Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line


Wycieczka: Południowe Indie z Goa & Bombaj 15 dni

Tania wycieczka objazdowa po Indiach Południowych WOIK 08

Trasa: Chennai (Madras), Mahabalipuram, Kanchipuram, Trichy, Madurai, Cochin, Bangalore, Mysore, Hassan, Hospet, Badami, Goa, Mumbai 


Chyba najciekawsza propozycja wycieczki po Indiach Południowych. Podczas tej wycieczki mozna zwiedzić słynne miasto Hampi, Pałace w Majsurze, Groty świątynne w Mahabalipuram. Wypoczynek można sobie zaplanować w dwóch miejscach na Wschodnim wybrzeżu Indii na plażach koło Mahabalipuram - to dla Hipisów lub na Goa w resortach o różnej kategorii.

Program:

1 dzień Chennai (Madras)
Przyjazd do Chennai i transfer do hotelu. Noc w hotelu.

2 dzień Chennai
Zwiedzanie miasta. Miasto Chennai powstało z połączenia kilku wsi, nie ma centrum, za to są liczne dzielnice, połączone czterema głównymi ulicami. Znajdują się tu zabytki będące dziedzictwem starożytnych Indii jak: świątynia Parthasarathi Temple zbudowana w IX wieku, która jest poświecona Krisznie, czczonemu tu, jako boski woźnica (sarathi) Partha z eposu Mahabharata. I również zabytki post kolonialne jak: Fort St. George, pierwszy bastion władzy brytyjskiej w Indiach i zarazem serce pózniejszego imperium, tu znajdowała się siedziba Kampanii Wschodniej, George Town - w latach 40 XVII wieku osiedlali się tu tkacze i farbiarze by wytwarzać tkaniny dla potrzeb Kampanii Wschodniej, dzisiaj znajduje się w samym centrum miasta i mieszczą się tu instytucje publiczne i sklepy; Kościół św. Andrzeja stanowiący przykład architektury klasycystycznej, jest o tyle ciekawy, że wewnątrz znajduje się bardzo dużo studni, które odprowadzają wodę w porze monsunu; Egmore - dzielnica domów kolonialnych otoczonych ogrodami w stylu pałacowym. Warto odwiedzić Art. and Bronze Gallery, w którym mieści się duża kolekcja bardzo cennych brązów z czasów pne. Wieczorem spacer nad Oceanem Marina Beach. Noc w hotelu.

3 dzień Chennai - Mahabalipuram i Kanchipuram - Trichy (Tiruchirapalli)303 km
Wycieczka do Mahabalipuram i Kanchipuram. Mahabalipuram, zwane również, jako Mamallapuram jest sławne dzięki swoim siedmiu pagodom. Na tutejszym nadbrzeżu znajduje się grupa starożytnych z VII wieku, wyciosanych w skale grot i monolityczne sanktuaria reprezentujących architektoniczny styl drawijski. Zabytek został wpisany na listę UNESCO. Na uwagę zasługują szczególnie olbrzymie reliefy, uważane za najdoskonalszy przykład sztuki Palladów. Najbardziej znany jest relief Pokuta Bhagirathy, znana, jako Spłyniecie Gangesu z Nieba. Malownicza świątynia Nadbrzeżna (Shore Temple), nieopodal została zbudowana ku czci Wisznu.
Kanchipuram (64 kilometry od Chennai (Madras)) jest starożytną stolicą Pallavas znanego, jako słynne miasto 1000 świątyń i wciąż znajdują się tam 124 sanktuaria. Pierwsza świątynia, dedykowana Siwie i zdobiona malunkami naściennymi, została zbudowana na przełomie VII i VIII wieku. Najsłynniejsze świątynie, to Ekambaswara, Kailasanatha, Sri Kamakshi i Varadarajaswamy. Kanchipuram słynie również ze swoich jedwabiów. Powrót do Chennai i transfer na dworzec kolejowy. Przejazd pociągiem sypialnym do Trichy. Noc w pociągu.

4 dzień Trichy (Tiruchirapalli)
Transfer z dworca kolejowego i zwiedzanie miasta. Miasto Trichy leży nad święta rzeką Kaweri. Na północ od miasta rzeka rozdziela się na dwie odnogi, opływając długa wyspę Srirangam, która dzięki temu jest uważana za świętą. Na tej właśnie wyspie powstał w epoce Ćolów jeden z jaj lepiej zachowanych zespołów świątynnych w południowych Indiach  Sri Ranganathaswam ( nazwa pochodzi od wcielenia Wisznu, który stoi na wężu). Świątynia otoczona jest aż czterema gopurami, pokrytymi pięknymi płaskorzeĄbami. Wewnątrz znajdują się Kaljan Mandapa i Sheshagiriraya Mandapa, wewnątrz której kolumny podtrzymujące maja formę stojących dęba koni, na których siedzą myśliwi z włóczniami  jest to typowy symbol hindusów broniących świątyń przed muzułmanami. Znajduje się tam również Garuda Mandapa, czyli świątynia poświęcona wierzchowcowi Siwy ptakowi o twarzy człowieka. Najważniejsza świątynia ma dach pokryty złotem, stąd nazwa Złota świątynia. Trichy było siedzibą dynastii Chola w okresie średniowiecza. W wieku XIX było świadkiem wojen kolonialnych między Francją i Anglią. Nocleg hotelu w Trichy.

5 dzień Trichy (Tiruchirapalli) - Madurai 142 km
Rano wyjazd do Madurai, po drodze wizyta w Tanjore. W Tanjore znajduje się przepiękna świątynia Chola poświęcona Brihadeshwarze. Sanktuarium przykrywa monolityczna kopuła zbudowana z pojedynczego bloku granitu ważącego 80 ton, który został wciągnięty na szczyt budynku z pomocą rampy długości 6 km, z użyciem starodawnej techniki budowli piramid stosowanej przez Egipcjan. Wspaniałe rękodzieła z brązu czynią Tanjore jednym z najważniejszych punktów wycieczki po Indiach Południowych. Nocleg w Madurai.

6 dzień Madurai
Rano wizyta we wspaniałej świątyni Meenakshi poświęconej małżonce Boga Siwy  jest to kompleks wież, tzw. gopura, wznoszących się wysoko ponad okolicą. PóĄniej wizyta w pałacu Tirumala Nayak Palace  wytworna budowla w indo-saraceńskim stylu, nad której kopułami i łukami pracował włoski architekt Strucco. Odwiedzimy także Wzgórze Alagar  Kamienną Świątynię Tirupara Kundran. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem do Mysore.  

7 dzień Cochin(Kochi)
Transfer z dworca kolejowego i zakwaterowanie w hotelu. Całodniowa wycieczka po mieście. Zwiedzanie: Synagogi Żydowskie - Jewish Synagogue i poznawanie zawiłych dróg mniejszości Żydowskiej w Indiach; Pałac Mattancherry zwany też Dutch Palace z freskiem opowiadającym historie Ramajany  eposu znanego wszystkim mieszkańca Indii. Lunch w jednej z przytulnych restauracyjek w dzielnicy żydowskiej pośród sklepików ze starociami i dziełami z przed wieków. Potem przejazd do dzielnicy zwanej Fort Kochi i zwiedzanie: Kościoła St.Thomas Church, gdzie były pochowane szczątki Vasco de Guma; Katedry St.Mary's, którą odwiedził i poświecił Papież podczas swojej wizyty w Indiach; Międzynarodową Giełdę Pieprzu, odwiedzenie domu, w którym mieszkał odkrywca Vasco de Gama. Spacer nadbrzeżem Fortu Kochi i podziwianie rozwieszonych nad kanałami malowniczych chińskich sieci. Kochi to ośrodek handlu przyprawami i owocami morza. Zbudowany nad lagunami Morza Arabskiego na licznych wyspach i półwyspach. Kochi to Wenecja wschodu. Stare miasto i Fort czarują mozaiką dawnych holenderskich, portugalskich i brytyjskich bungalowów zbudowanych przy wąskich uliczkach. Malownicza lokalizacja portu otoczona gajami palmowymi jest uroczym miejscem żeby spędzić wieczór w jednej z tutejszych restauracyjek serwujących lokalne potrawy. Wieczorem fakultatywnie występ tańca - teatru Kathakali, jedynego w swoim rodzaju i wystawianego tylko w Kerala. Noc w hotelu.

8 dzień Cochin (Kochi) - Bangalore - Mysore
Transfer na lotnisko i przelot do Bangalore, przejazd samochodem do Mysore. Zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu w Mysore.

9 dzień Mysore (Majsur)
Odwiedzając południe Indii trzeba, chociaż na jeden dzień wstąpić do Mysore chociażby, dlatego żeby zobaczyć olśniewające pałace i wille wzniesione za panowania dynastii Vadijarów. Największy Pałac Ambra Vilas został zbudowany przez Kriszanaradżę IV. w 1911-1912 roku. Pałac stanowi połączenie mugolskiego, hinduskiego i europejskiego stylu.
Ten nowy styl łączy w sobie syntezę hinduskiej harmonii i saraceńskie wspaniałe, sklepione korytarze, kopuły, wieżyczki, kolumnady i niezliczona ilość rzeĄb. Wycieczka do Świątyni na wzgórzu Ćamundi, wznoszącym się około 1000 metrów nad miastem.
Jak głosi legenda, Majsur, został zbudowana w miejscu, w którym bogini Ćamunda uśmierciła po zażartej walce demona. Przedstawia się ją, jako boginię o wielu ramionach z zawieszonym na szyi naszyjnikiem z trupich czaszek. Na cześć bogini, każdej jesieni (zapowiedz końca monsunów) odbywa się Festiwal Dasehra. W Majsur jest obchodzony ze szczególną pompą. W drodze do świątyni Ćamundy stoi posąg olbrzymiego byka Nadina wykuty z czarnego bazaltu w 1659 roku, mierzący 5 metrów wysokości. Nocleg w Mysore.

10 dzień Mysore - Belur - Halebid - Hassan
Przejazd do  Belur i Halebid, gdzie znajdują się zespoły świątynne z XII i XIII wieku. Zostały zbudowane w stylu określanym Majsurski. Jest to połączenie północnego stylu budowania świątyń wężowych z południowym zwanym drawijskim o świątyniach piramidalnych. Świątynia w stylu majsurskim ma formę krzyża, a w rzucie wraz z budowlami bocznymi i występami przypomina ośmioramienną gwiazdę - asztabhara. Cały kompleks zdobią rzeĄby, najważniejsze posągi bóstw znajdują się w niszach wokół ścian zewnętrznych. Na dziedzińcu świątynnym znajdują się potężne rzeĄby np. byk Nandin - wierzchowiec Śiwy. Styl Majsurski jest skłonny do przeładowania dekoracyjnego, stąd wiele bóstw ma wiele ramion lub nawet głów. Kobiece postacie zaś są bardziej wysmukłe, sylwetka wydłużyła się i jest zmysłowo wygięta w pozie zwanej tribhanga, czyli potrójnego przegięcie ciała. Reliefy są wypukłe przez co ściany wydają się być jakby wytłaczane. Zakwaterowanie w hotelu w Hassan.

11 dzień Hassan - Hospet
Przejazd z Hassan do Hospet. Noc w hotelu w Hospet.

12 dzień Hospet - Vijayanagar - Hospet
Wizyta w Hampi - jednym z najpiękniejszych z dawnych stolic Imperium Widżajanagar - wspanialszym, niż Rzym, na całym terenie miasta znajdowały się liczne pałace, świątynie i rzeĄby. Miasto zostało zrównane z ziemią przez Sułtanaty z południa w 1565 roku. Niektóre z ruin przypominają świątynie Wirupakszy, Wittali i Hazara Ramy, wielkie wizerunki Ganaszy i Naraszimy, stajnie słoni, ŁaĄnia Królowej, rzeĄby w świątyni Ramaczandry i pałac Lotus Maral. Nocleg w Hospet.

13 dzień Hospet - Aihole - Pattadakal - Badami
Rano podróż do Badami, po drodze zatrzymamy się w Aihole i Pattadakal. Aihole jest kolebką kamiennej architektury świątyń południowej Szkoły Drawida. Najstarsza świątynia - Lad Khan - pochodzi z V wieku naszej ery. W grupie tej znajduje się 70 świątyń. Świątynia Durga jest ceniona za piękne rzeĄby. Świątynia Meguti została zbudowana z 630 małych kamiennych bloków. W jaskini Ravanaphadi znajdują się czarowne płaskorzeĄby. Pattadakal, inaczej Petrigal, osiągnął szczyt swojej chwały za panowania dynastii Chalukya (VII- IX wiek). Świątynia Sanghameswara jest najstarszą z tej grupy. W świątyni Mallikarjuna znajdują się filary z reliefami przedstawiającymi życie Kriszny. W świątyni Virupakshy znajdują się rzeĄby i panele ze scenami przedstawiającymi opowieści z Ramajany i Mahabharaty. Świątynia Papanthy ma na swoich filarach i suficie imponujące płaskorzeĄby. Po przyjeżdzie do Badami zakwaterowanie w hotelu.    

14 dzień Badami
Rano wycieczka do grot świątynnych. Świątynie te datowane są na VI wiek. Wyróżnia się tu trzy świątynie hinduskie i jedną dżinijską. WyrzeĄbione w jednolitej skale, pokryte są posągami. W mieszczącym się na wzgórzu Forcie, znajdują się wielkie spichlerze, skarbiec i wieża strażnicza. Umieszczona na szczycie wzgórza świątynia Malegitti Sziwalaja Temple, zbudowana jest z kamieni bez użycia narzędzi. Nocleg w Badami.

15 dzień Badami - Goa
Rano przejazd na Goa. W tym dniu nie ma zapewnionego resortu ani hotelu. Przed wycieczką trzeba uzgodnić rodzaj hotelu lub resortu na Goa i ile dni zamierza się tam wypoczywać.

Cena wycieczki od 891 USD od osoby przy grupie 6 osób

Cena wycieczki od 1249 USD od osoby przy 2 osobach na wycieczce

Zapytaj o tą wycieczkę

xx dzień Goa

xxx dzień Goa - Bombaj (Mumbaj)
Transfer na lotnisko, przelot do Bombaju. W Bombaju transfer z lotniska krajowego na lotnisko międzynarodowe lub do centrum miasta.

 

Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Tania wycieczka po Indiach Południowych.