Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line


Indie Zachodnie Wybrzeże: Gujarat Nieznany 13 dni

Tania wycieczka objazdowa po Indiach Zachodnich WOIK16
 
Trasa: Bombaj (Mumbai), Elephants Caves, Ahmadabad, Modher, Vadodara (Baroda), Lothal, Valvader, Bhavnagar, Palitana, Wankaner, Rajko, Bhuj, wioski: Tundavan/Mundra/Mandvi Mumbai

Wycieczka do mało znanego stanu w Indiach, który nazywa się Gudżarat. Przez to, że jest mniej odwiedzany przez turystów jest zachowana dobrze kultura i zwyczaje mieszkańców. Wypoczynek jest w chyba najpiękniejszych plażach Indii. Podczas wycieczki objazdowej można zobaczyć tez wiele zabytków. Polecam dla tych co lubią nieutarte ścieżki zwiedzania.

01 dzień Przylot
Transfer z lotniska do hotelu. Noc w hotelu w Bombaj.  

02 dzień Bombay (Mumbai) - Elephant Caves - Mumbai
Całodzienna wycieczka po mieście i przepłyniecie na wyspę Elepfanta. Bombaj to olbrzymie miasto zbudowane jest na siedmiu wyspach. Mieszka tu ponad 8 min ludzi. Centrum handlowe, intelektualne i przemysłowe mieści się na obszarze starego Bombaju, który rozciąga się od dzielnicy portowej aż po wzgórza Malabaru. Na wzgórzach tych znajdują tzw. "Wieże Milczenia" - Dachma, gdzie wystawia się ciała zmarłych na pastwę ptaków padlinożernych. Ale Bombaj to tez ogromne slumsy, morze domów z kartonów i falistej blachy i innych odpadów. Nigdzie w Indiach nie sprawia to tak przygnębiającego widoku jak w Bombaju, gdy na slumsy spoglądamy przemierzając miasto nowoczesnymi mostami. Zwiedzanie: Brama Indii, Wieże Milczenia", Ratusz Miejski, Custom House (Dom Celny); Katedra Świętego Tomasza, Rządowe Nadbrzeżne Magazyny, Plac Crawforda, Dworzec Wiktorii, Afgański Meczet na Kolabie, Radą Bhawan oraz inne świątynie i sanktuaria.
Wycieczka promem na wyspę Elefanta. Tam w drugiej połowie VIII wieku, wydrążono w skale olbrzymią grotę poświęconą Siwie w jego trzech postaciach. Jest to tak zwana Trójca Indyjska, czyli Trimurti. Posąg Siwy, a raczej jego popiersie, ma 6 m wysokości. Noc w hotelu.

03 dzień Mumbai (Bombay) - Ahmadabad
Transfer na lotnisko i przelot do Ahmadabad. Po przylocie transfer z lotniska do hotel i zakwaterowanie w hotelu.

04 dzień Ahmadabad
Transfer na lotnisko i przelot do Ahmadabad. Zwiedzanie miasta. Zakwaterowanie w hotelu. Stare miasto Ahmadabad jest żyjącym świadectwem utalentowanych rzemieślników, wywodzących się z tego miejsca. Kobiety chodzą w haftowanych strojach i noszą błyszczącą, etniczną, srebrną biżuterię. W tym tradycyjnym Ahmadabad meczety przeplatają się drewnianymi świątyniami Dżinistów, unikalnymi kamiennymi studniami oraz domami z rzeĄbionymi w drewnie balkonami oraz okiennicami. Nowoczesny Ahmadabad, po drugiej stronie rzeki Sabarmati, połączony czterema mostami, jest arcydziełem nowoczesnej architektury, z projektami Le Corbusier, Louisa Kahna i najbardziej znanych indyjskich architektów. Ahmadabad jest wygodnym miejscem, z którego można udać się na wiele wycieczek, najbardziej znana do Mohery. Tu znajduje się Świątynia Słońca (Surya Temple), która jest najwspanialszą hinduską świątynią w Gujarat. Dalej na północ leży miejscowość Anahilwada, kilkakrotnie łupiona przez muzułmańskich najeĄdĄców. Wśród murów ruin obronnych, świątyń i zbiornika wodnego, znajduje się Ran-ki waw królowej Solanków Udajmati. Jest to najpiękniejsza studnia schodkowa w Gujarat. Warto zajechać też do Patan, gdzie ręcznie tka się jedwabne Sari zwane patola.

05 dzień Ahmadabad - Modher - Ahmadabad
Wycieczka do Świątyni Słońca, w Modher. Świątynia Słońca została zbudowana przez króla Bima I z dynastii Solankach w 1026 roku. Jest ona usytuowana dokładnie na osi wschód - zachód tak, że promienie słońca przechodzą przez jej pomieszczenia i codziennie, w samo południe rozświetlają wewnętrzne sanktuarium. Przy świątyni znajduje się duży zbiornik wodny. Stopnie schodzą na samo dno Kund, czyli zbiornika mającego formę odwróconej postawą do góry piramidy. Staw dodatkowo jest otoczony małymi świątyniami przecudnie rzeźbionymi. W pawilonie wejściowym znajduje się 12 wizerunków Suriji, wyobrażających pozycje słońca w każdym miesiącu roku. Mury i filary sanktuarium są gęsto pokryte rzeĄbionymi wizerunkami bóstw, rozmieszczonych zgodnie z ich niebiańską hierarchią. Noc w Ahmadabad.

06 dzień Ahmadabad - Vadodara ( Baroda)
Przejazd do historycznego miasta Baroda, które obecnie nosi nazwę Vadodara. Złoty wiek miasta Baroda przypada na lata 1875-1939 dzięki władcy Sayajarao Gawkwador. Najpiękniejsze zabytki to: Pałac Lakshmi Villas w stylu indosaraceńskim, który jest nadal rezydencja rodziny dawnych władców. Mieści się w nim muzeum z rzadka kolekcją obrazów bardzo znanego indyjskiego malarza Ravi Varmy. Noc w Vadodara.

07 dzień Vadodara (Baroda) - Lothal - Valvader - Bhavnagar
Przejazd do Bhavnagar. Po drodze zwiedzanie wykopalisk archeologicznych najstarszej cywilizacji świata. Wykopaliska w Lothal odsłoniły pozostałości niezwykłego miasta cywilizacji Indusu, które istniało przed 4500 lat. Lothal, ( co znaczy kopiec zmarłego) był niegdyś miastem portowym, z którego handlowe szlaki prowadziły do Persji, Mezopotamii i Egiptu. Na archeologicznym stanowisku odkryto starannie rozplanowane miasto, znaleziono również ozdoby i przedmioty codziennego użytku. Znaleziono również pieczęcie z pismem obrazkowym, a również odważniki i miary. Na miejscu można zobaczyć wykopaliska i odwiedzić muzeum archeologiczne. Przejazd przez Park Narodowy Valvader, znany z zamieszkujących tu garn - dzikich czarnych antylop, a również polujące na nie wilki. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu w Bhavnagar.

08 dzień Bhavnagar - Palitana - Bhavnagar
Palitana to niezwykła grupa 1008 Dżinijskich świątyń zbudowanych na wzgórzach Śatrunjaya i przełęczy miedzy nimi. Miejsce to odwiedził pierwszy dzinijski tirthankara Adinath, a jego uczeń maiła doznać tu oświecenia. Większość obecnie znajdujących świątyń pochodzi z XIV wieku, ponieważ te wcześniejsze zostały zburzone przez Mugolskich najeĄdĄców. Świątynie są zgrupowane w 10 obronnych skupiskach, zwanych tuk. Każdy tuk składa się z głównej świątyni otoczonej kilkoma mniejszymi. Najokazalsza świątynia to Adinatha Temple, jej sufity i ściany pokryte są rzeźbami tancerek, muzykantów i pąków lotosu. Adiśwary Temple mieści w swoim wnętrzu wizerunek Ryszbhnatha. Oczy rzeźby są wykonane z kryształu a ona cała jest ozdobiona złotymi naszyjnikami i koroną. Wejście na szczyt, 4-kilomertrowym szlakiem, zajmuje około 2 godzin, ale widok setek świątyń, wież i kopuł jest niezapomniany. Nocleg w hotelu w Bhavnagar.

09 dzień Bhavnagar - Wankaner - Rajkot
Przejazd do Wankaner, który jest oddalony 50 km od Rajkot.
Rajkot zachowało swój klimat miasteczka kolonialnego. Większość budynków pochodzi z XIX wieku Noc w Wankaner.

10 dzień Wankaner - Bhuj
Rano przejazd do Bhuj. Po drodze wizyta w warsztatach tkackich w  Bhujodi i Dhamadka, który jest znany z materiałów farbowanych stemplami. Przed trzęsieniem ziemi w 2001 roku miasto Bhuj fascynowało płacami i Haweli. Było to niegdyś księstwa Koćch, które bogaciło się na handlu morskim z porami wschodniej Afryki i zatoki Perskiej. To, co zostało warte jest obejrzenia: Zespół Pałacowy Darvargadh, w którym znajduje się Pałac zwierciadeł Ajna Maral, który jest przyozdobiony kandelabrami na wzór wenecki, płytkami, wyrobami ze srebra i zegarami z kurantami, a wszystkie te przedmioty pochodzą z lokalnego rzemiosła. Przed zwiedzaniem wioski Banni trzeba załatwić sobie specjalne zezwolenie w urzędzie, sobota i niedz zamknięte) Noc w hotelu w Bhuj.

12 dzień Bhuj - Banni Villages - Bhuj
Rano przejazd do wioski Banni, żeby przyjrzeć się z bliska życiu rdzennej ludności tych terenów. Nocleg w hotelu w Bhuj.

13 dzień Bhuj - Tundavan/Mundra/Mandvi - Bhuj
Całodzienna wycieczka do wiosek Tundavan, Mundra i Mandvi, żeby się przyjrzeć tradycyjnym metodą zdobienia tkanin metodą woskowania. Zapoznanie się z życiem plemion koczowniczych. Zwiedzanie pałacu w Mandli.
Noc w hotelu w Bhuj.

14 dzień Bhuj - Bombaj (Mumbai)
Przelot do Bombaj i transfer do centrum a wieczorem na lotnisko.

15 dzień Powrót do kraju.

Cena wycieczki od 890 USD od osoby przy grupie 6 osób

Cena wycieczki od 1052 USD od osoby przy 2 osobach na wycieczce

Zapytaj o tą wycieczkę

 
Tania wycieczka po Indiach. Wakacje na zachodnim wybrzeżu Indii.