Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line

Wycieczka na Południe Indii, stan Kerala

Indie Południowe 14 dni   

Trasa: Bangalore, Srirangapatnam, Mysore, Shravanabelagola, Hassan, Halebid, Belur, Chitradurga, Hospet, Vijayanagar, Aihole, Pattadakal, Badami, Goa, Bombaj

PROGRAM

Dzień 1Przylot do Bangalore

Przelot do Bangalore. Transfer i zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu w Bangalore.

Dzień 2 Bangalore

Przejazd do Mysore. Po drodze odwiedzając Srirangapatnam -byłą stolicę wojowników tak jak Hyder Ali i jego syn Tipu Sultan. Pozostały po nich świetne architektoniczne arcydzieła. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu w Mysore.

indie_poludniowe_palac_w_majsurze

Dzień 3 - Mysore
Odwiedzając południe Indii trzeba chociaż na jeden dzień wstąpić do Majsur chociażby dlatego żeby zobaczyć olśniewające pałace i wille wzniesione za panowania dynastii Wadijarów. Największy pałac Ambra Vilas został zbudowany przez Kriszanaradżę IV . Ambra Vilas stanowi połączenie mugolskiego, hinduskiego i europejskiego stylu.
Wycieczka do Świątyni na wzgórzu Ćamundi, wznoszącym się około 1000 metrów nad miastem.
Jak głosi legenda, Majsur, został zbudowana w miejscu, w którym bogini Ćamunda uśmierciła po zażartej walce demona. Przedstawia się ją jako boginię o wielu ramionach z zawieszonym na szyi naszyjnikiem z trupich czaszek . Na cześć bogini, każdej jesieni (zapowiedz końca monsunów) odbywa się festiwal Dasehra. W Majsur jest obchodzony ze szczególną pompą. W drodze do świątyni Ćamundy stoi posąg olbrzymiego byka Nadina wykuty z czarnego bazaltu w 1659 roku, mierzący 5 metrów wysokości .
W Majsur warto jeszcze zobaczyć Pawilon dla Europejczyków (dla gości jedzących mięso). Noc w hotelu w Mysore.

Dzień 4 Mysore - Shravanabelagola - Hassan 115 km
w drodze do Hassan zwiedzanie 19 metrowego posągu z X wieku Gomateswary (synonimy Gomata, Bahubali). Gomateswara był drugim w kolejności z 24 tirthakar, czyli dżainem uznanym za świętego.  Żeby zobaczyć posąg z bliska trzeba pokonać 500 (wg niektórych źródeł 614) stopni wykutych w skale. Po przyjeździe do Hassan zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu.

indie poludniowe patadakal

Dzień 5  Hassan – Halebid -  Belur – Chitradurga – Hospet 400 km
Przejazd do miejscowości Chitradurga . Po drodze zwiedzanie Belur i Halebid, gdzie znajdują się zespoły świątynne z XII i XIII wieku. Zostały zbudowane w stylu określanym Majsurski. Jest to połączenie północnego stylu budowania świątyń wężowych z południowym zwanym drawijskim o świątyniach piramidalnych. Świątynia w stylu majsurskim ma formę krzyża, a w rzucie wraz z budowlami bocznymi i występami przypomina ośmioramienną gwiazdę - asztabhara. Cały kompleks zdobią rzeźby, najważniejsze posągi bóstw znajdują się w niszach wokół ścian zewnętrznych. Na dziedzińcu świątynnym znajdują się potężne rzeźby np. byk Nandin - wierzchowiec Śiwy. Styl Majsurski jest skłonny do przeładowania dekoracyjnego, stąd wiele bóstw ma wiele ramion lub nawet głów. Kobiece postacie zaś są bardziej wysmukłe, sylwetka wydłużyła się i jest zmysłowo wygięta w pozie zwanej tribhanga, czyli potrójnego przegięcie ciała. Reliefy są wypukłe przez co ściany wydają się być jakby wytłaczane. Zwiedzanie Fortu w Chitradurga. Przejazd do Hospet i zakwaterowanie w hotelu.

Indie_poludniowe_Vijayanagar_woz_procesyjny

Dzień 6 Hospet – Vijayanagar - Hospet 5 km
Vijayanagar znaczy zwycięstwo. Budowę stolicy dawnego imperium Vijayanagar rozpoczął Bukka I w 1354 roku. Miasto jest usytuowane pośród skał i kamieni nad rzeką Tungabhadrą. Przez ponad trzy wieki powstrzymywało napór muzułmański. Niestety po zdobyciu miasta w 1565 roku przez sprzymierzone armie sułtańskie część budowli legła w gruzach, ale to co zostało i tak jest imponujące. Niektórzy badacze nawet uważają, że wytworzył się tu odrębny styl zwany stylem Vijayanagar'skim. Zwiedzanie: Świątynia Wirupaksza (Virupaksha Temple), Kadalekalu Ganapathi, Świątynia Vijaya Vittala ( świątynia z filarami na których można wygrywać mantry), Kamienny Wóz Procesyjny, Lotus Mahal, Stajnie Królewskie, Pushkarani, Platforma Mahanawami, Badavi linga  - ta cudowna rzeźba wielkiego penisa, który spoczywa w ogromnej pochwie. Jest wykuty z czarnego bazaltu i idealnie wypolerowany. Świątynia w której stoi nie ma stropu co stwarza możliwość, że podczas deszczu w kamiennej pochwie zbiera się woda deszczowa. Wyznawcy hinduizmu nabierają tą wodę w naczynia i zanoszą do domu. Jest to woda życia. Cokolwiek poświęci się tą wodą mnoży się. Wieczorem podziwianie zachodu słońca na wzgórzu  Matanga Wspaniale stąd widać zachodzące słońce i niezwykłą okolicę. Powrót do hotelu i noc w hotelu.

Dzień 7 Hospet - Aihole - Pattadakal -  Badami 310 km
Po drodze do Hospet zwiedzanie Pattadakal, gdzie spotkały się dwa style budowania świątyń, które zrodziły się w Indiach. Są to świątynie w stylu północnym (nagara) i świątynie w stylach południowych, czyli drawijskich .Świątynie w stylu nagara: Papanatha, Kaśinatha , Galaganatha. Świątynie w stylach południowych: Wirupaksza , Mallikardżuna, Sangameśwara. Przejazd do Badami.

Indie południowe wycieczki

Dzień 8 - Badami
Groty świątynne w Badami zostały wykute w skałach w IV w. Wewnątrz grot znajdują się posągi bogów wykute w kamieniu, które mają pomóc człowiekowi w zbliżeniu się do Absolutu. Sztuka w Indiach jest traktowana jako pomost między jednostką a światem transcendentnym, ściśle łączy się z medytacją. Patrząc na bóstwo przejmujesz jego cechy. Samo przebywanie w świątyni czyni cię lepszym.

Dzień 9 Badami - Goa  (175 kms 4 hrs)
Po śniadaniu wyjazd do Badami. Po drodze zwiedzanie miasteczka Belgaum – nazywanego miastem kontrastów. Obok starożytnych budowli wznoszą się nowoczesne budynki. Koniecznie trzeba zobaczyć: Fort, Bastion Kamala, Świątynia Jainijską i Meczet Jama Masjid. Również warte zobaczenia są : Świątynia Kapileshwar i Ananthashayana. Po przybyciu do Goa nocleg w hotelu.

Inide południowe wieczorny połów

Dzień 10 Goa
Resort in Goa.

Dzień 11 Goa
Zwiedzanie Goa. Resort in Goa.

Dzień 12 Goa – Mumbai
Przelot z Goa do Mumbai. Wycieczka promem na wyspę Elefanta. Tam w drugiej połowie VIII wieku, wydrążono w skale olbrzymią grotę poświęconą Siwie w jego trzech postaciach. Jest to tak zwana Trójca Indyjska, czyli Trimurti. Posąg Śiwy, a raczej jego popiersie, ma 6 m wysokości. Hotel w Bombaju.

wycieczka do bolliwood

Dzień 13 Mumbaj - Bollywood
Całodniowa wycieczka do miasteczka filmowego Bollywood. Brak hotelu.

Dzień 14 powrót
W nocy transfer na lotnisko i lot do Polski.

Cena od osoby 1995 USD

Termin 20 Grudzień 2016

Cena zawiera:

• wycieczkę zgodnie z programem
• zakwaterowanie w hotelach 3/4 * w pokojach dwuosobowych
• zakwaterowanie w resorcie 3/4 * na Goa
• przejazdy klimatyzowanym busikiem / min autobusem
• opiekę polskiego pilota
• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
• przewodnicy profesjonalni w zwiedzanych obiektach
• wyżywienie: śniadania
• wizę indyjską
• Przelot na trasie Goa – Bombaj
• Wycieczka promem do grot Elephanta
• Całodniowa wycieczka do miasteczka filmowego Bollywood

Jest możliwość przedłużenia pobytu w resorcie na Goa
 

Wycieczka Indie Południowe

Wycieczka  Indie Południowe

indie_poludniowe_palac_w_majsurze

indie_poludniowe_palac_w_majsurze

Bangalore

Bangalore

indie_poludniowe_Shravanabelagola_swiatynia_dzinistyczna

indie poludniowe Shravanabelagola stopy

tamil nadu festiwal

wycieczka grupowa w Indiach południowych

indie poludniowe patadakal

Indie_poludniowe_Vijayanagar_swiatynia_hinduistyczna

Indie_poludniowe_Vijayanagar_stajnie_dla_sloni

Indie_poludniowe_Vijayanagar_sala_z_kolumnami_muzycznymi

Wycieczka Indie Południowe

Wycieczka Indie Południowe

Wycieczka  Indie Południowe

Wycieczka Indie Południowe

serce_indii_bombaj_brama_do_indii

serce_indii_bombaj_dworzec_victoria

serce_indii_bombaj

Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Indie Południowe Wycieczka z Glob Net