Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line
 Zarezerwuj Hotel
  Opinie o Glob Net
  Informacje
  Mapa

Tania wycieczka objazdowa po Indiach i Nepalu 

Wycieczka Nepal + Orientalne Indie 14 dni 

Tania wycieczka objazdowa po Indiach i Nepalu WOINK4

Trasa : DELHI - KATHMANDU - VARANASI (BANARAS) - KHAJURAHO- AGRA - JAIPUR - DELHI


01 dzień Delhi
Przylot na lotnisko i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie ulic Starego Miasta (Ćandni Ćauk), największego meczetu Indii z XVII w Jama Masjid i Red Fort - fortecy obronnej z przepięknymi pałacami i ogrodem w stylu mugolskim. Po obiedzie objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii, odwiedzenie miejsca kremacji Mathma Ghandi Raj Ghat. Dla chętnych spacer po Ogrodach Lodich z grobowcami wzorowanymi na architekturze afgańskich fortów. Nocleg w hotelu.

02 dzień Delhi - Kathmandu
Rano transfer na lotnisko i przelot do Kathmandu. Po przylocie transfer i zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem czas wolny. Nocleg w hotelu.

Tania wycieczka objazdowa po Indiach i Nepalu 

03 dzień Kathmandu
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Nepalu Kathmandu. Zwiedzanie Pałacu, Świątyni Hanumandhoka, czyli wiecznie żyjącej Bogini. Zwiedzanie Kastamandap Temple, świątyni zbudowanej z jednego drzewa. Potem wizyta w Taleju Temple, Kal Bhairab Temple, Akash Bhairab Temple. Po południu czas wolny. Noc w hotelu w Kathmandu.

Tania wycieczka objazdowa po Indiach i Nepalu 

04 dzień Kathmandu
Czas wolny. Noc w hotelu w Kathmandu.

05 dzień Kathmandu
Czas wolny. Noc w hotelu w Kathmandu.

Tania wycieczka objazdowa po Indiach i Nepalu 

06 dzień Kathmandu - Varanasi (Banaras)
Transfer na lotnisko i przelot do Varanasi. Po przylocie do Varanasi transfer do hotelu. Nocleg w hotelu w Varanasi.

07 dzień Varanasi
Wycieczka po Gangesie łodzią o wschodzie słońca i obserwowanie rytuałów związanych z wierzeniami hindusów, obserwowanie z wody kremacji zwłok nad Gangesem (tylko z łodzi można to zaobserwować, ponieważ zabroniony jest tam wstęp nie hindusom). Zwiedzanie słynnych Ghat (schody) prowadzących do Gangesu, gdzie hinduscy pielgrzymi dokonują rytualnych kąpieli i  Świątyń nad Gangesem (Golden Temple). Wieczorem zwiedzanie wąskich uliczek starego miasta lub fabryk jedwabiu, z którego słynie miasto Varanasi. Noc w hotelu.
 
indie varanasi manikarnika ghat kremacja

08 dzień Varanasi - Khajuraho
Rano transfer na lotnisko i przelot do Khajuraho. Po przylocie transfer do hotelu i nocleg w hotelu w Khajuraho.

09 dzień Khajuraho - Jhansi - Agra
Zwiedzanie Khajuraho. Khajuraho to wioska z 22 wspaniałymi świątyniami, poświeconych kultowi braministycznemu i dżinijskiemu, zbudowane przez królów dynastii Chandela między 950 a 1050 r. n.e. Świątynie odznaczają się niezwykłą architekturą mającą przypominać Góry Meru (miejsce zamieszkania bogów). Niezliczone rzeźby pokrywają ściany zewnętrzne świątyń, podczas gdy wewnątrz znajduje się tylko mroczne sanktuarium. Świątynie bramistyczne są ozdobione postaciami kobiet w frywolnych pozach, scenami z Kamasutry i dziwnymi zwierzętami zwanymi atawarami w religii hinduistycznej. Świątynie pochodzą z 950 - 1050 roku naszej ery i zostały zbudowane przez króla Chandela. Najważniejsze z nich to: Chaunset Yogini - świątynia poświecona Bogini Kali, Mahadev Temple, Chitragupta oraz Bharatji Temple z posagiem 11-sto głowego Boga Wisznu, Vishvanath i Nandi Temples, Lakshmana Temple, Visha Temple of Shiva,  która jest najbardziej okazała i charakterystyczna.
Po południu przejazd na stację kolejową w Jhansi i przejazd pociągiem z rezerwacją miejsc do Agra. Transfer z dworca do hotelu na nocleg.

Tania wycieczka objazdowa po Indiach i Nepalu 

10 dzień Agra
O wschodzie słońca wizyta w Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. przez Wielkiego Mugoła Szach  Jahan dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota. Sam grób w całości został wykonany z białego marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne. Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu, Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony rozrzutnością ojca uwięził go w wieży w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło. Zwiedzanie Red Fort, czyli Czerwonego Fortu w Agra - słynnej twierdzy władców Mugolskich. Do wnętrza fortecy wchodzi się jedną z czterech bram. Wewnątrz znajdują się przepiękne pałace jak Moti, Masjid, czyli Perłowy Meczet, Pałac Jahangira, Khas Mahal i słynna Wieża Więźniów, w której Aurangzeb uwięził swojego ojca (tego, który zbudował Taj Mahal). Noc w hotelu.
Taj Mahal jest zamknięty w piątki !!!!!!!

agra taj mahal

11 dzień Agra - Fatehpur Sikri - Jaipur (232 km / 5 - 6 godzin)
Przejazd do Jaipur. Po drodze zwiedzanie Fatehpur Sikri - słynnego miasta - widma opuszczonego przez mieszkańców z powodu braku wody, stara stolica Imperium Mogołów. Miasto zostało założone przez Akbara dla uczenia narodzin jego syna Salima (przyszłego Jahangira). Budowle i pałace tego miasta widma są bardzo dobrze zachowane. Są zbudowane z fioletowego piaskowca i białego marmuru w stylu hindusko - mugolskim.
Do najważniejszych zabytków miasta należą: Wielki Meczet Jama Masjid, Wielka Brama i grobowiec szejka Salima Cziszti cały z białego marmuru, Pałac Birbala (harem), Pańci Mahal i Diwan-e Am. Po przybyciu do Jaipur zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu.

12 dzień Jaipur
Zwiedzanie  Fortu Amber, który był starożytną stolicą państwa. Znajdują się tam: Sheesh Mahal i Hall of Victory z błyszczącymi lustrami. Po południu zwiedzanie starego miasta w Jaipur. Jaipur - stolica Radżastanu, jego wszystkie budynki pomalowane zostały na kolor różowy wiele wieków temu na cześć księcia, który odwiedził to miejsce i od tego czasu, zachował ten kolor. Jaipur został zbudowany przez Maharadża Jai Singh (z zamiłowania astronoma) 260 lat temu. Wizyta w  Pałacu Miejskim Maharadży i Obserwatorium, Pałacu Wiatrów, czyli Hawa Mahal i spacer ulicami miedzy różowymi rezydencjami mieszkalnymi i sklepikami. Nocleg w Jaipur.

Tania wycieczka objazdowa po Indiach i Nepalu 

13 dzień Jaipur - Ajmer - Pushkar - Jaipur
Całodzienna wycieczka do Ajmer i Pushkar.
Ajmer został założony przez władcę Chauhan, Aiaipal, w XI wieku i jest zdominowany przez  Fort Taragarh. Znajduje się nagrobek słynnego sufisty indyjskiego Khwaja Moinuddin Chisti - Dargah Sharif.

Pushkar słynie z Camel Fair, czyli targów wielbłądzich. W Pushkar, odwiedzić święte jezioro, a także słynna świątynia Brahmy. Pushkar jest jednym z najświętszych miejsc dla hinduistów. Ghaty (Schody, na których dokonuje się rytualnych obrzędów związanych z wierzeniami) i Świątynie otaczają małe jeziorko, które stanowi cel pielgrzymek wielu świątobliwych hindusów. Miejsce to jest tak święte, że nie można tu pić wódki, jeść mięsa a nawet całować się! O czym informuje tablica przy wejściu na Ghaty. Powrót do Jaipur i noc w hotelu.

14 dzień Jaipur - Delhi
Powrót do Delhi na lotnisko międzynarodowe. Brak hotelu.

15 dzień Powrót

Cena wycieczki od 780 USD od osoby przy grupie 6 osoób

Cena wycieczki od 902 USD od osoby przy 2 osobach na wycieczce

Przeloty Delhi - Kathmandu, Kathmandu - Varanasi, Varanasi- Khajuraho ok 544 USD od osoby

Zapytaj o tą wycieczkę 


Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Tania wycieczka objazdowa po Indiach i Nepalu