Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line

Indie wycieczki grupowe Glob Net

Wycieczka w Indiach: Orientalne Indie + Orisa + Kalkuta 15 dni
Trasa: Delhi,  Agra, Głalior, Orchha, Kajuraho, Varanasi, Bhubaneswar, Konark, plaża w Puri, Kalkuta 

PROGRAM:
1 dzień Warszawa - Delhi
2 dzień Delhi
3 dzień Delhi
4 dzień Delhi - Agra
5 dzień Agra -Gwalior - Orcha
6 dzień Orcha - Kajuraho -Varanasi
7 Varanasi
8 dzień Varanasi - Sarnach - Varanasi
9 dzień Varanasi - Bhubaneswar
10 dzień Bhubaneswar - Kornak - Puri
11 dzień Puri wypoczynek
12 dzień Puri wypoczynek
13 dzień Puri - Bhubaneswar - Kalkuta
14 dzień Kalkuta
15 dzień przylot do Warszawy

PROGRAM SZCZEGÓŁOWY

1 dzień Warszawa - Delhi
Zbiórka na lotnisku w Warszawie i przelot do Delhi.

2 dzień Delhi
Przylot na lotnisko międzynarodowe New Delhi. Transfer z lotniska do hotelu. Czas na odpoczynek. Po lunch objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii, odwiedzenie miejsca kremacji Mathma Ghandi Raj Ghat.
Noc w hotelu.

3 dzień Delhi
Zwiedzanie ulic Starego Miasta (Ćandni Ćauk), największego meczetu Indii z XVII w Jama Masjid i Red Fort - fortecy obronnej z przepięknymi pałacami i ogrodem w stylu mugolskim. Po lunchu wycieczka w miejsce narodzin historycznego Delhi: grobowiec Humajuna, 72-metrowa wieża Kutab Minar z XIIw., Żelazna Kolumna z IV-V w., Tughlakabadu. Noc w hotelu.

Taj Mahal

4 dzień Delhi - Agra
Przejazd z Delhi do Agra. Zwiedzanie Taj Mahal o zachodzie słońca.
Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. Przez Wielkiego Mugoła Szach Jahana dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota. Sam grób w całości został wykonany z białego marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne. Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu, Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony rozrzutnością ojca uwięził go w wierzy w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło. Zwiedzanie Czerwonego Fortu w Agra - słynnej twierdzy władców Mugolskich. Do wnętrza fortecy wchodzi się jedną z czterech bram. Wewnątrz znajdują się przepiękne pałace jak Moti Masjit, czyli Perłowy Meczet, Pałac Jahangira, Khas Mahal i słynna wieża Więźniów, w której Aurangzeb uwięził swojego ojca (tego, który zbudował Taj Mahal). Noc w hotelu w Agra.

indie_orcha_resort_wycieczka_objazdowa_globnet

5 dzień Agra - Gwalior - Orcha
Przejazd do Orcha. Po drodze zwiedzanie słynnej fortecy zniesionej na skale w Gwalior. Zewnętrzne mury fortecy są wykonane z cegieł glazurowanych na niebiesko. Wewnątrz fortecy znajdują się pałace zbudowane przez słynnego władcę Man Singh. Forteca za czasów Akbara pełniła funkcje więzienia państwowego. Gwalior to również świątynie dżainijskie wykute w skale u podnóża skały, na, której stoi forteca.
Wewnątrz tych świątyń znajdują się ogromne, wykute w tej samej skale postacie świetnych dżinińskich oraz pomnik rani Jahansi Lakszmi Bai. Dojazd do Orcha. Zakwaterowanie w hotelu. Podziwianie zachodu słońca ze wzgórza, gdzie znajduje się Świątynia Lakszmi Narajan z bardzo dobrze zachowanymi freskami. Noc w resorcie w Orcha.

indie kajuraho

6 dzień Orcha - Kajuraho - Varanasi
Powitanie słońca nad rzeka Betwa w pobliżu opuszczonych świątyń (tak jak rozpoczyna się film Kamasutra). Zwiedzanie uroczej wioski Orcha - Pałacu Jahangira, Pałacu Dinmana Hardaula.
Przejazd do Kajuraho. Kajuraho to wioska z 22 wspaniałymi świątyniami, poświeconych kultowi braministycznemu i dżaińskiemu. Świątynie odznaczają się niezwykłą architekturą mającą przypominać Góry Meru (miejsce zamieszkania bogów). Niezliczone rzeźby pokrywają ściany zewnętrzne świątyń, podczas gdy wewnątrz znajduje się tylko mroczne sanktuarium. Świątynie bramistyczne są ozdobione postaciami kobiet w frywolnych pozach, scenami z Kamasutry i dziwnymi zwierzętami zwanymi atawarami w religii hinduistycznej. Wieczorem transfer na dworzec w Jhansi i przejazd nocnym pociągiem do Varanasi.

Indie wyprawy glob net waranasi ghaty nad gangesem

7 dzień Varanasi
Transfer z dworca kolejowego i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie słynnych Ghat (schody) prowadzących do Gangesu, gdzie hinduscy pielgrzymi dokonują rytualnych kąpieli i  Świątyń nad Gangesem (Golden Temple). Wieczorem zwiedzanie wąskich uliczek starego miasta i fabryk jedwabiu, z którego słynie miasto Varanasi. o godzinie 18:00 uczestniczenie w uroczystościach i ceremoniach nad rzeką Ganges. Noc w hotelu.

8 dzień Varanasi - Sarnach - Varanasi
Obserwacja wschodu słońca podczas porannego rejsu łódką po rzece Ganges i obserwowanie obrzędów nad Gangesem, kremacji zwłok. Wycieczka do Sarnach, głównego centrum Buddyzmu - to właśnie tu 530 lat przed naszą erą Budda wygłosił pierwsze kazanie po osiągnięciu Oświecenia. Zwiedzanie stup Dhamekh oraz Dharmarajika. Powrót do Varanasi do hotelu. Noc w hotelu.

indie bhubaneswar swiatynie wycieczka szkolna

9 dzień Varanasi - Bhubaneswar
Rano transfer na lotnisko i przelot do Bhubaneshwar. Po przylocie wycieczka i zwiedzanie zabytków. Bhubaneshwar - niegdyś stolica legendarnego państwa Kalinga, które jako jedyne, którego nie zdobył Asioka. Miasto słynie ze wspaniałych świątyń hinduskich, które pochodzą z okresu od VII do XIII wieku. Do naszych czasów przetrwało 400 świątyń a było ich 7000. W ciągu stuleci wykształciła się w Orisie odrębna odmiana budowania świątyń. Główne elementy takiej świątyni to: pękata wieża zwana deul-, w której kryje się sanktuarium z bóstwem i jagomohan  sala zgromadzeń o piramidalnym dachu. Warto odwiedzić: Świątynie Lingaraj z IX wieku, która jest najpiękniejszą i najokazalsza w mieście, Świątynia Mukteshwara z X wieku słynie z pięknie ozdobionej torany, czyli bramy świątynnej, Świątynia, Rajarani, która charakteryzuje się ciekawą wieżą, która jest otoczona jej miniaturowymi replikami. Jedna z najstarszych i najlepiej zachowanych świątyń jest Świątynia Panchatantra z VII wieku. Z VII wieku jest też świątynia poświęcona Siwie, słynie z pięknych zdobień florystycznych i wizerunków zwierząt. Noc w hotelu w Bhubaneshwar.

indie konark kolo wozu procesyjnego

10 dzień Bhubaneswar - Kornak - Puri
Przejazd do Puri. Po drodze zwiedzanie Konark - jednego z cudów architektonicznych Indii (XII w), świątynia poświęcona Bogu Słońca Surji. Świątynia ma formę gigantycznego rydwanu, który to wóz służył bogowi podczas jego wędrówki po niebie. Oprócz rzeźb bogów, demonów, królów, słoni i koni znajdują się również rzeźby w pozach erotycznych, pochwała radości życia. Dwanaście par wspaniale wyrzeźbionych kół reprezentuje miesiące roku, a osiem szprych wyobraża dobę podzielona na 3 godzinne okresy. Siedem koni ciągnących wóz symbolizuje dni tygodnia. Dach świątyni ma kształt schodkowej piramidy zwieńczonej kamiennym kręgiem, zwanym Malaka. Puri to ważny ośrodek pielgrzymowania i również znana miejscowości wypoczynkowa z pięknymi plażami złotego piasku i raj dla surfingowców. Puri to również miasto Festiwalu Samochodów, który odbywa się XII wiecznej świątyni Jagannath Temple. Miejscową specjalnością są malowidła patachitra, forma artystyczna pokrewna batikowi i okrągłe karty o tematyce religijnej. Nocleg w resorcie w Puri.

indie orisa plaza nad zatoka bengalska

11 dzień Puri wypoczynek
12 dzień Puri wypoczynek

13 dzień Puri - Bhubaneswar - Kalkuta
Transfer na lotnisko do Bhubaneswar i przelot do Kalkuty. Transfer do hotelu. Wieczorem czas wolny. Noc w hotelu.

indie orisa świecenie kapłana

14 dzień Kalkuta
Całodniowa wycieczka po mieście. W 1960 roku angielski kupiec Job Charmock założył faktorię handlową w wiosce Sutanuti, która z czasem połączona z sąsiednimi Gowindpurem i Kolikata, rozrosło się w miasto o nazwie Kalkuta, potem zmieniono nazwe na Kolkata. 200 lat świetności to zabytki w stylu wiktoriańskim i neogotyckim: kościoły, bulwary, budowla Victoria Memorial i budynki mieszkalne. Tu nastąpiło odrodzenie sztuki bengalskiej, tu tworzył poeta Rabin Tagore&tu powstał ruch reformatorski, powstawały wyższe uczelnie. W 1911 roku zapadła decyzja a przeniesieniu stolicy do New Delhi i rozwój miasta zwolnił tempa.  Urok Kolkata to kosmopolityczna atmosfera, eleganckie restauracje i sklepy przy Park Street, politycznym centrum Coffee Mouse, Majdanem z Victoria Memorial i wioska garncarzy Kumartuli. Wizyta w Świątyni Bogini Kali (Kali Temple), która została zbudowana 1809r. na miejscu prastarej świątyni Kalikata. Legenda głosi, że upadł tu palec żony Śiwy, której ciało pociął na kawałki Wisznu. W świątyni złowrogiej Kali składa się codziennie w ofierze kilka kóz, żeby zaspokoić jaj krwiożerczy głód i uprosić o nie czynienie zła. Jak na ironie w sąsiednim budynku mieści się szpital Matki Teresy. Wieczorem transfer na lotnisko i przelot do Polski.

15 dzień Powrót
Lądowanie na lotnisku w Warszawie

Cena za wycieczkę: 1899 USD  + 3130 PLN

dopłata do Singla:  803 USD

Termin: 18 grudzień 2018

Cena zawiera:

przelot samolotem międzynarodowym z Warszawy do Delhi i powrót  z Kalkuty do Warszawy
zakwaterowanie w hotelach/ resorty 4****  w pokojach dwuosobowych
wyżywienie: śniadania + obiadokolacje
przejazdy busikami z klimatyzacją na 18 miejsc
przejazd expresowym pociągiem sypialnym klimatyzowanym z Jhansi do Varanasi
przeloty samolotami wewnątrz Indii: Bhubaneswar, Kalkuta i Varanasi - Bhubaneswar
Lokalni przewodnicy w każdym z wymienionych miast
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
Przejazd rikszami po Starym Mieście w Delhi
Profesjonalny pokaz kulinarny z degustacją w Restauracji w Delhi
Przedstawienie teatralno muzyczne  Mohabbat the Taj w Agra
Pokaz światło i dźwięk w Kajuraho
Rejs łodziami po rzece Ganges o świcie w Varanasi
Wieczorna ceremonia nad Gangesem z przejazdem rikszami
wszystkie transfery z lotniska do hoteli i na lotnisko, dworzec kolejowy
opieka polskiego pilota
ubezpieczenie NNW uczestników wycieczki + ubezpieczenie biletu międzynarodowego od rezygnacji + ubezpieczenie bagażu + OC
wiza indyjska
wszystkie transfery z lotniska do hoteli i na lotnisko, dworzec kolejowy
benzyna, opłaty drogowe i parkingowe, wynagrodzenie kierowcy itp

Cena nie zawiera:

wydatków osobistych jak pralnia i rozmowy telefoniczne, barek, napojów zimnych i alkoholi zamawianych indywidualnie do posiłków itp.
opłat za fotografowanie lub nakręcanie filmów w zwiedzanych obiektach
ewentualnych podatków wyjazdowych wprowadzanych przez rząd poszczególnych państw
Zwyczajowych napiwków
nic co nie jest wpisane cena zawiera

Informacje:

 

glob net delhi india gate

delhi jama masjid

delhi_grobowiec isa chana

delhi purana kila

delhi swiatynia sikhijska

agra taj mahal

orchha Palac dziedziniec

Orchha Pałac

Orchha Sadhu

indie varanasi ceremonie

indie Waranasi Ganges wieczorne uroczystosci

indie bhubaneswar świątynia lingaraj

indie bhubaneswar kaplan przed swiatynią

Riksza w Indiach

indie orisa przeprawa lodziaWszystkie Prawa Zastrzeżone Glob Net. Wycieczka Indie