathmandu. 

Dzień 12: Kathmandu - Pokhara
Przejazd na miejsce startu raftingu. Fakultatywnie dla chętnych ok 4 godziny fascynujacego raftingu po rzece Trisuli z lunch w plenerze. Po raftingu kontynuowanie podróży do Pokhara. Zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu.

Wyprawa: Chiny, Tybet, Nepal, Bhutan, Indie

Dzień 13 Pokhara - trekking Annapurna
Przejazd w miejsce startu trekkingu i całodniowy trekking ok 6 godzin do polany Austrian Camp skąd roztacza się zachwycający widok na szczyty Himalajów i ośmiotysięcznik Annapurna. Obiadokolacja w schronisku. Nocleg w schronisku.

Dzien 14 Pokhara - Kathmandu
Strome zejście do Kade i po nim powrót do Pokhara i przejazd z Pokhara, a potem do Kathmandu (możliwy przelot za dopłatą ok 100-120 USD). Noc w hotelu w Kathmandu.

Wyprawa: Chiny, Tybet, Nepal, Bhutan, Indie

Dzień 15: Kathmandu - Paro (Bhutan)
Przylot na lotnisko w Paro, załatwienie formalności wizowych, spotkanie z naszym przewodnikiem po Bhutanie i przejazd do hotelu na lunch. Po lunch zwiedzanie zabytków Paro:
Paro Dzong – Centrum Administracyjne i Duchowe od 1646. Miejsce jest o tyle ciekawe, że w tych samych budynkach gdzie mieszczą się instytucje państwowe, mieszkają i modlą się mnisi buddyjscy. To właśnie tutaj były kręcone kadry do sławnego filmu Bertolucciego „Mały Budda”. Tak jak bohater filmu my również możemy zejść drogą w dół i dalej drewnianym mostkiem o nazwie „Nymezampa” przejść na drugą stronę rzeki paro.

Chorten Dungtse Lakhang – świątynia buddyjska zbudowana w 1421 roku dla uczczenia Mędrca Buddyzmu Thongthong Gyelpo. Kształt Chortenu miał za zadanie unieszkodliwiać Demony i manifestować zwycięstwo buddyzmu nad pierwotnymi zabobonami. Wewnątrz świątyni możemy podziwiać unikalne malowidła buddyjskie pokazujące etapy rozwoju tantrycznej filozofii buddyjskiej i jej najważniejsze bóstwa i nauczycieli tzw. Szkoły Drukpa Kagyupa.

Klasztor Kyichu Lakhang: jest to najstarszy i otoczony największa czcią klasztor w Bhutanie. Jego powstanie datuje się na VII w ne, kiedy to ówczesny król Tybetu Songstsen Gyembo najechał na Bhutan i wraz z podbojem wprowadził buddyzm. Klasztor ma symbolizować zwycięstwo buddyzmu nad dotychczasową religia Bon. W tym okresie w całym rejonie Himalajów powstało jeszcze 108 takich klasztorów, wszystkie one miały za zadanie poskromienie Demona. Ten powstał w miejscu serca demona, z tego względu uważa się go za jeden z najważniejszych, obok klasztoru Jampacy Lakhang w Bumthang.
Wieczorem przejazd do hotelu na obiadokolacje. Nocleg w hotelu w Paro.

16 dzień Paro - Thimpu
Wcześnie rano wycieczka trekkingowa do Klasztoru Taktsang uwieszonego na skale, zwanego również Tygrysim Gniazdem. Trekking zaczniemy w wiosce Ramthangkha. Tutaj można wypożyczyć kucyki, na którego grzbiecie możemy przejechać połowę drogi do klasztoru. Trasa wiedzie stromo w górę przez las limb, z których konarów przewieszają się porosty i mchy. Jest to wspaniała okazja do podziwiania przyrody Bhutanu, charakterystycznej dla klimatu umiarkowanego o dużej wilgotności powietrza. Dodatkowego uroku nadają temu miejscu kolorowe flagi modlitewne, które rozwieszane są w miejscach widokowych, z których roztacza się widok na klasztor. Rano klasztor do połowy skapany jest we mgle, dopiero, gdy znajdujemy się w ok połowy drogi i z kucykiem trzeba się pożegnać, bo droga zmienia się w skalne schody klasztor uczepiony skały ukazuje się nam w całej okazałości. Legenda związana z klasztorem Taktsang głosi, że Guru Rinpoche, założyciel buddyzmu w Bhutanie przyleciał do Bhutanu wschodniego na grzbiecie tygrysicy i rozpoczął wielomiesięczną medytację właśnie na tym urwisku skalnym. Dla uczenia jego pamięci wybudowano klasztor, który jest celem pielgrzymek buddystów z całego świata. Po wizycie w klasztorze zejście w dół na lunch i potem przejazd do stolicy Bhutanu Thimphu. Zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu.

Wyprawa: Chiny, Tybet, Nepal, Bhutan, Indie

17 dzień Thimphu Phuntsholing (179 km) - Kalimpong Wcześnie rano wyjazd do granicy Bhutanu z Indiami na przejście graniczne w  Phuntsholing. Podczas podróży będziemy mieli okazję zobaczyć Himalajskie  szczyty Bhutanu, a również przyjrzeć się życiu mieszkańców wiosek. Po przyjeździe  na przejście graniczne w postaci wielkiej Bramy, która dzieli na pół miasteczko  na część bhutańską i indyjską i załatwieniu formalności, wymiana pieniędzy i przejazd do Indii.  Phuntsholing przypomina wielki bazar, gdzie handluje się wszystkim. Przejazd do Kalimpong, siedziby  buddyjskich klasztorów, hinduskich świątyń i chrześcijańskich kościołów. Noc w  hotelu.

Wyprawa: Chiny, Tybet, Nepal, Bhutan, Indie

18 dzień  Kalimpong - Dardżeling 
Przejazd do Dardżeling. Podziwianie zachodu słońca nad masywem Mt. Kangchendzonga. Wieczór wolny na zakupy. Nocleg w hotelu.

19 dzień Dardżeling

Wjazd o świcie na wzgórze Tygrysie, czyli Tiger Hill (2500mnp), z której widać Kanczendzonge. Powrót do hotelu na śniadanie.
Całodniowe zwiedzanie miasta.
Obecnie Dardżeling to światową stolicą herbaty, kurort górski i rejon trekkingowy po górach Wschodnich Himalajów. Można stąd wyruszyć na dość łatwy trekking w Himalaje, na trasie, którego ukazują się panoramy na cztery najwyższe szczyty: Mt. Everest, Kangchendzonga, Makalu i Lhotse.
Spacer uliczkami Dardżeling, herbata na tarasie hinduskiej herbaciarni, skąd codziennie widać pięć szczytów Kangczenjongi, zwiedzanie Muzeum Wspinaczki Wysokogórskiej, którym kiedyś kierował sam Tenzing Norgay, pionier Everestu. Jeśli czas pozwoli wizyta w ZOO, gdzie mieszkają miedzy innymi śnieżne pantery. Przejazd kolejką wpisana na Światową Listę UNESCO. Powrót do hotelu i noc w hotelu.

Sikkim Wyprawy glob net

20 dzień Dzardżeling - Bagdogra - Delhi
Transfer na lotnisko Bagdogra i przelot do Delhi. Transfer z lotniska krajowego na lotnisko międzynarodowe. Oczekiwanie na lot powrotny do kraju.

21 dzień Wylot
W nocy wylot do Polski.

Cena za wyprawę od osoby 4330 USD + 5284 PLN

Termin: 09-10-2018

Cena obejmuje:

* przelot samolotem międzynarodowym Warszawa - Pekin - Delhi - Warszawa
* zakwaterowanie w hotelach 2 **/ 3***
* przejazd pociągiem, Jeepami Land Cruiser trasa wyprawy Tybet - Nepal, autobus w Nepalu, samochodem/busem w Bhutan i Indiach
* Wizy: nepalska, chińska, indyjska, buthanu
* wyżywienie: śniadanie w Chinach, Tybecie, Nepalu
* pełne wyżywienie: śniadanie + lunch + obiadokolacja w Bhutan
* zwiedzanie z przewodnikiem angielskojęzycznym w Tybecie, Nepalu, Bhutan, Indie
* wszystkie bilety wstępu wg programu
* wszystkie transfery z lotniska do hoteli i na lotnisko.
* pozwolenie na wjazd do Tybetu, na przejazdy do Nepalu itd.
* pozwolenie na wjazd do Bhutan i Sikkim w Indiach
* pozwolenia na wjazd Mt Everest BC
* na trekkingu w Nepalu: przewodnik, tragarze i pełne wyżywienie, pozwolenia
* benzyna, opłaty drogowe i parkingowe
*opieka polskiego pilota
*ubezpieczenie turystyczne Świat
*ubezpieczenie przelotu od rezygnacji
* Ubezpieczenie Gwarancji Turystycznej

Cena nie obejmuje:


* wyżywienie: lunch i obiadokolacja w Chinach, Tybecie, Nepalu, Indiach (na życzenie grupy obiadokolacja w formie bufetów ok 228 USD od osoby w restauracjach)
* opłat za nadliczbowy bagaż na lotniskach ( na przeloty międzynarodowe jest 20 kg, na przeloty lokalne 15 kg)
* dodatkowych wycieczek fakultatywnych nie wymienionych w programie
* napiwków dla kierowców i przewodników 50 USD (opłata obowiązkowa)
* fakultatywnego raftingu w Nepalu 30 USD
* kosztów związanych ze zmianą sytuacji politycznej lub żywiołów natury.
* wydatki własne, rozmowy telefoniczne, pralnia, koszty zwiazane z odłączeniem sie od grupy

Ponieważ wiele osób pytało o standard hoteli 4* dopłata jest 380 USD, wówczas we wszystkich tych miejscowościach, gdzie są hotele 4* będzie zakwaterowanie, ale na trekkingach lub w miejscach gdzie nie ma lepszego zakwaterowania nadal będą schroniska i lodge

Przy dopłacie 110 USD od osoby przejazd koleją transtybetańską w wagonach sypialnych będzie w przedziałach 4 osobowych z wiekszymi łóżkami do spania określanego jako soft.

Przy dopłacie ok 100 -120 USD ( jesli wycześniej to taniej) zamiast męczącej podróży z Pokhary do Kathmandu przelot samolotem. zyskuje się wówczas pół dnia, który mozna przeznaczyć na zwiedzanie Bhaktapur - Królewskiego Miasta Nepalu.

chiny_pekin_palac_letni_glob_net

chiny_pekin_plac_tianamen_glob_net

chiny_pekin_chinskie_ogrody_glob_net

pociag_pekin_lhasa_wyprawa_globnet

pociag_pekin_lhasa_wyprawa_globnet

pociag_pekin_lhasa_wyprawa_globnet

tybet_lhasa_barkhol_market_wyprawa_glob_net

tybet_lhasa_dzieci_wyprawa_glob_net

tybet_tybetanska_restauracja_wyprawa_glob_net

tybet_klasztor_sera_debata_mnichow_glob_net

tybet_lhasa_palac_potala_wyprawa_glob_net

tybet_jaki_tybetanskie_wyprawa_glob_net

tybet_wyzyna_tybetanska_wyprawa_glob_net

tybet_tybetanki_wyprawa_glob_net

tybet_lodowiec_nojin_kangtsang_wyprawa_glob_net

tybet_himalaje_globnet

tybet_budda_glob_net

tybet_nomadowie_kowboje_tybetu_globnet

mt_everest_bc_trekking

mt_everest_bc_namiot_tybetanska_herbata

mt_everest_bc_zachod_slonca

mt_everest_bc_stado_jakow

mt_everest_bc_wioska

mt_everest_bc_krajobraz

Glob Net wycieczki Nepal

Glob Net wycieczki Nepal

Glob Net wycieczki Nepal

Glob Net wycieczki Nepal

Glob Net wycieczki Nepal

Bhutan_wyprawy_z_globnet

Bhutan_wyprawy_z_globnet

Bhutan_wyprawy_z_globnet

Gangtok_Enchey_Gompa

Gangtok_wyprawa_globnet

indie_sikkim_kangchenjunga.jpg

Darjeelin_wyprawy_glob_net

Darjeeling_wyprawy_glob_net_herbata

Sikkim Wyprawa 2012Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Wyprawa: Chiny, Tybet, Nepal, Bhutan, Indie